Sõjavangide kohtlemine Vene-Ukraina sõjas

Sõjavangilaagrid nii siin kui seal, vangide kohtlemine jne.
Vasta
ArdiS
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 07 Veebr, 2015 11:30
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas ArdiS »

hjl85 kirjutas:akf AN: kümme sõrme, kõmme varvast ja meheau. Ongi kokku 21. Haige seltskond. Puudu on veel selgroode murdmine ja keetmine siis oleks kuldne hord täies hiilguses

Kõige räigem oli see, et torgatakse toru persse, siis torgatakse torusse okastraat ja tõmmatakse toru välja, siis sikutatakse okastraati aegamööda välja.
Ukraina sõjväelased helistavad Zelenskile: Härra president, teie käsk on täidetud. Kreml on vabastatud.
Zelenski: Krimm, ma ütlesin, et Krimm on vaja vabastada.
eestlane356
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 22 Juun, 2014 18:39
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas eestlane356 »

ArdiS kirjutas:
hjl85 kirjutas:akf AN: kümme sõrme, kõmme varvast ja meheau. Ongi kokku 21. Haige seltskond. Puudu on veel selgroode murdmine ja keetmine siis oleks kuldne hord täies hiilguses

Kõige räigem oli see, et torgatakse toru persse, siis torgatakse torusse okastraat ja tõmmatakse toru välja, siis sikutatakse okastraati aegamööda välja.

Loodame, et karma on olemas ning see seltskond ise ning neile lähedased/kallid surevad veel piinarikkamalt kui need, keda nad piinavad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas Kriku »

Eks maaslamajat jalaga togida ole ikka tore: https://twitter.com/666_mancer/status/1 ... 9208578048
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas maksipoiss »

Kriku kirjutas:Eks maaslamajat jalaga togida ole ikka tore: https://twitter.com/666_mancer/status/1 ... 9208578048

Nagu ka telliskivi pea külge teipida :evil:
HAT
Liige
Postitusi: 965
Liitunud: 25 Dets, 2016 10:18
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas HAT »

https://t.me/ChDambiev/16900
vant uhkustab peale vangi langenud URK võitleja "käitlemist"
minu "õige" koht on moskva akadeemiline kunstiteater....
Ei imesta ,et UKR vahetusfond on suht väike.
Algne originaaltekst video all;
tõlkes: luurajad lõhuvad /раскалывают- eritermin, jõuline vene ülekuulamistaktika/ UKR allaandnud võitlejat, kes annab välja kamraadide positsioonid.
Разведчики раскалывают сдающегося в плен ВСУшника, который сдает им позиции своих "побратимов".
Добрый коп и злой коп - классика.
soul
Liige
Postitusi: 2889
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas soul »

Gordonilt hea usutlus Vladimir Zolkiniga. Ta on teinud 200 nn. intervjuud vangi langenutega kirjeldades nüüd nende mõttemaailma.
https://www.youtube.com/watch?v=h_hdLhPJ3Kk
Сделавший 200 интервью с русскими пленными блогер Золкин. Что в головах и сердцах оккупантов
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas ruger »

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas Fucs »

Peskov: Genfi konventsioonide sätted ei kehti Ukrainas tabatud USA kodanike suhtes.

Peskov ütles, et neil ameeriklastel pole Ukraina sõjaväega mingit pistmist ja seetõttu ei kehti neile Genfi konventsioonide sätted.
Oleksandr Druke (39) ja Andy Huyne (27) läksid vabatahtlikult Ukraina regulaararmeesse. Arvatakse, et nad on esimesed Ameerika sõjaväelased, kes on vangistatud Vene sõjaväe poolt.

https://t.me/operativnoZSU/29369
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas Turist 47 »

USA on jahmunud Venemaa ettepanekust määrata vangistatud ameeriklastele võimalik surmanuhtlus https://www.dw.com/en/ukraine-russia-ra ... a-62197261
https://www.reuters.com/world/europe/wh ... 022-06-21/
John Kirby: "On kohutav, et Venemaa ametnik (Peskov) soovitab surmanuhtlust kahele Ukrainas viibinud Ameerika kodanikule "
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas teeline35 »

See ju tavaline hirmutamistaktika. Arvan, et mõne USA administratsiooni ametniku avalduse peale, et kui venemaa ja tema moodustatud nn rahvavabariigid ei pea kinni tahvusvahelistest seadustest, siis alustab USA ca 100 sõjalennuki üleandmist Ukrainale. Järgneb vaikus surmamõistmise teemal ja mehed istuvad rahulikult sõjavangilaagris edasi. Kardetavasti on Scholzi ja Macroni väriseval häälel rahupalumis telefonikõned andnud kõvasti julgust juurde Putinile.
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2679
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas wk2 »

144. UKR sõjavangi vahetamine (video)
https://www.facebook.com/watch/?v=360728756202940
https://www.youtube.com/watch?v=5YmxK6jEiiU
142 vene vangi vahetus
https://www.youtube.com/watch?v=475aSZgJDgo
Zelensky kohtub vabastatud vangidega
https://www.youtube.com/watch?v=aOGNcXVgR-k
BBC näitas vangide vahetust, Zelensky kohtus vabastatud vangidega, Putin mitte
https://www.youtube.com/watch?v=B3UD-kbJoao
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas Faust »

Eelmise postituse kaks viimast videot on vanad.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
surm
Liige
Postitusi: 201
Liitunud: 24 Veebr, 2008 10:01
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas surm »

https://thehill.com/policy/internationa ... ure-abuse/
The Hill rääkis sel kuul poole tosina endise sõjavangi ja nende peredega sellest, milline oli nende elu, kes on vangistatud Vene vägede kätte pärast seda, kui Moskva alustas enam kui neli kuud tagasi sissetungi Ukrainasse.

Tuhanded ukrainlased on sõja ajal kinni peetud, paljud neist on vahetatud Vene sõjavangide vastu ja vabastatud. Nende hulgas oli ka 55-aastane Ukraina aktivist Igor Kurayan, kes ühines Venemaa-vastase võitlusega ja tabati aprillis.

Ta ütles, et Vene sõdurid avastasid, et ta on varustanud eesliinil olevaid Ukraina sõdureid alates 2014. aastast, mil Venemaa Krimmi üle võttis, ning süüdistas teda terroriorganisatsioonide rahastamises ja terrorirünnaku ettevalmistamises Vene sõdurite vastu.

Kurayani sõnul peksti teda nädala jooksul Vene vangistuses, et saada teavet, peksid teda elektrilöögiga ning väänasid ja lõikasid tangide ja metallkääridega tema sõrmi. Ta lisas, et teisi vange peksti nii kõvasti, et nad surid.

"Iga päev kutsuti teda piinamise pärast välja ja nad tahtsid, et ta annaks oma sõbrad üle," ütles PR Army tõlk, organisatsiooni, mis aitas endisi sõjavanke The Hilliga ühendada ja intervjuusid tõlkida.

"Nad pakkusid talle isegi Hersoni linnapeaks saamist, kuid ta keeldus kõigist nende pakkumistest," lisas ta.

Väidetavalt võtsid Vene väed ka Kurayani telefoni ja kasutasid tema sotsiaalmeediakontosid, et postitada varasemaid fotosid, mida ta Ukraina vägedest tegi, kuid lisades allkirjad, mis andsid mõista, et ta pooldab Ukraina vägede Venemaale alistumist.

Kurayani tütar Karina esitas The Hillile ekraanipildid mõnest postitusest, mille Vene sõdurid tema isa kontol tegid. Kurayan kustutas kõik postitused kohe, kui ta oli vahetatud ja vabanes Venemaa vangistusest.

Kui Vene väed hoidsid osa vangistatud Ukraina sõdureid Ukrainas, siis teised transporditi Venemaale.

32-aastane Anzhelika Todorashko ütles, et tema Ukraina sõdurist ema ja tsiviilisikust õde langesid Vene vägede kätte varsti pärast sissetungi algust.

Vene sõdurid suutsid kiiresti üle võtta tema väikese küla Venemaa piiri lähedal, katkestades kõik linna tarned ja julgustades elanikke sõitma bussiga Venemaale, kus nad saadetakse "filtreerimislaagrisse", ütles Todorashko. rääkis inglise keelt.

Ta ütles, et tema ema, 52-aastane Viktoria, tabati veebruaris Ukraina sõjaväes töötamise eest ja viidi seejärel Venemaale, kus ta ütles, et sai elektrilöögi, pildistati alasti, talle anti vähe süüa ja vett ning kuulis teiste vangide karjeid. surma paludes.

Todorashko ütles, et Vene sõdurid alandavad vange, tema ema ütles talle, et vangid peavad hoidma käsi päevas tundide kaupa pea kohal ja kui nad oma käed maha jätavad, saavad nad peksa. Samuti raseerisid sõdurid naistel päid ja lämmatasid teisi.

"[Venemaal] olid kõik inimesed maskides. Te ei näe kunagi nende nägusid," ütles Todorashko.

Viktoria vabastati nädalaid pärast vangistamist ja viidi Ukraina haiglasse ainult selleks, et märtsis 10 päevaks kinni võetaks Todorashko õde Valeria, kuna venelased püüdsid leida tõendeid selle kohta, et ta töötas Ukraina vägede heaks, lisas Todorashko.

Ta vabastati, kui Venemaa ei leidnud sellise tegevuse kohta tõendeid.

Venemaa saatkond Washingtonis ei vastanud The Hilli küsimustele endiste Ukraina vangide poolt kirjeldatud väärkohtlemise ja piinamise kohta.

25-aastane Hlib Stryszko rääkis ajalehele The Hill, et kaitses Mariupolis pommivarjendit, mis kaitses naisi ja lapsi, kui Vene väed teda haavasid.

Ta ütles, et seisis kolmanda korruse rõdul, kui nägi hoonele lähenemas Vene tanki. Tank tulistas tema pihta, mille tagajärjel kukkus ta kolmandalt korruselt alla ning praht varises tema peale.

Stryszko viidi haiglasse, kus ta avastas, et murdis vaagnaluu, ei suutnud silmi avada ja vigastas lõualuu. Ta ütles, et sai oma vigastustele ravi, kuid kaks päeva hiljem võtsid Vene väed haigla üle ja viidi teise haiglasse, kus arstid keeldusid ravimast kedagi, kes räägib ukraina keelt.

Isegi pärast vene keele rääkimist ütles Stryszko, et ta ei saanud plahvatuse ajal saadud vigastusi peaaegu üldse ravida.

"Ta ütles, et veetis umbes nädala haiglas ilma vajalikku abi või ravi saamata," ütles Stryszko kohta teine ​​PR-armee tõlk Natasha Sennett. "Põhimõtteliselt tulid nad igal hommikul sarkastiliselt tema juurde ja ütlesid: "Hei, ole seal, sõdur, äkki tuleb sulle midagi ette.""

Stryszko ütles, et koos piiratud raviga lastakse sõdurite pihta muusika ja tšetšeeni võitlejad, kes on kurikuulsad oma halastamatuse poolest, tulevad haiglasse ja mõnitavad vigastatuid.

"Nad võtavad oma noad välja, võtavad noa ja hakkavad nuga haavatud sõdurite kehadel karjatama," ütles Sennett.

Stryszko sõnul toimetati ta lõpuks Venemaale, kus võimud mõistsid, et teda ei saa tema seisundi tõttu vanglasse saata. Lõpuks transporditi ta Venemaa kontrolli all olevasse Krimmi, kus ta vahetati ja viidi Ukraina haiglasse, kus ta alles paraneb.

Vahepeal läksid pereliikmed nädalaid teadmata, kas nende lähedased on surnud või elus.

"See oli maapealne põrgu," ütles Kurayani tütar Karina intervjuus, keda abistas tõlkija Natsya Popandopulos, teine ​​mittetulundusühingu PR-armee liige, kes töötab ukrainlaste lugude maailmaga jagamise nimel.

Oma isa vangistuse kohta võis sõna võtta vaid praegu Ühendkuningriigis viibiv Karina, kelle pereliikmed kardavad sõnavõtu korral oma vabadust ja elatist.

Todorashko, kelle ema ja õde tabati, ütles, et ta ei teadnud, et tema ema vangistati Vene vägede poolt, kuni ta vabastati ja sai temaga ühendust võtta. Ta sai õe vangistusest teada alles seetõttu, et tema noorem vend, kes oli õega külas, suutis telefoni ära peita ja talle sõnumi saata.

Todorashko vend pidi seadme peitma, sest Vene sõdurid läksid kodudesse ja võtsid kaasa kõik, mida nad tahtsid, sealhulgas telefone ja sülearvuteid, ütles Todorashko.

"See oli hirmutav. See oli hirmuäratav,” rääkis Todorashko The Hillile, et ta polnud sõja ajal nii kaua oma ema ja õega suhelnud.

Venemaaga annekteeritud Krimmi ukrainlaste jaoks polnud hirm ja kuritarvitamine midagi uut.

51-aastane aktivist Volodõmõr Baluhh ütles, et nägi oma kodu Krimmis 2014. aastal Vene vägede poolt vallutatuna. Ta keeldus allumast sõdurite korraldustele, jätkas oma Ukraina lipu lehvitamist ja vahetas vene keele kõnelemise ukraina keele vastu.

Ta ütles, et korraldas aastaid rindel olevatele Ukraina sõduritele toitu ja varustust, kuna Vene väed vahistasid teda mitu korda, pannes lõpuks tema majja laskemoona ja lõhkeaineid, et teda terroristiks kujundada.

Seejärel veetis Baluhh aastatel 2016–2019 kolm aastat vanglas, kus ta ütles, et Vene sõdurid tõmbasid ta alasti, lõid ta alasti, ähvardasid teda vägistamisega ja andsid talle piiratud koguses toitu.

"Vangistuses käib võitlus tagasihoidlikkuse eest, et säilitada teie au ja väärikus iga sekund, 24 tundi," ütles Popandopulos, üks tõlkijatest, vahendades Baluhhi sõnu. "Vene süsteem on loodud selleks, et kõik, iga inimene endast eemale tõrjuda ja tunda ainult hirmu."
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2679
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Sõjavangide kohtlemine

Postitus Postitas wk2 »

Julia Paevskaja on töötanud rindel parameedikuna alates 2014. aastast. Julia organiseeris oma sõjaväelise meditsiini vabatahtlike üksuse "Tyra inglid". Alates Venemaa täiemahulise sõja algusest Ukraina vastu on Taira asunud Mariupolis , kus ta aitas transportida haavatuid linna haiglatesse. Vene sõjaväelased pidasid Tayra Mariupolis kinni 16. märtsil, kui ta üritas kohalikke naisi ja lapsi bussiga Zaporožjesse viia. Tyra ja autojuht võeti vangi. Päev varem andis Paevskaja AP ajakirjanikele ainulaadseid kaadreid ümberpiiratud Mariupolist sõja esimestel nädalatel. 17. juunil teatas Ukraina president Volodõmõr Zelenski parameedik Tayra vangistusest vabastamisest. DW rääkis temaga.

DW: Julia, palun rääkige meile, kuidas on teie tervis ja vaimne seisund?

Julia Paevskaja: Minu tervis on peaaegu korras, arstid ütlevad, et nad kirjutavad mu peagi haiglast välja, see tähendab, et ma saan oma vendadega ühineda. Vaimne ja psühholoogiline seisund on väga stabiilne – tänu sellele, et ma ei murdunud, säilitasin selles olukorras oma väärikuse. Ma ei tunne süüd, seega tunnen end hästi. Ja kogu Ukraina, kõik ukrainlased üle maailma, ja mitte ainult ukrainlased, toetavad mind väga. Tänud igaühele neist.

- Kas vangistuses olles tahtsite üldse midagi teha, ja kui Ukrainasse sattusite, kas tegite seda?

- Tahtsin kallistada üht meie meestest ja puudutada Ukraina maad. Ja lõpuks see õnnestus. Tõenäosus, et see juhtub, oli alla ühe protsendi, kuid juhtus ime. Ja kui ma kallistasin meie esimest, oli see erakordne tunne.

- Kas vangistus sai teie jaoks mingiks tagasitulekupunktiks, mille järel teie elu jagunes "enne" ja "pärast"?

- See on väga raske test. Üldiselt muudab vangistus ja vabaduse piiramine minu arvates iga inimese teadvust ja korrigeerib tema suhtumist ühiskonda ja iseendasse. Minu jaoks on see muidugi uus eluetapp. Muidugi olen muutunud, kuid kannatasin üle kogemuse, mis on täiesti hindamatu, kuigi sain selle väga kallilt. Mind ei tabata enam kunagi , see on sada protsenti ja ma ei soovita kellelgi sinna sattuda. See on uus etapp ja ma mõtlen nüüd, mida edasi teha, sest mul on praegu palju võimalusi. Liigume!

- Mida sa mõtlesid, kui ütlesid, et sind enam kunagi kinni ei püüta?

- Seda kõike füüsiliselt ja vaimselt taluda on väga raske. Vaid tänu sellele, et olin aastaid tegelenud võitluskunstide, joogat ja valmistunud prints Harry asutatud Invictus Gamesiks (Invictus Games), olin suurepärases füüsilises vormis, suutsin mõistust säilitada ja enam-vähem püsida. hea vorm. Kuid sellegipoolest oli olukord tagasipöördumise ajal väga raske. Parem on siin elus ilma sellise testita teha.

"Mulle räägiti palju, kuid see kõik oli vale"
- Kui teid kinni peeti ja kui avaldasite oma videod Mariupoli rinnakaamerast, tõusis teile pühendatud sotsiaalvõrgustikes, Ukraina ja välismeedias tohutu laine. Kas teile on sellest isegi sõnagi räägitud?

- Mulle räägiti palju, kuid kõik oli vale. Fakt on see, et vaenlast ei saa usaldada. Kõik, mida nad rääkisid, oli kas perversne või oli see täielik vale. Mulle öeldi, et mingi toetus on olemas, et paljud räägivad minust, aga see oli moonutatud, nagu ka nende süüdistused minu vastu, meie sõjaväe vastu – kõik on moonutatud. Sa ei suuda üldse uskuda. Ma palun kõigilt väga: filtreerige teavet venelastelt, "DNR-ist" ja "LNR-ist". Selle põhjal, mida kuulete, valetab 99 protsenti.

- Ja mis tingimustel teid kinni peeti?

- Käimas on uurimine, mul pole õigust sellest rääkida. Võin vaid öelda, et olin kõik need kolm nädalat Mariupoli haiglas ja osutasin abi, aitasin sorteerimisel, mis on väga oluline samm haavatute vastuvõtmisel. Selles haiglas oli keldrites palju lapsi ja naisi, sest haiglas oli generaator ja piisavalt vett, oli naisi väikeste lastega. Seal oli tasuta buss. Ja ma lihtsalt korjasin need naised lastega kokku, panin nad bussi ja sõitsin Zaporožjesse, sest nad palusid Ukraina poolele minna. Ja kohalikelt tuli infot, et võib minna mööda koridori , millest paljudel õnnestus ka läbi saada. Otsustasin kasutada võimalust. Ma tean, et naiste ja lastega ei juhtunud midagi kohutavat.

- Kas sa räägid meile, kuidas sinuga oli?

- Kohutav. Mul ei olnud kogu aeg midagi, mis oleks naisele mugav, mul polnud midagi. Mul oli seljas üks pesukomplekt, mõned püksid, tossud ja riided, see on kõik. Kõik muu võeti minult ära, mul polnud midagi. Mulle ei antud telefoniühendust ega arstiabi. Üks päev hiljem aitas mind parameedik ja see oli väga väärt, kuid ainult üks kord. Ma ei räägi piinamisest ja psühholoogilisest survest, kuigi see oli kohutav, enne kui uurimine on lõpetatud.

"Paljud meie vangid jäid sinna, suhtumine on kohutav"
- Kas sa saad mulle öelda, kus sa olid?

- Ma saan. Hiljuti hoiti mind Donetski eeluurimisvanglas. Paljud meie vangid jäid sinna. Suhtumine on kohutav. Nad toidavad enam-vähem, nälga surra ei õnnestu. Aga viimasel nädalal meile isegi seepi ei antud. Kambris on 22 naist, kamber on kolm korda kuus meetrit, kümme voodikohta. Ka ülejäänutel puudus teave perede ja laste kohta. Nende psühholoogiline seisund oli lihtsalt kohutav. Kuid enamik neist käitus väga hästi.

Need olid ukrainlased relvajõudude ja rahvuskaardi ridadest, oli tüdrukuid Aasovist ja oli ka tsiviilisikuid. Seal on "filtreerimise" süsteem , see tähendab, et nad võtavad riigiteenistujaid ja kontrollivad koostööd "okupatsioonivägedega". Kui nad esitasid mulle süüdistuse ja see on tulistamisartikkel, täiesti põhjendamatu, olin ma väga üllatunud. Ütlesin, et täitsin lihtsalt oma vande, andsin Ukraina rahvale vande ja tegutsesin oma riigi territooriumil, Mariupolis. Millele nad ütlesid, et see on "DPR" territoorium.

- Mis aitas teil mitte täielikult demoraliseerida?

- Mitu tegurit. Esimene on see, et ma tundsin, et Ukraina on olemas, ja see teave toetas mind väga. Kõigi kolme kuu jooksul tuli operatsiooniteatrist infot väga harva – võib-olla kord kahe nädala jooksul. Sain kõik need kolm kuud aru: rindejoon on edasi arenenud, võib-olla kümme kilomeetrit, see tähendab, et praktiliselt midagi pole muutunud. Ja siis tuli info, et venelased kolisid Kiievist ära. Ja mõistmine, et mu riik on nii vapper, nii karm, et peab sellele koletisele vastu, toetas mind. Tundsin ka, et paljud inimesed toetavad mind, tundsin seda jõudu. Tänan teid kõiki lõputult.

"Mulle öeldi kohe: sa ei jää elama"
- Ütlesite, et ühe protsendi tõenäosusega teid vabastatakse. Miks?

- Psühholoogilise mõju tõttu tegutsevad nad väga professionaalselt. Ja väga raske on filtreerida, kus on vale ja kus tõde. Mulle öeldi kohe: sa ei jää elama ja parem on sul enda elu lõpetada. Muidugi oleks see neile väga mugav, aga ma ei andnud neile seda võimalust.

- Kuidas sa teadsid, et nad tahavad sinust filmi teha?

- Ma ei mäleta, mis päeval, sest nad jäid minu jaoks üheks - ei maganud, ei söönud, ma peaaegu ei joonud vett ... See oli alguses. Nad panid mind käeraudadesse, see tähendab, et ma istusin käeraudades ja nad viidi tuppa, kus juba põlesid tuled ja seal oli mingi vene kanali võttegrupp. Inimesele, kes pole psühholoogiliselt piisavalt haritud, tekitaksid need ilmselt usaldust. Ja nad hakkasid küsimusi esitama. Mõne aja pärast sain aru, et küsimusi esitatakse nii, et hiljem oleks võimalik juppe monteerida, välja lõigata. Olen juba hakanud oma öeldut parandama. Aga ma ei reageerinud esimestele küsimustele nii, nagu oleksin pidanud. Edaspidi rääkisin nii, et seda oli raske lõigata. Kuid nad voolisid sellest materjalist ikkagi absurdse asja.

- Kas saate aru, millist pilti nad teile kujundavad?

- "nats", "mõrvar", midagi, mis on seotud organitega. Üldiselt, kui ma kogu seda jama kuulsin – see on lihtsalt jama, olin ma väga üllatunud. Olen olnud rindel nii palju aastaid, kõik teavad, mida ma teen. Kui ma oleksin midagi valesti teinud, oleks Ukraina eriteenistus mind kohe alguses peatanud. Kõik need tegevused, eriti vabatahtlikud, on kontrolli all. See on täiesti normaalne, et nad võtavad mõne inimese või asja, mis Ukrainas toimub ja keeravad kõik tagurpidi. Näiteks see, et ma olen "nats". Algselt olen ma venekeelne, ma olen nii otsekohene ja mul on nii palju erinevaid sõpru erinevatest aladest ja rahvustest, et see on lihtsalt idiootne nii mõelda.

Ja tegelikult on nad natsid, sest usuvad, et kogu maailm peaks alluma suurele impeeriumile. See tähendab, et nad süüdistavad mind selles, mida nad ise tegid. Samamoodi süüdistavad nad Ukrainat. Näiteks tahaksid nad väga teada, kuidas Ukraina kavatses rünnata Venemaa Föderatsiooni. Ja paljud küsimused olid samasugused. See on lihtsalt absurd. Propaganda on kohutav, seal zombistatakse inimesi. Ma ei saa neid isegi vihata, sest ma saan aru, et see on propaganda mõju, kohtlen neid kui haigust.

"Vaenlast ei saa usaldada"
- Mida annaksite Venemaal vangi võetud ukrainlastele edasi, kui nad teid kuuleksid?

"Kus iganes sa oled, kus sind hoitakse, mida sulle öeldakse, teadke, et see on vale. Sind süüdistatakse kõiges, sind piinatakse, sulle tehakse tohutult haiget, mõnikord lihtsalt äärel, psühholoogiline mõju on liiga tugev, sulle valetatakse, et Ukraina on juba kaotanud, et kogu maailm on sinust lahkunud. ja keegi ei vaja sind. See kõik on absoluutne vale. Sa ei saa vaenlast usaldada, sa lihtsalt ei pea teda usaldama. Need on halastamatud inimesed, kes on tänu propagandale kaotanud terve mõistuse. See aitas mul mõista, et see saab otsa, see läheb mööda. Mõlemal juhul ei kesta see igavesti. Peate lihtsalt koguma jõudu ja kannatlikkust ning seda väärikalt taluma.

- Kas mäletate hetke, mil saite aru, et teid viiakse juba Ukrainasse või vahetusse? Millised olid teie mõtted ja emotsioonid?

- Emotsioone ei olnud, tegin lihtsalt pokkerinagu, olin üldiselt väga vaoshoitud. Väga raske oli rahulikuks jääda. Aga ma jäin kogu tee rahulikuks. Püüdsin sellele mitte mõelda, et mitte näidata neile oma nõrkust.

- Aga sa said aru, et sind viidi vahetusse ?

- Nad ütlesid mulle, sest nad võtsid mind kaua aega. Midagi selgitamata panid nad mind autosse ja sõitsid minema. Ja kui ma küsisin, et millal me juba kaugele läksime, siis öeldi, et tuleb vahetus ja vahetavad teid. Ma ütlesin: "Olgu."

- Inimesed, kelle sugulased on praegu vangistuses, kirjutavad teile juba kommentaarides ja küsivad nõu. Kas mõtlete sellele, kuidas neid inimesi süstemaatiliselt aidata?

- Muidugi tahan ma tõesti liituda ülemaailmse vahetussüsteemiga. Sest ma tean, mida sees olev inimene tunneb, ja tean, millised vangikihid tuleb enne vabastada.

- Milline?

- Need on haavatud ja naised. Näiteks hoitakse seal ühte arstidest, kes on seitsmendal raseduskuul. Ma arvan, et tal on endiselt veidi paranenud kinnipidamistingimused, sest me ei tohtinud päeval isegi istuda, pidime seisma. Ja magada sai 22.00-6.00. Aga tegelikult anti lõpp hiljem ja ärkas varem. Istuda sai vaid väikestel pinkidel, kuhu kõik 22 naist ära ei mahuks, sinna mahtus maksimaalselt kuus peenikest tüdrukut. Peate end vahetama ja nad kontrollivad pidevalt, et te ei istu. Kui istud maha, siis karistatakse – algul karjuvad ja siis saavad sisse minna ja midagi teha.

"Säilitage rahu ja uskuge vangistusest naasmisse"
- Millist nõu võiksite anda vangistuses viibinute lähedastele?

- Esiteks, jää rahulikuks ja usu tagasitulekusse. Sest kõik tunnevad su emotsioone. Armastus, usk ja lootus, et kõik läheb õigesti, ületa piirid ja seinad. Ja teiseks usalda riiki, sest riik ei jäta sind maha. Me peame uskuma, me peame ootama ja jumal hoidku mõistmast isegi alateadlikul tasandil hukka tabatud inimest. Kuna asjaolud on väga erinevad, ei ole meil õigust seal viibijate üle kohut mõista. Neid tuleb armastada, oodata ja teha kõik selleks, et see tagasitulek lähendaks.

- Ja mis seisus on teiega koos olnud vangid, keda nägite ja kohtusite?

- Kehahaavad paranevad, kuid mitte kõigil. On asju, millest ma ei saa rääkida. Kuid moraal on kohutav, sest enamik vange ei läbinud psühholoogilist koolitust. Tahaksin välja töötada juhised sõjavangidele - kuidas käituda, millest mõelda, mida öelda - nii tsiviilisikutele kui sõjaväelastele.

- Facebookis märkis keegi sind postituses, kirjutades: "Ta tormab ikka nulli" (eesliinile. - Toim.). Kas soovite tõesti kuumadesse kohtadesse naasta?

- Muidugi, ma olen nulli rebitud. Olen kuttide pärast väga mures ja tean, et kui olen liinil, siis on ellujääjate protsent suurem. Suurepärase väljaõppega arste on, aga arste pole palju. Aga seni, kuni mul on missioon, pean seda täitma ja siis naasen rindele, kui me selleks ajaks ei võida, sest usun siiralt meie võitu.

- Ja mis on teie missioon, mida mainisite?

- See on saladus. Ma teen pausi, siis näete kõik.

Kui kaua teie arvates sõda kestab?

- Kunagi nägin unes, et sõda lõppeb meie võiduga ja käes on kevad, mil Kiievis õitsevad sirelid, tulbid ja magnooliad ning hakkavad õitsema kastanid. Ma arvan, et see ei lõppe väga kiiresti, kui just ime ei juhtu. Kuid ime päästab Ukraina ja see ime on Ukraina rahvas.
https://www.dw.com/ru/tajra-o-tom-kak-b ... a-62333825
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist