Vene õhutõrje

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Fuchs »

Fucs kirjutas: 29 Juul, 2022 9:39
Olukord Venemaa täiemahulise sissetungi Ukrainasse põhisuundades.

▪️ Tiibrakettide kasutuse taustal toimus massiline õhutõrjeraketisüsteemide S-300 kasutamine. See kinnitab Venemaa 48N6 tüüpi rakettide ümberehitamist maapealsetel sihtmärkidel kasutamiseks. Võttes arvesse nende rakettide märkimisväärseid varusid Vene Föderatsiooni territooriumil, eeldatakse nende massilist kasutamist Ukraina territooriumil kuni 150-200 km kaugusel asuvate maapealsete objektide vastu.

▪️ 48H6 tüüpi õhutõrjerakettide ümberehitamine võimaldab vaenlasel suurel määral:
suurendada raketilöökide tihedust ja äkilisust töösügavusel;
suunata Iskander OTRK, raketitõrjesüsteemi Tochka-U ja laevakomplekside Kalibr ülitäpsete rakettide kasutamine olulisematele sihtmärkidele;
tagada õhutõrjeraketisüsteemide S-300 ja S-400 kasutamise universaalsus.

https://t.me/bpz_ua/22280
Ma olen aru saanud, et nendes õhutõrjeks mõeldud rakettides on lõhkepea üldiselt ka vastava iseloomuga - mingeid teravaid kilde, raudkuule kuule või rauapuru täis, mis siis võimalikult palju lennukit vigastaks (otsetabamust ei ole vaja, plahvatab lennukist teatud kaugusel).
Maismaasihtmärkide vastu tundub õhutõrjerakett esiteks nagu lahjavõitu ja teiseks on selline moona kasutamine ju ka rahaliselt kallis? Variant ongi muidugi, et Iskanderid jms tõsisem kraam hakkab otsa lõppema ja võetakse ladudes käiku "kõik mis pauku teeb".
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Vene õhutõrje

Postitus Postitas Crispy »

Turu pihta oleks sellise raketi laskmine küll ju vist "kasulik" kui venelaste senist käitumist vaadata.
mart2
Liige
Postitusi: 5184
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Vene õhutõrje

Postitus Postitas mart2 »

Fuchs kirjutas: 29 Juul, 2022 10:39... Ma olen aru saanud, et nendes õhutõrjeks mõeldud rakettides on lõhkepea üldiselt ka vastava iseloomuga - mingeid teravaid kilde, raudkuule kuule või rauapuru täis, mis siis võimalikult palju lennukit vigastaks (otsetabamust ei ole vaja, plahvatab lennukist teatud kaugusel). ...
Crispy kirjutas: 30 Juul, 2022 7:04Turu pihta oleks sellise raketi laskmine küll ju vist "kasulik" kui venelaste senist käitumist vaadata.
Kuna tsiviiltaristu ründamine on muutunud süsteemseks, siis ÕT raketid oma laialipaiskuvate purustavate elementidega ongi sellise terrori jaoks "ideaalne" relv! :evil:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist