Vene-Ukraina sõda I osa

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1990
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas MadMan »

Raske leegiheitjasüsteem (või süütepommiheitja?) Tšeburaška toimetamas.
https://www.youtube.com/watch?v=IYdqUrvhy2Y
Kaks ühikut olla üle antud DNR-ile augustis.
https://rg.ru/2022/08/21/armiia-dnr-pol ... ashka.html
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Fucs »

See asi tahab äraseletamist. :evil:
clarus kirjutas: 29 Sept, 2022 7:00
Seega peale vene propa härral oma väite ukrainlaste täieliku purustamise kohta panna pole ? 2 päevaga võiks juba midagi olla ? Tohutu kogus FAB500 pomme jätab jäljed mida on droonilt hiljem filmides selgelt näha.
Eelnevalt postitatud video oli täielik BS ja tibl*de propa.
clarus kirjutas: 29 Sept, 2022 8:48
Antud juhul polnud siiski tegu sõnumitega, vaid väga kindlas toonis välja öeldud järeldustega, mille algandmete kohta soovisin infot saada. Saad aru erinevusest ? Panen siis vastava posti uuesti ilma igasuguste kärbeteta. Tegu on kindla väitega, mida sa sealt välja filtreerid ?
Videost ei tea mina midagi. Mina pole seda siia pannud.
Ukrainlaste "täielikust purustamisest" pole ma ka kirjutanud.
Kirjutasin, et seda "soolikat" on VF pommitanud FAB-idega ja kirjeldusi lugedes võib järeldada, et kogused olid suured (minu jaoks "tohutud").
Ja ma imestan, et UKR võitlejad seal veel kõigele vaatamata paigal püsivad.
See on minu isiklik hinnang.

Kust me alustame?
Alustame sellest, et UKR ja VF pool (peastaabid) esitavad iga päev n.ö. "ametlikke andmeid".
UKR PS poolseid hinnanguid VF kaotustele VF pool ametlikult EI TUNNISTA. Seega tuleb rahulduda UKR PS andmetega ilma VF kinnituseta.
VF PS poolseid hinnanguid UKR kaotustele UKR pool ametlikult EI TUNNISTA. Seega tuleb rahulduda VF PS andmetega ilma UKR kinnituseta.

Nii võin ma väita, et kogu UKR PS info on tegelikult UKR propa ja kogu VF PS info on vene propa.
Seega ca kolmveerand teemast siin on täis ainult propat ja selle baasil tehtud järeldusi ning esitatud arvamusi.

Läheme edasi.
Peale osapoolte peastaapide esitavad aruandeid ja ülevaateid ka n.ö. "sõltumatud" allikad.
Näiteks ISW, Briti luure. Need on kõik nii üldsõnalised, et ainult nende infoga teemat täites oleks siin 973 lehekülje asemel 10 lehekülge teemat. Kõrvale vaataks siis pühapäevaõhtuseid "Ukraina stuudioid" ja pilt oleks kohe palju selgem ja adekvaatsem... ei mingit propat....

Nii.
Siis on veel mõlema osapoole igasugused sõjalised ja mittesõjalised "eksperdid", arvamusliidrid ja "voenkorid" (sõjalised korrespondendid), kes oma infot jagavad, analüüse teevad ja arvamust avaldavad.

Viimastega on siis sedasi, et igal allikal on oma teatav usaldusväärsus ja nende infost tuleb välja sõeluda vähegi tõene ja usutav materjal.
Sinna INFO alla ei kuulu ca 90% "arvamusavaldustest", sest need on 50/50 mõlemal poolel propasugemetega, ega 50% "analüüsidest", sest viimased on "enda poole kaldu". Kõige usaldusväärsemad seal on "rindeteated"... aga ka neid tuleb lugeda läbi filtri... enamus juhtudel saad juba lauseehitusest ja kasutatavatest väljenditest aru, millega tegu.

Nii. Nüüd hakkame asjani jõudma.

Kuna teatud olukordade, rindelõikude ja sündmuste kohta UKR allikatest INFOT EI SAA (eriti värsket operatiivset infot), siis tuleb pöörduda alternatiivide poole ja sealt üritada midagi leida, et mingigi pilt toimuvast ette saaks. SESTAP sõelusin umbes 20+ Vf "operatiivinfot" edastavast allikast välja 4-5, keda põhimõtteliselt võib usaldada, sest enamus sealt tulevast välja sõelutud opinfost (NB! ainult opinfost, mitte nende arvamustest ega analüüsidest ega muust sellisest) on hiljem leidnud ka vähemal või rohkemal määral kinnitust. Osa infost, mis ei leiagi enne sõja lõppu kas kinnitust või ümberlükkamist, noh see jääb nagu on ja midagi muud pole teha kui ainult anda hinnang sellele, kas see on tõenäoliselt tõene või ei ole.

Nüüd siis ma olen nendest välja valitud allikatest teatud infot läbi sõela lasknud ja hinnanud selle tõenäolist tõelevastavust ning kui see saab minult hinnangu kas "tõene" või "pigem tõene", siis olen selle ka siia ära tõlkinud ja edastanud.

Nüüd jõuame siis selle "UKR "soolika" "tohutu" pommitamise" teema juurde, mis siin jube palju ärevust tekitas.

VF allikas/sõjakorrespondent "RYBAR" (kes-mis ei ole üks isik, vaid koosneb mitmest rindereporterist ja "voenkor"-ist ehk see on meeskond).
ARvamused-analüüsid- ei kasuta ja ei tõlgi ega pane siia.
Kokkuvõtted rindeolukorrast - käivad läbi sõela, enamus sisust läheb tõlkesse ja olen pannud ka siia, pärast "ukronatside", "ukrofašistide" jms väljendite redigeerimist.

Just tema oli üks esimestest kes kirjutas
Российская бомбардировочная авиация в течение практически всей ночи наносила удары ФАБами по позициям ВСУ в «кишке».
Teades, et nad saavad on nn "opinfo" otse rindelt, mitte läbi kellegi lehmalellepoja, siis pean seda tõenäoliselt tõeseks.

RYBAR kaart kah nende FAB pommirünnakute kohta.
Punaste leppemärkidega on tähistatud õhurünnakute sihtkohad (üheksa erinevat kohta).
.
Rybar 27.09.2022 Herson.jpg
.

Kuna sealt edasi tuli juba kahtlane "lisa":
Контингента ВСУ на участке фактически не осталось из-за тяжелейших потерь (более 500 убитыми и ранеными) в живой силе и технике.

▪️Оставшиеся в живых украинские формирования экстренно покинули занимаемые позиции во всех населенных пунктах, кроме Андреевки. В Белогорке остались лишь артиллерийские наводчики.

▪️Пытаясь спасти свои жизни, украинские военнослужащие бросили тела погибших и десятки раненых на произвол судьбы. В настоящее время командование ВСУ проводит перегруппировку сил.

В Березнеговатое прибыли две роты из состава резерва. Их планируют отправить в Сухой Ставок, уже ставший кладбищем украинского личного состава и техники.
https://t.me/rybar/39450
siis ma ei tõlkinud ega pannud seda toonast infot üldse siia. Seda "Битва за Херсон: обстановка на Андреевском участке
по состоянию на 20:00 27 сентября 2022 года" ei ole siin milnetis!

Kui ma oleksin tahtnud siin "VF propat" edastada, siis ma oleksin pannud ka selle 20:00 rindeteate siia.

AGA
Info ja väite selle kohta, et VF ööd läbi ukrainlasi seal FAB-idega pommitas, selle ma võtsin n.ö. teatavaks.

Siis ma kuulasin ära 27.09 Feigin Live Arestovitši ja Oleg Ždanovi ülevaated... aga nad libisesid mõlemad sujuvalt üle üldse sellest, mis seal "soolikas" toimub. Ja nad on alates veebruarist "libisenud üle" pms kõikidest sellistest olukordadest, kus UKR on ka tegelikult saanud vastu pükse ja/või kandnud suuremaid kaotuseid. See oli mulle n.ö. "järgmiseks vihjeks".

Edasi vaatasin läbi (kuigi ma ei lootnud nendest midagi asjalikku selle kohta leida) nii UKR PS kui VF PS aruanded 26-27 septembri kohta.
UKR PS andis oma hommikuses (6:00) opinfos 27.09.2022 lakooniliselt teada, et
за минулу добу противник завдав 9 ракетних та 22 авіаційних удари,
Tõlkes: "Viimasel ööpäeval andis vaenlane 9 raketi ja 22 lennuväelööki"
UKR 27.09 PS teadetes on tulekahjustused ära märgitud muuhulgas Andriyivka ja Bilohirka asulates, mis jäävad sinna "soolikasse".
VF PS andis omakorda teada, et
Ударами оперативно-тактической и армейской авиации, ракетных войск и артиллерии за сутки поражено шесть пунктов управления ВСУ в районах населенных пунктов Щурово, Соледар, Бахмутское, Верхнекаменское, Артемовск Донецкой Народной Республики и Сухой Ставок Херсонской области
Suhoi Stavok on selle UKR "soolika" keskmes.

Edasi vaatasin, palju teistel päevadel UKR PS andmetel on VF poolt antud õhulööke.
Tulemus: 28.09 - 8 õhulööki ; 27.09 - 17 ; 26.09 - 22 ; 25.09 - 12 ; 24.09 - 14 jne
Eristuvad 26 ja 27 september oma 22+17 õhulöögiga. Ehk, et selgelt anti 26-27 september rohkem õhulööke kui tavaliselt keskmiselt.
Kuna UKR PS ei kirjuta selgelt välja kuhu need õhulöögid anti, siis midagi pole teha.

Siis ma uurisin veel, et kas varasemalt on lähiajal midagi analoogset VF poolt väidetud (et on tehtud mõni suurem FAB-idega pommitamine) ja leidsin selle sama RYBAR telegrammist väite, et (esitan kärbituna)
Битва за Херсон: обстановка на Андреевском участке
по состоянию на 18:00 2 сентября года
.....
Российские бомбардировщики Су-34 сбросили по позициям ВСУ в Безыменном почти два десятка тонн авиабомб ФАБ-500.
.....
https://t.me/rybar/38089
Tõlkes: "Vene pommitajad Su-34 viskasid Bezõmjennoes UKR relvajõudude positsioonidele peaaegu kakskümmend tonni pomme FAB-500"

Bezõmjennoe on Suhoi Stavokist lõunas ja Kostromkast edelas (seal samas selles UKR "soolikas")

Siis ma vaatasin UKR PS aruannet 02.09 kell 06:00
seal pole sellest muud juttu kui
Завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Лозове, Сухий Ставок, Велике Артакове, Хрещенівка.
ehk, et kinnitab ainult, et VF õhujõudude löök anti muuhulgas ka Suhoi Stavoki rajoonis.

Mis seal rindelõigus üldse on toimunud?

31. augustil võtab UKR ära Suhoi Stavoki ja Kostroma ning siseneb Bruskinskoje külla, saab viimase ruumis kaela ägeda VF STV tule ja taganeb sealt Suhoi Stavoki juurde.

2. septembril liigub UKR oma rünnakuga edasi ja võtab ära Bezõmennõi küla (5km Suhoi Stavokist lõunas), kuid saab seal (VF allikad) ja Suhoi Stavoki "rajoonis" (UKR allikad - ma ei tea, kui suur see teates mõeldud "rajoon" on) kaela VF õhuväe pommirünnaku ja jääb sinna toppama. Toppab pärast seda seal siiamaani. VF õhujõudude lööke selles sektoris kinnitavad mõlemad osapooled (seesama RYBAR väide, et sinna anti 02.09 suurem FAB-500 löök tundub tõene ja pean tõeseks). VF allikad väidavad lisaks, et Bezõmennõi küla on hävinud praktiliselt täielikult (varemed ainult järgi) ja, et UKR väed tõmbusid sealt pärast õhupommirünnakuid Suhoi Stavoki ruumi tagasi.

6. septembril liigub UKR uuesti Suhoi Stavoki alt Schastlivesse.

9. septembril võtavad UKR relvajõud ära Kostroma ja liiguvad uuesti Bezõmennõi varemetesse (VF allikad), ning Tškalovosse (Suhoi Stavokist 11km ja Bezõmennõi külast 6km kagus) kuid saavad kaela VF STV tule ja taanduvad Bezõmennõi-Schastlive joonele (ja istuvad seal siiani).

24-25.09 käis lõunarindel UKR vägede rotatsioon ja mingite reservide juurdetoomised rindelõikudesse.

VF allikate väitel on alates 13.09 Suhoi Stavoki lähiümbrus UKR kontrolli all aga lähedal asuvad alad on "hall tsoon" (kindelpositsioone seal pole, ainult mobiilsed grupid liiguvad ringi) ning pärast viimast suuremat õhupommirünnakut FAB-idega on seal rindejoon 27.septembriks stabiliseerunud ja UKR katse murda läbi Berislavi (Dnepri kaldal) suunal lõppenud.

Võtame kokku.

RYBAR rindeteated pole siiani valdavas osas valetanud. Igasugused RYBAR järeldused ja hinnangud (kui palju kuskil surma sai ja kui suured kaotused olid jne jne) on teine teema ja neid ma ei kommenteeri ega levita siin.

02.09 FAB-idega suurem pommitamine seal "soolikas" tundub olevat tõene. Õhurünnakuid (kuigi n.ö. "ümmergusema jutuga") samal päeval kinnitab ka UKR PS.

Fakt on, et UKR väed on seal alati pärast VF usaldusväärsemate allikate teateid selle kohta, et UKR-idele on seal antud suurem tulelöök, jäänud toppama. UKR ametlikud allikad pole mitte kunagi kinnitanud oma suuremate kaotuste (nii elavjõus kui tehnikas) numbreid ega rindelõike, kus need saadud, seega kinnitust UKR PS aruannetest pole mõtet sellistel puhkudel otsida.

27.09 RYBAR teadet selle kohta, et seal on antud uuesti suurem ("öö läbi" toimuvas pommitamises ei visata kahte kolme pommi eksole?) õhulöök FAB pommidega, pean tõeseks. RYBAR kaarti vaadates anti õhulöögid vähemalt üheksale erinevale sihtkohale. Kui 02.09 visati väidetavalt alla peaaegu ca 20 tonni FAB-e (kuni 40 FAB-500 pommi) siis sellised kogused ei ole venelastele mingi erand. Kui 26-27.09 pommitati vähemalt üheksat kohta ja igasse kohta visati vähemalt kaks FAB-500, siis minu jaoks on ka 18 FAB-i "tohutu" kogus.

Seepärast, kui AKF Gideonic kirjutas, et on veidi kurb, et UKR ei suuda seal rindelõigus isegi alasid hoida, rääkimata edasitungimisest, tõin välja ühe tõenäolise põhjuse, mille tõttu seal UKR suuremad rünnakuoperatsioonid on kõik seisma jäänud.
Fucs kirjutas: 28 Sept, 2022 21:09
Gideonic kirjutas: 28 Sept, 2022 20:32 Veits kurb et sealkandis ei suudeta isegi alasid hoida rääkimata edasitungimisest.
VF lennuvägi loopis 26.09 öösel vastu 27.09 ööläbi sinna "soolikasse" FAB500 pomme tohutu koguse. Ime, et seal veel üldse elumärke on ...
Pean võimalikuks ja tõenäoliseks, et 26 vastu 27 "öö läbi pommitamise käigus" visati UKR "soolikale" (järjekordselt) suurem kogus FAB pomme (see on minu isiklik hinnang ja võib mõnele meeldida või mitte meeldida) NING ma ei pea seda VF propagandaks (ja minu süüdistamist VF propa levitamises siin.... ERITI pärast kõiki neid aastaid siin UKR teemas.... pean enda räigeks solvamiseks, mis vajas(ki) nii pikka äraseletamist).
AKF on postikana ja ärge sõnumitoojat ehk vahendajat pekske.
:mrgreen:

Teie
Kanaajudega postikana Fucs :D


**********

Edit:

Jäi enne jutu sisse panemata ühe teise VF voenkori INFO 02.09 FAB-ide kohta
Сегодня ток на одну позицию ВСУ в этой кишке упали 36 бомб ФАБ-500
Tõlge
Täna kukkus Ukraina relvajõudude ühele positsioonile selles sooles 36 FAB-500 pommi
https://t.me/voenacher/28248
hjl85
Liige
Postitusi: 6398
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas hjl85 »

Aitäh akf Fucs. Kuid nyyd küsimus: kuidas see soolikas ilma õhukaitseta on jäänud?
clarus
Liige
Postitusi: 265
Liitunud: 16 Veebr, 2015 8:29

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas clarus »

Fucs kirjutas: 29 Sept, 2022 16:24 See asi tahab äraseletamist. :evil:

Just tema oli üks esimestest kes kirjutas
Российская бомбардировочная авиация в течение практически всей ночи наносила удары ФАБами по позициям ВСУ в «кишке».
Teades, et nad saavad on nn "opinfo" otse rindelt, mitte läbi kellegi lehmalellepoja, siis pean seda tõenäoliselt tõeseks.
hjl85 kirjutas: 29 Sept, 2022 17:00 Aitäh akf Fucs. Kuid nyyd küsimus: kuidas see soolikas ilma õhukaitseta on jäänud?
Just just ! Juba mitu kuud pole kohanud, et tibl*ad terve öö Ukraina positsioone pommitavad. See näitaks, et õhutõrje puudub täiesti. Lastakse oma territooriumilt rakette, seda jah, aga lauspommitamist Ukraina positsioonide kohal pole olnud.
Ja kui Ukrainal tõesti seal õhutõrje puuduks, siis tibl*d teeks seda mitte ühe öö, vaid nädal - kaks - kolm järjest. Niikaua kui saaks.
Või sinu "otse rindelt" info kohaselt läksid just selleks ööks Ukraina õhutõrje koju magama ? Kui tõenäoliseks sa sellist varianti pead ?
Seda enam, et isa sa postitasid "algandmed" siia koos täieliku hävitamisega, mida sa nüüd eitad :
Fucs kirjutas: 28 Sept, 2022 22:55
27.09.2022 года. Херсон: обстановка на Андреевском участке по состоянию на 20:00

▪️Российская бомбардировочная авиация в течение всей ночи наносила удары ФАБ-500ами по позициям ВСУ в «кишке». Контингента ВСУ на участке фактически не осталось из-за тяжелейших потерь в живой силе и технике.

▪️Оставшиеся в живых украинские формирования экстренно покинули занимаемые позиции во всех населенных пунктах, кроме Андреевки. В Белогорке остались лишь артиллерийские наводчики. Заявлено 2 сбитых украинских истребителя МиГ-29 на Херсонском направлении.
Российская бомбардировочная авиация в течение практически всей ночи с 26 на 27 сентября наносила удары фугасными авиационными бомбами по позициям ВСУ в кишке. Украинского контингента на участке фактически не осталось из-за тяжелейших потерь (более 500 убитыми и ранеными) в живой силе и военной технике.
Või kuidas kõlaks siis sinu tõlkes :"Украинского контингента на участке фактически не осталось из-за тяжелейших потерь (более 500 убитыми и ранеными) в живой силе и военной технике."

Oleks see nii olnud, oleks juba järgmine päev kõik tibl* kanalid sellest pasundanud söögi alla ja peale. Ja kogu soolikas oleks tibl*de poolt hõivatud, sest kõik ukrid olid ju maha löödud.
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas NGolf »

General SVR
Putin kaalub mitmeid võimalusi edasisteks tegevusteks pärast "rahvahääletuste" tunnustamist Ukraina okupeeritud Donetski, Luhanski, Zaporižia ja Hersoni piirkondades. Lisaks "rasketele" variantidele, kui eespool nimetatud Ukraina oblastite territooriumid nende halduspiirides kuulutatakse Venemaa osaks ja järgneb "terrorismivastane operatsioon kontrolli alla mittekuuluvate territooriumide vabastamiseks", on kaks "kerget" varianti: esimene, tunnustada "rahvahääletuste" tulemusi, kuid taotlust saada Venemaa osaks kaalutakse pärast kõigi halduspiirides asuvate territooriumide "vabastamist" ja teine, annekteerida nn LPR täielikult vabastatud ja ülejäänud pärast täielikku "vabastamist". Putini lähikonnas on vähe illusioone presidendi valiku suhtes, kõik usuvad, et ta valib halvima variandi ja teeb selle mõne idiootliku lisaga veelgi hullemaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kriku »

Siia enne keegi kirjutas talle omase allikaviideteta ja originaalse ortograafiaga SEPKA, et Limani ruumis olevat põllud mülkaks muutunud ja teid pidi vaenlase kindlustatud positsioone UA ründama ei hakkavat. Postitus ja selle saba suunati moderaatorkoosseisu ühiste jõupingutustega õigesse kohta, kuid mul jäi natuke siiski kripeldama, et peaks midagi arvama selle kohta.

Niisiis ma arvan, et kui see ka tõsi oleks, küpseks Limani kott oma praeguses olekus nagunii ise ära: juurdepääsuteed on tule all ja venelastel on selle vabastamisel samasugused probleemid kui UA-l selle ründamisel.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Fucs »

Seda enam, et isa sa postitasid "algandmed" siia koos täieliku hävitamisega, mida sa nüüd eitad :
Selle ma postitasin juba PÄRAST sinu vingumist, et kustkohast ma seda võtan ja tegin seda nutitelefoniga allikat uuesti üles otsides ja otse siia kopeerides ... EI SAANUD enam teloga asju redigeerida ega kopeerida ega härradele meelepäraseks kohendada, nagu täna arvutis seda teha sain... seda enam kohas ja olukorras, kus ma eile sellel hetkel olin.

Tahtsid algallikaid, said.
Täna said veel personaalse seletuse otsa.
Möla hakkas pihta enne seda kui ma allika siia panin.

..ja tra see möla ei lõpegi enam ära või?

Ma olen surmani väsinud igasugusest mölalaadast, milnetist ja siia telode ja arvutitega 24/7 postitamisest.
Seega ma rohkem ei vasta demagoogiale ega muudele küsimustele.

Aitab küll.
Võtan pikema puhkuse.
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mikks »

Fucs, asi oli ehk liigses konkreetsuses. Fab pommid tulid sisse voenkoeride kaudu ja kui ma näen, et nad on lausa kaardile joonistanud, mida nad pommitasid, siis mul küll kulm kerkib.

Et kust nad teavad? Kahtlustan, et isegi Vene väejuhatus ei tea kuhu pimedas allaloobitud lollmoon kukub, ammugi siis voenkorid.


Nende üksikute videode põhjal mida mina olen sellest soolikast näinud, siis rindejoon ja see mida ukraina kontrollib või kus on Ukraina positsioonid, on üsna tinglik. Jõe ümbrus ja lähemad alad on Ukraina kontrolli all, sest saavad suht vabalt soolikast sisse-välja käia. Aga sealt edasi, jah, ukrainlased toimetavad ja liiguvad seal, aga kas seal on mingeid püsivaid Ukraina positsioone, pole üldse nii kindel.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Nibelungen »

Fucs kirjutas: 29 Sept, 2022 17:59 Võtan pikema puhkuse.
Loodetavasti siis mõne tunni?
Savisaar vist kunagi ütles, et virisejad pole siia ilma midagi uut toonud ja ega nad militaar.neti ka pole midagi lugemisväärt toonud.
Seega lase julgelt edasi.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mäger »

Aitäh kutid, saite ühe teenekama AKFi lahkuma. Joppenpuhh. :wall:
otsin puude taga metsa
puudulik
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas puudulik »

Fucs, ma olen su andunud jälgija siin foorumis, palun ära lõpeta mingi idika pärast seda, mida sa teed.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kriku »

Nibelungen kirjutas: 29 Sept, 2022 18:20
Fucs kirjutas: 29 Sept, 2022 17:59 Võtan pikema puhkuse.
Loodetavasti siis mõne tunni?
Savisaar vist kunagi ütles, et virisejad pole siia ilma midagi uut toonud ja ega nad militaar.neti ka pole midagi lugemisväärt toonud.
Seega lase julgelt edasi.
Ühinen. Neli postitust eemaldatud.
nukkel
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas nukkel »

Pole mina siin näinud kedagi teist kes oleks nii palju vaeva näind kui Fucks. Alati mingid uued kasutajad hädaldavad ja kurdavad. Fucks ole mees ja jätka :write:
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas ugandiklubi »

Fucs , oled väga tubli ja sinu postidusi loen väga hea meelega ,loodan siiralt ,et jätkad . Aga nii mõnedki tegelased võiksid kaasa foorumlastega viisakamad küll olla . Võiks enne mõelda kui palju vaeva Fucs näeb ,et teile materjali otsida ja seda tõlkida . Kui tahate norida minge trollige parem venemeelseid lehtesid ,teete niigi palju kasu vähemalt .
Theodor
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 19 Mai, 2011 8:15
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Theodor »

Ühinen eelkõnelejatega, kui vähegi jaksu, akf Fucs, siis üldjoontes on auditoorium tänulikke kuulajaid/lugejaid tuubil täis. Tagareas norskamist ja valjuhäälset peeretamist esineb paraku ka. Aga seda tuleb loenguid andes ikka mõnel aastal ette.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Semrush [Bot] ja 9 külalist