Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

istub siis frantzus pealiku kabinetis; noh pealiku arvates kõige mõttetum mees väeosas; aga noh sellest frantzusist ei saa üle-ega ümber kuna pealiku prouale meeldivad klounid! ja siis peab frantzus komplekteerima meeskonna pealiku sünnipäeva pidamiseks :wall: . olin sunnitud oma visiooni esitlema antud teemal. frantzus ja tema visioonid on muidugi eraldi teema mis sobis ka pealikule nagu hilisem teenistus näitas. noh frantzusi visioon oli sellest teemast et kotkas sitaga ei jända; et ikka väeosa peakokk tuleb kaasata sellesse suurepärasesse üritusse. ja et peakokk valib ise oma meeskonna kui Gogale sobib! pealik siis vaatas altkulmu frantzusile otsa, ja arvas temal ikka hea mõte olnud frantzusi kaasata teemasse :mrgreen: . igatahes pidi frantzus minema peakokaga läbirääkimisi pidama antud teemal. lihtsam oleks ju pealikul seda käsukorras toimetada, aga seda ta ei teinud. visati siis Frantzus kabinetist välja, koos ülesandega asi korda ajada köögi poolelt. noh läheneb siis Frantzus peakokale delikaatselt, hoides distantsi kuigi sama priizõvi kutt, tatarlane, ja äkiline. aga tal ju 1,5m kulp pihus :mrgreen: . esimese matsuga saatis ta reamees Frantzusi sinna kuhu ukrainlased vene sõjalaeva saatsid! ega ükski sõdur ei ole huvitatud oma turvalisest rutiinist väljumisest. tuli ikka ääri-veeri selgitustööd teha; aga sain ta nõusse, et ikka punaarmee ja frantzusi huvides tuleb asi ette võtta; ja seal on ka järv kus vabal ajal saab ennast jahutada jne. igatahes moosisin peakoka ära, ja tema arvas et abilise otsib ta ise, asjalike abikokkade hulgast!!
igatahes õhtul kui pealikku koju vedasin sain uhkusega ette kanda et frantzus on igati selle austusväärse ülesandega toime tulnud mis puudutab pealiku sünnipäeva; aga kahjuks muu väeosa juhtimise arvelt. pealik muidugi Frantzusi huumorist aru ei saanud ja tegeles Frantzusi panama kujundamisega :mrgreen: . õnneks hiljem ta sai aru ka Frantzusi sarkasmist-irooniast ja ei tormanud peale Frantzusi repliike päevapoliitilisest olukorrast kohe panamat kohendama; parimal juhul käskis vait olla, halvimal juhul lendasid matid-jopid-kuusepuud jne. aga panamat ei näppinud. vahest ikka näppis aga siis olin ise süüdi. vist? eks veits mõjutas ka see kui Taschkendist helistati et autojuht on jobu; aga hea oleks kui sama jobu oleks ka järgmine kord lennujaamas vastas :wall: :wall: .
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

"Termezi memorandum"

olen kribanud sellest et kui frantzus teist korda ametisse astus siis inspekteeris frantzusi ka väeosa kõrgemate ohvitseride abikaasade komitee; noh see turulkäik frantzusiga. aruannet pole oma silmaga näinud, isegi kuulnud mitte; arvatavasti top-secret dokument viiekümneks aastaks :dont_know: . igatahes vahetult enne pealiku sünnipäeva oli frantzusil tõsine jutuajamine pealiku prouaga. aeg oli ka muidugi sobiv; pealik laseb peale lõunat leiba luusse korteris aga frantzus peab tema prouaga turul käima sel ajal. arbuusiveeretaja nagu ma olin proua arvates. pätakas oli sel ajal juba kuskil koonduslaagris jahedamas kliimas, nimelt Stavropoli krais. olen kribanud et enamus ohvitsere saatsid suveks oma pere Termezist ära, põrgukatel nagu ta oli! igatahes oli proua juba leppinud selle olukorraga et frantzusil on uues ametis kand kõvasti maas. arvas et nüüd on paras aeg Frantzusiga jõupositsioonilt üks arengu(peetuse) vestlus maha pidada. ja nii siis sündiski "Termezi memorandum" mida kuskil paberil pole. pingeliste läbirääkimiste tulemusel jäid Frantzusile ainult kohustused, aga prouale ainult lubadused. lubadused seisnesid selles et frantzusi eest hea sõnaga seista kui jamadesse satub. no ei tea, äkitselt isegi kostis hea sõnaga frantzusi eest; aga peale soolaheeringa matust koos pätakaga olnud esimeseks reaktsiooniks et frantzusile lähenemiskeeld panna, pealiku jutu järgi! aga frantzusi kohustused: frantzus peab luurama oma ülemuse järgi ja prouale ette kandma kui pealik kaldub kõrvale üldtunnustatud moraalireeglitest. no ikka juhtus ka neid asju, eriti isikliku juuksuri-piigaga kes oli moldavanka, aga ega frantzus seda kätt hammusta mis toitu jagab. kõige hullem see et pidin valetama prouale nii et endal hakkas ka häbi. teagi kas ta uskus või mitte, oli ju avalik saladus et frantzusi suust tuleb ainult puhas "tõde". kogu väeosa oli frantzusi "tõega" kursis, vähemalt ohvitserid. pealik läks Taschkenti komandeeringusse kolmeks päevaks, vähemalt nii ta oma prouale serveeris. väeosas serveeris et läheb frantzusiga polügoonile taktikalise-strateegilise väliõppuse kursustele :D :D . tegelikult tiksusin kolm päeva Goga pansionaadis... Vähemalt frantzus tiksus, pealik oli kuskile kadunud lennukiga venemaa avarustesse. aga kui tagasi saabus oli frantzus kenasti vastas lennujaamas ja nagu õiged mehed saabusime väeossa. krt, saate ju ise aru miks igasugused staabiülemad-osobistid-prouad Frantzusile pidevalt survet avaldasid. ei olnud kerge, ja tegelikult ka pealik hindas seda mainides et tegi õige valiku kui Frantzusi hallist argipäevast Kamazi roolist päästis. kes keda päästis on muidugi tõlgendamise küsimus. mida aeg edasi seda suurem julgeoleku oht oli frantzus pealikule; ja pole imestada et hoidis mind nagu sitta pilpa peal, ja vastupidi.
aga teine memorandumi punkt oli ka huvitav. eks proua oli tähele pannud et väike pätakas lausa kleepus frantzusi külge, teagi mille pärast. olin vist veits teistsugune tavapärasest ümbritsevast seltskonnast :dont_know: . igatahes proua oli seda tähele pannud ja luges frantzusile sõnad peale et lapsega suhtled-õpetad ainult nõukogude kaanonite järgi! teagi kas ta mõtles seda tõsiselt, aga hiljem mainis et frantzus on kuidagi valesti lapsega tegelenud sest
pätakas olla küsinud miks maakera on ümmargune! viimane kord enne demblit hüvasti jättes ronis pätakas sülle, ja proua pragas veits frantzusiga. et laps on viimase aastaga muutunud, et koguaeg miljon miksi ja kui keegi vastata ei oska siis nähvab et frantzus kindlasti teab :D :D

kokkuvõtteks ütleks et igasugused memorandumid on frantzusile nafik. austan lepinguid kui mulle need sobivad.

P.S. häid pühi, ristirahvas! Taarausksetele ütleks et Soomes on isegi taarapunktid täna suletud! "helatorstai"; "himmelfahrt" jne. ristirahvas igatahes täna puhkab!
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

krt, kaldun teemast veits kõrvale aga sitt läks keema täna!

ehitusobjektil, kimun oma auto kõrval suitsu ja perussuomalainen tuleb suitsu laenama nagu neil kombeks. vanust ca 50.a, toetab oma tagumiku maha ja alustab vestlust. suht arusaadavas soome keeles, aga tugeva vene aktsendiga. et mida häda teil soomlastel nüüd Natosse minna, et siiani ju elu nagu lill olnud venemaa kõrval, et venemaa on teid ju kaitsnud siiani Nato eest! krt, võtab ikka hinge kinni küll selline seisukoht! noh eks reageerisin suht kiirelt; et kardame venemaad ja Nato kasutab ikka tõsisemat täppisteadust relvastuses, ja Venemaa relvastus olevat ajast ja arust; et soome ka seda ostis aga Natole ikka vastu ei saa selle vanarauaga. krt, ja siis järgnes ikka pikem loeng venemaast ja analooge mitte omavast tehnikast, ja see olevat juba Nõukogude ajal olnud sest ega muidu Soome poleks ju Nõukogude tehnikat oma armeele ostnud! igati nõus põlissoomlasega; ja küsisin kas nõukogude liit sai ikka oma tarkusega kõigega hakkama või laenas-varastas ka välismaalt miskit? no ikka ise; esimene sputnik; Gagarin jne, kõik oli "sovetski"! no mis sa ikka soome patrioodiga vaidled, tal igati õigus ju. tirisin taskust huiavei välja lasin talle juutuubist Andre Popp`i lugu! mehel viskas lausa pisara silma seda kuuldes; et ikka ehtne nõukogude heliloomingu tipptase, lausa nostalgia! ja siis palusin tal guugeldada juutuubist Franck Pourcel`i. guugeldas,; ja vajus lömmi; et polegi vene värk kõige tähtsamas riiklikus kanalis aastakümneid olnud??? ja sellel hetkel läksin vene keelele üle; russkii korabl idi... :mrgreen: igatahes kadus ta minu vaateväljast.
https://www.youtube.com/watch?v=SEqGfq4 ... FY&index=1

sitt kees edasi, ja paraku tuli meelde ka teenistuse aeg. frantzus vanake ja õppustel; willises pealik ja staabiülem. no kukkusid ka kiitma võitmatut nõukogude armeed oma analooge mitte omava tehnikaga! et meie kõrgtehnoloogilised izobretenied jne on kõvasti lääne tehnikast ees! et upuvad korduvalt liiva sisse kinni ja siis kangelaslikud inseneriväed tirivad nad välja! et Natol midagi analoogset pole ju vastu panna! ja siis pealik veits provotseeris frantzusi! noh eks tal oma kana kitkuda staabiülemaga, ja oli kindel et reamees Frantzus ikka paugutab väga irooniliselt-delikaatselt antud teemal. paugutasin puusalt, et Natol on probleeme liivaga; aga meie nõukogude tähtsaima infosaate Vremja" soundtrack ei ole üldse nõukogude oma, ja ümisesin neile ette prantzuskeelset soundträkki. ja see oli mõlemile ikka üllatus;
ise sain sellest teada ka alles siis kui pealinna kooli läksin maapoisina; aga meie grupis oli ka põliseid pealinna intelligente koos kes teemat valgustasid! igatahes pealik hiljem nelja silma vesteldes tundis huvi et kas frantzus pani pada? ei mingit pada; andsin talle nimed: andre popp ja franck pourcel; et võib oma kanalite kaudu kontrollida; googlet tol ajal veel ei olnud. ja rohkem see teemaks ei tulnud; frantzusil oli lubatud willises ümiseda laulu "manchester et Liverpool" :mrgreen: :mrgreen:
vonn
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vonn »

frantzus kirjutas: 25 Mai, 2022 22:54 mein heimatstadt ist Kerava, Suomi. aga Bayeri kalja võid tuua küll kui tüli ei teki sellest pisiasjast.

https://www.youtube.com/watch?v=TtYayVbrDpA

eks asi veits lappama läinud; kes nõuab lämmastikku; kes tahab Gogat süldiks keeta jne. kriban vastavalt võimetele, jama muidugi et mitu teemat avatud :mrgreen:
Võhh! Mina olen vandunud käsi testaaklitel(sellest tulebki ingliskeelne sõna testify, sest vanas roomas ei vannutud kohtus tõtt ja ainult tõtt mitte käsi piiblil vaid munadel!) , et mina oma konte enam vabatahtlikult soome ei vea, surm ja põrgu on see alles riik! Suitsud ja õlu maksavad kullahinda, kohalike aborigeenide jutt kõlab kui deliiriumisse joonud setu ning nad ise nimetavad seda hellitavalt Soome keeleks!( sain veeta eelmine aasta neli kuud soome sitalepikus nimega varkaus) :D
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

sitalepik nimega Varkaus. jah, sääski on suvel seal piisavalt; aga sitalepikuks teevad selle lepiku ikka isendid kes seal viibivad. ei midagi isiklikku, aga lihtsalt ei saa teema püstitusest aru? kui miski isiklik tragöödia saamata palga näol või mingil muul põhjusel pole põhjuseks seda kohta sitalepikuks nimetada. kui tahad asjast rääkida siis räägi aga mitte ei lahmi puusalt et kõik teised on minu hädades süüdi!

aga nüüd asjast kah veits. täna avastasin et milnet jälle töötab! kahetised tunded! olin juba leppinud sellega et foorum igavesti maas ja olen vaevast lahti saanud, isegi pastakad viisin emexisse! teisalt jälle kahju et kõik mu "kribamised" ajaloo prügikasti läinud jäädavalt kuna mingeid koopiaid mul pole. seega tundub et Frantzusi õnnehetk oli üürike, ainult ca 2 nädalat. pean ennast kokku võtma ja jälle kribama hakkama, vist...
vonn
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vonn »

Looduse poolest jah oli tore kant, a kuram kaua sa sääskedele rootsi lauaks oled. Palga sai ka kenasti kätte…aga lissalt eelmainitud põhjused ja lihtsalt igavus oli see mis tappis :D
vonn
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vonn »

frantzus kirjutas: 15 Juun, 2022 21:06 sitalepik nimega Varkaus. jah, sääski on suvel seal piisavalt; aga sitalepikuks teevad selle lepiku ikka isendid kes seal viibivad. ei midagi isiklikku, aga lihtsalt ei saa teema püstitusest aru? kui miski isiklik tragöödia saamata palga näol või mingil muul põhjusel pole põhjuseks seda kohta sitalepikuks nimetada. kui tahad asjast rääkida siis räägi aga mitte ei lahmi puusalt et kõik teised on minu hädades süüdi!

aga nüüd asjast kah veits. täna avastasin et milnet jälle töötab! kahetised tunded! olin juba leppinud sellega et foorum igavesti maas ja olen vaevast lahti saanud, isegi pastakad viisin emexisse! teisalt jälle kahju et kõik mu "kribamised" ajaloo prügikasti läinud jäädavalt kuna mingeid koopiaid mul pole. seega tundub et Frantzusi õnnehetk oli üürike, ainult ca 2 nädalat. pean ennast kokku võtma ja jälle kribama hakkama, vist...

Alandlikult palun jätkata…ma vist alustasin su nurga lugemist 5. Korda uuesti!
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kordamine on tarkuse ema!!!

aga nüüd teemasse.
igatahes proua arvates müüs reamees Frantzus oma pealiku maha kolmekümne seekli eest, ja ilma ettemaksuta! need seeklid kõlisevad siiani proua taskus! Frantzusi äriidee lihtne; vorst vorsti vastu; ja nii need seeklid proua taskusse jäidki. igatahes sünnipäeva teemal valitses vaikus terve töönädala pealiku poolt. saan temast ka aru, olin ju alles uus selles ametis, ja kui ustav üldse üks eestlane on nõukogude armees on omaette küsimus! et eesti mehed tulge üle; jõuluks koju jne. igatahes mingit rohkemat infot suurest pidustusest Frantzusile ei tilkunud. eks tal oli kartus et kui Frantzus teab siis teab kogu Termezi garnison ja kaugel see Taschkendi peastaapki on :mrgreen: :mrgreen: . õnneks ta sai nendest luuludest suht kiirelt üle mõne nädalaga kuna ta oma agentuuri info Frantzusi mölapidamatuse kohta oli ikka nii segane et mitte keegi ei osanud sealt tõetera välja noppida :D .
aga peakokk nagu haige varblane, igal trehvamisel tunneb huvi et kas tuleb jaht või ei tule jaht! krt, jaht kindlalt tuleb, aga täpsemalt ei tea isegi reamees Frantzus; ainult päev teada, laupäev! noh eks ma olin seda sündmust peakokale mahamüües ka veits liiandanud nagu frantzusile kohane, aga tol ajal oli peakokka ikka suht lihtne puurahadega petta! hiljem see nii lihtsalt enam ei õnnestunud :dont_know: . no lubasin talle et laupäeval on pealiku sünnipäev ja sellega kaasnevad ka hüved: meri, päike, vein ja tüdrukud! tegelikult poole oma lubadustest isegi täitsin, aga peakokk tegi sellest oma järeldused kui Frantzus jälle mingit diili tuli tegema :D . merd ei olnud jah, aga oli järv! päikese garanteerisin isiklikult, oli olemas! vein oli Goga sahvrist, ja Goga ise valas salamahti :D ; tüdrukutega teema nii-ja naa; olid ohvitseride prouad suvekleitides ja mida enamat sõdurisilmale ikka vaja kui kasarmust välja oled saanud! ja kirsiks tordil reamees Frantzus väljaspool väeosa omas mahlas toimetamas. väeosas pidin ju madalat prohviili hoidma aga Goga juures nagu kala vees!!! olen vist kribanud et Goga põhimõte oli see et tema territooriumil ei ole majoreid ega reamehi; on ainult inimesed! ja frantzusi vabalt olekut pani ka peakokk tähele, ja tundis huvi mis toimub! seletasin siis talle lihtinimese keeles et me ei ole antud hetkel sõjavaes vaid piknikul. ohvitser võib schaakal olla aga praegusel hetkel on ta lihtsurelik, et mingit subordinatsiooni pole vaja jälgida. täitsa tavalised inimesed, ja peakokk sai ka asjale pihta, läks isegi lobisema pealikuga. aga ruttasin veits asjast ette. igatahes kuni reede õhtuni olin nagu siil udus, alles reede õhtul pealikku koju visates hakkas ta asjast täpsemalt ja konkreetselt rääkima! saan temast ka aru, et kellele see Frantzus ikka vastu ööd ette kannab! igatahes pandi reamees Frantzusile järgmiseks hommikuks ikka päris verised ülesanded!
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas an2 »

Tuletan vana asja meelde. Sa sindrinahk tantsitasid osobisti naist veerand tundi ja ta lubas sulle kätte maksta või midagi sarnast. Millega osobistiga lähedalt suhtlemine lõppes? Soravast lõimest mööda aga see innustabki meie frantzusi.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

polnud mul selle osobistiga mingit kana kitkuda, pigem päästsin tema naha sellel Revolutsiooni pühal sest tema proua tahtis jalga keerutada ja ta ise oli veits vigane.. see osobist oli üks eriline frukt kes oleks kohe Siberisse saadetud kui Frantzus oleks oma suud paotanud; koheselt muidugi! hilisemal suu paotamisel oleks koos ühes vagunis Kolõma poole purjetanud! aga see eraldi teema, kunagi ehk kriban, õiges kontekstis.

teemaväline postitus kuna ei tea kuhu nurka postitada:
ukrainlased on M777 haubitsatele hellitusnime pannud; "tri topora" , maakeeli "kolm kirvest"! eks visuaalselt meenutabki 777 kolme kirvest :D


aga nüüd teemasse. reede õhtul väeosasse laekudes läksin otse muidugi sööklasse, see triangel mis enne otboid platsil toimus oli täitsa võõras mure. peakokk söötis Frantzusi kõhu täis ja frantzusil oli talle kah hea uudis! et pangu oma varustus ja sulane valmis sest homme hommikul mingil ajal tuleb jaht! aga täpsemalt ei oska hetkel veel öelda mis kellaajal, aga peale hommikusööki olgu kokal valmisolek nr.1! kokal kohe hea meel, lasi leivalõikajal tuua ühe kinnise kondentspiima purgi frantzusi isiklikeks vajadusteks!

laupäeva hommikul lohistasin pealiku väeossa ja ja läksin hommikusöögile nagu ette nähtud, aga samas teades et iga hetk võib staabi käskjalg peale lennata! no ikka lendas ja oli väga üllatunud et frantzus teda juba ootas ja teadis mis teema on! hommikusöök oli õnneks manustatud, ja frantzus asus aktiivselt asja kallale. teadsin keda oodata!
noh käskjala sõnumi sisu oli see et frantzusi ootavad KPP-s kaks külalist ja frantzus teab mida nendega teha! sain kohe aru et pealik isiklikult oli käskjalga instrueerinud ja mingeid vigureid ma tegema ei hakanud vaid lõin willise käima staabi ees ja ruleerisin peaväravasse! kaks kodutut tsiviili jah seal ootamas värava taga, Termezi kõige vingema Lada 07-ga aga ilma frantzusita ei saanud nemadki sisse! muidugi Goga oma sulasega! kätlesime ja käskisin prapporil värava lahti teha sest need seltsimehed on frantzusi vastutusel. Lada jääb värava taha pandiks sest väeosa sisene transport on frantzusi teha. Goga ja tema sulane willisesse ja suund mitte staapi vaid otse väeosa svinarnikusse mis oli väeosa kõige kaugemas nurgas, nn jäätmaal peale vanarauahunnikuid mis afgaanis puruks lastud tehnikaga komplekteeritud. seal oli jah meie väeosa sigala.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

sigala ja sigala operaator. pole sellest vist kribanud. sigala asus jah meie väeosa ääremaal, pärapõrgus kuhu lihtsõduritel asja polnud va karauul kes perimeetrit valdas. olin seal ainult korra käinud, üle aasta tagasi noore sõduri baaskursuse ajal kui meid orjatööjõuna kasutati. nimelt renoveerisime sigade väliaedikut. peale seda polnud seal kordagi käinud kuigi sigala kuulus ka hoz-vzvoodi haldusalasse nagu frantzus. no polnud lihtsalt kellegil sinna asja! ja sigala operaatorit kutsuti " väeosa vaimuks"! kõik olid temast kuulnud aga vähesed näinud! razvoodil-otboil teda polnud; sööklas söömas ta ka ei käinud; hoz-vzvoodi kubrikus ei maganud; saunas teda ka kordagi ei näinud! elas nagu erak oma koopas. ja mundrit ta ka ei kandnud, ainult ligastes tööroobades võisid teda trehvata kui olid õigel ajal õigel kohas. ja selleks kohaks oli söökla diskoteegi tagauks kust väljastati ka sigade toitu :D . toiduveoks oli tal ischak-arbaa; nn käsikäru kahuriratastel , seal peal pikuti lõhkilõigatud 200L tünn. hindasin ka seda riistapuud oma "inseneri" silmaga ja polnud miskit ette heita. raskuskese täpselt rattateljel ja suht lihtne seda vedada-lükata. pool teed sööklast sigalani oli asfaldil aga teine pool kõrbes, aga õnneks mitte lahtisel liival vaid liivakivil ja allamäge kergelt. selles väeosa nurgas jah oli liivaplatoo mitte lahtine liiv nagu mujal kasarmute ümbruses. igatahes sai see operaator oma arbaaga kenasti hakkama üksinda. kuidas seakasvataja omal hinge sees hoidis on jäänud mulle segaseks, ei süvenenud asjasse kahjuks. sööklast ta võttis ainult nn produkte mis talle ustaavi järgi ette nähtud; päts leiba kaenla alla ja miskit oli kotis kah , aga mis täpselt ei tundnud kahjuks huvi. igatahes nälgas ta polnud. tegelikult oli tal sigalas vägev bunker elamiseks; pursuika, elektripliit; külmkapp; duschinurk ja välikemmerg. vesi oli muidugi veetav, mingi paaritonnine tünn 3-4m kõrgusel. sealt said sead vett ja ka seakarjus. põhimõtteliselt oli seakarjus täielikul isemajandamisel sest elas 24/7 oma punkris; tegi ise endale süüa ja sigadele tõi sööklast toidujäätmeid. kahjuks jah tema olme vastu tol ajal huvi ei tundnud sest teda polnud ju olemas, lihtsalt "vaim" :dont_know: .
ja nüüd üle aasta möödudes külastab frantzus jälle sigalat, ja koos delegatsiooniga! operaator oli küll muutunud sest eelmine oli koju läinud mingil ajal; aga uus operaator oli samast priizõvist mis frantzus, aga millal teatepulk üle anti pole teada; lihtsalt see sigalateema ei olnud mitte kunagi frantzusi päevakorras. uus operaator oli bessaraablane! araablasest seakasvataja :D :D loodan et AKF-d silmi pööritama ei hakka :dont_know: . kutt juba ootas seasulu ääres kui delegatsioon frantzusiga eesotsas saabus. esimese matsuga vaatasin et täitsa uus seakasvataja ametis, aga kui kutt ikka tervitades õige parooli "frantzus" ütles siis olin veendunud et ikka õiges kohas olen. noh eks me olime temaga mõned korrad ka enne põgusalt trehvanud, aga ta oli täitsa tundmatuseni muutunud! väeosas ta liikus ringi nagu metsjeesus, parimal juhul korra kuus ajas habet; juuksed rippusid seljal jne. aga keegi seda pahaks pannud sest mundrit tal ka seljas polnud ja kõik ohvitserid hoidsid eemale ja sellest numbrit ei teinud! aga nüüd seasulu väravas vastas kenasti pügatud ja raseeritud sõdur; mitte küll mundris aga täitsa puhastes tööroobades. tea kas pealik isiklikult võttis ette teekonna väeosa sigalasse instrueerimiseks aga seakarjus oli täpselt kursis teemaga. frantzus oli igatahes pealtvaataja kui Goga oma sulasega toimetama hakkas. Goga tegi valiku kesikute hulgas; jutt käib ikka noorsigadest :mrgreen: ; seakarjus siis püüdis esimese valiku kinni ja andis kesiku Goga sulasele üle! noh kolm korda võite arvata mida sulane selle kesikuga tegi.
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas susi »

frantzus kirjutas: 30 Juun, 2022 19:12 uus operaator oli bessaraablane! araablasest seakasvataja
Sõjaväes olles sai nähtud väga erinevatest rahvustest inimesi, aga araablasi nende hulgas ei olnud (pean silmas NA mundris). Aega teenisin küll 1,5 aastat endises Bessaraabia kubermangus. Mundris moldaavlasi ja gagauuse nägin ka. Mingit vaenu sigade vastu ma neil küll ei märganud. Mõlemad rahvad ju kristlased. Küll oli gagauusidel ilmne opositsioon moldaavlaste suhtes. Võiks isegi öelda vaenulikkus. Ei märganud ka mingeid pingeid muhameedlaste poolt. Sõid oma lihad, supid ja praed ilusasti ära. Mäletan usbekki, kes oli uhke oma vanaisa üle. Too oli olnud kurbaši, aga pojapoeg sõi koos kristlastega. Tulevad meelde ka aserid, kes koos meiega pekist kubisevat vorsti sõid ja pärast veel spetsiaalselt tänasid. Enamik teenivaid muhameedlasi suhtusid usuküsimustesse lõdvalt. Ja mida pan Frantzus arvab riigist nimega Malta ? Katoliiklased. Kristlik riik. Aga malta keel ja seakasvatus ?
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Marvin »

frantzus kirjutas: 30 Juun, 2022 19:12 uus operaator oli bessaraablane! araablasest seakasvataja :D :D loodan et AKF-d silmi pööritama ei hakka :dont_know:
Bessaraablane ei ole araablane. Bessaraabia kubermang oli praeguse Moldaavia ja Ukraina aladel. Mina NL armees veedetud aja jooksul ei õnnestunud mul küll moldaavlastega erilisi intellektuaalseid vestlusi arendada, kuid moslemid nad kohe päris kindlasti ei olnud.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

mida Frantzus ikka oskab kommenteerida?

igatahes Frantzusi provokatsioon Bessaraabia teemal kandis vilja! noh nii üldise populaarteadusliku silmaringi mõttes. täitsa teadlikult pikin oma kribamistesse sisse segaseid teemasid millest AKF-d kinni haaravad ja selgitavad asja laiemale lugejaskonnale! igati tänuväärt tegevus AKF-de poolt, ja palun vabandust et neid provotseerinud olen; kahjuks on see teadlik tegevus olnud Frantzusi poolt :D
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

P.S. ja moslemitest pole ju Frantzus miskit rääkinud! :dont_know: :dont_know:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist