Ukraina sõjapõgenikud

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3306
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Madis Reivik »

Minu arvates on mõned mille juures ei tohi kasutada lauses sõna "aga".

Tulekustutamine (ma annaksin ämbri aga...äkki kriibib värvi ära )
Autoavariisse sattunu aitamine (auto kraavis, läheks vaataks aga mul uued kingad ei taha poriseks teha)
Naised-lapsed hädas (kükitavad prügikastide taga, aitaks aga äkki nad on..)
Ükskõik kes näljas (jagaks oma toitu aga see viimane amps tundub liiga maitsev)

Kui inimene vajab toiduabi siis tuleb seda anda ja igasugune möla jätta. Ühe inimese täisväärtuslik toitmine maksab 5 euri päevas (+-, räägin kõhutunde baasil). Ja kui on sõjapõgenik siis pangu omavalitsus pada tulele ja igasugune jooksutamine ja "otsigu endale töö" peab olema välistatud.

Ja mis kurat puutub siia see et keegi nägi 350 km jooksul paari ukr numbriga autot ? Vaata peeglisse, seal on probleem.
parkija
Liige
Postitusi: 1058
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas parkija »

Uhh , milline olukord .
Olles mõne aja ametnike tegemisi / toimetamisi kaunis lähedalt näinud siis on neil alati võimalik oma nina paberitesse pista , ajada seal näpuga järge ning konstateerida : Aga seaduses pole selle kohta midagi kirjutatud . Seda va ükskõiksust on igal elualal nii massiliselt et hullemaks vast enam minna ei saa . Muide , riigieelarveliste asutuste töötajate palgad tõusid , ka õuemarssalite omad .
OLAVI
Liige
Postitusi: 1626
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas OLAVI »

Kriku kirjutas: 07 Juul, 2022 15:54
OLAVI kirjutas: 07 Juul, 2022 15:52Kui suur peab olema palk, et jõuda igapäevase söögi ja öömaja eest makstes, lisaks omada autot?
Su postitus oleks palju huvitavam, kui oleksid alustanud sellele küsimusele vastamisest. Aga pole väga oluline, sõjapõgenikel pole autot nagunii.
Öökorteri eest nõutavad rendisummad olid eelviidatud artiklites ära toodud.
Söögi hinda teab vast iga poodides igapäevaseid sisseoste tegev isik nagunii.
Auto soetusmaksumust ja jooksevkulusid peaks iga automanik ka teadma.
Ma ei kirjuta siin mitte meelelahutuseks, vaid et vast tärkab kellelgi ka huvi probleemide olemused oma enda jaoks lahtimõtestada lähtudes probleemi olemusest, mitte oma praeguse hetke elukorraldusest.
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Peeter
Liige
Postitusi: 2506
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Peeter »

Madis Reivik kirjutas: 07 Juul, 2022 18:52

Kui inimene vajab toiduabi siis tuleb seda anda ja igasugune möla jätta. Ühe inimese täisväärtuslik toitmine maksab 5 euri päevas (+-, räägin kõhutunde baasil). Ja kui on sõjapõgenik siis pangu omavalitsus pada tulele ja igasugune jooksutamine ja "otsigu endale töö" peab olema välistatud.

Vaata peeglisse, seal on probleem.
Aitähh, Madis.
Tahtsin juba päeval kirjutada, et kogu see diskusioon järjest enam tüüritakse sinnapoole, et ei jäägi muud nüüd üle, kui konstanteerida, et selline mõtteviis "otsigu endale töö" näitab kõige ehtsamalt, et Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmisel selliseid seisukohti propageerinud inimesed näevad ukrainlastes Eestis ainult madala või olematu palgaga sellise töö tegijaid, mille kohta eestlased ütlevad lihtsalt, et "jälle otsitakse lolli". Ja nüüd need hädas Ukraina naised peaksid selle ära tegema. Ma tõesti ei taha nii öelda, aga sellise jutu juures pole solidaarsusest ja Ukraina toetamisest haisugi. Hoopis Eesti šaakalid jahivad hädas Ukraina naisi, et panna neid tegema seda tööd, mille eest nad ise siin Eestis maksta ei taha ja tänu sellele ka Eestimaal elavaid inimesi tööle ei leia. Ja siis otsitaksegi ei-tea-kust ei-tea-keda. Selle juures on minu jaoks hämmastav, et sellist juttu ajab just kuido20, kes justku on ukrainlasi toetav, tarnimas neile varustust jne. Või ta hoolibki ainult Ukraina meestest? Ja Ukraina naised pole justkui midagi väärt? Ma küsisin kuido20-lt tänase päeva jooksul korduvalt küsimusi, millele ta pole midagi vastanud, küll aga ainult korrutanud, et "mingu tööle!" Ja mingi hülgejutt stiilis, et mehed saatsid naised nii kaugele pikalt kui võimalik? Ja vihjed, et Ukraina naised ei oskavatki ja tahtvatki töötada ei kokkadena, ega koristajatena ega poes kaupa välja panna jne? Ma küsin nüüd uuesti: "Kas sa Mikoladele ja Ihoritel Ukrainas kah räägid kuidas sa suhtud nende naistesse, kes siin sõjapaos on?" Et sa kiidad heaks, et Tihemetsas kohalik KOV- ei suuda naistele ja nende lastele ei tööd, ei süüa, ei muud lahendust pakkuda, kui sõitku need aga Pärnusse Toidupanka 5-8 päeva üle aegumistähtaja läinud produktide järgi. Mida sa kuido20 üldse siis neile nassvärki sinna Ukrainasse vead? Las koolevad seal rutem, ja siis ülejäänud põgenevad siia ja saad veel rohkem Eestisse sellist tasuta tööjõudu (nüüd ehk ka juba mehi?) keda siis niimoodi pedereerida? Kas sa ei karda, et kui sa sellise jutu neile ära räägid, siis Mikolad annavad sulle lihtsalt peksa? Ütlevad, et meil kodus sõda lahti palusime teil meie naisi ja lapsi hoida ja hoolida neist, aga mida sina nüüd räägid? Humaansusest ja Euroopalikest väärtustest (kui kena kantseliit!) on su jutt küll täna olnud ikka üsna kaugel.... Inimesed on TÄNA hädas ja sa ütled lihtsalt, et mine suvalisse kohta suvalisele tööle, et ehk siis järgmine aasta hakkad juba sellist palka saama, et jääb sul juba üüridest ja muudest kuludest midagi ka söögiks üle? Irvitad või?

See millest Tarmo Männard kirjutas, sellest oli juba ammu juttu. Vahur Laiapea kirjutas oma artiklis sellest just peale seda, kui Helme rääkis riigikogus võimalikest vabadest töökohtadest Ukraina naistele. Mehed Ukrainas olevat justkui kodutud koerad, ei tööd, ei raha, ei süüa, osadel enam ei kodugi, hulguvad ringi. Et kellel tööd ja kodu on, see on õnnega koos, aga ülejäänud otsivad kuidas hakkama saada. Ja naised siit üritavad neile raha saata. Kuigi neil pole suurt endilgi...
Mart Helme oskab väga halvasti rääkida, kohe nii halvasti, et pärast pole neid teemasid justkui võimalikki enam käsitleda ilma igatsugu süüdistusteta. Kui Mart Helme riigikogus rääkis Ukraina naiste NENDEST võimalikest tuleviku töökohtadest, siis läks sihuke möll lahti. Aga tähelepanuta jäi, et kas samal või järgmisel päeval ilmus "Postimehes" Inna-Katrin Heina artikkel, et ÜRO mingi pagulasamet vmt on juba teinud UK vastavatele riiklikele institutsioonidele märgukirja, et mehi, kes soovivad Ukraina naisi majutada tuleb neist eemale hoida, sest juba on ilmnenud UK-s ärakasutamisjuhtumeid. Peale Helme riigikogu-esinemist järgmisel päeval olid ETV HommikuTV-s kaks naist meie Eesti pagulastega tegelejat. Nemad väitsid seal saates (vaadake ise üle kui ei usu!!!), et ka meil on ilmingud. Et on ilmunud kuulutused pagulaste keskusse vmt stendil kus pakutakse tööd. Nende eetris olnud naiste sõnul ei olnud neil kahtlust, et "võib arvata millist SEDA tööd". Ja et samuti olevat mingeid tüüpe luusimas. Tiba hiljem oli meil artikkel, et Rootsi politsei avaldas memo, et seoses sõjaga on neile saabunud uus kontigent SELLE töö tegijaid- Ukrainast ja Venest. Ma siin juba kord küsisin, et huvitav millist ametit RKAS-i arvates peavad need Ukraina naised Eestis, et neile lubatud 150 euroste üüride asemel juba suvel pealt700-seid arveid genereerivad? Kas RKAS arvab ka et SEDA ametit ja neil naistel ju siis raha nagu raba? 20 000-le Eestis asuvale Ukraina naisele arrogantselt korrutamine, et "leidke ise endale töö" jne võibki viia asjad sinna, kuhu mitte keegi ei soovi, et asjad jõuaksid. Lisa siia nende naiste õlgadele veel juurde see meestele raha saatmise mure. Ja siis oleme meie kõik selles süüdi. Selles, et ei aitanud neil säilitada inimväärikus. Selles, et hädasolijat aitamise asemel hoopis arrogantselt sõimasime: "Käi p... ..tööle!"

"Maasikakorjamisest" kui sellisest majandamismudelist, ja seda mitte ainult marjakasvatuses, vaid paljudel tegevusaladel: Küllalt on ettevõtmisi, kes saavad hakkama, nii või naa, aga saavad ja ei vingu pidevalt. Ja samas on neil kõrval samal rajal olijaid, kes ainult vinguvadki. Küll pole töötajaid, küll on palgakulud suured, küll on maksud liiast, küll on ostjad vaesed ja kitsid, küll on saak perses, küll on ilma perses ja küll kõik muud perses. Konkreetsed marjatalud nutavad pidevalt sama joru, et pole korjajaid ja saak jääb maha mädanema. Samal ajal kutsus üks inimene (marjakasvataja, enamus mustikas) mind oma perega, puudega lapsega külla, et tulge ja korjake ise põllult kuidas ja mida tahate, võta kui matka temaga loodusesse, et ta ei taha mu käest midagi. No läksimegi. Asjaga kohapeal ennast kurssi viies olin väga üllatunud. Peremees ütles lihtsalt selgituseks: "Ega ma ei tahagi enam ise müügiks korjata. Nojah, midagi ikka, aga seda neile kundedele, kes ainult marja tahavad ja korjama ei saa/taha tulla. See osa on ikka väike. Põhimass saagist läheb ikka neile, kelle vastavalt registreeringule ise põldu luban. Põhimõtteliselt on mul põldulastavate inimeste arv netis kohe täis ja inimesed jäävad pigem järjekorda ootele. Tahtjaid on rohkem kui ma põldu lasta saan." Väljasõidul oli kaalumine, maksid ära palju korjasid ja kogu moos. Pererahvas tegeles saagipävadel ainult korjama tulnute logistikaga. Paigutasid autosid parklasse, jagasid piirkondi, kaalusid jne. Noorpererahvas tegeleb netiga ja ütles, et "korjamisload bronnitakse netis kohe ära, mingit pikka pidu ei ole". Et põhimõtteliselt saad põldu ainult eelregistreerimisega, ja pead vaatama, et virk oled ja õiget hetke maha ei maga. Vaatasin seda möllu ja küsisin vanaperemehelt, et "ja teised virisevad, et pole korjajaid? Sul siin nagu laulupidu?" Ütles lihtsalt: "Aga neil ongi äriplaan, et keegi käib sandikopkate eest neil marju kokku korjamas. Mina oma talus seda ei taha teha, valisin teise tee. Lasen inimestel endil korjata." See oli aastal 2020, siis kui Kersti Kaljulaid külastas Tartumaal seda maksususserdajast maasikatalu kes virises kuidas "hästi paha valitsus" keelavat tal ukrainlaste põllule saamise. Hoopis selle minu tuttava talusse oleks pidanud president visiidile minema ja vaatama kuidas hakkama saadakse, aga mitte maksusullerile kiusamise pärast kaasa tundma minema.
Lõpetame ära selle jutu, et "maasikakorjamine on ka töö". See on silmakirjalik.
Viimati muutis Peeter, 08 Juul, 2022 12:12, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Lemet »

Olukorraga hakkama saamiseks määrati Saksamaal ja mujal tänase päeva mõttes KOV-i "kortermaisterite" meeskonnad, kes hakkasidki tegelema majutamisega. Linnaosasidki tõsteti tervikuna ringi ja vabastati elamispindu pagulastele
Samas oli sadu DP laagreid, mis tihti rajati otse põllule. Ja tiksusid need oi kui kaua. Eestlase jaoks tuntuim ja suurim Geislingeni oma suleti alles 1949 või 1950. Ja elutingimused nemdes...
...Oma vabaduse eest võitlemise kõrval oli põgenikel palju muid hädasid ja raskusi. Laagrites hakkasid levima haigused, toit oli kesine ja elutingimused sama kesised. “Igasugused nakkushaigused (eriti mumps, kollatõbi ja difteriit) olid kõvasti päevakorras. Toiduolukord ei paranenud, suitsudki jäid viimase 3 nädala eest, mis sääl olin, saamata. Ja ähvardati kogu aeg teistesse laagritesse üle saata. Sääl on hää elada ainult inimestel, kes oskavad äri teha,” kirjeldas laagrielu Mägiste, kes koos perega kolis enne jõule 1945 Rootsi....

...Kirjades kurdeti sageli oma elu üle. Emsi jõe ääres asunud Lingeni laagri elutingimustest kirjutas üks eestlane mais 1948, et “siin on koos 2 laagrit – Eesti laager umbes 600 liikmega ja jugoslaavlaste laager. Need asuvad endistes kasarmutes. Eestlaste käes on 5 kolmekordset blokki, mis on otsast-otsani rahvast täis, nii et meie uustulnukad peame esialgu leppima suurte saalidega. Elame siin 3 perekonnaga koos (12 inimest). Kappidest ja tekkidest vaheseinad, aga küll ta käib.”

Ja polnud elu parem ka Flensburgis, kus eelneva kirja kirjutaja veebruaris 1949 elas. “Praegu on hirmus maru väljas ja tuba on nii täis tuult, et enam ei või laua taga istuda. Plekk-ahju torud aina vabisevad, kütta ei saa, sest siis viskab suitsu sisse.”

Kõigele lisaks sai eestlastel raha otsa, juurde teenida polnud seda aga kusagilt. “Pagulaste rahaline seisund, kuna nad peagu sajaprotsendiliselt on praegu tööta, kujuneb päev-päevalt raskemaks, sest senised rahavarud on enamikul lõppemas,” kirjutab Mägiste. Eriti keeruliseks pidas ta haritlaste olukorda, kel pole Saksamaal mingit võimalust leida sobivat tööd.

Rahanappus kimbutas eestlasi kogu aeg, seda võib lugeda ka Lingeni laagris elanud eestlase kirjast. “Laupäeval oli siin ilus kontsert, kuid puudus raha pileti ostuks. See raha jääb siin õige napiks, nüüd loen igat penni, mida pole saand aastaid teha. Raha kusagilt sisse ei tule, sest midagi müüa ei saa, kuna ostujõud on väike.”
...
Ja ei olnud see Saksamaalt minemasasminegi midagi lihtsat. Nii näiteks eeldasid Rootsi ja Canada kohustuslikus korras "maasikakorjamisele" minekut, et ülepea riiki sisse saada. Inglismaale pääsemiseks oli vaja sealset kohalikku, kes sinu eest naha ja karvadega vastutas, töökoha ja elamise tagas. Kusjuures pidi töökoht olema nimelt sinu jaoks loodud, mitte aga kohalikult ära võetud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36336
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas: 07 Juul, 2022 18:52Kui inimene vajab toiduabi siis tuleb seda anda ja igasugune möla jätta. Ühe inimese täisväärtuslik toitmine maksab 5 euri päevas (+-, räägin kõhutunde baasil).
Naine toidab mehe ja 12 last saja euroga nädalas: „Mis siin viriseda, mõnel on palju hullem.“ Neil muidugi on aiamaa ja kanad, osa annab toidupank.

Aga mis siin targutada. Kui eeldatakse, et põgenikud peavad mingist hetkest alates tööle minema, siis seda tuleb ka nende üle Eesti laiali jaotamisel arvestada. Muidu tekivad jah geislingenid.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas mart2 »

parkija kirjutas: 07 Juul, 2022 19:52 Uhh , milline olukord .
... Muide , riigieelarveliste asutuste töötajate palgad tõusid , ka õuemarssalite omad .
Et paremini mõista seda kommentaari, palun selgitada, et KES või MIS on "õuemarssal" ja kuidas see antud teemasse puutub. :scratch:

Ette tänades!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Saturn
Liige
Postitusi: 698
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Saturn »

Peeterile teeb kogu aeg muret, mida Mikoladele ja Ihoritele öelda Ukrainas ja samal ajal peab Mardi juttu, et Ukraina naised levitavad suguhaigusi ja on prostid lihtsalt halvasti väljakukkunud lauseks. Isegi hakkab tooma Elu24 reporterite "uudiseid" välja, et neid mõtteid Ukraina sõjapõgenike kohta legitimeerida.
Mis juttu sa Mikoladele ja Ihoritele räägiks, kui Eesti oleks sõja algul sõjapõgenikele piiri kinni pannud kui 2-10 tuhat oleks täis. Kuidas põhjendaksid, et need, kes Mariupolist küüditati Venemaale, ei saa Narva kaudu tagasi? See kõik on ju Mardi ja Martini jutt.

Ma ei tea mis vimm sul on maasikakasvatajate vastu, kuid minu kodukandis on tegutsemas kaks suuremat maasikakasvatajat( tõsi küll, maasikakasvatus on vaid üks osa, kurgid, kartulid ja muud asjad juures), kelle poole "Mikolad ja Ihorid", kes aastaid varem nende all töötanud, pöördusid sõja esimestel päevadel ja palusid kas nad võiksid oma pered saata turvalisse Eestisse. Need samad maasikakasvatajad ostsid üles amortiseerinud maju ja kortereid, remontisid neid kiirelt ja lasevad oma endiste töötajate peredel seal tasuta elada ja põllul töötada. Samas kandis firma, mis tegeleb metallitööstusega, sõja alguses pandi tehas seisma nädalaks, kuna ukrainlastest keevitajad läksid sõtta. Koheselt firma omanikud samamoodi ostsid/üürisid kortereid, et majutada nende pereliikmeid ja praeguseks töötavad pea kõik nendest naistest seal firmas, osad ära õppinud ka keevitamise ja teevad oma meeste endist tööd.
Et su jutt, et kõik tööandjad tahavad metsikult ukrainlasi vaid odava tööjõu pärast teeb liiga inimestele kes reaalselt hoolivad nende käekäigust.

Ma kindlasti ei ütle, et probleemi pole. Probleem on suur. Riik on selle koha pealt õhuke, suur osa ametnike on jäigad ning sotsiaaltöötajaid on vähe, et laksust ~40k+ sõjapõgenikega toime tulla ja nende kõigi heaolu eest hoolitseda. Kuid mõne artikli põhjal,(teades, et Eesti ajakirjanduses rõhutakse emotsionaalsusele ja otsitaksegi üles probleemsemaid kohti), ei kiruks ma riiki maapõhja. Kasvõi see ~250m lisarahastust, mille pärast opositsioon sõimas valitsust on ju õige asi. Kõik ju maksab.
RKAs-si käitumine on sigadus, sellele käitumisele pole ühtegi õigustust. Töötades kinnisvara/ehitussektoris on mul selle As-i kohta arvamus juba pikka aega, aga pole õige teema seda siin arutada.
Peeter
Liige
Postitusi: 2506
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Peeter »

Saturn kirjutas: 08 Juul, 2022 9:04 Isegi hakkab tooma Elu24 reporterite "uudiseid" välja, et neid mõtteid Ukraina sõjapõgenike kohta legitimeerida.
ÜRO pagulasameti märgukiri UK riiklikele struktuuridel on sinu jaoks Buduaar ja Elu24? Päris segi pöörand või? Küsimus on hoopis miks pidi sellest kirjutama see Inna-Katrin Elu24-s, aga mitte Postimehe Ukraina sõja ja pagulaste teema rubriigis? Miks? Teame küll miks ... sest see oleks Helme toetuseks artikkel olnud, aga seda ei valitsus ega ajakirjandus ei saanud lubada. sest tolle päeva esileheteema oli mida ja kuidas Helme riigikogus esines. Ja et sina saaks nüüd naeruvääristada sõnumitoojat? Tegelikult oleks nii oluline info, et tegemist pole enam üksikute intsidentidega, vaid olukord on selline, et ÜRO on pidanud vajalikuks saata ametlik märgukiri UK-le kui riigile pidanud olema esilehel reas kõrvuti Helme jutuga. Kas need Terevisioonis olnud eestlannadest pagulastega töötajad on sinu jaoks kah "uhh-uud" või? See on valikuline tsiteerimine ja tähelepanu suunamine oluliselt sõnumilt ebaolulisele, sõnumi sisult sõnumitoojale Inna-Katrinile. Lihtsalt demagoogia.
Mulle ei meeldi need topeltstandardid meie ühiskonnas. Kui on "õige" inimene, siis võib kõike teha ja mitte keegi ei taha kuulda ega näha ega uurida mitte midagi. Ja kui on "vale" inimene, siis isegi kui ta ütleb midagi muud, siis toome kasvõi kehakeele ja jutumeele eksperdid ja hakkame arutama, et kuigi ta ütles nii, siis meie kindlasti teame ja kinnitame, et tegelikult mõtles ta hoopis naa.
Üks mu tuttav Tartu meesreformikas ütles mulle omavahel neljasilma all, et "kurat vägisi on niimoodi, et mida vana Helme ka ütleb, millest skandaal tehakse, see pärast nii kipupki olema/minema". Mina lisasin juurde, et: "Ja ta oskab nii halvasti ja robustselt oma mõtet sõnastada, et peale tema sõnavõttu neid teemasid enam avalikult tihti lahata ei saagi, kuigi vaja oleks. Vastas: "Jah". Aga avalikult oma klanni juuresolekul pröökab ikka: "Helme ei tea midagi ja on igavene jobu ja lollakas.!"
Mulle ei meeldi, et meie riigis on topeltstandardid.

Mina poleks piiri sulgema nende naiste ja laste ees hakanud, sest neid tulebki aidata, nad on lihtsalt väga suures hädas. Aga ma ei pea õigeks, et valitsuse osa selles on ainult üle piiri laskmises ja nende eest kuuks ajaks laeva- ja hotellifirmadele raha jagamises (okei koos ööbimisega). See oli kohe algusest selge, et paugust nii palju sõjapõgenikke siia ära ja tööle ja lasteaedadesse ja koolidesse jne ei mahu ja asjaga tuleb tegeleda riiklikul tasemel ja kohe, parem juba ENNE PROBLEEMIDE TEKKIMIST. See probleem on nii suur, et mingite MTÜ-de ja Toidupankade ja rahvaannetuste ja muu taolise struktuuri peale ei saa loota. Aeg on seda ka näidanud, nad võivad küll olla toetavad struktuurid, aga kogu tegevus peab toimuma riigi/valitsuse egiidi all. Ja seda niimoodi, et me ei peaks lugema ajalehest, et näljas naistele ja lastele pakutakse 5-8 päeva aegunud lihaprodukte, ja sedagi ebapiisavalt ja kõigest 50+50 km sõidu kaugusel laos. Kõik, kes sellist olukorda õigustavad, on lihtsalt südametud ja küünilised inimesed. Kes on vähegi lugenud ja maailma seniste asjadega kursis, sellel ei teki kahtlustki, et nii suur (eriti nais)põgenikelaine on meie (ja mitte ainult meie) jaoks minimaalselt suur väljakutse. Ma tõin siin välja 2. maailmasõja järgse olukorra kirjelduse Euroopas ja õnneks leidus ka teisi isikuid, kellel on lugemust ja arusaamist, et nii primitiivselt see olukord ei lahene. Ajalugu on seda juba ju korduvalt näidanud. Viimases moslemipagulaskriisis kartsid vanemad Saksa proad väga konkreetselt, et kui Merkel moslemite voogu ei peata ja lahendusi ei otsi, siis lõppeb see jälle kortermaisteritega. Nad ütlesid, et nad on seda juba oma elus näinud ja üle elanud, et neil on suur mure... Meie siin võime jahuda nii või naa, aga valitsuse seisukoht sotsiaalkaitseministri suu läbi Eesti rahvale oli kohe alguses, et valitsus (ise samamoodi naised ja emad?) distanseerib ennast sellest, jagalegu kellegi muu, KOVi või MTÜ-dega, aga mitte meie, valitsusega. Et põgenikud peavad ise endale elu ja töö ja kooli ja muud paigad leidma ja tegema seda meie turusituatsiooni tingimustes. Kes vähegi kaasa mõtleb elukorraldusele Eestis, see saab kohe aru, et selline valitsuse plaan kümnete tuhandete naiste ja lastega on ebareaalne. Seda enam veel, kui algselt pakuti 50t, 150t ehk isegi. Ka saates öeldi sellist mõtet kohe leebelt (sest on ju "oma ja õige" inimene) aga minister pani kala näoga aga edasi oma joru.
Minu seisukoht on, ja olen seda korduvalt ka siin väljendanud:
Kui Eesti riik võttis nad vastu, siis vajadusel peame me ka neid majutama ja toitlustama ja tagama muud elamisväärsed tingimuse, tagama nende Ukraina sõjapõgenikest naiste ja laste inimväärikuse. Kui valitsus ei tahtnud probleemist kuuldagi, siis oleksid nad võinud ju piiri sulgeda, nende otsus oleks ju olnud, poleinimesi, pole ka probleemi! Aga kui KOV-id ja muud MTÜ-d jne ei saa sellega (nüüd enam) hakkama, siis peabki valitsus probleeemi enda otsustada ja lahendada võtma. Et me ei kuuleks enam juttu, et igatsugu Eestimaa Tihemetsades ei ole vallamajadeski ühtegi inimest, kes kasvõi ise keedaks kümnekonnale naisele/lapsele potitäie suppi, või annaks neile toiduasju selle supi keetmiseks. See näitab lihtsalt tüüpilist soovimatust-haldussuutmatust.

"Maasikakasvatajatest": ma ju kirjutasin selge sõnaga, et on küllalt neid, kes ei vingu ja saavad ise oma asjadega hakkama, kenasti või mitte aga saavad. Ja aitavad ka ukrainlasi nii kuidas saavad ja oskavad. Ja siis on see teine jõuk, kellel küll kärss kärnas, küll maa külmunud jne. Kui tihti just nende avalikke andmeid vaadata, siis räägitu ja tegelikkus erinevad nagu öö ja päev. Ei ametlikke töötajaid, ei käibeid. Ainult jutt, et nüüd jälle ei saa.... Maksuslikerdajad..... jne Vat nendest teistest rääkisin. Lugesid küll, aga kas sõnadest aru ei saanud või? Või jälle valikuline tsiteerimine?
Ja ise samas tunnistad, et tegelikult ongi suur probleem?
Viimati muutis Peeter, 08 Juul, 2022 12:17, muudetud 5 korda kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Lemet »

ja on igavene jobu ja lollakas.!"
Ongi ju. Ja seda lma mingite topeltstandartiteta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Peeter
Liige
Postitusi: 2506
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Peeter »

Lemet kirjutas: 08 Juul, 2022 11:52
ja on igavene jobu ja lollakas.!"
Ongi ju. Ja seda lma mingite topeltstandartiteta.
See on jälle valikuline tsiteerimine kirjutise mõtte teisendamiseks. Terve lõik, ja selle lõigu mõte oleks tulnud siia tsiteeerida. Kas pean selle lõigu mõtte uuesti välja tooma, et sa Lemet ka aru saaksid mida rõhutasin?
Saturn
Liige
Postitusi: 698
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Saturn »

Suur probleem jah, aga sinu tekstid on üksikute näidete põhjal suurte üldistuste tegemine ja lihtsalt virin.
Muidugi on kõikidele põgenikele taskukohase kodu ning väärikat palka maksva töö leidmine mõne kuu jooksul on ebareaalne, eriti veel , kui riigis puudub varasem kogemus põgenikega tegelemisel. Sotsiaaltöötajad on 24/7 rakkes ja ikka jääb aega puudu, et kõigi põgenike probleemide ja muredeni jõuda.
Reaalselt oli kinnisvarasektor juba enne ukrainlaste tulekut alapakkumises. Nõudlust oli rohkem ja hinnatõus meeletu juba enne Covidit (räägin linnadest), covid andis uue paugu kui esialgu mitmeid arendusi külmutati, mis suurendas defitsiiti veelgi. Seega eeldada, et me saaks kõigile põgenikele elamisväärse kodu linnades ( just linnades eelistavad nad olla, töökohad, kogukonnad jne), pole lihtsalt reaalne.

Ma ise ei oska mõelda välja, mida riik oleks saanud teha nende 1-2 kuuga enne sõda, mis oleks hüppeliselt kvaliteeti tõstnud. Seda ajal, kui pool Euroopat ei uskunud, et sõda on võimalik ja kohalik meedia ja riigikogu süüdistas valitsust sõjaõhutamises ja hüsteerias. Mingi põgenike laager ehk, aga kas see oleks elamisväärsem?
Hästi kerge on hõigata, et oleks pidanud enne tegema ja peaks paremini tegema. Turuseis nii kinnisvaras kui ka tööturul (Eesti seadused ja eu regulatsioonid siin all ka mõeldud, a la, et EU-s ei saa oma haridusele ja eelneva töökogemusele vastaval erialal alati tööd teha) on kahjuks sellised nagu on.

Rünnata Toidupanka mõne näite põhjal on lihtsalt rumalus, tõenäoliselt pole sa nende inimestega kes seda veavad või vabatahtlikuks käivad kunagi kohtunud ega suhelnud.

Selle ÜRO raporti lugesin läbi ja päris meelevaldne on seda tuua näitena, et Mardil oli õigus ja tulevadki prostituutideks. Pigem räägib see sellest, et UK pagulaste vastuvõtmise süsteem on kohmakas ja ilma piisava kontrollita. Nimelt Ukraina põgenikud saavad UK-sse ainult, siis kui UK-s koha peal on keegi nõus nö sponsor olema ja enda juurde võtma (Homes for Ukraine projekt). Ja tuleb välja, et olid siis ka üksikmeestest perverte brittide seas, kes ukrainlannade kohale jõudes tegid siivituid pakkumisi. Süsteem on vigane, sest britid said ise valida endale põgenike välja ja ilma mingi valitsuse järelvalveta. Raport soovitas, et pigem võtaksid neid vastu pered või UK teeb sügava tasutakontrolli enne, kui lubab kellelgi sponsoriks hakkata.
kuido20
Liige
Postitusi: 3320
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas kuido20 »

Pagulaste seisukohalt võib tuua näiteks Palestiina põgenikud, kes Liibanoni riigi täiesti perse keerasid ja Jordaania, kus kuningas karmima hoiaku võttis ja riigi säilitas.
Ukraina naised ei taha olla ülalpeetavad, seda sugugi mitte, nad tahavad endaga toime tulla ja ühiskonnas hakkama saada.

Kuidas nüüd seda saavutada on küsimus kus akf Peetril on üks nägemus, et ehitame neile linnaosa ja maksame 1000 EUR pihku inimese kohta ja siis .. las nad seal elada omaette.

ee, mis edasi saab ? Getostumine ... ja allakäik ja Malmö ver.2

Selles küsimuses suhtumine, et hakka aga madalalt pihta ja kahe aasta pärast oled ennast raskustest välja rabelenud on täiesti töötav lahendus.
Sul tekib oma suhtluskond, saad Eesti elust aru ja lõimud ühiskonda.

Ja ka minul on oma Ukraina sõduri pere hooldada(nagu meist paljudel), esimene palk ca 700 EUR netto kätte saadud, (ei ole kõige puhtam töö aga esimene töökoht, noh ongi selline pärast liigud edasi), laps Eesti lasteaias ja jaksab ka meest toetada ning A1 keeleeksam see kuu keelekursuse lõpetamisel ees ootamas. Mõtleb juba enda tuleviku eriala peale, mida õppima läheb :) Tublid on need Ukraina naised !

Igoritele ja Mykoladele Ukrainasse varustust nüüd ca 100 000 EUR eest saadetud ja jätkame.
Peeter
Liige
Postitusi: 2506
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Peeter »

kuido20 kirjutas: 08 Juul, 2022 12:50
Kuidas nüüd seda saavutada on küsimus kus akf Peetril on üks nägemus, et ehitame neile linnaosa ja maksame 1000 EUR pihku inimese kohta ja siis .. las nad seal elada omaette.

ee, mis edasi saab ? Getostumine ... ja allakäik ja Malmö ver.2
Ma ei ole seda kuskil öelnud. See on meelevadne mingite suvaliste mõtete ja arvamuste istutamine teise inimese (antud juhul minu) suhu. Ma pole kuskil öelnud, ega kavatsegi öelda, et neile tuleb getod ehitada. Mina räägin lihtsalt hätta sattunute aitamisest, aga keegi siin juba väidab, et ma nõuan neile geto ehitamist? Selline tekst siin on pahatahtlik jamps jutu võssa tüürimiseks. Demagoogiline sildistamine ja süüdistamine.
P.S. ja Malmö ver2-ni jõuame siis, kui me probleemidega ei tegele, neid eirame, ja pärast avastame, et meil on tänavail kari hoolitsuseta, tähelepanuta ja tegevuseta jäänud noorukeid.


Aga nüüd juba uutest šaakalitest. Mida sellistega nüüd teha?
https://www.ohtuleht.ee/1065805/graafik ... mitu-nahka
Peeter
Liige
Postitusi: 2506
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ukraina sõjapõgenikud

Postitus Postitas Peeter »

Saturn kirjutas: 08 Juul, 2022 12:40
Selle ÜRO raporti lugesin läbi ja päris meelevaldne on seda tuua näitena, et Mardil oli õigus ja tulevadki prostituutideks. Pigem räägib see sellest, et UK pagulaste vastuvõtmise süsteem on kohmakas ja ilma piisava kontrollita. Nimelt Ukraina põgenikud saavad UK-sse ainult, siis kui UK-s koha peal on keegi nõus nö sponsor olema ja enda juurde võtma (Homes for Ukraine projekt). Ja tuleb välja, et olid siis ka üksikmeestest perverte brittide seas, kes ukrainlannade kohale jõudes tegid siivituid pakkumisi. Süsteem on vigane, sest britid said ise valida endale põgenike välja ja ilma mingi valitsuse järelvalveta. Raport soovitas, et pigem võtaksid neid vastu pered või UK teeb sügava tasutakontrolli enne, kui lubab kellelgi sponsoriks hakkata.
Oota-oota? Kas sa tahad väita, et UK-s siis polnudki juba süsteemseid intsidente või. See on ju nii ilmne inimeste (naiste) ärakasutamise süsteem. Seda on küllalt kirjeldatud kuidas see algab ja milleni see jõuab, õigemini ärakasutajate poolt viiakse. Ja seda ei tohi lasta juhtuda, ja tuleb teha kõik, et isegi mõned neist ei peaks sellisesse lõksu ja teele langema. Ja kuna oli juba süsteemne viga koos ilmnenud intsidentidega, siis juhitigi sellele tähelepanu. Nii, et probleemi olemasolu meelevaldseks lihvida oleks küll hoopis ise meelevaldne. Ja kõigil, kaasa arvatud ka meil siin Eestis, tuleb teha kõik, et isegi mõned neist ei peaks sellisesse lõksu langema. Ukraina naiste ja nende laste toiduta hätta jätmine on üks sammuke juba sellel teel, mis võib neid selle vanima ameti juurde juhatada. Eriti kui "aitajaid" on. Ja nagu ma kirjeldasin siin: meie pagulaskeksuse naistöötajad juba ammu Terevisiooniski kinnitasid, et ka meie "aitajad" otsivad ja kompavad juba kontakti.
Ja Helme sõnu palun edaspidi minu suhu mitte sokutada. Ma juba kirjeldasin, et probleemist rääkides oskab ta kasutada selliseid sõnu ja väljendeid, et pärast on sellest samast probleemist rääkimine pea võimatu. Kõik on kohe tagajalgadel püsti kuigi omavahel tunnistavad, et probleem on täiesti reaalselt olemas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: metsataat, Semrush [Bot] ja 6 külalist