Meelsus Venemaal

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas soul »

Päris lootusetu.
https://twitter.com/adagamov/status/161 ... T9zFg&s=19
Kahe minutiga – kogu propaganda poolt petetud "sügava" vene rahva tragöödia. Ema kaotas poja, kuid ta ei saanud aru, miks ja kes selles süüdi on.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19529
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ruger »

Baškortostani pensionäride avaldus Xuilole
Baškortostani pensionärid avaldasid Putini poole pöördumise, milles paluvad tal mõistusele tulla, süüdistades teda rahvast isoleerimises ning ainult iseenda ja oma käsilaste varustamises.
https://twitter.com/wartranslated/statu ... 5767906305
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Greta
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 01 Mär, 2022 21:05
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Greta »

kaugeltuuriv kirjutas: 15 Jaan, 2023 8:49 Alati tuleb võtta Vene opositsiooni soolaga,kui nii võtta.
Jah on olemas isikuid,kes noorema põlvkonna esindaja on vähem šovinismimeelne,nagu Katz või Michel Naki aga kes on vanuses 35 ja rohkem,nood venitavad ikka seda sovieti aja ja geenidest saadud vene imperialismi taaka kaasa.Tõsi on ka mõned üksikud nagu majandusteadlane Oreshkin,kes minu vanusena tunnistab mida Vene riik on oma naabritele teinud aga neid on väga üksikuid.
Ega see Navalnõigi pole puhas poiss,alustas ta oma poliitkarjääri ju lootusandva ametnikuna,kes saba liputas Vene Marsi seltskonna suunas.Viimased olid segu FSB agentidest ja igasugu marurahvuslastest.
Krimmi anastamise ja okupeerimise ajal tuli mehe suust lause,et see on nüüd Venemaa võileib ja nii lihtsalt seda tagasi ei saa anda.
Sama kehtib ka ajakirjanikest opositsionääride kohta,ilmekas on Nevzorov,kes Laulva Revolutsiooni ajal käis Eestis tegemas meid laimavaid videosid,häbenemata kasutada statiste ja kasutada alkohoolikuid kaadrites.Tollalstes eesti Ekspressi numbrites oli asja hästi valgustatud.
Teine ülbelt väiksematele riikidele ülalt alla vaatava ajakirjanduse pundi näide on Dozd,kes seadusi eirates hakkas lätlasi õpetama,kuidas nood peaks käituma.
Toonitan,ainult mõni Läände pagenud sama eriala inimene oli nõus lätlastega ja toonitasid,et külalised ei saa näidata riigi elanikele,kuidas elada vaid tuleb austada riigi seadusi,kus asutakse.Ja Dozd on kanal,mida vaatab see seltskond,kes muudatuste ajal võiks tulla võimule.
Ma nimetaks Vene poliitilist süsteemi tegelikult kasti süsteemiks,sarnaselt Indiale.Kus sama seltskond on samade juurtega,tavaliselt seotud võimuga aastakümmneid,kui mitte rohkem.Neil kõikidel on sidemed sõjaväelastega,kas siis otseselt või kaudselt.Paljude esivanemad olid julgeolekuga ja parteiladvikuga seotud.Täiesti uusi nägusid on tõesti vähe nagu eelpool mainitud.
Navalnõi Krimmi kommentaarid ja see Läti Dozdi teema on ikka väga halb. Sealne rahvas on haiglaslikult ja süstemaatiliselt propagandaga ära pestud, et opositsioonist(kui selline isegi oleks), mingit erilist kasu pole. Kus Putin ja Kreml on minu meelest õnnestunud on infosõda. Isegi Euroopa panid kahvlisse.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Mul on nüüd kuskil pool aastat töökaaslane,kes Lätist aga vene rahvusest.Sõja teemadest ja Putlerist proovib vähe rääkida aga ükskord lipsas tal üle huulte,et nii ja naa on asjad Lätis ning mine tea,kuidas veel Baltikumi iseseisvustega saab olema.Panin ta rumalasse olukorda,kui küsis,et kuidas Eestis NATO tegevus on näha ja,mis teeksin,kui Venemaa hakkaks midagist üritama.Ütlesin,et,siis ostan esimese pileti Stokholmi ja proovin kiiresti Eestisse saada,sest iga mees,kes suudab relva käes hoida on vajalik ja kasulik,see on minu kodumaa ja minu laste riik.
Kukkus kokutama,et näe Lätis nii ei mõelda.Küsisin,kes nii ei mõtle,kas lätlased või elanikud,kes sinna ida poolt emigreerunud.Jäi paugupealt vait.Ju taipas,et peab poole valima ja parem on seda mitte avaldada,kuigi ma arvan millise poole ta valiks.Isegi hea elu Norras ei pane neid oma arvamusi muutma,kuigi saab nautida siin mida Venemaal ei ole.Kui sa oled Läti kodanik,siis tuleb ka Läti eest sõdima minna,mitte aga hundi poole vaadata.
Inxs
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 09 Apr, 2022 7:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Inxs »

ruger kirjutas: 16 Jaan, 2023 9:24 Baškortostani pensionäride avaldus Xuilole
Baškortostani pensionärid avaldasid Putini poole pöördumise, milles paluvad tal mõistusele tulla, süüdistades teda rahvast isoleerimises ning ainult iseenda ja oma käsilaste varustamises.
https://twitter.com/wartranslated/statu ... 5767906305
Ukrainat tuumapommitama ei hakata.
aga Voroneži pommitamine ei tohiks meid küll üllatada.
Luderi
Liige
Postitusi: 150
Liitunud: 23 Aug, 2022 9:33
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Luderi »

Üks hästi hea lause on minu arvates.

"Kui sina ei tegele poliitikaga, tegeleb poliitika sinuga!" - Siinjuures üleskutse, ärge olge nagu ork'id ja kõiksemees kevadel valima! Isegi kui on ainult halvad valikud. Tuleb siis lihtsalt kõige vähem halb valida.

Kui jälgid neid 1420 videoküsitlusi siis läbiv teema on see, et "Ma ei ole poliitik ja ei tegele poliitikaga". Kindlasti on seda mentaliteeti järjepidevalt ja meelega süvendatud. Ära sina Vanja meid poliitikuid sega, kui meie siin poliitikaga tegeleme. Tegele enda asjadega. Ja nii koondubki võim nende kätte, kes tahavad poliitikaga sinu eest tegeleda ja lõpuks tegelevad sellega ilma sinuta aga sinu kulul.

Venemaal ei saadud ja pole siiani lihtsalt aru saadud, mis asi see valikuvabadus ja demokraatia on. (Kuigi põhiseaduse järgi nagu peaks ju olema selline riik). Ajalooliselt on alati oldud tsaarid, Kommunistlik partei või Muutin Punn ning isiklikku vastutust pole vaja. "Ah minust ei muutu nagunii midagi". Sellise mentaliteediga kahjuks ei olegi võimalik mingisugust, isegi demokraatia laadset, toodet rakendada.

Aga loodame, peale seda kui nüüd lõplikult vastu hambaid saadakse, siis äkki tuleb mõistus tagumendist pähe.
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas soul »

вДудь praeb ja avab pikas usutluses tuntud telesaatejuhi ja putini toetaja mõttemaailma, mis saate jooksul korduvalt kokku jookseb.
https://www.youtube.com/watch?v=sP5agpp4tJ4
ahto42
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ahto42 »

kmeesk
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Apr, 2022 13:48
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas kmeesk »

kaugeltuuriv kirjutas: 16 Jaan, 2023 13:37 Mul on nüüd kuskil pool aastat töökaaslane,kes Lätist aga vene rahvusest.Sõja teemadest ja Putlerist proovib vähe rääkida aga ükskord lipsas tal üle huulte,et nii ja naa on asjad Lätis ning mine tea,kuidas veel Baltikumi iseseisvustega saab olema.Panin ta rumalasse olukorda,kui küsis,et kuidas Eestis NATO tegevus on näha ja,mis teeksin,kui Venemaa hakkaks midagist üritama.Ütlesin,et,siis ostan esimese pileti Stokholmi ja proovin kiiresti Eestisse saada,sest iga mees,kes suudab relva käes hoida on vajalik ja kasulik,see on minu kodumaa ja minu laste riik.
Kukkus kokutama,et näe Lätis nii ei mõelda.Küsisin,kes nii ei mõtle,kas lätlased või elanikud,kes sinna ida poolt emigreerunud.Jäi paugupealt vait.Ju taipas,et peab poole valima ja parem on seda mitte avaldada,kuigi ma arvan millise poole ta valiks.Isegi hea elu Norras ei pane neid oma arvamusi muutma,kuigi saab nautida siin mida Venemaal ei ole.Kui sa oled Läti kodanik,siis tuleb ka Läti eest sõdima minna,mitte aga hundi poole vaadata.
Ma arvan, et siin ei ole teada, mida ta valiks aga ma pakuks, et ta on pigem selline, kes eelistab valida pooleks võitjate poole ehk ta ootab kuni võitja on nii vääramatult ilmselge, et teda on ohutu valida. Kui sa oled venelane ja toetad Lätit, siis oled venemaa venelaste silmis eriline reetud, kui nende kätte peaks võim minema kunagi. Näidates praegu toetust venemeelsuse suunas, siis kaevad endale korralikku auku kujundlikus mõttes. Ma arvan, et leidub piisavalt palju neid, kes otsustamatud ehk võitjate poolel aga kes võidab ei tea keegi, sest nad tahavad head elu täna aga ka 20 aasta pärast.
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas olavsu1 »

https://maailm.postimees.ee/7693524/mos ... d-inimesed

venelased arreteerivad väheseid mõistlikke venelasi.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Nägin tuubis The Sun ajakirjaniku külaskäiku Samaarasse,kust need 600 mobikut surma said.
Kohalikud on päris šhokis,ei saanud kuidagi aru,kuidas need hukkunud mehed tulid.neil ju über alles armee,ukrainlased väetikesed ja natsid pealekauba.Üks mutt seletas,et miks te neid ukrainlasi abistate,nood ju puhta fašistid,jne.Ja muidugi need ameeriklased a la pindosid on kõiges süüdi,issand sa näed aga ei karista,peaks selle kohta ütlema.
Ja mis peamine,väga vähesed olid nõus vastama ja needki hirmunud silmadega.
Siin aga Naki saade,mis ta sellest Dudja vestluspartnerist arvab ja kuidas õnnestus tal selle mehikese maailmavaadet tutvustada ehk siis,kuidas see tolbajob ennast sisse rääkis.
Muideks minu lemmik oli,see,kui Dudja küsis mehelt Hiina kohta.Küsimus tuli sellest,et too Vene imperialist korrutas muudkui,et Venemaal oli õigus Krimm tagasi saada ajalooliselt.Küsimus oli enam vähem selline,et kas Hiinal on ka nüüd õigus saada tagasi Venemaa Siberi alad,mis kunagi kuulusid Hiinale?
Soovitan vaadata,kuidas imperialist luksuma hakkab,kes muidugi seda 3 tunnist videot ära kannatada suudab :wall:
Siin aga Naki arvamus.
https://www.youtube.com/watch?v=T3g3Q0BZihE
ahto42
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ahto42 »

Inxs
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 09 Apr, 2022 7:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas Inxs »

kas viimaste päevade orkide hüppamised on Soledari vallutamise tulemus. Kõnelev hobune, karuke, oli veel mingi maailma parima raketitööstuse klipp huiloga. Siis oleks alust eeldada et iga vallutus on aina rängemate ähvardamiste allikas, kaotus muudab aga vaguraks.
https://www.delfi.ee/artikkel/120130388 ... -tuumasoja
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19529
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ruger »

Orkistanis suur skandaal. Tik-tokker, kes läbi peksti orkide politsei poolt ja riigist välja saadeti, annetab 100 000 dollari eest droone UKR üksustele.

Moskvas peksa saanud blogija Nekoglai annab Ukraina relvajõududele üle 100 000 dollari väärtuses droone: skandaal Venemaal Enne Vene Föderatsioonist väljasaatmist sai Nekoglay julgeolekujõudude käest peksa – tal olid mitmed sinikad, marrastused peanahal, üla- ja alajäsemetel.
Tuntud blogija Nekoglai (õige nimega Nikolai Lebedev) lubas osta Ukraina relvajõududele 100 000 dollari eest droone ja anda need isiklikult üle Ukraina võitlejatele Kiievis. Varem saadeti blogija Venemaalt välja pärast skandaali, mis oli seotud video avaldamisega Vene armee sõdurist, keda pommitatakse Ukraina relvajõudude drooni granaatidega. Seejärel pidas Venemaa siseministeerium Nekoglaja kinni, paigutades ta eeluurimisvanglasse. Teda peksti Moskvas Presnenski rajoonis politseijaoskonnas ja raseeriti ta sunniviisiliselt kiilaks . Nüüd otsustas Nekoglai Venemaa võimudele sõja kuulutada. Nekoglai teatas oma sotsiaalvõrgustikesse postitatud videos lubadusest anda üle suur partii droone Ukraina armeele.

Lisaks teatas ta, et kavatseb nad isiklikult Kiievisse tuua, et anda need edasi oma kontaktile Ukraina relvajõududes. Blogija rõhutas, et kavatseb sel viisil võidelda Venemaa režiimi vastu. Blogija plaanid põhjustasid Venemaal skandaali, kus kohalike propagandistide sõnul teenis Nekoglai Ukraina relvajõudude droonide jaoks raha Vene Föderatsioonis, kus temast sai edukas blogija. Nad nõuavad kõigi tema kontode viivitamatut konfiskeerimist. Varem postitas Nekoglai video, milles ta parodeerib Vene armee sõdurit, kellele kukub peale granaat. Varsti pärast avaldamist pidasid Venemaa siseministeeriumi ohvitserid ta oma korteris kinni 09. novembril. Pärast kaklusi ja väljapressimist viidi "palve paluda andestust" välismaalaste ajutisse kinnipidamiskohta. Pärast karistuse määramist ja trellide taga kandmist saadeti ta 24. novembril 2022 Chişinăusse välja väidetavalt immigratsiooniseaduste rikkumise tõttu. Pärast vahistamist diagnoositi tal vigastused, nimelt "hulgad hematoomid, peanaha marrastused, üla- ja alajäsemed".
https://www-dialog-ua.translate.goog/ru ... x_tr_hl=et
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
ahto42
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Meelsus Venemaal

Postitus Postitas ahto42 »

Enamus ei usu, et piirid kinni lähevad.

https://www.youtube.com/watch?v=9UvCM9X ... annel=1420
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist