Kremli troll vooglaid

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Runkel
Liige
Postitusi: 2817
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Runkel »

Too näotu poliittrikk oli küsimuse hääletamisele panek. Küsimus. Kuidas tollele küsimusele võiks vastata Varro, võib vaid oletada.
andrus
Liige
Postitusi: 4333
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas andrus »

Smith kirjutas:
affa kirjutas:Ja tegelikult näikse kaunis kiiresti olevat ununenud kindralite ja praeguse kaitseministri soov Eesti venemaa koosseisu hääletada. Või üritate piinlikuvõitu ettevõtmist hädise Vooglaiukese abil sügavamale matta?

Ülimalt nõme “nali” ja ei vääri midagi muud kui hukkamõistu. ka on need kolm oravat sõnad tagasi võtnud ning vabandanud, erinevalt varro vooglaiust.
Iroonia võib olla rumalate inimeste seltskonnas päris ohtlik kahe teraga mõõk. Mida lollematele iroonia suunad, seda rohkem tuleb vinti üle keerata, asja muuta väga absurdseks, et nad ka aru saaks.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Martin Herem »

Nimetamata kedagi Kremli trolliks, tahan siiski siin ühte sõnavõttu kommenteerida.

Kui lähipäevil alustab Venemaa sõja Ukraina vastu, nagu USA ja selle hääletoruna kogu Lääne meedia kuulutab, siis tuleb hoiatuse eest öelda “aitäh”. Kui aga seda sõda ei alustata, siis tuleb väga tõsiselt küsida, mis huvid tegelikult selle meeletu mastaabiga infooperatsiooni käigus välja mängiti. Muu hulgas tuleb siis küsida, ega äkki ei ole kogu infooperatsioon teeninud eesmärki tuua Venemaa piiri äärde (sh Balti riikidesse) senisest palju rohkem USA vägesid ja rajada siia ka USA alalised sõjaväebaasid. Kaugema perspektiiviga tuleb küsida, kas see suurendaks või vähendaks Eesti julgeolekut, kui meie territooriumile paigaldataks USA kui Venemaa peamise geopoliitilise vastase raketid, millega saaks soovi korral rünnata Peterburgi. Mina väidan küll, et see pigem suurendaks kui kahandaks tõenäosust, et Venemaa käsitleb Eestit vaenuliku jõu ja militaarse ohuna ning seetõttu ka sõjalise rünnaku objektina. See viimane on seisukoht, mille pärast Postimees hakkas minust kramplikult looma kuvandit kui Kremli hääletorust. Hakaku pealegi, ma räägin ikka seda, mida oma parima arusaamise kohaselt õigeks pean.


Miks USA ja lääs sellest sõjast nii palju räägivad?
Tegemist on "heidutusega läbi luureandmete avaldamise" - ma tean mis sa kavatsed, ära parem proovi. Sa ei saa pärast mingit jura ajada jne.
Sellise tegevuse juures on hiljem väga keeruline tõestada, et agressioon jäi ära heidutuse tõttu. Tegelikult on see sama raske kui mitte võimatu igasuguse heidutuse korral. Nii ka nüüd. Kui UKRis midagi enamat ei juhtu, ei saa me tõenäoliselt kunagi teada - miks. Kas tal polnudki midagi plaanis või hakkas kartma.
Kas USA ja lääs peaks hoopis kõrvalt vaatama, tegema umbmäärasemaid vihjeid jne, et kurjam ikkagi päevavalgele tuleks? See poleks lihtsalt eetiline ja pikemas perspektiivis ei tasuks ära. Kuidas sa hiljem selgitad, et teadsid küll aga ...

Rääkida, et see on ameeriklaste plaan, luua olukord suurema hulga vägede siia toomiseks ... tähendab, et inimene teab kaugelt rohkem kui näiteks mina, näeb asju enamusest meist paremini või ... mõtleb lihtsalt midagi originaalset välja. Motiiv pole tähtis. NATO ja USA on suurendanud ida suunas vägede hulka ainult VF agressiivse tegevuse tagajärjel. Uute liikmete vastuvõtmine toimus pika protsessina ja nende riikide soovil. Sest - üllatus küll, nad tundsid end VF kõrval ebaturvaliselt.
Ma tõesti imestan, kui lihtne on unustada Tshetsheeniat, Gruusiat, Ukrainat, mürgitamisi, mõrvasid, õhku- ja allalaskmist, piiririkkumisi, laevaliikluse sihilikku häirimist Läänemerel ja Mustal merel, Vagneri grupi varustamist (tegelikult kasutamist). Ma ei tea mis USA salaplaanidest ka ei räägita, Putin ütles, et need pole tema väed Krimmis, kui oli ise selleks käsu andnud. VF sõjaväelased on "puhkuse ajal" sattunud sõdima Ukrainasse, terve pataljon eksis Ukrainasse (20 sügavusel), surnuaiad Venemaal suurenesid hoogsalt sõjaväelaste haudadega Ukraina lahingute ajal, suurtükid on lasknud VF territooriumilt Ukraina territooriumile. Kuid Putini väitel pole sellist asja olnud.
Tema sõnul toimusid eelmise aasta oktoobris tavalised vägede liigutamised ja UKrainaga polnud sellel mingit pistmist. Kuid siis kui need väed saavutasid juba märkimisväärse suuruse ja lääs hakkas aina enam sellele tähelepanu juhtima, tuli Putin välja nõudmistega. Kas seda 1+1 on nii keeruline kokku panna või?
Vägede koondamine Ukraina suunale ei meenuta mingil moel õppuseid. Isegi kui Valgevenes näid läbi viiakse. Sellist logistikat ja toetusüksuste kohalolu ei ole õppusteks vaja. See pole lihtsalt otstarbekas. Aga agressiooniks on. Ja see ongi tähtis. Kui tüüp noaga minu nina all vehib, kuigi väidab et kallale ei tule, siis ... on see igal juhul ähvardamine, mida normaalne inimene tänaval ei tee.

Tegelikult on sõjalise kirjaoskamatuse ja seega kogu mõtte naeruväärsuse ilmestuseks järgmine tsitaat:
Kaugema perspektiiviga tuleb küsida, kas see suurendaks või vähendaks Eesti julgeolekut, kui meie territooriumile paigaldataks USA kui Venemaa peamise geopoliitilise vastase raketid, millega saaks soovi korral rünnata Peterburgi.

Seda võib teha ka Eestisse midagi toomata. Aga mis kõige huvitavam ... Eesti kavatseb sellised vahendid endale lähiaastail hankida. Küll mitte Peterburi ründamiseks. Aga kas me peaksime sellest plaanist loobuma, sest ohustame nii liiga palju VFi ja kutsume jama kaela? Samas VFi Iskanderid, Smertsid, Kalibrid meie ümber (merel ka ju) tuleks meil lihtsalt võtta kui paratamatut ja ignoreerida? Sellisest uhkusest ma hästi aru ei saa.

Kokkuvõtteks ma ei tea mis on motiiv, kuid sõjaliste teadmiste puudumine ja samas sel teemal sõnavõtmine teeb inimese teiste ees naeruväärseks. Ainuüksi Eesti õhupiiri süsteemne rikkumine praktiliselt igal aastal ja selle eitamine, näitab kellega on tegemist.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Avatar »

Vooglaiu on suures osas loonud EV ise. Ma korra vaatasin seda hullu juppi - minu meelest mees tõstatab täiesti põhjendatult küsimuse, et kui tema huvidega ei arvestata, siis miks peaks teda kottima, mis EV -ga saab. Mina võin täie vastutustundega deklareerida sama. Deklareerib riik ja ühiskond mulle et ma olen säerdune jobu, kellega tõeline eestlane ja EV ei pea kriipsugi arvestama, siis pöördun selle poole, kes arvestab. Selge nagu haldja hame.
Neetud alla miljoni rahvas, aga vaat kus riigi ja rahva reetureid nagu muda. Ei suuda mitte teistsugust arvamust tolereerida. Rääkida inimestega ammugi ei suuda.
Ja viimased lehed siin on täis kaasa kaagutamist. Mõtet pole. Üks suurem eestlane kui teine. Kui on nii mõtetu mees Vooglaid, siis mida te afišeerite teda? Ma ei tea - nii see paat ei sõida. Lollus pardani.
trs
Liige
Postitusi: 950
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas trs »

Pigem ütleks selle kohta, et loodus tühja kohta ei salli. Varro, Kohviku-Elvis, Grünthal ja muud tegelased on lihtsalt langetanud otsuse oma põhimõtete (võibolla teen neile ülekohut, aga eeldan, et neil kunagi oli siiski silmade taga midagi rohkemat kui kilomeetreid sirget tühjust) peale kusta lootuses skoorida. Skoorida rahaliselt ja omandades võimu pehmete roosade salaamiajudega tegelaste üle, kes tänapäevases maailmas päris normaalselt hakkama ei saa. Mis nad selle võimu ja rahaga peale hakkavad, on juba omaette küsimus...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Avatar »

Ah minumeelest lihtsalt eestlaste vähene võime tolereeride kiikse. Mu ümber on, ja on olnud kolleege, kes ajavad palju seosemat ja ebaloogilisemat juttu, kui Varro. Oli meil kunagi RD mees, kes disainis oma aja kohta keerulis tükiplaate (vist - ma pole kompetentne, toimivaid ja väidetavalt head igatahes), ja siis rääkis mulle mingist levitatsioonipurust, mida egiptlased oma püramiidipaneelidele puistasid, et need hõljuma panna. Ega ma ausalt ei tea, kas ta lihtsalt ajas mulle omast arust villast, ja arvas, et see on naljakas, aga igatahes kõlas ja nägi välja väga nii, et uskus. Noh - pidin ikka koos töötama, sest meest oli mul vaja, ja kuni tööandja palgal hoidis, siis naeratsin viisakalt, ja väljendasin omapoolset avatud skeptitsismi. Noh tiba natuke oli selline tunne, et oleks tahtnud pärast dušši all end kasida, aga noh... võõramaiste omanike huvides nõrkemiseni. Nüüd on vist teised ajad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Kriku »

Sul on õigus - ma ei suuda tõepoolest tolereerida kiiksu, et võiks ju oma riigi pidamisest loobuda, kui tsaar tõesti hea oleks.

Olen kitsarinnaline inimene ja foobiaid täis :oops:
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas mart2 »

To akf Avatar:
Jah, Vooglaid ning sinu endine "puruga" töökaaslane on nagu Putin - "kiiksuga". :wall:
Kahjuks on nende kiiksude tolereerimise hind see, et ajapikku nad leiavad nagu olekski neil õigus, sest keegi ju vastu ei hakka!
No kui juba on õigus, siis nõuavad rohekemat ja rohkemat ja ... :evil:

Selle tolereerimise kohta käib (kahjuks) vana jutt sõja kohta (parafraseerituna) - esimesed saavad kangelaslikult kas võidu või haavata või surma, kuid leplikele tagasörkijatele pannakse kindlasti taha! :evil:

Isiklik arvamus.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas nimetu »

Vooglaiu on suures osas loonud EV ise. Ma korra vaatasin seda hullu juppi - minu meelest mees tõstatab täiesti põhjendatult küsimuse, et kui tema huvidega ei arvestata, siis miks peaks teda kottima, mis EV -ga saab. Mina võin täie vastutustundega deklareerida sama. Deklareerib riik ja ühiskond mulle et ma olen säerdune jobu, kellega tõeline eestlane ja EV ei pea kriipsugi arvestama, siis pöördun selle poole, kes arvestab.

See on juba säherdune jama, et ei oskagi kusagilt alustada. Esiteks, Vabariigi valitus ei ole sama, mis Eesti Vabariik. Selles võime ehk kohe kokku leppida. Meil on olnud nii liberaalseid kui ka konservatiivseid valitsusi, kuid see ei ole kuidagi muutnud Eesti Vabariigi sisu ja mõtet - eesti rahvuse püsimine läbi aegade.

Teiseks, mida tähendab huvidega arvestamine? Ma saan aru, et inimesi võib ära kuulata ja lasta neil rääkida. Siiani pole keegi keelanud Vooglaiul oma ideedest rääkida ja neid levitada, talle on isegi selleks platvormi jagatud. Samas ei tähenda see seda, et me peame tema malli järgi käituma. Pluralistlikus demokraatias poleks see isegi loogiline, sest lisaks Vooglaiu huvidele on ka terve rida inimesi, kellel on risti vastupidised huvid. Kui tahame tolerantsed olla, siis peaksime neid samamoodi arvestama. Poliitika seisnebki sageli erinevate vaadete ja arvamuste kombineerimises ja tasakaalustamises. See riik, kus Vooglaiul on hea, pole tingimata teiste jaoks hea.

Mis puudutab "tõelist eestlast", siis sellist looma pole olemas. Inimesed on ju äärmiselt erinevad ja ükski ei sobitu mingisse eelmääratud vormi, isegi siis kui me suudaks selle vormi kujus kokku leppida. Küll aga võime selget vahet teha neil, kes on lõimitud eesti rahvuse ja kultuuri sekka ning seisavad nende jätkumise eest, ning neil, kes on valmis seda kõike õõnestama ja maha müüma. Viimane võib küll olla Eesti kodanik, kuid eestlaseks ma tõesti ei julgeks teda nimetada, sest on minetanud kõik selle, mis muudab ta osaks rahvast. Vooglaid on oma ütlemiste ja tegemistega selgelt liikunud just sinna suunas. Sellest tulenevalt on ja jääb ta minu silmis mõjuagendiks. Selline inimene pole tõesti "oma".


Teemaväline eemaldatud koos veel kolme postitusega.

Kriku
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Lemet »

tema huvidega ei arvestata, siis miks peaks teda kottima, mis EV -ga saab. Mina võin täie vastutustundega deklareerida sama. Deklareerib riik ja ühiskond mulle et ma olen säerdune jobu, kellega tõeline eestlane ja EV ei pea kriipsugi arvestama, siis pöördun selle poole, kes arvestab. Selge nagu haldja hame.


Selle loogika kohaselt olid Lauristin, Anvelt, Vares-Barbarus jt ju täiesti õiged "eesti mehed"...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
trs
Liige
Postitusi: 950
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas trs »

Tegemist ei ole mingi klassikalise kiiksuga, mille all võiks mõista normist kõrvalekaldumist positiivses võtmes. Tegemist on kalkuleeritud sihiliku tegevusega, mille eesmärk ei pruugi olla otseselt omariikluse kaotamine, aga on lihtsameelsete ärakasutamine isiklike poliitiliste ja majanduslike eesmärkide täitmiseks. Grünthal võib olla keskmisest madalama intelligentsiga sovhoosi õlinäpp ja Elvis lihtsalt oportunistlik skeemitaja, aga VV puhul võib pigem tõdeda, et mingitel hetkedel hakkab tema enda intelligents teda selles näitemängus takistama, mistõttu ka see tegevus on jäänud sellisele tasemele ja aegajalt lapsikusi välja pritsib.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2078
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas krizz »

Ja kui Reformierakond tahab hääletusele panna Eesti liitumise Venemaaga, siis kas ta ei ole ise üks Kremli trollide erakond? :dont_know: Ups, sai natuke nalja tehtud... Riigi parlamendis!!?

See on ammu teada, et vasakliberaalne meedia on Vooglaiu pere- ja usuväärtustega kardinaalselt eriarvamusel, võiks öelda isegi sõjas. Minu arust on Varro natuke nagu meie kohalik Navalnõi. Ta on üks väheseid julgeid, kes on üles ehitanud tõelise vabaühenduse SPTK, mis ei ripu riikliku nisa otsas nagu need ülejäänud pseudoühendused. Muidugi selliseid allumatuid ei sallita. Peab ju olema üks erakond, üks maailmavaade, sõnaga liberaaldemokraatlik diktatuur. Kes sellega ei lepi, seda tuleb lakkamatult demoniseerida ja igal viisil halvustada. Nagu pesueht koolikiusamine. Õpikunäide, tehke aga kogu ühiskonnas järgi, hakake ka nö teistsuguseid samamoodi taga kiusama! Aga vaat ei tohi. Kõik need vähemused ja veidrikud, on liberaaldemokraatide katse all. Neid ei tohi nö koolikiusata. Topeltstandardid ja silmakirjalikkus on karjuvad, kui vaid silmad lahti teha.

Ja siis minnakse sellise vaenuliku suhtumisega meedia kontekstist välja kistud ja omale meelepäraselt ümber defineeritud käsitlusega kaasa. Nojah, kui omal silmaring väike (alustame või sellest, mis on retoorika?) ja ainuüksi pealkirjade lugemisest saab vere keema, siis primitivistidele polegi midagi muud vaja. Hakkavad uluma ja sappi välja ajama. Nii Venemaal, P-Koreas, Brüsselis kui ka siin meil.

Näe üks troll on pildilegi püütu:
Pilt
Viimati muutis krizz, 20 Veebr, 2022 15:59, muudetud 1 kord kokku.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Kriku »

Mitte midagi pole kontekstist välja kistud või kellelegi vääralt omistatud. Viiteid videole on mitu korda postitatud, akf Fucs isegi keris õigesse kohta eriti laiskade jaoks.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2078
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas krizz »

Kriku kirjutas:Mitte midagi pole kontekstist välja kistud või kellelegi vääralt omistatud. Viiteid videole on mitu korda postitatud, akf Fucs isegi keris õigesse kohta eriti laiskade jaoks.
Ise oled seda ikka vaadanud? Teen siis puust ja punaseks: Ta ütleski, et kes lasevad inimestel siin normaalselt elada, selle poole inimesed hoiavadki. Ei saa nii, et teed oma rahvaga mida tahad ja ainus argument on, et lehvigu sinimustvalge. Lõppude-lõpuks lehvis ka natside ajal meil sinimustvalge. Oleks isegi Stalini ajal siin sinimustvalge leppinud, ega see ülekohut väiksemaks ei tee. See on ju pigem hoiatus, appikarje siinsetele juhtidele, jupijumalatele, kaasajooksikutele, "koolikiusajatele" jne. Kui sellest aru ei saada, siis... siis haugume kak nado!
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Kriku »

Mul pole varem öeldule mitte midagi lisada.

Kriku kirjutas:Sul on õigus - ma ei suuda tõepoolest tolereerida kiiksu, et võiks ju oma riigi pidamisest loobuda, kui tsaar tõesti hea oleks.

Olen kitsarinnaline inimene ja foobiaid täis :oops:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist