Heinz WERNICKE; I./JG54; Fw 190/A-8; Petseri/Pechory; 1944

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Heinz WERNICKE; I./JG54; Fw 190/A-8; Petseri/Pechory; 1944

Postitus Postitas arvolv »

Lgp. foorumi kolleegid;

Sooviksin väga Teie abi, palun. Soovin valmistada värvitahvlit saksa Luftwaffe lenduri Heinz WERNICKE, Focke-Wulf Fw 190/A-8, nr '1', lennukist. Saan aru, et peale tema lennuteenistuse aega Soomes (Luftwaffe KUHLMEY gruppi koosseisus), aga enne seda kui ta Riga-Spilves viibis - nii, et (vara) sügisel 1944 aastal, oli tema/I./JG54 Petseris aktiivne. Mõned illustraatorid on sellest lennukist värvitahvli valmistanud (näiteks http://wp.scn.ru/en/ww2/f/451/2/16) - aga ma ei leia selle lennuki allik-fotot. Kas kellelgi on juhuslikult foto sellest lennukist olemas, mida ta minuga, palun jagada saaks? Tahan kindlaks teha et, mul on kõik vajalikud lennuki detailid õigesti esitatud.

Tänan väga abi/nõu eest.

Terv.;

A
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Heinz WERNICKE; I./JG54; Fw 190/A-8; Petseri/Pechory; 19

Postitus Postitas Castellum »

arvolv kirjutas:Lgp. foorumi kolleegid;

Sooviksin väga Teie abi, palun. Soovin valmistada värvitahvlit saksa Luftwaffe lenduri Heinz WERNICKE, Focke-Wulf Fw 190/A-8, nr '1', lennukist. Saan aru, et peale tema lennuteenistuse aega Soomes (Luftwaffe KUHLMEY gruppi koosseisus), aga enne seda kui ta Riga-Spilves viibis - nii, et (vara) sügisel 1944 aastal, oli tema/I./JG54 Petseris aktiivne. Mõned illustraatorid on sellest lennukist värvitahvli valmistanud (näiteks http://wp.scn.ru/en/ww2/f/451/2/16) - aga ma ei leia selle lennuki allik-fotot. Kas kellelgi on juhuslikult foto sellest lennukist olemas, mida ta minuga, palun jagada saaks? Tahan kindlaks teha et, mul on kõik vajalikud lennuki detailid õigesti esitatud.

Tänan väga abi/nõu eest.

Terv.;

A

See lennuväli võis küll olla Petseri nimega (saksa keeles siis Petschur?), aga see asus umbes 8 km Petserist lõunakagus.

Koordinaadid umbkaudu (praegu antud Saksa-aegse sõjaväeraudtee järgi):
57.753725, 27.667839

Kohanimi setu keeles Parkanuva, vene keeles Barkanovo. Milliste külade alal täpselt see lennubaas asetses, ei tea, sest seal on tihe külavõrk.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Re: Heinz WERNICKE; I./JG54; Fw 190/A-8; Petseri/Pechory; 19

Postitus Postitas arvolv »

Lgp. Castellum;

Tänan väga selgituse/vastuse eest.

Terv.;

A
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist