Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas klemmikas »

Ülim näide, minu räägitud juhtidest kes kurvis ette ei mõtle, antud möödasõitja siis.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91317867

Kui politseid rohkem oleks, siis toimuks selliseid möödasõite vähem, kuna jäädaks oma kiiruseületamisega lihtsalt vahele, samuti ohtliku mööldasõiduga vahelejäämise oht suurem.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

Ma olen vist ikka väga vilets autojuht selle foorumi Tänakutega võrreldes, aga loetletud probleemid on täiesti võõrad (iga aasta 30000 autoga ja ca 5000 km 100+ kW mootrrattga).
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas Walter2 »

Lliiklemine kui liikluskultuur ja see on osa suuremast kultuuriruumist, millega siinmail kipub olema probleeme kuna meie loomulikus arengus oli 50 aastane sunnitud paus ning selle aja jooksul omandunud "kultuur" on visa kaduma.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas Svejk »

AMvA kirjutas:Ma olen vist ikka väga vilets autojuht selle foorumi Tänakutega võrreldes, aga loetletud probleemid on täiesti võõrad (iga aasta 30000 autoga ja ca 5000 km 100+ kW mootrrattga).
What's the difference between ignorance and apathy?
I don't know and I don't care.
Pilt

Loomulikult on teema seisukohalt oluline äramainida ka 100+ kw... 8)
Tänakuteks tituleerimisest rääkimata - see annab asjale emotsionaalselt laetud dimensiooni! :)
Üldse tuleb imetleda sõnavõtnu meisterlikkust, kes vaid ühe lausega rõhutatab nii enda tagasihoidlikkust kui ka kompetentsi! :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas tuuba »

klemmikas

Paneks need 30 lisapatrulli hoopis Maanteeametisse valvama,et sääl enam lollustega ei tegeletaks?

Ka mina olen päri, et praegune maanteeameti rahvas tuleks kõik ja päevapealt vallandada ,k.a. koristajad, siis saaks ehk mõne aja normaalselt liigelda...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas mart2 »

klemmikas kirjutas:.. Ühelt poolt pole probleem, teiselt poolt võiks siiski küsida, kas need kraavid on väärt kasvõi 1 inimese vigastamist aastas, mis ilma kraavita oleks ära jäänud? ...
Nüüd läheb ja loeb lugupeetu seda, miks üldse teedele kraave vaja on.
Mõned vihjed - teetammi ja katte stabiilsuse tagamine (pinnaSe vee ärajuhtimisega), teekattel vesiliu ohu vähendamine (pinnavesi valgub ära ja juhitakse mujale), ...
Ainuüksi kaks viidatud vajadust iseenesest vähendavad üldist avariide võimalust, rääkimata majanduslikust kahjust.
Mitu vigastatut oleks ilma kraavideta? Kraav ju ei lõhu ega tapa, ikka sinna sisse sõitmine.
Viimati muutis mart2, 12 Okt, 2020 15:52, muudetud 1 kord kokku.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Seal Keila ringteedel võib näha, et kui esimene libe tuleb, siis paari päevaga sõidab mõni Poola fuura sealt ikka hooga sellest "saarest" hooga otse üle - sirge tee oleks ses mõttes ohutum.

Tegelt need rekkade hordid, mis seda kadalippu läbima peavad (Keila-Paldiski suunal on iga teine auto rekka), näevad nende nõelasilmade ületamisl ikka kurja vaeva. Ja uimavad sõiduautodel jalus, provotseerides sellega jällegi ohtlikke möödasõite.

Minuarust ei ole tark sundida ühte sõidukiliiki liikuma kiirusega, mis paneb teisi juhte närvitsema ja võtma ette ohtlikke möödasõite.

Sama võib näha kiiruskaamerate vahepeal - nagu möödas on, on neid, kes jätkavad kombeka 90-ga ja neid, kes hakkavad kõigest mööda uhama. Liiklusohutuse efekt null.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas klemmikas »

Kui sõidavad libedaga ringteele sisse, siis järelikult ei sõideta libedaga ohutult vaid jäetakse pidurdamine liiga lõppu ja tõenäoliselt ei arvestata libedaga.
Selline juht ei ole kuidagi ohutum, kui ringtee ära võtta, siis sõidab ta varem või hiljem millelegi muule sisse.

Kui autojuhid muutuvad liiga närviliseks on probleem liikluskultuuris, mida peab parandama politsei, trahvide näol.

Loomulikult toonitan, ma olen nõus, et ringteid on liiga palju ja need on liiga väiksed ja tean, et rekkad seal liiklust takistavad.
Seega minu lahendus oleks ringteid vähendada, aga vajalike kohtade peale need ikkagi alles jätta.


Kiiruskaamerad on jällegi liikluskultuuri parandamise küsimus, miks nende juures käib kiiruse kõikumine praegu. meil on vaja rohkem mobiilseid kaameraid ja patrulle, kes passiks ka mujal(sealhulgas kaamerate lähedal), siis hakkab paranema kogu liikluskultuur.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

klemmikas kirjutas:

Ma tean, milleks need kraavid on, aga saaks ka teisiti, lihtsalt oleks tülikam ja kallim.
Leevendav variant oleks veel need kraavid kaugemale ehitada.
Põnev on see, et aastakümneid saadi ilma hakkama.
Kraavi sõitmine ei ole kohustuslik. Kui sa sellepeale ütled, et vahest juhtub, siis tasuks mõelda autojuhtimisest loobumisele või uuesti autokooli minekule.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas tuuba »

klemmikas

ma ei tea,palju ja kus ja millega Sa sõidad aga oma 35-aastase juhikogemuse najal võin öelda, et meie liikluskultuuril pole häda miskit.
Võrreldes 90ndate algusega on juba paradiis, võrreldes Põhjamaadega Peetruse ukseesine nii et areng on tuntav.

Sõites igapäevaselt Tallinn-Haapsalu, Rapla, Paide ja ka mujal trassidel (vähem Tartu ja Pärnu suundades) ,peamiselt tipptundidel hommikul ja õhtul, saan kindlalt väita, et kolonnid 20-30 autot sõidavad ühtlaselt 95-100 km/h , süstimist ja kähkusõitjaid on väga vähe. Seega on pidevatel sõitjatel kultuuri piisavalt, jagub ka teistele anda.
Kui autojuhid muutuvad liiga närviliseks on probleem liikluskultuuris, mida peab parandama politsei, trahvide näol.
Ole nüüd kena ja loe Fucs`i postitust eelmisel lehel ja sääl on selge sõnaga kirjas, et esmane on keskkond elik siis teede ehitusviis , alles mitmendal-setmendal kohal liiklusjärelevalve ja trahvid.

korra juba mainisin, et oma 35-aastase karjääri jooksul olen saanud vaid 4-5 trahvi kiiruse ületamise eest, seega päris rullnokk vist ei ole?

aga noh, maailmarevolutsiooni ja klemmika arvamuse kõrval olen ma tühi koht.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas klemmikas »

AMvA kirjutas:
klemmikas kirjutas:

Ma tean, milleks need kraavid on, aga saaks ka teisiti, lihtsalt oleks tülikam ja kallim.
Leevendav variant oleks veel need kraavid kaugemale ehitada.
Põnev on see, et aastakümneid saadi ilma hakkama.
Kraavi sõitmine ei ole kohustuslik. Kui sa sellepeale ütled, et vahest juhtub, siis tasuks mõelda autojuhtimisest loobumisele või uuesti autokooli minekule.
Räägi, miks sa nii kitsalt mõtled?
Kas sa ei oma vähimatki laiemalt mõtlemise võimekust?
Kas ainus variant avariiks ja kraavi sõitmiseks on siis, kui ma ise süüdi olen?
Mõtle nüüd natuke, avariis on alati keegi ohver ja see ohver saab väga valusalt kraavi lennata.
Kas pean tõesti neid variante hakkama ette lugema, kus keegi saab olla ohver?
Alustame siis, ettejooksev metsloom, mis auto avariikäigus kraavi suunab.
Ese teel, mida pimedas ei märka ja auto kraavi viib.
Teine auto sõidab sisse, mille tulemusel ise kraavis või lausa truubis lõpetad.
Oled sunnitud mõne hullunud möödasõitja tõttu kraavi keerama.
Sul lõhkeb rehv, mille põhjus ei olene sinust, näiteks praak või mingi ork teel, millest sa teadlik ei olnud.
Kindlasti leiaks neid variante veel, kus sa saad täiesti ohvrina kraavi sõita ja ärme unusta, me keegi pole eksimatu.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja muud liiklushuligaanid

Postitus Postitas klemmikas »

tuuba
sinu sõidustaaziga uhkeldamine ei näita mitte midagi, su jutt on juba piisavalt tõestanud, et liikluse alal pole mõtet sind kuulata.
5 trahvi on juba päris palju, arvestades, et meie liiklusjärelvalve on pea olematu ja ikka oled need trahvid saanud.

Juba see, et sa ütled, et liikluskultuuril pole häda midagi ja et süstijaid on vähe, näitab, et sa ei räägi õiget juttu.
Sinu õnnetuseks näen ma hästi, milline ralli käib Tallinn-Tartul ja eriti hakkab see silma tipptundide ajal, kus neid möödasüstijaid ja pressijaid ikka jagub, päris hulle möödasõitjaid.

Ka sellega ei saa ma nõus olla, et kolonnid 90-95 km/h liiguvad, sest üldjuhul liiguvad nad aeglasemalt ja kiirus kõigub, sellepärast need kolonnid üldse tekivadki.
See, mida siin eespool keegi kirjutas, ei oma mingit tähtsust, liikluskultuuri parandamiseks on vaja rohkem politseid ja trahve, seda ei muuda miski.
Põhjus väga lihtne, rikkujad ei kuula lihtsalt ilma trahvideta.
Rikkujate suhtumine on ju lihtne, kõigest suva ja sõidan, kuidas tahan.
Või siis ridamisi vabandusi, miks nende arvates nende kihutamine pole ohtlik ja miks igasugu piirangud on mõttetud jne, ühesõnaga midagi selgeks neile ei tee, et ohutult peab sõitma.
Selle vastu aitab ainult politsei.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Roolijoodikud, liiklushuligaanid ja liiklusest üldse

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Tuletan lugupeetavatele meelde, et teema on politsei tegevusest roolijoodikute, liiklushuligaanide ja "liiklushuligaanide" ohjeldamisel. Kuna kaasfoorumlastel kripeldab soov palju laiemalt liikluse planeerimisest kirjutada, siis läks siit hulgem postitusi sinna teemasse.

http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 81#p639581

Siin palun jätkata siis siseturvalisuse vaates.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kõige paremini vist siia teemase:
Tagaajamine Lõuna-Eestis: narkojoobes piirivalvur üritas politsei eest pageda
... aga ... see on tagajärg... põhjustest me vaevalt teada saame.'

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91389687
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

Täna nägin ühte sellist tüüpi kes esindab hästi mõnesid selle foorumi liikmeid (a'la: mida see politsei passib seal põõsas).

Pean tunnistama ka oma süüd sest pidin tema liikluskäitumise jälgimiseks ka mõned kilomeetrid tal saba sõitma. Ühesõnaga oli toredal pirukakäru juhil maanteel püsivalt 120 rauas, seal kus oli 50 märk vaevuti kiirus isegi 90-ni vähendama ja seda ka kohtades, kus sellel kiirusepiirangu on ka täiesti pädev põhjus (Rummu asula ja Vasalemma mõisa juures).
Selliste idiootide pärast tulebki kiirust mõõta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist