Relvasalvedest

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Relvasalvedest

Postitus Postitas gorilla »

Salve vedru väsimus on siis selline konditsioon, et AK-74 puhul peab jälgima salve laadimisel kuidas padrunid jäävad.
Esimesed lähevad sisse normaalselt, 4-5 puhul on padrunid sees viltu kuna salve vedru ei jaksa neid enam korralikult üles lükata.
Kui salv täis laadida siis vedru jaksab jälle lükata. Siiamaani laskmisel tõrkeid ei ole olnud aga salve laadimisel küll.
Padrunid lähevad salves puseriti, kuulid vajuvad omavahel valesse järjekorda. Peab osaliselt välja võtma ja uuesti laadima.

G-19 on andnud ümberlaadimis tõrkeid. Salv on markeeritud, kasutab ainult siis kui on vaja palju salvi korraga kaasas kanda.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvasalvedest

Postitus Postitas vtl »

gorilla kirjutas:Ma siin tuhnisin kapis ringi ja leidsin igast imelikku värki.. :shock:

G-19, valmistatud aastal 1999. Läbi lasknud.. kaks salvetäit.... vist, või sutsu rohkem.. :lol:
Ühel salvel mitmest on selgelt tunda vedru väsimust.


Kumb siis oli, kas see väsinud vedruga Glocki salv oli 99. aastast alates kõrini täis laetud ja väsis sellepärast ära või mida me siinkohal arutame üldse? Et kas üldse on võimalik, et vedru ära väsib?

gorilla kirjutas:AK-74, tootja Izhmash,valmistatud 1988.
Ühel salvel mitmetest on selgelt tunda vedru väsimust.
[...]
Vene relvad on saast, puhtalt selle pärast, et vene relvad?


Minu algne väide oli see, et 80-te lõpus käis venemaal igasugune tehnika alla ja muutus sitaks.

Härrased relvavennad, ärme nüüd tülitse. Kui keegi usub, et pinge all olev salvevedru väsib kiiremini, siis jäägu talle tema uskumus ja keegi ei ole keelanud salvesid peale igat kandmis- või kasutuskorda tühjaks laadida. Samamoodi ei keela keegi teisel mehel täis salvesi kappi ladumast. Ja lõppude lõpuks, kui see salv lõpuks (aastakümne või paariga) ära väsib, ükskõik siis mis põhjusel, siis kammon, see on ainult salv. Kulumaterjal. Osta uus. Maksab paar-kolmkümmend eurtsi või karmimal juhul poolsada. Mis siis!
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvasalvedest

Postitus Postitas mongol »

gorilla kirjutas::D

Mis see väide oligi -- ma käin ipsi laskmas, minu relvadel ei ole salve vedru tõrkeid olnud,
see tähendab, et 30+ aastat igapäevases teenistuses olevatel ei saa seda tüüpi tõrkeid olla?

Vene relvad on saast, puhtalt selle pärast, et vene relvad?

Räägib Vortexit põlve peal kokku klopsitud tükkidest ARi külge kinnitav tegelane?

Pole ipsimees, vabandust. Ei oska nende robocopi-laadsete varustuselementidega miskit peal hakata ega näe vajadust mingit püstolit kõikvõimaliku järelturu kraamiga tuunida, oskuste tase selleks madalavõitu.

Vene relvad on saast tõesti, kui paneme nad lugupeetava vihatud R-20 kõrvale. Rootsi/Norra vanarauaga võrreldes on venelased, noh, suht samal tasemel. Täpsustusena - oman Makarovit, sest selle hinna-kvaliteedi suhe on siiani üks paremaid. Lisaks ei ole sellega muret, et inimesest läbi laseb, mammu jääb ilusti kehasse. Neil on tooteid, mis kannatavad kasutada, aga see ei muuda asjaolu, et nad on saast.

Ma saan aru, et meil on tegu tõelise spetsialistiga, kes AR-15 platvormi oma peene gaasitoruga jumaldab. Kahjuks on aga lühike gaasikolb R-20 puhul väga hea lahendus ja mu teada pole neid relvi põlve peal kokku klopsitud. Vortexi osas olen oma hinnangu andnud, kas lugupeetav võtab äkki sõna nüüd ka näiteks Mepro teemal? Aimpoint ja Eotech on ilmsegelt eelistatud või ma eksin?
professional retard
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvakauplused, relvade, tarvikute ja laskemoona hinnad

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Walter2 kirjutas:
Borja kirjutas:
Walter2 kirjutas:https://www.ipscstore.com/et/salved/1755-salv-makarov-pustolile.html
Tallinn Laki 5B

..nujaa - mu enda makaariku 3 x vana salve näävad ka pallu paremad välla, kui seal saidi pildil olev juba haljakskulund värviga salv a 24eur/tk.. et ma pigem ootan veel // kiiret pole :roll:

Ilmselt jäi see nüanss kõigil võidurelvastujatel kahe silma vahele:
''Kõik tootefotod on illustratiivsed.'' :wink:
aga võimalik huviline astub ise läbi ja uurib millega tegu..
pole vaja sõnumitoojat nüpeldada.

..astusin(gi) siis "läbi" // katsusin nonde secondhand PM salvede vedrud pöidlaga üle ja ostsin ära.
Sest paremaid pakkumisi ei olnd - kohtlajärvevenkarite firma ROBA küsis samade salvede eest veel 20% kõrgemat hinda :P

"Võidurelvastumisest" ka - no sõaaeg ju, tuleb(ki) oma tukid täiskomplektistada // eks ole :twisted:
Hetkel on siis mu 11,43-ne 4 x salvega, 9mm PARA on 5 x salvega ning 9mm PM ka 5 x salvega - arvan, et olen piisavalt "võidurelvastunud" // nii relvaomaniku- kui kodanikukohust täitnud :twisted: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvasalvedest

Postitus Postitas Medusa »

Salved ikka väsivad. Mis liigub see kulub. Oma CZ75 üks salv on samamoodi väsinud nagu Gorilla Glockil. Annab söötmis/ümberlaadimistõrkeid. Aganoh, mingi 15 a vana salv ka.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvasalvedest

Postitus Postitas vtl »

Kopeerin siia infoks ja backup-iks ühe oma postituse FB grupist Eesti Relvaomanikud:

- - -8<- - -
Suvi on lähenemas ja paljudel relvaomanikel on ilmselt küsimus, kuidas relva kergete riiete all varjatult kanda. Tõenäoliselt on paljudel selleks mõni kompaktpüstol, aga sellega kaasneb teine probleem - kompaktide salvemaht on jällegi suhteliselt väike. Näiteks Glock 42 ja 43 ultrakompaktpüstolite salvemaht on 6 padrunit ning Glock 43X ja 48 salvemaht 10 padrunit.

"Aga enesekaitseks ei lähe ju vaja rohkem kui paari padrunit!"
Ja jah ja ei. Stressiolukorras, kus adrenaliinitase on laes, pulss taob ja vererõhk tõenäoliselt üle 200, tunnelnägemine jt. kaasnevad reaktsioonid, ei ole teil seda täpsust, nagu tiirus keskendunult seisvat märki lastes. Pealegi ründajaid võib olla mitu ja tõenäoliselt nad liiguvad, mitte ei seisa ühe koha peal.
Parem siiski kui paar padrunit jäävad üle, mitte puudu.

Kuid ärme kaldu hädaolukorra hüpoteetilistesse heietustesse, vaid uurime, mida saab salvemahu suurendamiseks ära teha. Kolmandad tootjad pakuvad küll salvepikendusi, kuid need näevad tihtilugu välja inetud ja kohmakad ning... suurendavad oluliselt püstoli mõõtmeid, mis nullivad ära kompakti eelised.
Minu kätte sattus aga huvitav toode USA firmalt Shield Arms. Nimelt pakuvad nad terasest salve Glock 43X ja 48-le, mis on originaalsalve mõõtmetes ja pikkusega, kuid mahutab 10 padruni asemel 15 padrunit ehk 50% rohkem. See on juba täismõõdus teenistuspüstoli salvemaht!

Kuidas see võimalik on? Originaalne Glocki salv on plastikust ning sisemise terasest tugevdusega. Plastik aga lisab igast küljest millimeetrikese paksust. Shield Arms tegi oma salve täismetallist ning mahutas võidetud millimeetrite ja optimeeritud geomeetria abil 5 lisapadrunit! Nagu öeldud, salve pikkus jäi samaks.

Kus on "aga"? Ega neid agasid eriti ei olegi peale selle, et tootja soovitab vahetada plastikust salveriivi välja metallist salveriivi vastu, kuna metallsalv võib hakata aja jooksul plastriivi kulutama.

Töökindlus? Üldiselt on vastukaja internetis olnud positiivne ja enamus testijaid on teada andnud, et neil ei ole mingeid probleeme.
Mina lasin Shield Arms-i salvedest läbi sadakond padrunit ja sain seejärel paar söötmistõrget, kus padrun ei läinud lõpuni pesasse. Relva (Glock 48) lähemalt uurides leidsin, et padrunipesa ramp oli (juba eelnevast) üsna tahmane ja puhastamata. Käisin õlise kaltsunurgaga rambi üle ning seejärel lasin probleemideta veel kaks salvetäit. Kas probleem oli salves või relvas, on praegu vara öelda. Tuleb rohkem lasta ja siis saab mingeid järeldusi teha.

Disklaimer: ülevaade on kirjutatud informatiivsel eesmärgil. Allakirjutanul ei ole mitte mingisuguseid isiklikke või ärihuvisid soses ülalviidatud tootjate, toodete või nende edasimüüjatega. Tegu ei ole reklaamiga nimetatud tooteid osta.

10 on hea, 15 on veel parem. Shield Arms S15 salv vasakul, Glocki originaalsalv paremal.
S15_1.jpg
S15_1.jpg (197.05 KiB) Vaadatud 747 korda


Tore lisa Shield Arms salve põhjal on nn. Dot Marking. Võta lihtsalt valge marker ja nummerda oma salved ära.
S15_2.jpg
S15_2.jpg (141.69 KiB) Vaadatud 747 korda


Võrdluseks Shield Arms S15 (üleval) ja Glock 43X/48 (all) salve seina paksus.
S15_3.jpg
S15_3.jpg (105.99 KiB) Vaadatud 747 korda
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvasalvedest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Muljetavaldav :roll:

Ja igal juhul 1:0 plekksalvede kasuks // plastmasskäkkide kahjuks :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist