Vene sõjapropaganda Ukrainas

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Huviline78
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 20 Mär, 2022 11:02
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Huviline78 »

Getorix kirjutas: 23 Dets, 2022 10:50
Taurus kirjutas: 23 Dets, 2022 9:34
Manurhin kirjutas: 22 Dets, 2022 17:14 Ja seda kõike olukorras, kus Venemaa kellelegi sõda kuulutanud ei ole ja keegi pole ka Venemaale sõda kuulutanud.
No väidetavalt Venemaa ju sõdib NATOga. Venemaal: 100k hukkunut, lugematu arv haavatuid, pea 10k ühikut tehnikat katki tehtud, pekkis majandus. Nato pole veel rindele jõudnud... Ma küll aru ei saa kuidas tiblastani kodupublik seda infot neelab...
Loen vahel siinsete venelaste fb gruppe ja usuvad pingsalt sealgi igasugu müstilist jama. Vahel tundub, et mida jaburam propaganda, seda rohkem usuvad.
Minu kaks senti, parasiitidele ei mahu pähe, et saavad peksa endast väiksemalt riigilt ning proovivad seda oma publikule kui ka endale selgitada, et saavad peksa suuremalt vaenlaselt, milleks on Nato ja see on väga aksepteeritav. Seepärast kuuleb tihti, et ründavad rindel hoopis poolakad ja muud välisvõitlejad, aga mitte ukrainlased. Jah, rinnetel on välisvõitlejaid kui vabatahtlikkke, aga nende osakaal on tühine. Mida rohkem parasiitidele vastupropat teha, et tappa saavad just ukrainlastelt, seda valusam neile.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Kilo Tango »

Huviline78 kirjutas: 23 Dets, 2022 13:41 ... Seepärast kuuleb tihti, et ründavad rindel hoopis poolakad ...
Mis on selles kontekstis muidugi ekstra naljakas, sest Poola on veel väiksem, kui Ukraina (nii territooriumi, kui elanike arvu poolest).
Huviline78
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 20 Mär, 2022 11:02
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Huviline78 »

Kilo Tango kirjutas: 23 Dets, 2022 14:53
Huviline78 kirjutas: 23 Dets, 2022 13:41 ... Seepärast kuuleb tihti, et ründavad rindel hoopis poolakad ...
Mis on selles kontekstis muidugi ekstra naljakas, sest Poola on veel väiksem, kui Ukraina (nii territooriumi, kui elanike arvu poolest).
Imestada pole siin midagi, sest parasiidid vaatavad Poolat kui EL ja Nato blokke.
Kasutaja avatar
Rügaja
Liige
Postitusi: 712
Liitunud: 01 Dets, 2008 3:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas Rügaja »

Tavavenelane kardab Poolat rohkem. Pilsudski käest saadud sauna vast ei mäletata aktiivselt, aga eks ta kuskil geneetilises mälus ikka istub. Isegi Brezhnev ei julenud Poolat rünnata.
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas soul »

Dimitri Simes solovjovi juures Zelenski USA visiiti kommenteerimas.
https://twitter.com/JuliaDavisNews/stat ... _uSww&s=09

RT jõulusõnum eurooplastele.
https://twitter.com/francis_scarr/statu ... 9284165632

Vene telekanal NTV nimetab Zelenskit terroristliku rühmituse "USIS" juhiks, vihjates ISIS-ele
https://twitter.com/nexta_tv/status/160 ... OqDdw&s=09
po.jpg
kaupo51
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 19 Juun, 2022 12:46
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas kaupo51 »

Vaatasin selle Solovjovi video ära, kus sõna sai käriseva häälega ekspert. Eks venelasi teeb murelikuks ameeriklaste jätkuv toetus ukrainlastele. Lõpuminutitel kasutas Solovjov jälle oma "lemmikmalakat" tuumaheidutust- ei tea kas aasta 2023 jääb inimkonna jaoks viimaseks, aga meie üritus on igal juhul õige. Ehk kui meid väga nurka surutakse ameeriklaste abiga, siis laseme tuumapommiga maakera õhku. Midagi sellist lugesin mina tema sõnadest välja.
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas NGolf »

Tatarski võttis kokku Vene propaganda arenguloo, ja mis Ukrainas puudu on.
Eile viis Daniel Bessonov läbi küsitluse meie propaganda tõhususe kohta minevikus, olevikus ja üldiselt.

Ma annan üksikasjaliku vastuse. Milline on olnud meie propaganda viimase 120 aasta jooksul? See oli Vene impeeriumis primitiivne. Tsaar ei saanud selliseid mänge mängida ja ta maksis selle eest impeeriumi informatiivse isolatsiooni ja kokkuvarisemise hinda. See oli infosõja ebaõnnestumine, mitte raske majanduslik olukord või õnn rindel, mis lõpetas Vene impeeriumi.

Kommunistid armastasid ja oskasid mängida propagandat. Bolševike loosungite radikaalsust võib tänases maailmas võrrelda ehk BLM-i või Vene Föderatsioonis keelatud "IS-iga". Kommunistide ideed on hirmutanud isegi selliseid kogenud manipulaatoreid nagu britid ja ameeriklased.

Kuid sotsiaalse võrdsuse, maailmarevolutsiooni, ateismi ja feminismi ideed ei olnud 24 aastat pärast bolševike võimuhaaret nii aktuaalsed. Stalin pidi midagi muutma ja vabastama vene rahvusluse vaimu ning lõpetama kristliku usu tagakiusamise. Lugedes Lääne infosõjaspetsialiste, võib näha, et nad kiitsid Nõukogude propagandamasinat Teise maailmasõja ajal, kuid sellegipoolest võib üheselt öelda, et ükski meie propaganda ei olnud sakslaste juures nii edukas kui ükski teine. Nõukogude propaganda edu ei ole meid kuidagi päästnud arvukatest kollaborantidest ja ülejooksikutest, keda eri allikate kohaselt oli kas üle miljoni või üle kahe miljoni.

NSVLi maine maailmas pärast 1945. aastat oli üsna kõrge. Liit aitas Aasia ja Aafrika rõhutud rahvaid, lendas kosmosesse ja käivitas satelliidi, kuid liidu sees valitses juba "lääne kummardamise" suundumus. Muide, selle meemi käivitas A. A. Ždanov juba 1946. aasta augustis.

Pärast 1968. aasta sündmusi Tšehhoslovakkias ei olnud Nõukogude Liit enam Euroopa fašismivastase võitluse sümbol. Tekkimas oli ideoloogiline stagnatsioon. Inimesed hakkasid otsima uusi tähendusi, pendeldades neopaganlusest protestantismini. 1980. aastad olid täielik ideoloogiline kokkuvarisemine ja riigi kokkuvarisemine. Teatav tõus infosõjas oli tingitud Putini isiksuse esilekerkimisest. Noor president, kes ilmus aastavahetusel rindele hävituslennuki kokpitis, suhtles isiklikult "Kurskis" hukkunute sugulastega ja tegi ettepaneku, et Venemaa vaenlased tuleks "WC-sse loputada", võitis kõigi tähelepanu tagasi.

2000ndatel aastatel võime kiidelda kohalike infomenetluste eduga Osseetia sõja ajal, kuid strateegiliselt olime me kaotamas.

2014. aasta oli tõeline vene kevad, ka teabe osas. Minu jaoks on ikka veel ebaselge, kuidas kõik nii hästi toimis ja miks see nii kiiresti lõppes. Miks see kõik sattus jubedasse segadusse?

Minu isiklik hinnang meie inforinde praegusele olukorrale.
Seda hoiab koos erainitsiatiiv. Need, kes seda riigi poolel teevad, teevad igavest paska ja on sageli lihtsalt kahjulikud (videod näljaste venelaste ja SWO lepingu kohta, "hea tahte žest", "ümbergrupeerimine" jne). Valitsusasutuste plussiks on see, et nad üldiselt ei sekku sõjaväekorrespondentide töösse ja mittearmeelisi struktuure isegi julgustatakse nendega koostööd tegema. Sõjakorrespondentide puuduseks on võimatus töötada tsentraalselt, kui seda mõnikord vaja on. Võit infosõjas on võimatu ilma otseste reeturite tegevuse peatamiseta ja loomulikult ilma võiduta rindel. Võidud rindel ja nende teabetugi käivad nüüd käsikäes. Sotsiaalmeedia ajastul on vaenlase võitmine psühholoogiliselt mitmekordistunud. On aeg koos sõjalise komponendiga ette planeerida, mida internetis kirjutatakse ja öeldakse. Samal ajal, kui meie väed murravad rinde, peame kavandama psühholoogilisi ja informatsioonilisi rünnakuid vaenlase "tugipunktide" vastu tema psüühikas ja peas.
https://t.me/vladlentatarsky/18302
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas Fucs »

Täieulatusliku Vene-Ukraina sõja jooksul on SBU paljastanud enam kui 1200 vaenlase Interneti-agitaatorit, kes levitasid võltsinguid - SBU küberjulgeoleku osakonna juhataja Ilja Vityuki.

Neist ligi 600 on juba saanud kahtlustusteate ning 230-le on määratud ka erinevad karistused.

Tema sõnul viib Ukraina julgeolekuteenistus läbi ka oma eriinfooperatsioone, mille eesmärk on vähendada Venemaa propaganda mõju:

"Sel aastal on nad blokeerinud juba 45 suuremahulist robotifarmi, mis mahutavad rohkem kui 2 miljonit võltskontot, peaaegu 500 venemeelset YouTube'i kanalit, mille vaatajaskond on üle 15 miljoni tellija, ja umbes tuhat muud inforessurssi, mis töötasid Ukraina vastu."

https://t.me/voynareal/46451
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas NGolf »

Skabejeva liigub juba päris õhukesel jääl...

"Me oleme täiskasvanud ja saame aru, et see sõda viib Venemaa pankrotti, tühjendab kõigist ressurssidest. Lõpetada on vaja, aga meil pole häid tingimusi, need kolm stsenaariumi, mis WPs toodud olid, noh, need oleks igaüks nagu, et kuul pähe meile. Siis muutub kogu Erioperatsioon mõttetuks, me ei saa neid tingimusi vastu võtta, see oleks reeturlus iseenda ja oma riigi vastu."
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 7954155520
kaupo51
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 19 Juun, 2022 12:46
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas kaupo51 »

Skabejeva kasutas mitu korda sõna sõda (vene keeles voina). Kas selle eest enam Venemaal türmi ei pandagi? Lõpus kasutas korra spez operatsijat nagu algne kord ette nägi.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas ruger »

kaupo51 kirjutas: 27 Dets, 2022 22:18 Skabejeva kasutas mitu korda sõna sõda (vene keeles voina). Kas selle eest enam Venemaal türmi ei pandagi? Lõpus kasutas korra spez operatsijat nagu algne kord ette nägi.
Uuest aastast minnakse sõja peale üle ja kõik annetavad oma säästud vabatahtlikult 99% toetusega spetsoperatsija-uue nimetusega sõja jätkamiseks uue rahastusega. Toetust ju on. Peale seda on kõik osalised ise selleks oma vahendite panustamisega. Za pobedu(za lada) i za huilo. Pauk tuleb orkide säästudega välja ca 08-09. jaanuari paiku, kui orkidel oma jõulud tähistatud(07.01.2023) ja pohmakas läbitud.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kaupo51
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 19 Juun, 2022 12:46
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas kaupo51 »

Kas Venemaal tuleb tagasi Sõjakommunism? Nagu 100 aastat tagasi. Kõik rinde heaks. Partei hakkab otsustama ja jaotama ressursse.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas Kriku »

kaupo51 kirjutas: 27 Dets, 2022 22:18Skabejeva kasutas mitu korda sõna sõda (vene keeles voina). Kas selle eest enam Venemaal türmi ei pandagi?
Solovjov kraaksub ka seda juba ammu. Nii et ju vist ei panda :dont_know:
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas soul »

Kuidas FSB TikToki kremli propaganda hääletoruks muutis.
https://theins.ru/obshestvo/253354
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Vene sõjapropaganda Ukrainas

Postitus Postitas soul »

30 aastat Itaalias elav ehe putinist kolis peale sõja algust Tjumenisse nn. omasid toetama, kuid kolme kuu jooksul kohaliku reaalsusega kohtudes muutis meelt ja sõitis roiskuvasse läände tagasi, nüüd siis usub Putinit Itaalias edasi, ehk lootusetu juhtum.
https://www.mk.ru/social/2023/01/04/ros ... tizma.html
G.tõlge, kirjutise lõpust.

Mul oli hetki, kui jäin autos seisma ja nutsin, sest igatsen Milanot. Selgus, et olen itaallane, hoolimata sellest, et olen oma riigi patrioot. Otsustasime: niipea kui ilm paraneb, tuisk lakkab, läheme autoga tagasi.

Mul oli kodumaast erinev ettekujutus. Ma idealiseerisin liiga palju.

Itaalias elasin 18. sajandi rekonstrueeritud majas, ärkasin hommikul ja nägin läbi akna ilusat kanalit. Tahtsin – läksin mere äärde või mägedesse. Venemaal üürisime väikese odava korteri uues majas. Me ei lähe kuhugi. 

Mulle meeldib Itaalia vein. Aga siin on see kallis ja pole selge, mida pudelitesse valatakse. Palusin isegi sõpradel saata mulle Itaaliast 20 liitrit oliiviõli. See pole kapriis, lihtsalt päevalill ajab mind haigeks.

- Kas Tjumenis pole oliiviõli?

- Ma kahtlen, kas Itaalia oliiviõli Tjumeni jõuab. Tütar ütleb: "Ma tahan juua maitsvat vett." Tjumenis on isegi vesi erinev. Ma ei saa öelda, et siin on halb, aga seal on kõik hästi. Ma lihtsalt harjusin 30 aastaga teistsuguse eluga.

Minu vererõhk pole kunagi tõusnud, kuid Tjumenis hüppab see iga päev. Arst ütles, et see on aklimatiseerumine. Külm on tüütu. Õues on miinus 30. Läksin õue ja ei saanud autot käima. 

- Teie patriotism pole selle aja jooksul haihtunud?

- Jään endiselt patrioodiks. Usun Putinit. Kuid teistel inimestel on küsimusi. Mitu aastat pole mul sellist olnud, et vaatasin poest, kui palju seep maksab ja valisin, millise ostan, et säästa. Ostan kõige odavama pulbri. Elan ju teenitud rahast, planeerin eelarve ette. Minu palk on umbes 40 tuhat rubla. 

Võtsin hiljuti ühendust Itaaliast pärit sõbraga. Ta on õnnelik ja ütleb: "Läheme Robertiga Sitsiiliasse, siin on päike soe." Ma peaaegu puhkesin nutma.

Aga igal juhul ma ei kahetse, et siia tulin. Proovisin, jäin – on aeg tagasi minna.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist