REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu viimane põdemine seisnes ühes päevas 37,1 palavikus ja üheksas päevas kodus passimises. Kuna ma pean nagu eeskuju näitama, siis istusin ära.
Arvan, et kui haigustunnused kadusid, polnud ma ka kuigivõrd nakkav enam. Kodus, kus ma elan koos 4 inimesega, keegi ei nakatunud. Vähemalt testimist vajavaid sümptome ei tekkinud. Kes tööl minuga kaks päeva kokku puutusid, samuti ei nakatunud (ootasin tööl puhangut, mis jäi olemata).

Samas olen näinud kolleege, kes tõhustust ei teinud ja kes olidki peale selle üleskorjamist 2 nädalat voodis ja rögisesid kuu aga takkajärgi. Oleks veel olnud, kuid palk hakkas takka taguma (õigemini selle kaotus haigusraha näol).

Sellest ma järeldan talupoeglikult, et mingi immuunsus oli ja erilist nakatumist enda ümber (sh naine samas voodis) ei täheldanud. Ja kui sul erilisi sümptomeid pole, siis ka ka eriti ei nakata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas: 01 Sept, 2022 14:37 ... Ja kui sul erilisi sümptomeid pole, siis ka ka eriti ei nakata.
Nobelit väärt info. Kahju, et arstid seda ei tea ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Kas Kaitsevägi läheb järgmisse instantsi?
https://www.err.ee/1608702310/kohus-vak ... gusvastane

Mõned huvitavad nopped -
... sunnitud vabastamine teenistusest on kaitseväelase jaoks iseenesest tõsine tagajärg, riivates põhiseadusega tagatud elukutse valiku vabadust...
Ei saa täpselt aru, sest samas võiks ka väita, et kui keegi tahab hakata luurajaks, siis ta peab selleks kohe saama (vajadusel viidates Põhiseadusele)?!
... Ka puuduvad igasugused analüüsid ja andmed selle kohta, kas ja mil moel on vaktsineerimine kollektiivis rasket haigestumist ära hoidnud...
Nakatumiste ja haigestumiste statistika ilmselt kohtuniku arvates puudub...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Loodetavasti jõuab see asi Riigikohtusse.
Saturn
Liige
Postitusi: 698
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Saturn »

Tegemist on sama kohtunikuga kes mai kuus tegi sama otsuse koroonapiirangute kohta ehk tegelikult midagi muud kui praegune lahend sealt vast oodata ei olnudki.
https://www.err.ee/1608615568/koroonapi ... astu-voidu



Ise loodan sama, et see viimane kaitseväge puututav lahend kaevatakse edasi.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

2korda2 kirjutas: 26 Aug, 2022 18:11 Tuletan igaks petteks meelde, et siiani pakutakse meil vaktsiine, mis NAKATUMISE riski hetkel liikuvate tüvede vastu praktiliselt ei muuda. Mil määral vaktsineeritud (mitu korda?) viimaseid tüvesid kergemalt põevad polegi enam viitsinud uurida.
Minul on all 2xPf + Delta ja muudkui ootan juba kevadel lubatud uuendatud vaktsiine. Hiljuti suuremas pulmas käies oli seal kolle aga pääsesin. Ei usu, et vaktsiinide+põdemise tõttu. Pigem lihtsalt vedas (eelistasin maksimaalselt aega veeta jahedamas õues kui minu jaoks palavates siseruumides).
Väga hea saade kus räägitakse muuseas ka sellest, kuidas tänased vaktsiinid uute tüvedega hakkama saavad. Õpetlik kuulamine.
https://kuku.pleier.ee/podcast/kukkuv-oun/135878
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Olukord on ootamatult heaks läinud: https://www.err.ee/1608706504/koroonass ... lal-veelgi

Ma ei oska seda muud moodi seletada, kui et oomikron BA.5 käis suvel suurest osast populatsioonist märkamatult üle :dont_know:
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ruger »

Minul õnnestus suvel COVID läbi põdeda nii, et tundsin alguses, et midagi on viga. Ütlesin ka, et võibolla COVID-järgmine päev oli olukord hullem ja tegin testi, mis osutus positiivseks ning aeti koju. Sai nädal aega kodus oldud-veidi alguses palaviku, nohu ja kõha ning liigestevalusid(veidi ka hiljem). Teised töökaaslased ei nakatunud. Ka need, kellega sai kõrvuti mitmeid tunde oldud. Peale seda enam eriti mingeid sümptomeid pole. Sellele eelnes 3x Pfizer.

Samas kohtasin ühte peretuttavat, kes oli esimeste nakatunute hulgas, kui Eestis see levima hakkas. Tema oli reaalselt haige 13 kuud. 3x viidi kiirabiga EMO-sse. Nüüdseks terve ja probleeme ei tea olevat.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Ei ole vana hea reklaam stiilis - Hästivarustatud kauplustes on saada ... kuid -
apteekidesse on juba jõudnud testid, millega saab samaaegselt testida nii COVID-t kui ka gripi A/B tüve.

Lihtsalt teadmiseks.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Koroonakogemusest:
All 2x AZ
2021 novembris No 3 Pfizer
30.08.2022v No 4 Pfizer . Venitasin, sest lootsin äkki vähemalt Omikron BA1 update ää oodata, aga siis jõudsin arusaamisele, et ei jõua.
31.08.2022 Tõenäoline nakatumine Ülemiste Lidos tiptunnil. Tekkis küll hetkeks tunne välja tagurdada, aga kõht oli tühi...
04.09.2022 Hommikul kurk kergelt valus ja rinnus kuidagi nagu rõhub. Viimane oleks pidanud kellad helisema panema aga vot ei pannud. Eelmine päev oli potentsiaalset külmetamist sisaldav sündmus, mis tekitas selge suunatud mõtlemise.
05.09.2022 Öö kehvalt magatud, kurk ikka samamoodi kibe. Viin lapse kooli, aga südametunnistus hakkab piinama - koosolekud päevakorras - pööran kodu poole ja teen igaks juhuks testi. Kiirtest annab punase suht mõõduka tempoga (st. kontrollkriips läheb enne punaseks). Võtan haiguslehe. Teen mõne tunni pärast uue testi. Tulemus sarnane. Tekib köha (harv). Pea valutab kergelt pool päeva. Õhtul lööb nina tatiseks ja kinni. Võtan Cirruse (alergikutele ninaturse vähendamiseks, aga nohu puhul täiesti imeline sümptomaatiline retseptikas. Minu puhul igatahes nagu imepill).
06.09.2022 Hommikul nina mõõdukalt tatine, harv köha kestab. Test näitab positiivset enne kui tatt kontrolltriibuni jõuab. Õhtul tekib rinnus jälle surve. Ei saa valuks nagu nimetada, aga ei ole meeldiv sügavalt hingata. Nina läheb õhtul kinni - Cirrus peale, et magada saaks. Mingi 15-30 min tekib kerge palavikulaadne seisund (tunnen) Laubalt saan Infrapuna anduriga 37. Siis kaob. Niitsin muru - mingit erilist jõu kadu ei täheldanud.
07.09.2022 Nina hommikul suht vähe tatine. Harv köha. Test näitab endiselt kiirelt ja tugevalt positiivset. Muid sümptomeid pole. Enesetunne suht võitluslik. Kebin sibulapeenraid kaevama.
08.09.2022 Köha harveneb. Test läheb punaseks aeglasemalt. Umbes nagu 05.09. Võtan prooviks tagasihoidliku aed-kartulimaa üles. Pole paha - saan hakkama. Täitsa terve olemine.
09.09.2022. Bronhidest/kopsust hakkab röga erituma. Tekib nö. lahtine köha. Öösel paar korda ja pärast ärkamist peab tegelema. Test märjalt jääb peaaegu negatiivseks, aga siis ca 15min jooksul annab ikkagi selgelt nähtava roosa triibu. Jõudlusega kõik ok tegelen vajalike aiatöödega, olen õnnelik vabade päevde ja ilusa ilma üle.
10.09.2022 Lahtine köha jätkub suht muutumatult ja mõõdukalt harvalt. Päeval väga ei häiri. Hommikul võtab tiba aega hingamisteede puhtaks köhimine. Test mööndustega negatiivne. Kuigi teatud nurga alt vaadates aimub mindagi triibu laadset.
11.09.2022 Ei testi enam. Lahtine harv köha jätkub, aga röga ei tule enam sügavalt bronhidest. Bronhiaalne köha on lihtsalt minu nõrkus. Sisuliselt olen terve. Igaks juhuks jätkan päeva-paar kodukontoris, et kolleegide närvikava säästa.
Laps põdes 2022 Veebruar kergelt Omikron BA1 (tõenäoliselt). Lähikontakti olen välditud, aga muidu ikka samas toas, ilma maskita ja kõrvuti ka ekraani ees. Hetkel tundub, et ei nakatu uuesti.
Noppeid:
Kiirtesti reaktsioonikiirus võimaldab siiski hinnata viiruskontsentratsiooni muutumist organismis.
Poole aasta tagune Omikron 1 annab tõenäoliselt suht hea kaitse BA5 vastu vähemalt aerosoolsete viirushulkade puhul.
Tõhustusdoos jäi küll hiljaks nakatumise vastu (kui oleks üldse aidanud), aga üsna kindlalt aitas kriitilisel hetkel viiruse paljunemist alla suruda. Et mõnes mõttes peaaegu ideaalselt sattus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaatasin eile TV3 Laserit, kus oli teemaks ilusüstimine.
Kortsude vastu kasutatakse botoxit, mis on mürk ja mille toime seisneb selles, et halvatakse kortse tekitavad lihased.

Eriti hea oli ühe ahvihuultega mimmu tarkus sealt, kus küsiti, et kas te seda teate, et botox on mürk? Vastus oli, et nagunii meile ju süstitakse asju, mille toime pole teada, näiteks vaktsineerimisel :wall: :wall: :wall:

Mõtlesin, et kas nutta või naerda. Naine kommenteeris, et mis sa mingi 9 klassi läbi vedanud tuuningmimmi "tarkuse" peale ikka närve kulutad. :rip:
Aga see vaksivastaste tarkus on ikka laiema kandepinnaga, iga tuuningmimm "omab kindlaid andmeid" :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

No tere jälle :D .
Sai siis ka see haigus kolmandat korda läbi põetud.
Ainus sümptom mis pani üldse testima oli et hääl läks poole päeva pealt hästi kähedaks. Õhtul näitas test kahte triipu. Hommikuks oli hääl uuesti tagasi ja oligi kõik. Rohkem sümptomeid ei ilmnenud. Võiks arvata et peale kolme süsti ja kolme põdemist hakkab keha uue vaenlasega ära harjuma. Elame-näeme.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Mul kolleeg ka vist põdes kas teist või kolmandat korda + oli mitmekordselt vaktsineeritud. Jäi must 3 päeva hiljem haiguslehele ja naasis 1 päev varem. Peale nohu muid sümptomeid ei olnud. Aga ma ei hakka midagi enam teoretiseerima nakkuvuse teemal - sain täna põrmustava laksu:
Avatar kirjutas: 11 Sept, 2022 18:46Laps põdes 2022 Veebruar kergelt Omikron BA1 (tõenäoliselt). Lähikontakti olen välditud, aga muidu ikka samas toas, ilma maskita ja kõrvuti ka ekraani ees. Hetkel tundub, et ei nakatu uuesti.
Täna tundus pliks õhtul ninaga tõmbavat, ja igaks juhuks tehtud kiirtest andis positiivse. Võis ju saada ka mujalt aga hmm... Sest miinus ca 3,5 päeva tänasest annab laupäeva, mil minu kiirtest näitas juba "negatiivset". Jah - ma tean, et see ei tähenda veel, et oled puhas, aga ma olen tiba šokis, et see nii hilja lapsel välja lõi. Vot sedapsi nende tarkustega... Nii et selle väite unustame ära:
Avatar kirjutas: 11 Sept, 2022 18:46 Poole aasta tagune Omikron 1 annab tõenäoliselt suht hea kaitse BA5 vastu vähemalt aerosoolsete viirushulkade puhul.
Eedit:Pliks on 17.09.2022 kiirtestiga juba negatiivne. Nohu ja kerge kurguvalu oli. Et Omikroni korduvpõdemine näib minevat kiirelt. Kahjuks suutis 14.09.2022 edasi anda vähemalt ühele isikule.
Jannus
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Veebr, 2022 10:34
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Jannus »

Hetkel koroonas, laupäev oli väga halb olla, palavik 38,5, lihase ja liigese valud, peavalu, test positiivne, järgmine päev juba kergem, täna juba täitsa okei, võtan ibubrofiini, iga 5 tunni tagant 1 tablett, ei ole kindel et just selle pärast on kergem olla.
Neljapäeval tagasi tööle, kui halvemaks ei lähe, sest isolatsioon nüüd 5 päeva ja nagu perearst mulle ütles, testi ei ole mõtet teha, sest see nagunii positiivne :shock:
Kas see tähendab et ma pean nüüd koroonaga tööle minema?
Saanud 1 mingi süsti, rohkem ei viitsinud neid teha.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Sul peab praeguste reeglite järgi olema vähemalt 24h ilma sümptomiteta, enne kui isolatsiooni lõpetad. No paljud jäävad köhima pikemalt, aga mina diletandina seda ei arvestaks, kui midagi muud ei kaasne- mul kolmas nädal peale nakatumist, aga ikka aeg-ajalt ajab köhatama. Kurgus ilmselt mingid tüsistused (ei ole valus). Just täna rääkisin kolleegiga- tal suht sarnane.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist