Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestustegevus

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Kremli trollidest

Postitus Postitas Turist 47 »

Ajasus on "perfektne". Venelased, igatahes, mõnuga kommenteerivad.

" Eesti parlament tegi ettepaneku võtta Vene Föderatsiooniga sõlmitud piirilepingu allkiri tagasi." https://www.interfax.ru/world/823959
" Suurim opositsiooniline Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitles parlamendi erakorralisel istungil otsuse eelnõu, mis teeb vabariigi valitsusele ettepaneku võtta tagasi Eesti-Vene piirilepingu allkiri."
mt24
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 31 Juul, 2014 23:03
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mt24 »

OhYeah kirjutas:Uus video YT kanalilt "Task & Purpose" (endine USA jalaväelane, teeninud Iraagis jne):

Ukraine Fog of War: What's Really Happening? - https://www.youtube.com/watch?v=Igq2fqa7RY4

Üritab analüüsida vattide edusamme, on selleks uurinud natuke venemeelseid infokanaleid. Üldpilt on tema arvates venelaste poolel kehv, aga samas saan tema jutust aru nagu ta ootaks, et venelased siiski suudavad Kiievi ümber piirata ja seda võtma asuda. Ise olen äärmiselt skeptiline juba selles osas.

PS. Üks väga hea asi on videos, lõpupoole. Spetsiifiliselt mainib ühte päris palju vaadatud videoloengut USA ajaloolase John Mearsheimeri poolt, kes väidab, et kogu praegune olukord on NATO põhjustatud. Ütleb sellele kategooriliselt vastu, et kui NATO ei oleks ida poole laienenud, oleks Venemaa lääne poole laienenud ja ise Balti riigid ära võtnud.



Tegemist on sellise "poolt-trolliga", kes ainult vahetevahel purtsatab oma põhiteema (relvadest blogimine) vahel eetrisse mingit venemeelse jampsi, nagu see siin. On teine relvakommuuni sisse imbunud selline libedavõitu sell. On tõepoolest veteran, võibolla oli mingi mehhanik või külmutusseadmete hooldaja mõnes USA baasis iraagis. Vabalt võis ka lihtsalt koristaja olla ohvitseride kantiinis.
Ma olen teda tabanud oma hobiajaloolase asju toimetades täielikku jampsi ajamas WWII kohta. Pärast selgus, et luges maha järjekordset Putinistlike pseudoajaloolaste kampaania voldikut. Mõttes, et saksa relvastus oli täielik saast, kui võrrelda vene relvadega. Alul arvasin, et kutt lihtsalt teadmatusest komistas, kuid hiljem kordus see uuesti, kusjuures lõpplikult jäi vahele MG-42 tehnilist lahendust käsitledes aastaid relvablogijana esineja kohta täiesti küündimatut jama ajades (rahvas kommentaarides oli ikka väga hämmastunud selle üle, et "tõde" seekord sedapidi paista lasti).
Arvestage, et praegu on USA ja inglismaa parempoolsete blogijate hulgas väga populaarne RT iba uskuda, sest pahad globalistid ju keerasid vene propa enamuses lääneriikides kinni ja seega on ju loogiline, et iga endast lugu pidav vabamõtleja vene propalima väga oluliseks peab ja ilmselt on see ka keelatud viljana põnev.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Sho »

mt24 kirjutas:Arvestage, et praegu on USA ja inglismaa parempoolsete blogijate hulgas väga populaarne RT iba uskuda, sest pahad globalistid ju keerasid vene propa enamuses lääneriikides kinni ja seega on ju loogiline, et iga endast lugu pidav vabamõtleja vene propalima väga oluliseks peab ja ilmselt on see ka keelatud viljana põnev.
Hm.. huvitav.. mina kohtan sellist positsiooni anglosaksi foorumites just vastupidi, hoopis leftistide poolt esitatuna. Et moskoviitide propat ei tohi kinni keerata, see on vabadus. Ja moskoviitide ôiguse eest oma propat ning jultunud valet levitada peavad kôik olema valmis surema.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
OhYeah
Liige
Postitusi: 331
Liitunud: 26 Veebr, 2022 1:41
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas OhYeah »

mt24 kirjutas:
OhYeah kirjutas:Uus video YT kanalilt "Task & Purpose" (endine USA jalaväelane, teeninud Iraagis jne):

Ukraine Fog of War: What's Really Happening? - https://www.youtube.com/watch?v=Igq2fqa7RY4

Üritab analüüsida vattide edusamme, on selleks uurinud natuke venemeelseid infokanaleid. Üldpilt on tema arvates venelaste poolel kehv, aga samas saan tema jutust aru nagu ta ootaks, et venelased siiski suudavad Kiievi ümber piirata ja seda võtma asuda. Ise olen äärmiselt skeptiline juba selles osas.

PS. Üks väga hea asi on videos, lõpupoole. Spetsiifiliselt mainib ühte päris palju vaadatud videoloengut USA ajaloolase John Mearsheimeri poolt, kes väidab, et kogu praegune olukord on NATO põhjustatud. Ütleb sellele kategooriliselt vastu, et kui NATO ei oleks ida poole laienenud, oleks Venemaa lääne poole laienenud ja ise Balti riigid ära võtnud.



Tegemist on sellise "poolt-trolliga", kes ainult vahetevahel purtsatab oma põhiteema (relvadest blogimine) vahel eetrisse mingit venemeelse jampsi, nagu see siin. On teine relvakommuuni sisse imbunud selline libedavõitu sell. On tõepoolest veteran, võibolla oli mingi mehhanik või külmutusseadmete hooldaja mõnes USA baasis iraagis. Vabalt võis ka lihtsalt koristaja olla ohvitseride kantiinis.
Ma olen teda tabanud oma hobiajaloolase asju toimetades täielikku jampsi ajamas WWII kohta. Pärast selgus, et luges maha järjekordset Putinistlike pseudoajaloolaste kampaania voldikut. Mõttes, et saksa relvastus oli täielik saast, kui võrrelda vene relvadega. Alul arvasin, et kutt lihtsalt teadmatusest komistas, kuid hiljem kordus see uuesti, kusjuures lõpplikult jäi vahele MG-42 tehnilist lahendust käsitledes aastaid relvablogijana esineja kohta täiesti küündimatut jama ajades (rahvas kommentaarides oli ikka väga hämmastunud selle üle, et "tõde" seekord sedapidi paista lasti).
Arvestage, et praegu on USA ja inglismaa parempoolsete blogijate hulgas väga populaarne RT iba uskuda, sest pahad globalistid ju keerasid vene propa enamuses lääneriikides kinni ja seega on ju loogiline, et iga endast lugu pidav vabamõtleja vene propalima väga oluliseks peab ja ilmselt on see ka keelatud viljana põnev.


Muude teemade kajastamist ei oska kommenteerida, olen vaadanud tema kanalilt vaid Ukraina-Vene sõda puudutavaid videosid, aga ta hoiab selgelt pöialt Ukrainale ja on lääneriikide poolt ja Venemaa vastu. Lihtsalt kutsub ettevaatlikusele, et Venemaad ei maksa veel maha kanda. Ärge unustage, et ameeriklastele on väga raske (võimatu?) selgitada Ida-Euroopa ja eriti Vene elu eripärasid.

Aga see, kui efektiivne on olnud Vene propaganda lääne parempoolsete seas tuli mulle ka külma duššina, kui see sõda algas. Aga see on juba pikem arutelu, teiseks korraks.
mt24
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 31 Juul, 2014 23:03
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mt24 »

Masohhist kirjutas:
Sho kirjutas:
mt24 kirjutas:Arvestage, et praegu on USA ja inglismaa parempoolsete blogijate hulgas väga populaarne RT iba uskuda, sest pahad globalistid ju keerasid vene propa enamuses lääneriikides kinni ja seega on ju loogiline, et iga endast lugu pidav vabamõtleja vene propalima väga oluliseks peab ja ilmselt on see ka keelatud viljana põnev.
Hm.. huvitav.. mina kohtan sellist positsiooni anglosaksi foorumites just vastupidi, hoopis leftistide poolt esitatuna. Et moskoviitide propat ei tohi kinni keerata, see on vabadus. Ja moskoviitide ôiguse eest oma propat ning jultunud valet levitada peavad kôik olema valmis surema.
Härrased, asi on maailmavaates: tüüp on liberaal, kes toetab geiabielusid, kanepi ja eutanaasia legaliseerimist ning vaba meediat, meediat mida ei vaigistata isegi siis kui see on propaganda, sest selles võib olla killuke tõde, mida mujalt ei saa. Näiteks siin foorumis on maailmavaateliselt seltskond konservatiivide poole kreenis, sest iga jumala kord, kui olen midagi Venemaad toetavat siia postitanud, on kisa lahti. Heidetakse ette, et tegemist on propagandaga ja ma ei ole pädev seda postitama, kuid selle peale tekib tahtmatu küsimus, kes siis on ja kes teeb praegu VF'i poolelt sõltumatuid videoreportaaže sõjatandrilt? Liiga ühte väravasse sõbrad, arvestades, et mättasse on löödud üle 1300 ukraina sõjaväelase ning nendest on väga vähe pilte, kuid kasti löödud vantidest on kõik kohad pilte täis.


Sho
Asi on poliitilise kliima vasaknihkes inglise inforuumis - saksa keeleruumis peetakse anarhiste ikka veel vasakpoolseteks (see absoluutne sõnavabadus on anarhistide üks põhiteesidest), inglisekeelses inforuumis, kus möllavad suurkorporatsioonide ketikoertest woke'd ja BLM'id, on vaesed anarhistid litsutud koos klassikaliste liberaalidega sinna poliitspektri paremasse nurgakesse kirikutegelaste ja patriootide vahele kokku.

Masohhist
See sinu viidatud "objektiivne" tegelane lasi ikka totaalset sõnnikut kokku. Kui hirmsaste tahad surnud ukrainlasi vaadata, vahi mordori kanaleid, seal kogu aeg näidatakse. Ja isegi "posti külge aheldatud ukraina raketigrenaderi" näidati. Siia pole sellist jama vaja tassida.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas London Bridge »

Aga see, kui efektiivne on olnud Vene propaganda lääne parempoolsete seas tuli mulle ka külma duššina, kui see sõda algas. Aga see on juba pikem arutelu, teiseks korraks.

Olen märganud sama. Näiteks on mul üks Norra tuttav, kes muidu on tore tüüp, justkui haritud ja puha. Aga Ukrainaga seoses hoiab vankumatult joont, et objektiivse info saamiseks tuleb jälgida mõlema poole allikaid ning sealt kuskil vahepeal on tõde. Teab, et sealt tuleb propat, kuid arvab, et see on umbes samal tasemel ukraina poole omaga, ning usaldab oma filtreid. See on päädinud sellega, et "both sides are bad" ja "what reason would the russian have for bombing schools and hospitals? obviously there must be a reason" (vihjab, et ukropid kasutasid neid sõjaliselt vms).

Läheb küll teemast välja, kuid siin on tema nägevus donbassi jamast. Minu arust on näha, et on suutnud osaliselt Vene propa omastada ning nüüd täna ei lähe eriti Ukraina taha, pigem on veendunud, et peaks seal kummagi poole toetamisest hoiduma. Sesmõttes on Vene propa olnud tema peal piisavalt edukas. Pole ta veel täis putinoid, kuid kasulik idioot, kes tõenäoliselt lisab oma hääle Ukraina vähema toetamise taotlejate poolele. Venele win-win igal juhul.
Pilt
My fair lady.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Kriku »

Aitäh, kes selle siia paigutas...

Et siis akf London Bridge, oled sa oma tuttavale öelnud, et Janukovitš võeti parlamendi poolt maha selleks ette nähtud põhiseadusliku protseduuriga? Tundub, et ta seda kas ei tea või ignoreerib.
Walter2
Liige
Postitusi: 4010
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Et siis akf London Bridge, oled sa oma tuttavale öelnud, et Janukovitš võeti parlamendi poolt maha selleks ette nähtud põhiseadusliku protseduuriga? Tundub, et ta seda kas ei tea või ignoreerib.

Vähemalt eesti meedia ja muud informeeritumad asjapulgad on rohkem kui korra rääkinud, et J. on siiamaani maha võtmata ning de iure Ukraina president? :scratch:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Kriku »

Toimunu ei olnud impeachment, vaid parlament leidis, et ta on kestvalt võimetu oma kohustusi täitma. Parlamendihääletuse ajaks oli ta vist juba riigist lahkunud? Kohale igatahes ei ilmunud.

On võimalus, et Ukraina parlament ei olnud PS järgi õigustatud seda otsustama - näiteks Eesti PS järgi on see Riigikohtu pädevuses. Kui nii, siis ei olnud ta mahavõtt põhiseadusele vastav. See ei tähenda aga, et ta ikka veel president oleks, sest tema ametiaeg on ammu möödas ning pärast teda on 2 korda seaduslikult presidenti valitud.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4871
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Infoopid, libauudised, ajudekompost ja pehme õõnestusteg

Postitus Postitas Gideonic »

Minumeelest seal on selle presidendi jutu kõrval niipalju suuremaid asju millega tähti närida näiteks DNR ja LNR juhid ei olnud kuidagi kohe kohalikud
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda: Venemaa kaotused

Postitus Postitas Tarmo Männard »

teeline35 kirjutas:
Kuigi ei tahaks uskuda, et keegi venemaaal nii loll on, et telekas, raadios räägitut 100% tõena võtavad!


Nagu selgub, siis on. Ja üsna üllatuslikult on nendeks ka.......NOORED! Inimesed, kes on kahekümnendates. Olen korjanud tsiklireisidel VK kontole erinevaid tuttavaid ja osad nendest on lausa raevukad putinistid. Miks, võin vaid oletada. Teadmata asja süvitsi pakun, et nendel on puudu propakaitsekiht, millega on kokku puutunud vanemad. Aga samas oli neil neti kaudu käes kogu maailma info.... Lihtsalt silmaklappides lollid, kes ajavad segi patriotismi ja propagandaidiotismi? Seda ei saa neilt küsida kah. Sest ise nad ju vastust ei tea. Lihtsalt tunnevad, et teevad õigesti, kui usuvad, et armee läks Putini käsul vabastama Ida-Ukraina lapsi, keda hohollfašistid uste külge naelutasid ja muud moodi tapsid.

Mul on ka Siberis üks tuttav nukuteatrilavastaja, kes on vastaline. Ta vastas mu küsimusele, et "miks sa telekast tulevat ei usu" umbes nii:
"Ma ei tea, miks. Aga ma ei usu. Ma näen asjade taha. Sa ei kujuta ette, kui raskeks see mu elu teeb ja kuidas ma vahel soovin, et tahaksin uskuda. Aga näed,Tarmo, ma ei usu".
Ta on käinud FSB-s "vestlusel" ja teda on ähvardatud armastatud tööst ja kodust ilmajäämise, 3-15 aastase vangistusega ning bomžieluga kuni ta haledate päevade lõpuni.
Tõsi, ta elas-töötas paar aastat Tallinnas, Nukuteatris ja seda ka 2007 aasta aprillirahutuste ajal. Nii et ta on- erinevalt paljudest- näinud kääre tegelikkuse ja propaganda vahel.
Miks ta pole lasknud Venemaalt jalga? Sest ta ei taha eemalduda lapsest, kes elab tema lahutatud naisega. Eriti polegi viimasel ajal suhelnud, sest ma pole kindel, kas VK-s räägin tema või hoopis seltsimees majoriga.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1172
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda: Venemaa kaotused

Postitus Postitas Rebane11 »

Tarmo Männard kirjutas:
teeline35 kirjutas:
Kuigi ei tahaks uskuda, et keegi venemaaal nii loll on, et telekas, raadios räägitut 100% tõena võtavad!


Tõsi, ta elas-töötas paar aastat Tallinnas, Nukuteatris ja seda ka 2007 aasta aprillirahutuste ajal. Nii et ta on- erinevalt paljudest- näinud kääre tegelikkuse ja propaganda vahel.
Miks ta pole lasknud Venemaalt jalga? Sest ta ei taha eemalduda lapsest, kes elab tema lahutatud naisega. Eriti polegi viimasel ajal suhelnud, sest ma pole kindel, kas VK-s räägin tema või hoopis seltsimees majoriga.


Aga siin kõik vastab Hitleri jutule - need kes on käinud idarindel on täielikult tervenenud kommunismi pisikust.
Tema käis ja elas paar aastat Eestis. Meie lärmajad enamasti Venemaal ei käi, või kui siis metropolides. Mõtlen Ukraina venekeelsete peale - saanud sõõmu vabadust, siis võitlevad kenasti koos Ukrainlastega.
Tuleks ehk sinna proraganda lehte suunata.
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas NGolf »

FSBst on eile tulnud juba 11. kiri, mis keskendub Poolale. Poola laiutab, sõjavägi on tugev, Ukraina kaotuse korral läheks sinna varjule Ukraina armee. VF juhtkonna tõmbleva mõtte järgi peab vastu nina andma. See Medvedevi kiri Poola kohta on samas reas. See Poola sõdur, kes hüppas Valgevenesse ja leiti surnuna, sellest võidakse teha põhjus Valgevene sõtta astumisele. Et süüdistada Poola eriteenistust jne. Ühesõnaga järjest kasvab toetus Poolale nina pihta andmiseks. Hersonis plaanitakse massilist puhastust, "aitab mängudest". Kuni 300 000 küüditada/tappa/laagrisse.

https://twitter.com/igorsushko/status/1506115252802318339

Kõik need kirjad olevat FSB sisemise opositsiooni meeleheitlik pingutus saada Lääs lõpuks Ukrainas sõjaliselt sekkuma ja seeläbi Putin minema lüüa. Ise nad seestpoolt seda Putini kõrvaldamist reaalsena ei näe, soovivad Lääne abi.
Large-scale mutiny is underway inside the FSB. I can't publish the details until certain preparations & arrangements are made.
Led by the #WindofChange, it's happening because the #FSBletters are not being acted on by the West to respond to Putin with force to stop him

https://twitter.com/igorsushko/status/1506181620079861760
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1730
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Poti soldat »

NGolf kirjutas:FSBst on eile tulnud juba 11. kiri, mis keskendub Poolale. Poola laiutab, sõjavägi on tugev, Ukraina kaotuse korral läheks sinna varjule Ukraina armee. VF juhtkonna tõmbleva mõtte järgi peab vastu nina andma. See Medvedevi kiri Poola kohta on samas reas. See Poola sõdur, kes hüppas Valgevenesse ja leiti surnuna, sellest võidakse teha põhjus Valgevene sõtta astumisele. Et süüdistada Poola eriteenistust jne. Ühesõnaga järjest kasvab toetus Poolale nina pihta andmiseks. Hersonis plaanitakse massilist puhastust, "aitab mängudest". Kuni 300 000 küüditada/tappa/laagrisse.

https://twitter.com/igorsushko/status/1506115252802318339

Kõik need kirjad olevat FSB sisemise opositsiooni meeleheitlik pingutus saada Lääs lõpuks Ukrainas sõjaliselt sekkuma ja seeläbi Putin minema lüüa. Ise nad seestpoolt seda Putini kõrvaldamist reaalsena ei näe, soovivad Lääne abi.
Large-scale mutiny is underway inside the FSB. I can't publish the details until certain preparations & arrangements are made.
Led by the #WindofChange, it's happening because the #FSBletters are not being acted on by the West to respond to Putin with force to stop him

https://twitter.com/igorsushko/status/1506181620079861760

Mina seda Igor Shuskot usaldusväärseks ei pea. Alates vist viiendast kirjast ei lähe tema levitatavad versioonid enam üldse kokku originaalidega, mida praeguseks kuus, mis Vladimir Osechkin on https://gulagu-net.ru lehele lisanud.

Originaalid siis vastavalt:
https://gulagu-net.ru/news/2022-03-09-1226.html (ingl. keelne tõlge: https://www.elitetrader.com/et/threads/ ... st-5556898)
https://gulagu-net.ru/news/2022-03-10-1234.html
https://gulagu-net.ru/news/2022-03-10-1235.html
https://gulagu-net.ru/news/2022-03-10-1236.html
https://gulagu-net.ru/news/2022-03-17-1239.html (ingl. keelne tõlge: https://rentry.co/f96nz)
https://gulagu-net.ru/news/2022-03-17-1240.html
Viimati muutis Poti soldat, 22 Mär, 2022 13:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Some »

richard kirjutas:Sepka: Väidetavalt 67 Ukraina sõduri vangilangemine Kiievi all. Ukraina allikad hetkel nagu ei kinnita?

https://t.me/milinfolive/79328


Tol tüübil, kes vene MRE-ga autost välja astub on ainsana kollane lint, kõik ülejäänud on korralikult vormis aga eraldusmärgid puuduvad? No ok, haavatul oli milleipärast ukraina värvid rinnal. Autodest ka aru ei saa, kelle oma...
Keegi aru saab, mis riigi camo vangidel?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist