Kavastu sild!

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Devisioni algsel pildil on Kavastu poolsel küljel sillast vasakule tee ja selle kõrval hoone.

Kus on Kavastus Parve tee, nn valge maja ja parv (mille asukoht ei ole kunagi muutunud) on mitmetel piltidel tuvastatav ja selle üle ei ole mõtet vaielda.
Sild fotol on teest paremal.
Vaielda võib selle üle kas erinevatel fotodel nn. valge maja ja parv on olemas või ei ole.
Olgu sild Emajõel ja Kastre poolsel kaldal kasvõi kaares see ei muuda Kavastu poolset asendit kui lähtekohaks on postid maa sees ja silla asend valge maja ja tee suhtes.

P.s akf croman40 - ma arvan et me räägime eri "jõnksudest". Sina vist jõekaldal olevast /test mis on 1944 aasta pontoonsilla otste asukohas, mina sellest mis on pooles mäes mõisa poole
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36625
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

Teest paremal küll, kuid akf croman40 järgi ei pruugi see olla nii sirge nagu sul see valge pulk. Postide osas on tal kardetavasti muidugi ka õigus, ma võtan selle argumendi tagasi.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:Teest paremal küll, kuid akf croman40 järgi ei pruugi see olla nii sirge nagu sul see valge pulk. Postide osas on tal kardetavasti muidugi ka õigus, ma võtan selle argumendi tagasi.
On see pulk valge või mitte - teist lahendust Kavastus devisioni pildile ei ole ei ole. Mõni lehekülg tagasi tõestati mulle ,et sild võis just selles kohas ja selles suunas minna ka üle müüride ja majade .
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Crispy »

croman40 kirjutas:Esimese 20 m järgi ei saa ennustada silla lõppemise asukohta. Sillad tehakse vastavalt oludele ja võivad pöörata suvalises suunas. See ei ole küll viktoriini koht, aga kas keegi teab Eestis silda, millel on S-kurv, ehk alguses pööre ühele poole ja siis teisele poole?
Seda ei tea, küll aga tean pea 90-kraadise pöördega silda (viadukti).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36625
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

retti kirjutas:
Kriku kirjutas:Teest paremal küll, kuid akf croman40 järgi ei pruugi see olla nii sirge nagu sul see valge pulk. Postide osas on tal kardetavasti muidugi ka õigus, ma võtan selle argumendi tagasi.
On see pulk valge või mitte - teist lahendust Kavastus devisioni pildile ei ole ei ole.
Miks ei ole? Miks ei võinud lõunakaldal samuti teega paralleelselt minna teele lähemal, kui eeldada, et ei pruukinud olla täiesti sirge?
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:
retti kirjutas:
Kriku kirjutas:Teest paremal küll, kuid akf croman40 järgi ei pruugi see olla nii sirge nagu sul see valge pulk. Postide osas on tal kardetavasti muidugi ka õigus, ma võtan selle argumendi tagasi.
On see pulk valge või mitte - teist lahendust Kavastus devisioni pildile ei ole ei ole.
Miks ei ole? Miks ei võinud lõunakaldal samuti teega paralleelselt minna teele lähemal, kui eeldada, et ei pruukinud olla täiesti sirge?
See minu väide käis põhjakalda ehk Kavastu poolse kohta.
Lõunakaldal - Kastre pool - oleks sild pidanud siis üle elumaja minema.Sellest on juba räägitud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36625
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

Kui see väide põhineb 1:50 000 topograafilisel kaardil, siis on sellest ka räägitud, et too mõõtkava on niisuguste väidete püstitamiseks ebatäpne.

Aga mis siin ikka vaielda, kohalikud panevad ekskursioonil varsti asjad konkreetselt maastikul paika. Akf devision ja sammal.habe, olge siis palun hoolikad ja filmige nende jutt üles ning siduge näidatud kohad maastikul tuvastatavate objektidega. Kõige parem oleks, kui kellelgi oleks käsi-GPS ja saaks nimetatud kohad kohe sisse piiksutada. Kui ei ole, siis mõõtke meetrites ära mingitest aerofotol nähtavatest objektidest. Teist võimalust seda fikseerida enam ei tule.

Kahju, et ma nii kaugel elan, muidu paneks GPS-i tasku ja tuleks kaasa... :(
croman40
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas croman40 »

retti kirjutas:
P.s akf croman40 - ma arvan et me räägime eri "jõnksudest". Sina vist jõekaldal olevast /test mis on 1944 aasta pontoonsilla otste asukohas, mina sellest mis on pooles mäes mõisa poole
Kandsin Maa-ameti 1948. ja 1963. fotoplaanidele sama pika joone sama nurgaga, alustades Kastre poolsest teeristist ja üritades tabada lõunapoolse tee telge. Näha on erinevused tee kujus mõlemal kaldal ja seda ma mõtlesingi.
Parve asukoht ca 13 m tee teljest ülesvoolu.
Parve asukoht ca 13 m tee teljest ülesvoolu.
1948 fotoplaan1.jpg (43.62 KiB) Vaadatud 1880 korda
Parve asukoht enam-vähem tee teljel.
Parve asukoht enam-vähem tee teljel.
1963 fotoplaan1.jpg (29.47 KiB) Vaadatud 1880 korda
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

croman40 kirjutas:
retti kirjutas:
P.s akf croman40 - ma arvan et me räägime eri "jõnksudest". Sina vist jõekaldal olevast /test mis on 1944 aasta pontoonsilla otste asukohas, mina sellest mis on pooles mäes mõisa poole
Kandsin Maa-ameti 1948. ja 1963. fotoplaanidele sama pika joone sama nurgaga, alustades Kastre poolsest teeristist ja üritades tabada lõunapoolse tee telge. Näha on erinevused tee kujus mõlemal kaldal ja seda ma mõtlesingi.
1948 fotoplaan1.jpg
1963 fotoplaan1.jpg
Aga fotol ei ole ju sild tee peal.Vähemalt see osa mis fotol sillast olemas on.
Ja pealegi - fotol olev tee on sirge

1948 aerofotol on tee ikka veel kõver niikui ajaloolistel fotodel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36625
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

Samas ei fotost aru saada, kui kaugel on sild teest. Kui nihutada akf croman40 joonistel lõiku mõne meetri võrra, ei muuda see midagi.
Walter2
Liige
Postitusi: 4013
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Walter2 »

Teejõnksud 48 a. kaardil ilmselt vees olevate sillajäänuste pärast, parv pandi nendest mööda käima, eks need teed jooksid sildumiskohtadeni.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Fucs »

Säilinud postide asukohad CA

XY
6474952.8 678113.9
6474952.7 678115.4
6474948.8 678113.6
6474948.8 678115.0
6474944.9 678113.3
6474944.9 678114.8

poste läbiva mõttelise sirgjoone ligilähedane suund
6474813.9 678103.5
Kavastu postid.png
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:2 postitust eemaldatud.

---
devision kirjutas:Küsin, kas muidu sarnasele foorumile on olemas ka mõnda teist asjalikku keskkonda, kuhu antud teemaga üle kolida, kus edaspidi asjalikke arutelusid ja uurimusi jagada ning kus ei lubata selliselt kellegi teemat solkida? Tänan!
Ma arvan, et teemaalgataja peab selle foorumi, kus ta ise otsustab, mida postitatakse, ise ka asutama.

Milnetil on aga suur hulk kasutajaid ning suurem tõenäosus lõpuks jõuda isikuteni, kes teemasse millegi asjalikuga panustada suudavad. Ma ei tea, mis radu pidi akf croman40 siia teemasse jõudis ja kas ta oleks suvalise FB arutelu üles leidnud. Võite muidugi ta käest küsida. Sama käib sammal.habeme või Dr.Sci kohta.
Tänan esile tõstmise eest... tõenäoliselt poleks FB-s selle teema algatamine üldse silma torganud või oleks kurioosiumina kõrvale lükatud.
Üldiselt pean militaar.net-i üheks asjalikumaks foorumiks üldse, seda ka mittemilitaarsetel teemadel. Kindlasti saab siit asjalikumat nõu kui "perekool"-ist nii meditsiini, kui toitlustusteemadel, rääkimata kõigest mis puutub tehnikasse, alates liimipulgast kuni kuuraketini, ja ilmselt ka kui keegi küsiks, välitingimustes sünnitusabist olgu siis abivajajaks Kaja või kaamel. (Ei mõelnud ühtegi konkreetset Kajat)

Aga silme vahelt on kuidagi läbi lipsanud see et kas on mingi konkreetne ajakava ka tekkinud Kavastu külastamiseks, heameelega oleks osaline kui ajakava vähegi võimaldab.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

croman40
kas nii,et pontoonsild on demonteeritud ja parv on viidud pontoonsilla kohale - on sinu versioon?
Siis tuleb kohalikelt küsida - kas parv on olnud teises paigas ja uuesti vanasse kohta tagasi toodud.Aga see algsesse parvekohta tagasitoomine peab siis olema peale 1948 aastat.

Kuigi ma ei näe sellisel muudatusel mõtet.Parve oleks ju saanud sillaehitusel ära kasutada.
Kõik need ümberkorraldused ja ehitused - 1943 aastal kui sõda oli kaugel - nõus.
Aga suvel 1944 kui lahingud olid juba Eestis?
Lahingute ajal oli sillaehitus sõjalaevadele/kaatritele suurem takistus kui pontoonsild.
Pontoonsild tõenäoliselt pandi kokku ainult vajadusel.Ja võimalusel said siis ka kohalikud üle.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

retti kirjutas:croman40
.....
Lahingute ajal oli sillaehitus sõjalaevadele/kaatritele suurem takistus kui pontoonsild.
.....
Tegelikult ei ole, kui tegemist just ei ole monoliitselt jõkke valatava raudbetoonsillaga. Lisan ühe mitte asjasse puutuva silla ehitamise kohta ka foto (ok, jõgi on sama) kus on näha palju 1 või teine tehnoloogia isegi raudbetooni korral keskkonda mõjutab.
Ihaste sild.PNG
Foto on minu tehtud ja kui keegi seda kuskil kasutab siis oleks ju viisakas kui mainitaks autor ka ära, aga arvestades mu oma laiskust kõiksugu viitamisel, siis Robert Sarve või kedagi teist kallale ässitama ei hakka :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist