Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Dr.Sci »

AMvA kirjutas:Täna nägin ühte sellist tüüpi kes esindab hästi mõnesid selle foorumi liikmeid (a'la: mida see politsei passib seal põõsas).

Pean tunnistama ka oma süüd sest pidin tema liikluskäitumise jälgimiseks ka mõned kilomeetrid tal saba sõitma. Ühesõnaga oli toredal pirukakäru juhil maanteel püsivalt 120 rauas, seal kus oli 50 märk vaevuti kiirus isegi 90-ni vähendama ja seda ka kohtades, kus sellel kiirusepiirangu on ka täiesti pädev põhjus (Rummu asula ja Vasalemma mõisa juures).
Selliste idiootide pärast tulebki kiirust mõõta.
Mõned kilomeetrid... Rummu keskelt Vasalemma keskele on 4,4 km... arvestades et (ebaseaduslik) jälitus algas mõnevõrra varem ja lõppes hiljem siis.... Ja tundub ju et akf-il oli seda tehes suht turvaline sõita teisel autol sabas istudes?
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

Kustmaalt akf arvates "mõned kilomeetrid" lõppeb?

Aga ma muidugi imetlen seda Ott Tänak wannabee viitsimist avada mõni kaardirakendus ja vahemaa ära mõõta.
Dr. Sci'le siis täpsustuseks, et järgisõitmine toimus alates Kasepere ristist kuni Vasalemma 60 kmh piirangu alguseni. Äkki paned siis täpsustatud vahemaa?
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

AMvA kirjutas:Kustmaalt akf arvates "mõned kilomeetrid" lõppeb?

Aga ma muidugi imetlen seda Ott Tänak wannabee viitsimist avada mõni kaardirakendus ja vahemaa ära mõõta.
Dr. Sci'le siis täpsustuseks, et järgisõitmine toimus alates Kasepere ristist kuni Vasalemma 60 kmh piirangu alguseni. Äkki paned siis täpsustatud vahemaa?
Jah tuleb mõõta ( ja seda ka põõsas) aga enamus ajast tuleb liikluses ise osaleda ehk liiklus ei ole ainuly kiirus. Aga ega seda on raske igasugu ametnikele jms seltskonnale selgeks teha. Kas sul muud ei ole teha kui kellegil järgi jõlkuda?
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

hjl85 kirjutas:
AMvA kirjutas:Kustmaalt akf arvates "mõned kilomeetrid" lõppeb?

Aga ma muidugi imetlen seda Ott Tänak wannabee viitsimist avada mõni kaardirakendus ja vahemaa ära mõõta.
Dr. Sci'le siis täpsustuseks, et järgisõitmine toimus alates Kasepere ristist kuni Vasalemma 60 kmh piirangu alguseni. Äkki paned siis täpsustatud vahemaa?
Jah tuleb mõõta ( ja seda ka põõsas) aga enamus ajast tuleb liikluses ise osaleda. Kas sul muud ei ole teha kui kellegil järgi jõlkuda?
Kuna vend pani must Kasepere ristis mööda nagu postist, siis huvitas, kas see oli vaid ühekordne liigutus või ongi selline juhtimistava. Tuli välja, et oligi. Eks idioodi nummer jäi pardakaamerasse ja eks kui juhus annab võimaluse kokku saada uuesti, siis võib ka veidi rääkida.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

https://tartu.postimees.ee/7088762/poli ... 1580629409
Sobib nii siia kui politseinikud kohtu all. Aga kuna kohtusse ei ole asi veel jõudnud siis postitan siia
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

Kas austatud akf Amva on järjekordne isehakkanud "politseinik"? Ja mida sa siis temaga "räägid"? Saadetakse sind ( saadaksin ka ise) pikalt puu taha ja pealegi sa ei tea, kes sellel hetkel roolis oli. Ikka hulluks mindud-iga möödumise peale tahab keegi kellegagi "rääkida".
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas klemmikas »

Tegelikult tahaks ka rääkida sellest, mida on mõned öelnud, et kiiruseületajate tabamine on tagajärgedega tegelemine, mitte ennetus?
tekib küsimus, kust kohast võetakse selline arvamus? See on ju ehtne rikkuja jutt, kellele ei meeldi ,et ta oma rikkumistega vahele jääb.

Huvitav, mille tagajärg on kiiruseületamine ja kuidas seda ennetada?
Ma kohe ütlen, see pole mitte millegi tagajärg, aga ennetada saab järgmisi kiiruseületamisi sellega, et suurendada liiklusjärelvalvet ja karistusi.

Kiiruse eest trahvimine on ka liiklusõnnetuste ennetamine, ehk siis tegemiston topeltennetustööga.
Tagajärgedega tegelemine oleks siis, kui tegeletaks ainult liiklusõnnetusega ja seal karistamisega ning kiirust ei mõõdetaks.
Õnneks tegeletakse mõlemaga, nii liiklusrikkumistega, kui ka liiklusõnnetustega.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

klemmikas kirjutas:Tegelikult tahaks ka rääkida sellest, mida on mõned öelnud, et kiiruseületajate tabamine on tagajärgedega tegelemine, mitte ennetus?
tekib küsimus, kust kohast võetakse selline arvamus? See on ju ehtne rikkuja jutt, kellele ei meeldi ,et ta oma rikkumistega vahele jääb.

Huvitav, mille tagajärg on kiiruseületamine ja kuidas seda ennetada?
Ma kohe ütlen, see pole mitte millegi tagajärg, aga ennetada saab järgmisi kiiruseületamisi sellega, et suurendada liiklusjärelvalvet ja karistusi.

Kiiruse eest trahvimine on ka liiklusõnnetuste ennetamine, ehk siis tegemiston topeltennetustööga.
Tagajärgedega tegelemine oleks siis, kui tegeletaks ainult liiklusõnnetusega ja seal karistamisega ning kiirust ei mõõdetaks.
Õnneks tegeletakse mõlemaga, nii liiklusrikkumistega, kui ka liiklusõnnetustega.
Sinusugustel on raske mõista, et ennetuse all peetakse silmas maanteel nähtav olemist ehk liikluses osalemist. Nii kui värvides patrull maanteel on liiklus nagu õpikust kuid ega see ju statistikat ei too mundrimeestele. . Mitte aastakümneid yhes ja samas kohas passides. Sest liiklus koosneb sajast muust asjast veel peale lubatust kiiremini sõitmist. Aga seda sinusugused ei jaga ninh suudavad lugeda välja, et minusugused üldse ei soovi kiiruse mõõtmist. Kus ma midagi sellist olen väitnud? Väiksest või mõõdukast kiiruse yletamisest on kordades ohtlikumaid asju-kurvides/pidevjoone yle jne möödasõidud, olematud pikivahed jne jne. Aga neid põõsas istudes ei näe ja feimi see ei too.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas klemmikas »

Sina ei saa sellest aru, et kurvides pidevjoonega möödasõidud ongi väga tihti seotud kiiruseületamisega ja vastava suhtumisega.
Kui sellised jääks rohkem kiiruseületamisega vahele, siis nad ei teeks neid enam.
Pealegi, kus ma olen rääkinud, et ainult kiiruseületamine?

No sind häirib just nimelt kiiruseületamine, sinusugust juttu räägivad just rikkujad.
Sest tegelikult politsei tegelebki liikluses kõigega, sind, aga häirib just kiiruse mõõtmine, järelikult oled kiiruseületaja.

Praegu on probleem selles, et patrulle on liiga vähe, neid on rohkem vaja, sellega seoses suureneks kõigi rikkumistega vahelejäämine, nii kiiruseületamine, kui muud.
Kui kiiruseületamise eest trahvi ei tehtaks, siis ei oleks kasu ka politsei nähtavusest liiklusest.

Ehk siis, see, et sind see kõik häirib, näitab ikkagi üht, sina oledki see kiiruseületaja, kes ei kannata sõita 50 ja 70 alas lubatud kiirusega ja sõidab mul taguotsas kinni või lausa mööda, hoolimata sellest, et mul niigi spidomeeter näitab 58-60, 78-80.

Ma olen siin näinud ka muud sinu juttu, kõik viitab pidevale rikkujale, kellele ei meeldi, et politsei tal rikkuda ei lase.
Kui sa ei oleks rikkuja, siis sind ei häiriks, et politsei kiirust mõõdab ja sa ei mõtleks välja asju, et nad passivad kogu aeg ühes kohas, ei passi ju, nad sõidavad palju ringi ja vahetavad asukohti ka.
Muidugi on neil omad kindlad head kohad kus passida ja väga õige, aga nad teevad ka muud, lihtsalt neid on liiga vähe, liiga harva kohtab liikluses.

Sa unustad ära tõsiasja ,et kui nad mõõdavad kiirust, siis samal ajal näevad nad ka muid rikkumisi.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Walter2 »

klemmikas kirjutas:Huvitav, mille tagajärg on kiiruseületamine ja kuidas seda ennetada?
See on liikluskultuuri (või õigemini selle puudumise) teema, mis käib üleüldise kultuuritaseme alla ning on seotud suuresti lähiajalooga, kus vastav ''kultuur'' selle puudumisel komplektis muuga siia sisse toodi (aga eks sm. kunstiteadlane teab seda isegi).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

klemmikas kirjutas:Sina ei saa sellest aru, et kurvides pidevjoonega möödasõidud ongi väga tihti seotud kiiruseületamisega ja vastava suhtumisega.
Kui sellised jääks rohkem kiiruseületamisega vahele, siis nad ei teeks neid enam.
Pealegi, kus ma olen rääkinud, et ainult kiiruseületamine?

No sind häirib just nimelt kiiruseületamine, sinusugust juttu räägivad just rikkujad.
Sest tegelikult politsei tegelebki liikluses kõigega, sind, aga häirib just kiiruse mõõtmine, järelikult oled kiiruseületaja.

Praegu on probleem selles, et patrulle on liiga vähe, neid on rohkem vaja, sellega seoses suureneks kõigi rikkumistega vahelejäämine, nii kiiruseületamine, kui muud.
Kui kiiruseületamise eest trahvi ei tehtaks, siis ei oleks kasu ka politsei nähtavusest liiklusest.

Ehk siis, see, et sind see kõik häirib, näitab ikkagi üht, sina oledki see kiiruseületaja, kes ei kannata sõita 50 ja 70 alas lubatud kiirusega ja sõidab mul taguotsas kinni või lausa mööda, hoolimata sellest, et mul niigi spidomeeter näitab 58-60, 78-80.

Ma olen siin näinud ka muud sinu juttu, kõik viitab pidevale rikkujale, kellele ei meeldi, et politsei tal rikkuda ei lase.
Kui sa ei oleks rikkuja, siis sind ei häiriks, et politsei kiirust mõõdab ja sa ei mõtleks välja asju, et nad passivad kogu aeg ühes kohas, ei passi ju, nad sõidavad palju ringi ja vahetavad asukohti ka.
Muidugi on neil omad kindlad head kohad kus passida ja väga õige, aga nad teevad ka muud, lihtsalt neid on liiga vähe, liiga harva kohtab liikluses.

Sa unustad ära tõsiasja ,et kui nad mõõdavad kiirust, siis samal ajal näevad nad ka muid rikkumisi.
Vau. Paljud asjad on paljude asjadega seotud. Pidevjoont saab ületada ka 90 km/h sõites kui ees liigub sõiduk 70 km/h. Mind häirib, et tegeletakse AINULT põõsas istumisega ja ainult üht osa liikluses rõhutama! Küll sul on ikka raske seda mõista.
Kus olen mina väitnud, et korra loomisega ei peaks tegelema või, et kiirust ei peaks mõõtma? Näita üks koht kus olen seda väitnud?
? Kahtlen ainult politsei valitud meetodites-ehk liikluses osalemisega saavutataks palju turvalisem liiklus. Tegeleb kõigega-muhhahhaaaaaaaaaaaa. On 3 asja-kiirus, joove ja mob kõnelemine. Kõik muu neid ei koti
"Ehk siis, see, et sind see kõik häirib, näitab ikkagi üht, sina oledki see kiiruseületaja, kes ei kannata sõita 50 ja 70 alas lubatud kiirusega ja sõidab mul taguotsas kinni või lausa mööda, hoolimata sellest, et mul niigi spidomeeter näitab 58-60, 78-80" ja kuidas siis sind nimetada kui 50 alas sõidad 58-60 ja 70 alas 78-80?
Tõsine tegelane oled-kõik teised, kes ületavad lubatud piirkiirust on kihutajad aga kui sina seda teed siis sina ei ole?
Ning kui sa loeksid minu tekste siis märkaksid, et pikivahe mitte kontrollimine on mul üks tõsisemaid etteheited. Ning seda põõsas passides ei avasta ja isegi nad seda põõsas passides näevad siis nad ei reageeri.
P.S maanteel hoian piisavat pikivahet ning ripu kellegi kannikas kinni. Ja politsei takista mul midagi. Nii nagu ei takista sind sõitmast üle lubatud piirkiruse. Ja kui tahaksin üle pideva joone mööduda siis saaksin seda suht rahulikult teha, sest 99% maantee patrullidest istuvad põõsas kuskil kiiruspiirangu alas või sirge keskel ehk neid ei ole trassil liikumas ja korda tagamas.
Kuid ikkagi: kui sa ise oled samiti kiiruseõletaja siis kuidas sa seda teistele saad etteheita? Seda on sinult mitu korda küsitud.

"Kui kiiruseületamise eest trahvi ei tehtaks, siis ei oleks kasu ka politsei nähtavusest liiklusest." kuidas seda mõista? Et politseist on kasu vaid siis kui trahvi tehakse?
Väino
Liige
Postitusi: 683
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Väino »

Akf hjl85 kirjutas:...On 3 asja-kiirus, joove ja mob kõnelemine. Kõik muu neid ei koti...
Aga kui Sa katsetaksid näiteks raudteeülesõidul politseist möödasõiduga...

Akf klemmikale: Nende spidokanäitudega jäädki Sa vastu pead saama; kui selle asemel mainida reaalset kiirust ei tohiks kellelgi köhimist olla.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91647553
Vot, mis tähendab kui patrull liikleb ja liiklusohutust tagab! Sellist tegevust olengi koguaeg silmas pidanud ja tahtnud politsei poolt rohkem.
Igati super käitumine patrulli poolt, et tagada ohutu ja sujuv liiklus.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

Väino kirjutas:
Akf hjl85 kirjutas:...On 3 asja-kiirus, joove ja mob kõnelemine. Kõik muu neid ei koti...
Aga kui Sa katsetaksid näiteks raudteeülesõidul politseist möödasõiduga...

Akf klemmikale: Nende spidokanäitudega jäädki Sa vastu pead saama; kui selle asemel mainida reaalset kiirust ei tohiks kellelgi köhimist olla.
asi ongi selles, et see oleks võimalik vaid siis kui nad rohkem liiguksid trassil aga kuna seda üldiselt ei harrastata siis...
Muidugi reageerivad nad kui ilmselge rikkumine nende silme all toime pannakase. Peab ikka lol olema kui nende silme all lolluse teed ja sellepärast ongi vaja trassidele neid nähtavaks. Politsei kohalolu on juba korralekutsuv,
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist