Küsimused Scoutspataljoni kohta.

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Peale SBK -> Scoutspataljoni

Postitus Postitas asdf »

Teenides ühes Tallinna väeosas avanes võimalus alates jaanuarist minna üle Scoutsi. Põhjuseks liiga madal komplekteeritus selles väeosas. Teeniksin sama kaua, kui muidu, ehk siis 02.juunini. Peale seda võin kohe minna missioonile (mida ma kindlasti teha ei kavatse) ja mul on võimalus sõlmida leping, mille alusel mulle makstakse iga kuu (vist oli) 1000.- ühe aasta jooksul; eriolukorra puhul olen kohustatud naasma.
Otsuse langetan esmaspäeval, kui meid sauradega sinna ekskursioonile viiakse.
Ootaksin ka siia vaba mõttevahetust ja arvamusi. Praegult kaldub küll scoudi poole, kuna mulle meeldivad metsalaagrid ja minu tagala väeosas on kull passimist rohkem, kui peaks. Ilmselt tõuseb ka kuu sissetulek (SBK lõppes nädal tagasi, nüüd saan 2000 kuus).
tiirik27
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Sept, 2019 17:58
Kontakt:

Küsimused Scoutspataljoni kohta.

Postitus Postitas tiirik27 »

Tervist.
Kuna mul on plaanis lähiajal liituda Scoutspataljoniga siis tahaksin küsida mõned küsimused millele ei saanud vastust ei ajateenistuses rääkimas käinud värbajatelt ega scoutitelt. Ega ka mitte värbamiskeskuse lehelt ja foorumitest. Usun, et ka paljud teised inimesed kes mõtlevad liitumise peale saaksid vastustest kasuliku infot.

1.Kas uutele liikmetel korraldakse mingisugune baas või ühtlustamis kursus? Või määratakse lihtsalt üksusesse ja õpin õppuste käigus?

2.Kas pean arvestama, et on vaja isiklikku varustust juurde osta? nt korralikud kindad, pealamp jne

3.Plaanin jääda vähemalt esimesteks kuudeks elama kasarmusse. Kuidas on kasarmu olud? Mitmesed toad jne...

4.Milline näeb välja keskmine päev kui ei toimu õppust?

5.Milline on väljaõpe võrreldes ajateenistusega? Mõtlen just intensiivsuse ja nõudmiste osas. Ise teenisin 8 kuud Kuperjanovis.

6.Värbamiskeskuse lehel on kirjas, et võimaldatakse töö kõrvalt omada keskharidus. Kuidas see täpselt toimib? Neile kes keskharidust omandavad ei ole missioonil käimine vist võiamlik?

7.Mis on asjad mida iga inimene kes tahab liituda peaks teadma?

8.Mis on kõige suuremad vead mida uued tulijad alguses teevad?

9.Mida soovite, et oleksite teandnud enne kui liitusite?



Need on esialgu põhilised küsimused mille vastuste eest oleksin väga tänulik. Vastuseid just inimeste poolt kes teenivad või on teeninud Scoudis.
Tänud ette vastuste eest.
Kasutaja avatar
jegesmesh
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Dets, 2012 20:10
Kontakt:

Re: Küsimused Scoutspataljoni kohta.

Postitus Postitas jegesmesh »

tiirik27 kirjutas:Tervist.
Kuna mul on plaanis lähiajal liituda Scoutspataljoniga siis tahaksin küsida mõned küsimused millele ei saanud vastust ei ajateenistuses rääkimas käinud värbajatelt ega scoutitelt. Ega ka mitte värbamiskeskuse lehelt ja foorumitest. Usun, et ka paljud teised inimesed kes mõtlevad liitumise peale saaksid vastustest kasuliku infot.

1.Kas uutele liikmetel korraldakse mingisugune baas või ühtlustamis kursus? Või määratakse lihtsalt üksusesse ja õpin õppuste käigus?

2.Kas pean arvestama, et on vaja isiklikku varustust juurde osta? nt korralikud kindad, pealamp jne

3.Plaanin jääda vähemalt esimesteks kuudeks elama kasarmusse. Kuidas on kasarmu olud? Mitmesed toad jne...

4.Milline näeb välja keskmine päev kui ei toimu õppust?

5.Milline on väljaõpe võrreldes ajateenistusega? Mõtlen just intensiivsuse ja nõudmiste osas. Ise teenisin 8 kuud Kuperjanovis.

6.Värbamiskeskuse lehel on kirjas, et võimaldatakse töö kõrvalt omada keskharidus. Kuidas see täpselt toimib? Neile kes keskharidust omandavad ei ole missioonil käimine vist võiamlik?

7.Mis on asjad mida iga inimene kes tahab liituda peaks teadma?

8.Mis on kõige suuremad vead mida uued tulijad alguses teevad?

9.Mida soovite, et oleksite teandnud enne kui liitusite?



Need on esialgu põhilised küsimused mille vastuste eest oleksin väga tänulik. Vastuseid just inimeste poolt kes teenivad või on teeninud Scoudis.
Tänud ette vastuste eest.
1. TVK on selle nimi, tegeväelase kursus vms peaks see olema. Võib täiesti baaskursuseks isegi nimetada, käiakse läbi kogu relvastus, JV taktika jnejne. Kõik oleneb ka loomulikult koosseisu tasemest, kui süvitsi jõutakse asjaga. Võib tekkida korra ka tunne "aga ma ju ajateeenistuses...." kedagi see ei huvita mida sa ajateenistuses tegid. Meestel on vaja näha mida sa päriselt oskad jnejne, vastavalt sellele siis drillitakse mida vaja. Suurema osa asju õpid sa ikkagi hiljem oma allüksuses.

2. Pealambi saad laost, hiljem vaatad, et tahaks kindlasti oma enda lampi. Kindad saad ka laost, mõnele sobib, mõnele mitte. Mugavuselemente kui nii võib nimetada ostad sa kindlasti, nt joogikott, korralik droppouch, mingi admintasku vms jnejne.

3. Peale seda kui see elu Tapale kolis siis elad nagu ajateenija sisuliselt, kasarmud on ju samad.

4. Väljaõpe käib pidevalt, väljaõpet pole siis käib kindlasti admin poole pealt mingi majandamine jnejne. Tegeled rühma/kompanii varustuse/tehnikaga.

5. Väljaõpe on öö ja päev, oluliselt põhjalikum ja proffesionaalsem. Nõutakse palju, kedagi ei koti, et pool aastat tagasi ajateenija olid. Teed samamoodi asju ja pead lihtsalt kiirelt järgi jõudma taseme poolest. Intensiivus kindlasti kõigub vastavalt allüksusele aga kui liigutada ei viitsi siis pole mõtet tulla, sa lihtsalt ei leia omale kohta selles väeosas.

6. Ilma keskhariduseta ei jää missioonile minemata. Õhtulkoolis saad Tapal käia, vaja siis saad ka töölt varem ära jne. On saadud ka metsalaagrist kooli käia.

7. Miski pole nii nagu sa ilmselt ette kujutasid.

8. Kujutavad ette suuri rahasummasi ja lõputuid missioone ilmselt. Mina loen ka veaks suurt suud, mokalaat on enamustel lahti sel ajal kui peaks vait olema ja kuulama/vaatama kuidas asjad tegelikult käivad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist