Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta

Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid (terveks saanud või põdevaid)?

Perekonnas
67
31%
Sugulasi
20
9%
Sõpru-tuttavaid
93
43%
Ei ole
37
17%
 
Hääli kokku: 217

an2
Liige
Postitusi: 1397
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas an2 »

an2 kirjutas:Ehh, tuli ära. Värskelt põdenuga, kes küll köhis veel aga arst saatis tööle, olin ekraani juures juhendit lapates 30 sekundit koos ja jäin positiivseks. Enesetunne hea ainult nohu on. Palavikku pole ja midagi ei valuta. Loodan, et teisel-kolmandal päeval haigus ei ägene.
Süstitud kolme Pfizeriga. Teise ja kolmanda süsti kõrvalmõjud olid raskemad, kui praegune seisund.


Nädala jagu põetud. Esimesed kaks päeva oli köha, nohu neli päeva ja nüüd ma siis istun nagu lollike. Internett on läbi loetud, raamatud ka, õlu otsas. Puhas masendus. Esmaspäevast tööle jälle. Kiirtest näitab vist ka nädalaid hiljem, et oled positiivne aga proovis on viiruse laibad, mis testi aktiveerivad.
Kummaline, et see viirus nii diametraalselt erinevalt mõjub. Mõnel pole viga midagi aga teise viib hauda. No vaktsineerimine tähendab muidugi ka midagi. Endal kolm Pfizerit.
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Welber »

Kaks nädalat tagasi viisin tuttava EMO-sse (terviserikke, mitte covidi pärast). U. 25 mintsi kõrvuti autos + pooltunni EMO-s, viimases küll maskiga. Paari tunni pärast helistas - positiivne. Kuidas ma pole ka püüdnud, kiirteste pole triibuliseks saanud.
2xAZ + Pf.
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas kana tagumik »

Arvata on, et ma ise olin ka. Jaanuari algus. 3 päeva palavikku ja nonstop köha ja aevastust. Siis öösel higistasin voodilinad läbi ja - kõik. Köhast mingid riismed jäid veel järgi, muu oli kadunud. Testima kuskile ei viitsinud hakata, passisin poolteist nädalait kodus peale seda, hoiatasin, keda vaja. Söögikoti lasin tuua ukse taha.

Emal sümptomid samamoodi, samal ajal, aga maakohas elab. 3 päeva ja siis eimidagi. Elukaaslane tegi tal testi - neg. Aga põdes raskemalt. Poolteist nädalat. Köha ja palavik.
LupusII
Liige
Postitusi: 525
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas LupusII »

Positiivne.Kolm Pfaizeri süsti tehtud.Pool päeva 38,5 palavik ja neli päeva kurguvalu. Ja umbes sama aeg vana põlve vigastus ei lasknud üldse olla.Naine kõrval ka positiivne.Samuti korraks palavik ja kõik.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Hukatus »

Umbes kümme sõpra ja sugulast on viiimase paari kuu jooksul läbi põdenud, kõik õnneks kergelt.
an2
Liige
Postitusi: 1397
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas an2 »

Õde aasta jooksul teist korda nakatunud. Esmalt delta ja nüüd siis omicron. Mõlemad korralt suhteliselt raskelt. Peale esimest nakatumist vaktsineeris ennast selle ühedoosilisega aga ju siis see oligi nõrk vaktsiin. Kuna me oleme õega tehtud enam vähem samast materjalist, siis arvan, et minu kolm doosi Pfizerit olid ikka tõhusad, kuna ise põdesin märkamatult.
Teen järelduse, et kui peale vaktsineerimist tekib palavik, siis lihtsalt nakatudes ilma vaktsineerimiseta oleks kulgenud põdemine suhteliselt raskelt. Mul peale vaktsineerimist kaks korda palavik 12 tundi aga põdemine, nagu öeldud, ülikerge. Ilma palavikuta oleks läbipõdemine olnud tõenäoliselt kerge.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Just kuulsin vaktsineeritud nooremas keskeas mehest, kellel 10 päeva tagasi lõppes haigestumisega kaasnev eneseisolatsioon. Varem jooksis 15 km 12 km/h madala pulsiga, nüüd läks korraks sörkima ja pidi kilomeetri järel katkestama, sest rindu lõi talumatu valu ja pulsi lakke. Kord päevas umbes on kõverasse võttev köhahoog.

Pole see oomikron ka midagi šallallaa... :|
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Sarnane jutt nädalavahetusel ühe nooremas pensionieas sportliku figuuriga naisega. Olevat muidu harjunud pikemaid maid jala käima, aga nädal pärast koroona põdemist 1 km jalutamise järel tahab süda kurgust välja hüpata.
pilgrems
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Sept, 2008 21:46
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas pilgrems »

Sugulane, igapäevaselt toimetame koos. Tema diagnoosi päeval käisime koos sõitmas 2h ühes autos. Tema 2 nädalat tõbine esimene nädal päris korralikult.
Triipe ei saanud. Ise vax imata.

Tema tütred hoolimata vaksiinist haiged. Üks isegi 2x. Vax ja haiguse vahe 6kuud. Haiguse ja haiguse vahe 5kuud.

Kõige kõvem on mul vanaisa 90aastat vana . Elab üleval pool kirjeldatud juhtidega vaxineerimata ja ei haigestunud.
Runkel
Liige
Postitusi: 2826
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Runkel »

Ma lähen seekordsele lainele vastu hoopis gripivaktsiiniga. Käisin apteegis sutsu saamas - Vaxigrip Tetra (ilmselt siis 4 tüve vastu).
Omikron käis must nii 3 kuud tagasi üle, all 3xPf. Skeptik ütleks, näed, ei aita vaktsiin tuhkagi, optimist jällegi, aitab kergelt läbi põdeda. Kergelt põdesingi: 2 päeva palavikku, köha. Ja ka mulle üllatusena maitsemeele tundetus. Arvasin, et need mõjud uuemate tüvedega enam ei kandu. Ei midagi. Muidu olen kohvisõber, aga see ei maitsenud üldsegi, läksin tee peale üle ja olen siiani. Õlu isegi ei maitsenud, nüüd maitseb jälle oivaliselt. Nii 2 nädalat oli seda jama maitsetega. Köha oli n.-ö kuiv. Aga tüütu. Ärrituslik reaktsioon ei tahtnud kuidagi otsa saada, mingist hetkest kui lõigatuna oli kadunud.
Nüüd olevat gripp õel, ja seda olevat igasugust: kõhu-, para- ja jumal teab mis veel. Muidu domineeris koroona puhtalt kogu "turgu", kuid nüüd mahub koroona kõrvale ära. Arvatavasti tuleb mask jälle ette panna, kui viirushaigused sedasi edasi progresseeruvad.
Peeter
Liige
Postitusi: 2565
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Peeter »

Runkel kirjutas: 15 Dets, 2022 21:16 Muidu olen kohvisõber, aga see ei maitsenud üldsegi, läksin tee peale üle ja olen siiani. Õlu isegi ei maitsenud, nüüd maitseb jälle oivaliselt. Nii 2 nädalat oli seda jama maitsetega. Köha oli n.-ö kuiv. Aga tüütu. Ärrituslik reaktsioon ei tahtnud kuidagi otsa saada, mingist hetkest kui lõigatuna oli kadunud.
Nagu minu läbipõdemist kirjeldaks. Samad sõnad ja mõtted. Ainult mul alles hakkab 2 nädalat mööda saama, eks näis kas õlle maitse ja isuke taastub, kohvi vaikselt juba hakkab jälle sobima. P.S. Heeringas oli kah suht maitsetu ja käis suus ringi lihtsalt.
Runkel
Liige
Postitusi: 2826
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Runkel »

Rühm teadlasi leidis, et koroona tõttu maitse- või lõhnatundlikkuse kaotus võib olla seotud immuunvastuse intensiivsusega.
/.../ Nad uurisid pandeemia algusajal nakatunud inimeste antikehade taset – kokku 306 vereproovi. Uuringus osalejad olid verd loovutanud pärast Covid-19 infektsioonist paranemist. Antikehade taset arstide esitatud andmetega kõrvutades selgus, et kellel oli kõrgem antikehade tase, neil esines tavaliselt ka lõhnataju või maitsemeele kadu. Teadlased tuvastasid, et neil patsientidel oli selleks suisa kaks korda suurem tõenäosus võrreldes nendega, kelle veres ei olnud antikehade tase pärast nakkust keskmisest kõrgem.
https://tervis.postimees.ee/7671999/kak ... tuse-kohta
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Fucs »

Ei taha ära sõnuda aga...

Mul kolm vaktsiini all.
Kaks esimest Moderna ja tõhustus Pfizer.
Tõhustusest aasta möödas.

Vahepeal (kui juba olin kolm sutsu saanud) ilmselt (no ülitõenäoliselt) põdesin ma korontšiku oma abikaasa kõrval kolme-nelja päevaga läbi.
Boss (loe: abikaasa) põdes kõrge palavikuga ja enamus ajast voodis olles ca 7-8 päevaga läbi. Siis olid veel avatud need suured testimiskeskused igalpool ja naine testis seal mitu korda. Kuna seal olid järjekorrad ja mina kusagile tööle ega rahva sekka minema ei pidanud, siis jäi minul testimata.
No oleks imelik, kui see korontšik polnud, sest olime pidevalt bossiga ninapidi koos nii enne kui naise põdemise ajal, magasime ühes voodis nagu ristiinimestel ikka kombeks jne :D

Mul oli selline "haige inimese tunne", nohu, köha, silmaunad valutasid, väsimus ja kaks päeva olid ! tasakaaluhäired ! :shock:
Istudes ja pikali polnud häda midagi, aga kui püsti tõusid ja hakkasid kõndima, siis pidi seinast kinni hoidma.
Muid nähte (maitsemeeled ja värgid) ei olnud.

Siis vahepeal peale seda puutusin kahel korral lähedalt kokku korontšikus inimestega. Tööasjad, ühes väikses ruumis koos arvuti taga jne.
nemad ei teadnud siis, et on positiivsed. Mõlemad andsid mulle sellest teada päev hiljem kui testimas käisid.
Minul ei midagi.

Siis peale selle oli vahepeal üks väikene perekondlik koosviibimine.
Fucs oli laste kõige suurem sõber, lollitas, kiusas, mängis jne lastega terve päeva ninapidi koos.
Lapsed nagu ikka, mingi nohu sügistalvel ikka mõnel on. Laste isal polnud häda midagi, ema kurtis, et on natuke vilets olla.
Järgmine päev lapsevanemad teatasid, et on ise koroonas ja lapsed ka. Neil kõigil tervel perel teine ring. Esimest korda nakatusid eelmisel aastal ja põdesid juba korra läbi.
Minul jälle ei midagi.

Ma nüüd ei tea, kas on lihtsalt vedanud, Moderna-Pfizer+tõenäeoline läbipõdemine on hea kaitse andnud VÕI ma olen ise ka vahepeal läbi põdenud aga pole ise aru saanud 8)
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas mart2 »

Isiklikult arvan, et vaktsineerimistest oli abi.
Mul ka kolm pookimist tehtud - 2x seda "südamehaigete tapjat" ning kevadel lisaks Pfizer otsa. Minu "voolikute ja kaablitega" südamele need jubedused mõju ei avaldanud ja peale kergelt torkekoha 2-3 päevast tuikamist kõrvalnähte ei olnud.

Nüüd kaitsen ennast küllaltki hoolikalt, sest igasugune immuunsus pikemaks ajaks väga madalal, kuid kuskilt sain siiski koroona külge. Laborist kinnitatud.
Ise ei tundnud muud kui ainult kerget kribelust kurgus ja hääl veidi kähises. Ei palavikku ega nohu, hapniku mõõdik stabiilselt 96/97.
Nädal peale esmast testi tegin kodus huvi pärast kiirtesti - teine triip oli ~2min näha!

Nüüd juba kolmas nädal ja tunnen ennast hästi. Ilmselt siiski aitas vaktsiin kergemalt põdeda ja arvatavasti see esmane nakatav kogus oli ka selline "lahjem segu". 8)

Homme vaja minna lapselapse sünnipäevale ja pean igaks juhuks kiirtesti uuest tegema. Järgmine teisipäev tehakse ka laboritest, sest peaks ennem Jõule korraks haiglavoodist läbi käima.
Kui midagi üllatavat selgub, annan teda.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist