Wonsteeli teenistus Viljandis

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Viljandi desantnikud ja sptznasnikud

Postitus Postitas krossipart »

Mul ei ole Su jutule midagi lisada.. On faktivead ja loen huviga, mis järgmisena tuleb aastate tagusest meenutustest. Sinu kirjavead, las jääda ja saad neid parandada.. Koju jõudes 1990 mainiti ka mulle, et räägin aktsendiga eestikeelset juttu.. Hetkel kisub jutt sidele ja kommunikatsioonile millega ei ole algteemaga pistmist.
wonsteel
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Okt, 2022 21:45
Kontakt:

Re: Viljandi desantnikud ja sptznasnikud

Postitus Postitas wonsteel »

tere..vabandan kirjavigade pärast.ei viitsi neid ka parantada,see pole ju ju mingi teadustöö.........................................1 laskmise tulemused...42 inimeset sai märgile pihta 1 poiss ja ainult 1 lasu..luure poistel oli tabamusi 3 inimesel..mnjahh...sügise poole oli öine laskmine,see oli huvitav..kõik said kõikidele märkidele pihta...öine optika töötas 12 v patarei pealt.olen üritanud seda netist leida.tulutult. oli ka 3 lagevarju hüpet.palju oli selliseid kes enne hüppamist varju avasid ja siis hüppasid langevari jäi lennukisse..välja viskaja ohvitser peksid kirsa löökidega avanenud varju uksest välja.olin juba maa peal,kui üks oinas oli lennuki sappa kinni jäi.tal ikka õnnestus avada abilangevari ja pealangevarju kokku ahmates maanduda.tuigerdav ja üles alla liikuv lennuk ikkagi maandus õnnelikult.hüpped lõpeti. an-2 oli haavatud.ees ootas rivis seismine ja kõrgete puna ohvitseride loeng............................vandetta oih..vandeandmis päev...rahvast oli palju nägin rahva hulgas venda ja sõpru ,demonstreerisid hõlma alt hea moskva õlle pudeleid.olid teised juba suminas.näitasin neile salamisi rusikat ,selle peale kostitati mind rõkkava naeruga.sead.vannet ette lugedes kahe õllekoti kolin intensiivitus .oli mingi esinemine,2x2 verivärske praporzik üritas eemalt nuge märki visata.kõik põrkusid tagasi.vihane kapp läks ja lõi noa paku sisse..sain uvalnenie kella 9...mingi aja pärast oli rikkalik laud petseri kloostri kõrval kaetud, grill kanad jne.sõpradel oli ka 2 noort naist kaasa üks neist ajas selga mu vormi pintsaku teine ärandas peavarju.tantsisid teised ümber laua..kaanisin sisse ainult 1 õlle,pea hakkas ringi käima.naerdi.. tögati tunti ennast lahedalt.tüdrukud soovisid mu andmeid ,et kirjutada ma loll ei võtnud vedu............järgmine päev hakkas pihta värbamine afgaani.tahtjaid oli 20 rigis ka läksid paar radisti.nendga oli meil pidev kirjavahetus, seega olen teadlik asjadest mis toimus afgaanis 84-86..mingi ajapärast saabus meie ohvitser ja viis meid minema.8 radisti ja hunnik luure poisse.rongis sain alles teada et sõidame viljandi.ei või olla.. hing sees rõkkas rõõmust.tartus topiti meid auto kasti ja õhtul kella 10 paiku olime kohal....aknad ja plats oli delnjaskades meestest voodertatud, enamustel sinised baretid, mis olid kuklas eirates igat sorti füüsika seadusi kasutasid vist naelu..kostis karjumist ja hõikeid, pooge ennast ülesse duhhid...hirm tuli peale .küll aga olid lõustad.jumala looma aed on rikkalik..ha-ha-ha...sööklasse..tulikuum tee millel seekord oli juba mingi maitse ja soojad rosina saiad.eesti koduse maitsega või .saiu toodi juurde näha oli
uudistavaid nägusi nii sööklas kui ka väljapool.kõik said kõhud täis.lasti süüa 10 min.paradiis.kasarmu 2 korrus pika koridoriga oli vaikus ja kedagi pold näha.näidati ette kus magame 10 voodiga ruum ei mingeid narisi.uued tekid.padjad.linad,pehmed uued matratsid..akna taga vurisesid mingid autod uniselt.olin õnnelik.olin ju lõpuks kodus.uinusin..forma noomer ras..pizda i protivogaz karjus seersant.rivistuda ..viis meid mingi toa juurde.hüüti mind.. sain mingi aadama ülikonna ja tavalise uued vormi riided ning pilotka.ei saanud asjast aru.kus on siis kurikuulus sinine barett,jalhoop perse tõi mind tagasi maa peale juhatati peldikust 1 sse tuppa näidati ukse äärset voodit.hakkad siin magama.ennast aadamaks riietudes proovis mingi alam seersant minu vormi endale selga.jäi vist rahule..mulle toodi mingi päevinaäinud vorm.asusin riietuma .sain püksid jalga ja istusin ,et kirsasi jalga ajada. laks tuli paremalt poolt ja pühkis mind toolilt minema..olin pooleldi nokautis sain ikka kirsad jalga.täiest jõust kirsalöök perse lennutas mind vasta ust.ha,ha,ha..strooitsa na uulitse pasundati üle kasarmu.kuse häda oli..peldikusse ei lastud.nutt kurgus liikusin väljpääasu poole..pegoooom..jälle laks perse..igat sorti illusioonid hakkasid purunema.. jooksmapidi jälle karja instinkti arendades koos ühes kolonnis.kuskil kogu see kari kuses.tundsin kergendust..2 ringi ümber järve.meid noori ajas hingeldama.teistel nägudel oli näha ainult rõõmu või ükskõiksust,nagu polekski jooksnud.algas mäkketõus..sideeeet..kraaksatas seeru .kõik istusid. vene kükatantsu tunnid olid alanud.väravast sisse komberdades olid jalad kui makaronid..spordilinnak..õppisin seda kohta nii armastama kui ka vihkama.noortel olid mõnedel veel näod kriimulised eks vist rusikad rääkisid.nägu ja pea valutas.igal pool oli näha trenni tegevaid inimesi.luurepoisse jooksutati raudtee peal.mis miskipärast oli maast paari meetri kõrgusele upitatud.vist taheti veduriga proovida marsile jõuda.meie rippusime kui silgud ja tegime
kätekõverdusi 20x naaatzi naaaai.16 peal potsas 1 küpse õunake alla.tagasi rippuma ja kõik algas uuesti.õunte sügisene tippaeg saabus potsatused muutusid tihedamaks.edasi rodeo ja uuesti silkudeks rippuma jne..kaotasin aja taju ja ootasin millal see lõppeks.kell sai seitse meil kästi iseseisvalt 50 lõuga teha ja siis kasrmusse.8 kesi punnisime oma 50 lõpuks valmis.kasarmus näidati mis moodi koristada.ah jaa voodid.ühe voodi asemel terve toatäis.huraa.äkki mul õnnestub nüüd see giza püramiidi ehituse saladus vene päraselt avastada.selle sain ka selgeks, et kõik peab toimuma kiiresti muidu said tooliga tappa.lööjaks ikka seesamane nooremseersant kellest oli saanud mu vaimne õpetaja.pooleks aastaks oli seersant enda arvates mind orjaks saanud.pidin ta eest hoolitsema ja ta soove aimama..peas küpses mingisugune idee.plaan tuli hiljem.ja selle rakendamine nõudis aega.tahtsin teda tundma õppida..see kõik oli seda väärt..söömisest sai 30 sek rutiin.samuti füüsilisest trennist. narjaadidest . morse õpingutest.näkku enam ei löödud küll aga neerudesse ribidesse õnneks mitte tilli pihta.kui midagi valesti läks kannatasid kõik 8 noort.saime hommikuni tegeleda spordiga ja ka tooli hoidmisega.selg vasta seina jalad 90 kraadise nurga all.igal pool pidi valitsema puhtus. minu oinas kontrollis kõike valge krae riidega. meid kepiti ka viljandi treppidel küll kükkis üles alla küll keegi seljas ja jooksuga.pikapeale harjus organism selle jubedusega mida see vene sõjavägi nimetas drilliks.viljandi järve äärest hakkab pikk tõus linna poole,täisvarustus, kükkis ülesse ,meie 4 kesi jaksasime seda..jah meid oli alles ainult4. 4.kasutasid oma 1 ühte võimalust lasid ennast üle viia..üks läks kokaks.1 afgaani .1 kirjutajaks .1auto roodu.selle mäe peal minestasid palju ,minestanut punniti kükakli ja inimeste kukil mäkke.terve me side jagu naeris kõvasti .pidime olema luure rootudest tugevamad ..............................esimesena hakati õptama uut rivi laulu.lõunani...lõuna 50 meetrit sööklani eestlaulja mina..lauluviis eesti kristlikust piiblist, laulge omal viisil.röökisin nii nagu siga aia vahel..kõigil nalja kui palju isegi aknad avati ja kuulati härdunult.kahjuks lõpetati need minu soolo esinemised mingi ohvitseri poolt ära.must ei saanudki kunagi enam eeslauljat.ha.ha.ha..
vene sõjaväe vargused..varastati kõike.mis ripakil see ära.avastasin. et vargused alluvad tetud mustrile kuulsid et kellegi kinnas kadunud.peitsid oma kindad ära.kuni ring uuesti täis sai. küll kadusid ustaavid. jalarätid eriti hinnatud olid käterätid,neid kasutati põranda pesus.automaadi magasinid.rääkimatta seepidest jne.sagimist oli palju, vahele ei tohtinud jääda..said tappa.haige ei tohtinud olla.tuldi san patti järele ja peksti terveks.kinos sai tunninke magada.vahele jäid tegid hommikuni sporti.kui keegi nägi et mälusid midagi söödeti sulle sööklas sisse kaks pajatait putru ning sportima.oksendati kõik välja.mingi aeg jäin haigeks sidesalga ohvitserilt vanemleitnant Lazarevilt loa saanud kimasin san tsasti ukseni jõudsin siis oli pilt taskus.ärkasin hommikul heas soojas ruumis ruttu riidesse ja kasarmusse tagasi .mingi valges kitlis naine karjus ja jälitas mind.olin tast kiirem.kõik seisid rivis ootasid ohvitsere sain kudagi oma kohale.silma nurgast nägin kuda valge kitlis tädi rääkis ohvitseriga ja lahkus.mõtlesin juba õhtustele ,, treeningutele,,tappa ei saand. treeningud jäid ära .samuti narjaadid..3 päevaks vabastati hommikusest jooksust.üle hulga aja sain 6 tundi öösel magada teised 3 noort kah.pidin nädala jooksul iga päev mingeid tilke ja tablette näost sisse ajama.hiljen sain teada et olevat olnud kopsupõletik õnneks ühepoolne.side salgast saadeti afgaani 12 inimest..kõik leedukad ja lätlased palju luurest seda ei tea.olin päevnik ja koristasin ohvitseri kaptjorkat ehk tuba.uudishimu pidi olema tappev.laual nägin a-4 lehte pealkirjaga afganistaan nimekiri.minu nimi oli esimene ja 1 tuttav nimi noorte seast..õhtul saatsin koju kirja et lähen afgaani.et kõik on ok ärge muretsege..järgmine hommik loeti nimekiri ette.minek 10 päeva pärast osa minejatest olid rõemsad osad mornid ise ei osnud seisukohta võtta..miski pärast hakkas afgaani minejatele kehtima eri kord.hommikust õhtuni alampolkovniku puna tzekisti loengud.meelde jäi ainult internatsionaalne kohus, internatsionaalnem kohus nii söögi alla kui peale.õnneks ta rääkis rahulikult ei karjunud..hea oli istuda ja mitte sittagi teha.kui noogutati noogutasin ka kaasa et mitte välja paista.mida ta mulises ei tea.ühest kõrvast sisse teisest välja.arvan et ta üritas lenini teoseid minejatele pähe tuupida.kui tsekisti pold siis lazarev ajas sama pada .inernatsionaalne kohus..targad inimesed pole midagi öelda.. 1 päev enne minekut..hommikune rivistus.paphaaga lonkav polkovnik kah kohal.kaks eesti seerut kutsuti riviette,neilt rebiti pagunid ja vist oli 14 päeva kartsa. olevat hommikul jalaga sisse löönud ja varastanud 2 sokolaadi lähimast poest.nad peksid väsimatult pool talve platsil jääd lõhkuda.. jäid reameesteks. ja ellu.nad olid ka afgaani minejate nimistus.sellise eesti mehe tarkuse eest müts maha.minu lugupidamine kõigile kes on läbinud selle jama.peale lõunat teatas salga kom et ma ei sõidagi afgaani ei saand aru.kahe kuu pärast sain emalt lühikese kirja.et helistaksin.olin kodu unustanud..esimesel võimalusel sain uvalneenie ja nimekirja kes mida poest tahtis.pool talvemütsi oli kopikaid täis.persse. helistasin koju kuulsin ema häält.klimp tuli kurku,sain teada mis nad teinud olid...poes polnud kõike komme ja asju mida nad tahtsid..kookisin oma roobede salataskutest välja kogu raha. seda oli 5 rubla palusin häid komme.kokku sain kaks kotitäit.viskasin kivikese vasta akent. seeru nägi ja tuli väravasse vastu..muidu oleks värava valve mind tühjaks teind.kõik said oma tellitud asjad väljaarvatud poolseersandist vaimne õpetaja see pistis pröökama.kallasin teise koti sisu talle voodisse oh neid vilavaid silmi(nägin silmis ahnust)oleks keegi noortele kommi pakkunud..unustage ära.lesis teine voodis ja mugis oma lõustast sisse magusat.kommipaberid lendasid kaares põrandale,ta teadis et hommikul koristan need ära.minu kättemaksu plaan oli sündinud.teostamiseks oli aega 4,5 kuud.päevnikuna kogu kasarmut koristades olin avastanud 2 peidikut,kes otsib see leiab.mis oli peidikutes jääb siinkohal saladuseks.olin endale loonud ka 2 peidikut.mis töötasid minu kasuks mu teenistuse lõpuni.pika hoolika ja järelmõeldud sherlock holmes töö tulemusena sain teda kelle kuuluvad need peidikud.ühe peidiku rada läks luure roodu teine tuli sellesse tuppa kus minagi elasin.mind huvitas ainult meie toa mees.kes nimelt seda ei tednud veel aga see selgub alles pärast treening laskmisi.hommikuti voodeid tehes kuusin madratsi kolksatust imelik.kobasin madratsi läbi leidsin..padrunid...vaatasin õblusi .kõik kohad olid terved ainult ühes kohas oli madratsi õmblus teise tooniga.mõte viis mind triikimis tuppa..leidsin ka õmblusmasina.muuseas selles ruumis oli ka 2 peidikut. minu toa pooled madratsid kolksusid kahtaselt.andsin sellest teada ka teistele oma salga noortele.paari päevaga avastasid nad ka kolksud ülesse.hoidsime lõuad koos.üks madrats oli eriti raske.topi selline madrats otsapidi kuulipildujasse ja anna pool tundi tina. kui padruneid leiti jooksid kõik..lasketiiru ja tagasi..iga pühapev 10 km.laskma sõitsid luure poisid side salk jooksis tavakohaselt.üks kord leiti päris granaat.siis oli jama kui palju.uurimine ei viind kuhugi ja keegi ei tednud midagi.kord varastati männimäelt 4 lahinggranaati.otsapidi jõudsid granaadid lätti..saadi kätte, tegijad samuti.mingil ajal kontrolliti 1 karauuli lahing moona pitseriga varustatud kastis oli ilusad punased tellised.jäljend oli terve kontrolliti iga päev. kaks tsiknki padruneid oli ära lennanud.see jäigi mõistatuseks..kas ka mulle...ma pidin teadma saama kuidas tõõtab kogu süsteem.selleks vajasin aega ja hoolikat jälgimist.
saime kätte relvad 5,45 .relva sain esimesena.kuulsin seljataga mingeid väljendeid mis vist oli leedu või läti keel.nägin seerusi lahkumas.jäi üks kõhetu kuju reamees.kõhetu kuju ütles sulaselges eesti keeles.tule ära vahi nii kaua.olin üllatanud ja rõõmus ta ütles et kui ma hästi jooksen ja tulistan siis saan puhkust.et ma olevat saanud väeösa kõige parema relva.ja seerud olid mu ära märkinud.ja läind ta oligi.,soovitas mul olla ette vaatlik.ei saand asjast sittagi aru.selle kõhetu kuju nimi oli Aivar Kits.saime ruttu sõpradeks.tema oli mees kes muutus legendiks kes ise lõi uusi legende.ta oli väeosa koige kiirem jooksja tegi tuule alla ka spordi instruktorile .visaduselt oli ta samal tasemel vene rambo praporzik Jankiniga. ta ei väsinud kunagi.Aivar kui sportlane pidi kannatama seda jama terve aasta.teda ei murtud kunagi.näide.. sa raisk jooksed liiga hästi ja kepiti teda selle pärast.süsteem ei sallinud paremaid.Aivariga teadsime juba 86 et eesti saab vabaks.peale kroonut oli ta ikla piiripunkti ülem.ta valis sõduri tee..peale esimest piiril automaatidest tulistamist venelaste poolt, kommenteeris ta asja nii..need mehed ei osanud tulistada.tal oli õigus.Aivaril olid tänu viljandile suurpärane välja arenenud ohu tajumise tunnetus ja ka väledad jalad.mingi aeg konfiskeeris ta piiril hunniku vääriskive.ta hukkus autoavariis.seda mina ei usu.tegu oli hästi kavandatud mõrvaga( teadagi kelle poolt.kes oli tellija...kuhu kadusid väärikivid)ajakirjandusel on teha veel palju tööd.üritasin jääda varju ja uurisin asja üle 3 aasta.igal pool oli f..müür ees.loobusin lõpuks.loodan et kunagi tuleb tõde välja..puhka rahus mu sõber..oodata on järge..lugupidamisega
wonsteel
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Okt, 2022 21:45
Kontakt:

Re: Viljandi desantnikud ja sptznasnikud

Postitus Postitas wonsteel »

tere.dembelism vene armees..õmble ja õmble.pese ja küüri.triigi ja triigi.kuivata jne jne...valge krae õmblemine.mitte ainult oma vormiriietusele vaid kogu oma toa vormiriietusele.kus kohast võtad valge krae riide see ei huvitand kedagi.öeldi ne jebjott hommikuks olgu valmis.kui vanake tahtis oma iga päevast vormiriietust pesta siis oli perses ühe asemel oli 6..8..12 komplekti.hommikuks pidid need olema pestud kuivad ,,ustaavi,, järgi triigitud.pesema pidi kuuma veega.seda sai sööklast ainult teatud kella aegadel.söökla juurde pold asja ,püüti kinni anti natuke peksa ja vuhasid hommikuni tööd teha.Aivar aitas hädast välja näitas kuidas 2 zileti terast kuuma vee agregaat ehitada.mina tegin 6 zileti teraga see ajas kausitäie vett soojaks päris ruttu.pidi ainult vaatama et midagi kärssama ei hakkaks.neid atribuute nimetati traktoriteks.Aivariga rääkides selgus et kõige hullem kontingent demblitest ja sadistidest on koju läinud.rääkis et tõmmatakse peene langevarju nööriga lakke, käed seljataha seotud, taburet jalgade all,peksti kõhtu ja neerudesse. 4 seersanti tegid seda ja nõuti, et tõestaksid seda et oled dessantnik.löö ise taburett jalgade alt minema.see kestis hommikuni.mul hakkas kõhus keerama.küsisin kas ka talle tehti niimoodi.sära ta silmis kustus pea langes allapoole sain aru et ta oli kuskil mujal.raputasin teda. silmad hakkasid jälle särama aga need silmad pildusid välja tulesädemeid.ta naeratas ja rääkis rahuliku häälega vaikselt edasi,sain aru et olin esitanud lolli küsimuse.nädala lõppudes ohvitsere pold.purjus vdv mentaliteet õitses.peksti julmalt.küll toolide.pudelite rusikate jalgadega.hommikul kogu see peksjate kamp vabandas kõikide tappa saanute ees..õhtu poole algas kõik uuesti..ohvitserid olid peksmistest teadlikud ja ei teinud mitte midagi..kõige hullem on möödas ütles ta veelkord.mul hakkas kiire..uksest välja saades olin põlvili ning öökisin ning nutsin vahelduva eduga.õnneks oli õhtu ja plats oli tühi.mul vedas.Aivar kiskus mind tagasi kasarmusse ..ära ole seal väljas.näeme hiljem ja läind ta oligi...asusin oma f.. kohustusi täitma.pikk öö oli ees..................................................................külmade tulekuga hakati kütma.eestlasest ahjukütja oli öösel magama jäänud.ta peksti sandiks.peksjaid oli 3 .ise nägin.olin akna peal valves ehk suhheris.ohvitseri saabudes pidin kära tegema.siis jõudsid demblid oma persed voodist välja ajada.1 mees peksjatest sai 3 aastat dispatti.teised 2 ei saand midagi.hoidsin oma lõuad koos.kannatanu viidi üle teise väeossa .viljandis ma ei näinud seda meest näöst näkku kunagi.aastaid hiljem alles sain teada et tegu oli mu lähisugulasega.tema tundis mind ära.ta elab raske ajukahjustusega tänaseni peab ainult rohte hunniks neelama.noh..armsad lugejad kas on juba lõbus....päevnikuna magasid max 1.5 tundi.unine dembel ajas ennast ülesse hommikul poole viie paiku..ja lasi sind magama.magasin juba enne kui teki peale sain.õppisin magama igas asendis isegi õppuste ajal kõndides.kui puu jalaga näkku lõi said aru,et olid tukastand 10 meetrtit grupini.15 meetrit.20 meetrit.pidi tegema nägu et kused..vudinal teistele järele.magamattus teeb hirsat tööd..tekivad igat sorti luulud ja nägemused,hirmud ja kui pole tahtejõudu ja mõistust sellest arusaamiseks.siis oled varsti ainult käske täitev zombe.mis oli vene armee kuulsa vdv,, treeningute,, peamine eesmärk.rääkisn sellest magamisest omadele samuti aasta teeninud läti poistele.mind vaadati kui lolli.venelasest radist õppis asja ruttu selgeks ja oli õnnelik( noor) et saab nii magada.peale õppusi hakkas muhklike peade arv järk järgult suurenema.nad vaatasid mind kui mingit imelooma.demblid olid segaduses nad ei teanud asjast sittagi õmmeldavate kraede hulk hakkas vähenema ja piirdus lõpuks ainult 1-ga, mu vaimse õpetaja omaga. 10 15 sekundit sügavat magamist taastab hulga su jõuvarudest.õppige ära see on lihtne.ha,ha,ha. saab ka 10 minutilise meditatsiooniga oma kadunud jõu varud taastada.tiibeti templid on ju veel püsti. leidke endale tiibeti õpetaja õppige.arenege..vabandan teemast kõrvale kaldumise pärast...lahing laskmised..lasta saime palju..sellest teemast võiks lausa raamatu kirjutada..seega piirdun ainult vdv laske treeninguga.12 padrunit 1 märk püsti laskmine 100m..2 märk lamades laskmine 2 jooksvat märklauda 200 m..3 märk lamades laskmine mingi raketi taoline moodustis gagarinit pold näha..300m...öine laskmine enam vähem sama.tulistama pidi valangutega ehk 2 kuuli korraga. miks kaks kuuli..püsti lastes käed värisevad .sihtmärk kõigub ülesse alla..teine väljalendav kuul konpenseerib juhsliku sihtimis vea või siis käte värina.lamades olgu relv paigal.unustage see kahe käega hoidmise jama..lööge oma relv kasvõi salve pidi maasse kinni.relv peab olema paigal..see on seadus..radistidel oli kerge valangutega laskmist õppida morse programm oli ju alatedvuses olemas.algajatele soovitus.. lugege köva häälega numbrit 22 nii et ise kuulete .tehke seda 1-2 nädalat väsimatult kogu aeg korrates kakskümmend kaks..nähke isegi unes numbrit 22.ha,ha,ha.õnnitlen teid. teie alatedvus on selle omandanud ja võite minna laske tiiru .salv täis ja tulistage kaks kuuli lausudes häälekalt kakskümmend kaks..unustage igat sorti märgi sihtimine..lihtsalt tulistage lausudes kakskümmend kaks.. esimene valang lööb kõrvad lukku.teisi valaguid te ei kuule.praegu treenite te oma sõrme..läheb vaja mõned salve täied padruneid et alatedvus viiks kokku sõrme töö.relva paugu ja relva tõmblemised.õnnitlen veel kord.te olete oma alatedvuse ehk selle hall olluse mis peas on 95 prossa programmeerinud..see oskus jääb teile alatiseks.olen oma elu jooksul kohanud igat sorti kuulipritsi mehi kes üritavad lugeda oma laskude arvu..tule taevas appi....pi-ti-le-ti-le..viiene valang kuulipritsu meestele.õppeprotsess on sama mis eelnevalt kirja pandud.püstoli kangelased.söjaväe käsi tulireva õpetus 2 rindu 1 pähe kui jõuad.mnjah..eesti riik on vist loobund korralikust õpetusest.või pole neil tedmisi.see ülaltoodud õpetuse valem kehtib ka käsirelvadel puhul si-ni-je kolm kiiret kuuli õppige alguses aeglaselt pärast poole kiiremini ja kiiremini kuni saavutate täiuslikkuse.ärge sihtige.tulistage.omandage see kiirus ,see lahendab ära selle,, kui jõate,, probleemi.sai nüüd vist puust ja punaseks tehtud......................tagasi tiiru..kui oled laskmis treeningu omandanud ja saad kogu aeg igale poole pihta muuda seda..15 kiiret kükki 1 tule joonel .löö oma hingamine segamini,taba sihtmärki 1 sekundi jooksul.sama kõikide sihtmärkide puhul.õpi ära ka istudes ja ühelt põlvelt tulistamine.käte värisemine püsti lastes...hea valem on nimega kuiv trenn.püss palge leiad laske märgi tsentri ja mõttes vajutad päästkule.niimoodi sadu ja sadu tuhandeid kordi kuni relv hakkab sul ainult ühtemoodi õlas istuma.lihvi need oskused refleksideks. tundub igav ja tüütu.ja jah..selline oli vdv treening....laske tiirus oli laud mille peale toodi tavaliselt 2 tsinki padruneid toojaks kom asetäitja seeru.komandör seisis rivi ees ja luges hommikupalvust.oli seljaga laua poole laua ligi läks veel 2 seerut varjasid ohvitseri eest lauda.hakkasid padruneid mütside sisse puistama ja salvesid laadima.üks tsinkidest oli lahti teist avati suure konserviavajaga...oot oot.mõlemad oleksid pidanud kinnised olema..olin ära näinud mida soovisin.öösel kella 3 paiku saime sirakile.pidin üleval olema.. mingi aja pärast hakkas voodi kiunuma..mu silmad ölid pärani..vaikus..norsatasin ja pobisesin midagi...norsatasin uuesti..kuulsin et keegi vaim avas ukse avasin sekundiks silmad...nägin ära lõusta mis kiki varvul välja hiilis.bingo..unemati andis nuia..peidik oli kahe seeru ühis vara.....kuu peale afgaani värbamist tuli afgaani poistelt kiri..körval voodis maganud lätlane oli saand kuuli kaela.suri mõne minutiga õnneks grupi 2 radist suutis side luua ja abi kutsuda.ülejaanud grupp pääses..jah afgaani grupid käisid reididel 2 radistiga kõikidele oli 10 salve padruneid.gruppide ülesanne oli vaenlase salkade avastamine.kordinaadid saadetud ,asusid tööle punakotkad.reidid toimusid vahetpidamatta iga nädal luure gruppe tavaliselt 2 vahel ka kolm.surmasaanuid tuli kogu aeg juurde.meie side salga dembleid reididele ei lastud kartsid teised. küürisid teised sitamaju ja istusid valves ehk teenindav personal.puudus igat sorti kiusamine magasid palju tahtsid.sõid mida tahtsid......................................................1 salga side õppus.hommikul vara anti 3 päeva kuiv toidu pakid..hagijad tegid kohe noorte pakid kahjutuks jätsid alles küpsised ja paar väikest peki viilude konservi,suhkur jalutas kah minema õnneks tee oli päris.saime kätte igaüks 2 vöö patareid vanad raadiojaamad 14 kilo oli ka 2 r 394 km.osk..4 akude laadimis vene imet( kuskil oli pilt kah)kutsusin neid surmadeks...et selle asjapuuga vööakut laadida pidi üks poiss jalgadega ta peal seisma ja teine väntama..tund aega väntamist ja 10 minutit sidet oli olemas.oli tuuline ja külm saime relvad ,gaasimaskid..killavoor asus liikuma.mäest alla oli lihtne joosta mis siis et surm vastu puusa peksis mingi gaasimask kippus munadega tutvust tegema..pidi kogu selle liikuva kaardervärgi selja peale nügima.kael hakkas kangeks jääma.peale viljandi järve keerasime paremale.mul hakkas toss välja minema.mööda sõitvast veoautost karjus ming hääl et rutem.rutem kostis naeru ja jäädi seisma.kusele..ei õppinudki seda käsu peale kusemist ära.minu vaimnejuht võttis mult sõduri rd mulle andis vastu oma vana raadiojaama ja gaasimaski.sõbrad aitasid selle mulle ette rakendada gaasimaski võtsid enda kanda.tänud.vaagisin just selle üle kuda vene keeles hobuse moodi kaeru küsida.piitsa olin saand nüüd ooleks kord kaerte käes.nõõ....2kildi pärast hakkasid käed ära surema.suus oli vere ja pasa maitse.janu piinas.f. raske oli .turja lihased olid pinge all käed ei saand verd.õnneks natike jälle kõndimist.lasketiiru jõudsin punases udus. kella ajast pold aimugi.seljast aidati mõlemad raadiojaamad.prantsatasin põlvili..tundsin et kõik vahivad mind..ajasin ennast püsti. ohvitser karjus 15 min pererõv.enn kalm ..jalarätid 2 korda ümber mähkida ja iga kord ette näidata..minu pärast võib see punane kalm koos oma punase armeega perse sõita.ei saand kirsasid jalast. sõbrad aitasid mind 2 korda ümber mähkida ette ega taha näidand kellelegi.aja täis teeninud deebilism tegi suitsu.käed hakkasid lõpuks tööle.ruttu tassisime kogu killavoori käsu korras varjualusesse.rivistus...blää.blää.blää.rivitult.2 meil kästi mingi tuli ülesse teha.oodata oli vist grusiine saslõki ja daragoidega.mina pidin minema härra taaporit ja biilat otsima.sain kirve ja sae..pidime tegema mingi laagri.suure kondiga sõber lasi kirvel välkuda mina nüsisin saega. paari tunni pärast oli enam vähem.lõke susise ainult.pildusime veel migeid toikaid susina lõkkesse.ragistasin ennast läbi võsa...ees laius korralik eesti mets.avastasin paarsada meetrit eemal unustusse jäetud kuuse paku riida.pealmine kiht pehkis ülejäänd kõlbas küll..mul oli järjekordselt vedanud.kahmasin kaks tükki kaenlasse ja tagasi laagrisse.lõke suitses endiselt kuivad pakud rebiti käest ja anti kirvest..mõne aja pärast oli korralik tuli nüüd läks saginaks kõik asusid korraga õgima ja kakaod keetma.veerand tundi sidepidamiseks..ohvitseri ja seeru juhendusel mina sain hakkama.3 noort tegeles ringi ratas krossi jooksmisega.kui ei jaga pea jagavad jalad.pimedaks minnes kadus ohvitser autokabiini kahe teki alla.autojuht oli vist uvalneeniasse kimanud.dembli kari sättis ennast magama.hommikuks pidi olema katelokkide hunnik pestud.öösel pidi vaatama et lõke ikka põleks ja auväärt sõjardid ennast magades ära ei põletaks.pidime ka sidet pidama mida pold seda pold.akude hulk kahanes kiiresti.need vanad raasiojaamad olid elektri näljas pidevalt.85 kevad saime kõik uued r394 km.magada ei saanud.hommik oli vaikne kosta oli magavate meeste norinat. uraali kabiini uks oli õrnalt praokil.saksa ohvitseri peavarju kopeeritud vene mudel oli vist metsa äärde kraavi pervele läind imetlema eesti loodust.kraavis mängisid 4 väikeste lontidega elevantsu.nahk oli sinakas rohelist värvi ja tallad ilusasti mustad.20x kätekõverdusi alusta jalad eelmise õlgadele.ras.ras,ras... püsti..joostes marss.plahvatus..kuulekad elevantsud viskusid näoli...elevantsu tants kestis 4 tundi.edasine oli rõõmus rutiin..magada ei saand sittagi.me enam ei rääkinud..kasrmusse saime 3 päeva õhtul.magama öösel 3 paiku.asi kiskus virr varriks kus aeg kaotab oma tähtsuse.ei hakka teile rääkima ka söökla õudustest.seal pidi kaitselahinguid pidama peakoka suure kulbiga.suur kulp oli alati võitja..aasta teenitud lahendasin ära ka akude laadimis probleemi.hakkasin neid ise laadima.1 akut jätkus kauaks..kõik olid rahul.isegi ohvitser..edaspidi pesi iga mees oma vormi ise.ja samuti kraed õmbles ise.leppisime Aivariga kokku et hoiame kasarmu padruni vaba.kes padruneid tahtis pidi minu käest küsima.enam ei põlenud eesti mehe heinakuhjad kuhu vanasti vdv trasseri kihutas.lõpetasin ära öised sport mängud.inimesed said magada..täna lendasid haned lõuna poole.. WINTER IS COMING..põrr.85 aasta talv oli eesti ajaloo üks külmemaid.....oodata on järge..lugupidamisega..
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Viljandi desantnikud ja sptznasnikud

Postitus Postitas speedsta »

Kas ilma eelkirjeldatud vaimse ja füüsilise vägivallata oleks saanud koolitada sama häid sõdureid või oli see osa, mis andis oma panuse selleks?
Andkem andeks kõik grammatikavead ja lugupidamisega palun jätkata odüsseiat. Ps.igasugu targutajatest ja kõige teadjatest ärge tehke välja, see lugemine on seda väärt.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viljandi desantnikud ja sptznasnikud

Postitus Postitas Fucs »

Kas ilma eelkirjeldatud vaimse ja füüsilise vägivallata oleks saanud koolitada sama häid sõdureid või oli see osa, mis andis oma panuse selleks?
Kõige nö "tavalisem" dedovšina.
Meil polnud mingeid dessantnike ega spetsnaze ega osnaze ja saime umbes samamoodi nii vatti, vaimset terrorit, kui peksa. Meil neerudesse ei pekstud. Rindu ja kõhtu. Viimane oli "kõhulihaste kontroll ja treening". Näkku ka ei löödud Kui, siis läbi märja käteräti Otsaette löödi ka, pidi oma peopesad teineteise peale otsaette "kaitseks" panema ja siis virutati sinna täiest jõust. Kükkkõnnis aeti niikaua üles mäkke kui enam jalad ei kandnud. Mõni ei saanud pool tundi enam jalgu alla ja siis need roomasid kükkõndijate kõrval. jne jne

wonsteeli tekst on nii parajalt lühilausete ja mõtete virrvarri segu, et mõjub üllatuseks täpselt nii nagu mõjuma peab - kogu see vene pask kerkib üllatavalt ehedalt uuesti mällu ja silmeette isegi 36 aastat hiljem.

Kõikidele grammatikaeeskirjadele alluvad ja toimetatud tekstid pole kunagi nii mõjusad olnud, ega kogu seda paska nii ehedalt edasi andnud. Eneselegi üllatuseks.

Nii, et palume jätkata.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Viljandi desantnikud ja sptznasnikud

Postitus Postitas davidsoniharald »

Ühinen eelkõnelejate üleskutsetega kirjutamist jätkata ja siin kohal palun akf moderaatoritel teha wonsteeli postitustest omaette teema.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas Kriku »

Palume lahkesti.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas Some »

Mälestused huvitavad aga kirjapilt on valus. Sel hetkel tahaks olla mode ja kõik inimesekeelde viia. Aga akf Wonsteel palun jätka, see on see milliseid mälestusi ootame.
wonsteel
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Okt, 2022 21:45
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas wonsteel »

tere... dedovzina on kgb poolt loodud spetz programm sõduri ohutunde,ohutajumise. ellujäämise suurendamiseks.see programm loodi koostöös... aastal.....blaa.blaa,blaa siis oli vähe teine nimetus.siinnkohal hoian oma enda ohutuse huvides suu lukus..tuumasõda.hm,hm.kogu elu on üritatud meid selle pasaga hirmutada.mõned faktid.vabandan juba ette ära et see ei puuduta antud teemat.venelaset said t.pommi ehitamise tehnoloogia Kennedy venna käest.nad on ehitanud ainult ühe t pommi nimega saatan..ülejaäänud tuuma arsenal 12 laos on U,S,A..antud.punkt...ukraina ja putini sõda..märksõnad on liitium ja gaas.yhes vallutatud oblastis on viimaste uuringute kohaselt aastast....1-8 miljardit kuupmeetrit gaasi.venemaa saab obama aegadest alates 20 prossa usas töödetud uraanist,millega vorbib tuumajaamu ehitada.putin sõdib ka fazismiga...vaeseke...operatsioon kirjaklamber1946.18 tuhat saksa inteligentsi emigreerus u.s,a- sse ees otsas Wernher von Brauniga.nende meeste loodud on c.i.a....f.b.i...n.a.s.a....George H.W Bush oli sünnipärane austerlane sõja ajal saksa spioon..õige nimi on veebis kuskil olemas.Donald Trup,i isa toodi usasse operatsioon kirjaklamber käigus ,nimega von Komf või midagi sellesarnast.õige nimi veebis olemas( ei viitsi õiget nime otsisda)Trump,i naise neiupõlve nimi on ROMANOVA.kogu inglise kuninglik perekond,sakslased.inglasteks said nad siis kui kolisid windsori lossi.kogu pere saksa natzi tervitusega 1 käsi taeva poole tõstetud.pildid veebis olemas jne.jne..nüüd jooksevad onklid ristide ja seeliku kujuliste rüüdega palkidest riita püstitama et mind elusalt põletada.Vatikan oli natzi saksa riigi ja teise maaimasõja kõige suurem rahaline toetaja,nad väitsid et tahtsid kaitsta katoliiklust ning ristiusku.aadu õige nimi on Rothschild kasuisa sai hunniku raha valiti nimi hitler.Rothschildidele kuulub kogu maailma pangandus,nad tegid ka juudi riigi.hillari clinton billi naine.neiupõlve nimi on Rothschild.kui kuulutati välja eesti vabariik omal ajal kuskilt rõdult siis üks meestest oli Rothschild,kogu maailma peavoolu meedia kuulub 6 inimesele.nendel kõigil on taskus juudi passid,Netflix on puna Soorosele kuuluv ajupesu firma.kogu muusika ja filmitööstus kuulub illuminaatidele ja on mõldud inimese meelsuse kujundamiseks.ravimatu haigus vähk loodi aastal 1963 c.i.a ja joosepf mengeli poja poolt,vähk on puhas külm äri.üks vähihaige toob ravimifirmale kasumit ligi 300 tuhat dollarit.krimmi poolsaar müüdi vene tsaari ajal ameerika onudele.originaal müügi dokumendid on veebis saadaval(pildid)putin tahtis omal ajal krimmi tagasi osta,,onud ameerikast ei olnud huvitatud rahast..toimus krimmi okupatsioon.sellised nagu vril, thule ,black sun on natzi organisatsioonid.black sun ehk must päike original ehk sünnikoht on karpaadi mäestikud ukrainas.need on paljad faktid..ukraina sõja võitmiseks on ukrainal vaja veel 150 777 ehk tapori. 155 millimeetrist kahurit.16 aprillil olid ukrainlastel kahurimoon otsas.ramstein oli märtsi alguses.kahe päevaga loodi õhusild ja toodi kohale 80 kahurit ja laskemoon...nüüd käib tati venitamine.kahetsen seda et pole 10 aastat noorem muidu oleks ammu juba old ukraina poolel sõdimas.kahjuks pean oma jalutut isa hooldama.black sun on vana organisatsioon .kes sinna kuulub.veebis on pildid ja materjal saadaval.ise gasutan Firefox ja programmi duk duk..inglis keele oskajatele nati infot..Beforeitsnews.com..enamus selle veebi kodulehel ilmuvast infost on mi-6 ja usa teenistuste psühh.ops alates dr charli vard ,simon parker,igat sorti savinid,usumehed reporteid,näitlejad jne ärge vaevake selle jamaga oma pead ja aega.küll aga teinekord on saadaval piltidega varustaud igat sorti tundlikut infot .ananymous paneb ka ülesse asjalikke info kilde....minge otsingutsse ja trüki Order of the Black is Sun-Ritual...tere tulemast maailma kus me kõik elame................janu kustuta soolaga ,põlenud kätt ravi elusa tulega, peale ujumist saab kõrvast vee kätte , kallates vett kõrva juurde.ei pea 1 jala peal keksima ( see mees on sõge)see kõik on nii ja töötab..lumi krudises häälekalt.vahetasin jalga.keksimine võis alata. migi väike linnuke lendas pea ligidalt mööda ja maandus veoauto esikummile .ütles siuts ja pani peakat.läksin uurima.oli teine ää koolenud.võtsin ta katte.kivikõva, jõudis hetkega ära külmuda.mõnusalt märjad kirsad olid läbikülmunud ja omastanud valge värvi.ikkagi rasvedka kaitseriietus.ptüi..vahtisn kella 10 min veel,lisasin sammu ja veendusin ,et kõik templid ustel on alles.jõusin õigel ajal värasse, saabus vahetus koos mu kaitse ingliga . pomisesin oma ettekande ära ja blääd begoom ..traavisime tagasi staabi juurde, kus ühines paraad vormis dembel põlvega anti perse .miks nii kaua.karauuli uks avanes jala hoopide ja bläädide saatel.üritasin jalahoopide arvu meelde jätta et parooli avastada.soe õhk lõi mulle näkkü.. seda ei lastud kaua nautida,juba pidin ringi tuiskama ,toimetama.3 minutiga oli rahu saabunud kosta oli norskamist,nii eest kui tagant,seakari. kiikasin oma vaimse isa pühapaiga poole .suu pärani magas teine.valge tõuk nina all hakkas tasapisi sulama.,muutudes vuntsiks .tahtmine oli see eest rebida.2 tundi rahu..jee toimingud tehtud ,asusin vaimseid teadmisi omandama.kes kuradi oinas oli need ustaavid küll välja mõelnud.hiilisin kraadi klaasini 8.c.hommiku poole läheb külemeks. avastasin et ustaavid valetavad kehtestatud normidele .arvuta missmoodi tahes ikkagi arvud ei klappinud.ajasin selga sineli teades, et vahele jäädes saan tappa.tagasi postile vunts lausa jooksis ees.autopargi väravad pold kedagi.jooksuga auto pargile ring peale.tühi.bläädid muutusid suuremaks.vunts kontrollis auto kabiine mina auto aluseid.tühi.vunts karjus leedu keeles.ei saand aru.nägin et söökla uks liikus õrnalt.see on tavaliselt kinni .näitasin näpuga.vunts kiskus ukse valla.kuulsin relva luku tööd.kuul oli rauda tõmmatud..seeru oli mõne sekundiga otsapidi kasarmu juures.mina lolli näoga vaatamas.hüüdsin teda 2 korda .sittagi hüüdsin veel ja astusin uksest sisse.mihha hüüatasin ,atomaat oli nurgas.mihha läme magama,ta noogutas ja jalutas uksest välja käed taskus. võtsin ta relva ja astusin külmusesse.,seeru rebis mult ta automaadi kookis välja padruni.karjus mihhale stoi ja stoi too ei teinud kuulmagi.kõndis minema seeru joostes järel.pidin jääma postile..teades et mihhaga on perses.postil olin hommikuni.dembel vahetas mind välja.karauulis aitasin verd koristada.keegi ei rääkind midagi.hetkega tehti meist sipelgad.tõmmati rihmad nii koomale kui sai.mihha kiristas hambaid aga oli vait.mingi aja pärast nägi ta mu küsimärke välja pilduvaid.ah jerundaa ütles kehra poiss . ja ubju vsehh .mihha saadeti tagasi tagasi postile seekord ilm revalukuta.hundikari oli saanud uue ohvri.kehra poissi sauna ei lastud ta siniseks pekstud kere pesti põranda harjadega sitamaja põrandal talvel.lahtiste akendega.ta kannatas vaikimisi ära kõik peksud piinamised mõnitamised.ta viidi üle autroodu.lõpuks pääses ta Paradiisi.............................mis see paradiisi definitsioon oligi.ülal.körgel pehmete pilvede varjus isa seljataga...maine paradiis oli 77034 leivalõikuja töökoht kus sa olid oma aja peremees.töö oli koki-möki.suhkru mäed.sulatatud või jõed kus sa said praetud suhkruga ülepuistad saiu näost sisse ajada.teekann õrnalt nurgas sahisemas päris kodunt saadetud teega.ta vääris seda kõike.ta taastus ja kosus ruttu.nägin teda naeratams.ta magas püstijalu ja muie huulil ei julend teda äratada ja sellest sai kirjutamtta reegel.alati hoolitses ta erilselt oma side salga eest.respect mihha.ta oli ellu jäänud ja see on kõige tätsam........ei teagi miks tolle kirja panin...vist oli südamel....väeosa elas oma tormakat elu.külmaga ei käivitunud ükski masin peeale vana saksa aegse stuudenbekkeri ..too vedas teistele hinged sisse. autod perutasid paukusid..juhtus afgaanist tuld noor pagunikandja pauku kuulma oli teine hoobilt lumehanges.sööklas külmusid nii leivad kui saiad. söökla laudu ei saand pesta hetkega olid jääs ,sama põrandaga.vene inimene on leidlik..hapukaspsas läks jäässe. mingi sügav auk oli,suur .sügisel tantsisid seal mehed kirsades.kokk sai 14 päeva narjaadi..tohletand kapsa pärast. kokad killisid suuri rotte,tarakane tapeti mingi erilise gaasiga.siis 2 päeva süüa saand. tasapisi jäätus kõik. tundus et elu hakkab seisma jääma..persetki....õppused algasid.4 grupid. täis värk täis varustus. 4 tundi autoga sõitmist selg külmetas.jalad kah.visati välja.3 päeva.kus olime miks olime pold õrna aimugi .palju kilomeetreid ei tea.jankin sibas nii kiiresti et ei jõudnud järele.tundus et mööda teed liigub väikeste jalgadega elus selja kott.ta ootas iga nati aja tagant meid järele.janutas.hakkasin lund sööma..peksis mul lume käte vahelt minema ja ütles net.net.mida türat mõtlesin.kookis põuetaskust midagi kiskus mul kinda käest sain näpuotsa täie jäme soola.käemärkidega andis mõista et sool käib suhu.umbusklikuna mälusin soola.2 luure meest olid oma plasku vee ära jöönd nad ei pidand soola sööma ta vaatas korra kaarti noogutas midagi vaatas kella ja andis veel soola süüa.kõmpisime edasi imestasin et pole joogijänu.taasta oma välja higistatud soolad soolaga.vett on su organismis piisavalt alati anti peale 1o km.pühapäviti tükk leiba soolaga ja pool tassi kuuma teed.mina sõin. aivar sõi.mõned veel.need kes olid jankini kooli läbinud teadsid.ülejäänud kannatasid.mees oli jälle eest ära jooksnud.kurve tagant ilmus seljakott..100 meetrit eemalt lähenes mingi hunnik.hunnik hundi nuiadega.see oli tal turjal ning lumi oli mehele pea rinnuni.hüppega lendas hunnik teele ja mees naeris rahulolevalt.mõne minutiga rapsis ta otsad maha andis mõista et need kaasa võtaksime.ta oli vähese jutuga.kõik kõhad oli neid nuiasid täis.,ei tea kas pean neid sööma hakkama.sama jant edasi kõnni,kõnni.iga 4tunni tagant kuulasin.sittagi teateid pold.pold ka jankinit. vasakult poolt teed saabus ürgmees oma saagiga võsa ragistades.ta oli kitse maha lasknud, laske mina ei kuulnud.10 minutiga oli kits nahata tükldatud ja ta seljakoti sügavustesse peidetud. koos maksa ja südamega..soolikad nahk pea kõndisid metsa .silme ette kerkis pilt kuda suur mees kirvega paku peal liha raiub..lihunik .jankinil ju kirvest polnud.ikkagi lihunik..oodata on järge.lugupidamisega..
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas Väino »

Oleks võinud ikka dessandi ja spetsnazi teemasse jääda.
wonsteel
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Okt, 2022 21:45
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas wonsteel »

tere....kõnni ja kõnni,kui seisma jääd ,lõdised mõne hetke pärast.jankin vahtis kaarti korraks, ütles laadna.taamal paistsid mõne talu suitsevad korstnad..ta leidis mingi loodusliku süvendi...maha pandi present .sellepeale kogu seljas tassitud kraam.kergendus kui 2 akut ja muu jama seljast sain.jankin kookis oma oma põhjatust kuulsast kotist lagedale teritatud ,kokku käiva labida.ümber ringi oli lepa võsa piisavalt.luure tegeles augu puhastusega mina tassisin lepa roikaid, jankin langtas..paari tunni pärast oli valmis.katuseks present, üks nurk rusika suuruse auguga. present oli ka ukseks.koopa põhja uuristaime 20 sendi sügavuse renni.sinna kogunes sula vett.lõkke ase oli omaette poolsaare peal.jankin saabus tagasi koorma heinaga see läks seina äärde.peale käis o.s.k. kuidagi mahtusime ära.ukse alt mahtus sisse kaks jämedamat leppa.nende vahele tehti tuli.eesti toores lepp põleb nii märjalt kui ka talvel...hämardus..jankin puhus täis mingi vihma mantli. sellest sai madrats mingi järjekordne vene ime(pold sihukest varem näinud) hundinuiad.pruun osa mudi kaheks hunnikuks.need lähevad kirsade sisse ja jalarätte sidudes vooderda ka need...külmetavate jalgade probleem on lahendatud.sokkide puhul see ei tööta.olen proovind.15 kildi pärast on jalad all ümmargused ehk villis.jankin koostas kodeeritud sõnumit.teadsin, et on viimase raadioseansi aeg.vastuvõtja oli mingi noor oinas kes lasi mul 3 korda kõike korrata aega kulus 15 min.raisk ,kõrvaklapid ei tule peast ära.,kimasin koopasse tagasi,püsti ei saand olla eesti lepaga köetav suitsu ahi töötas laitmatult.ühe kõrva oma tuli peaaegu kohe lahti.teisega läks aega.jankin soris kotis, kallas mingist tumedast pudelikesest plöga valgele riidelapile.sättis selle mu kõrva peale.näitas näpuga magamis koha poole ja pani 2 kätt põse vastu.koheselt olin pikali ja narkoos hommikuni.................silmad avanud oli juba valge.tõin ära raadio antenni ja sättisin nii ,et sain koopast sidet pidada. luure avastas eesti lumesügavusi mina keerasin magama,peale tulutut raadio seanssi. 3 päeva õhtul tuli auto järgi.kasarmusse.meie aastakäigust pärit noor päevnik istus trepi peal ja tegi suitsu.nikavo neetu 3 dnja uzee...........kõrva asemel oli sinakas suur kobruleht ,paks kui raamat.san zast oli puupüsti täis kasiitavaid dembleid.noor veterinaar üritas mu kõrva briljant rohelisega määrima hakata.jooksin minema.kõrvaga jantisin 3,5 kuud,nigu ilusad vikerkaari värvid.lõpuks hakkas nahka ajama ja paranes.mul vedas.välja jagati vildid.jankini eripära..tema krupis ei taht keegi oll.kui teised käisid mööda teed siis jankini grupp käis mööda kraave,automaadid sõja asendis,ehk palges.nägin unes kah läbi automaadi sihiku mööda vilksatavaid puid põõsaid, kive jne.läbi tiheda võsa mindi roomates, püsti olles jäid oma killavooriga lihtsalt kinni.talle meeldisid eesti sood,tundis ennast seal koduselt.tekkis kahtlus et äkki ta polegi inimene.ma ei näinud teda kunagi söömas.ta ei eksinud kunagi kuskil ära.ta ei kasutanud kompassi.õpetas meid hääletult ja kiiresti liikuma.hääletult roomama(see on omaette teadus).õpetas koerte eest pääsemist nii talvel kui suvel.miinde paigaldust õige koha peale,haarangutest pääsemist,maskeerimist.topograafiat.peidiku tegemist...jne.jne.ta oli elukutseline profesionaal.orienteerumiseks kasutas taevakaarti ehk tähti. väosa elas oma tavapärases rytmis..mul oli unistus,unistus saada sooja ja magada.kaua pold enam jäänud.....saabusid partisanid...ligi 50 meest..kogu see kamp oli pidevalt purjus.bussijaama poolt hüppasid täis õllekotid üle aia ,ühed viskasid teised püüdsid.tundus ,et see töö polnud neile võõras.nad ei allund kellegile.1 hommikul püüti neid rivistusele ajada.rivi seisis ja ootas,venimine kestis ligi 20 minutit.saabujatel olid hõlmad valla.kes mütsiga ,kes ilma enamustel kampsunid seljas.2 partisani kusi suure kaarega spordi linnaku poole.enamus neist seisis kuda jumal juhatas, ei mingisugust rivi korda.kõlas kömandöri käsklus..ravnjaaisss..täielik vaikus.partisanide poolt kuuldus hirmkõva peeretus ja hüüti... a huuli na tebe ravnjatsa...kõik partisanid lasid naeru lagistada ja suundusid karjas võimla poole tagasi.polnud harvad ka juhused kui demblitest seerud tutvusid partisani rusikatega.ohvitserid võimlasse ei julgenud minna.olin kpp ees narjaadis.kogu aeg käis partisanide edasi ja tagasi sõelumine.küll üksikult ,küll karjas.ukse peal põrkasid kokku väeösa komandõr ning 2 meetrine partisan.terve uks oli meest täis,käed kui labidad.hakkas teine taarudes võimla poole minema..stoi..kas au ei peagi andma..kolge küsis kuda seda teha.kom näitas ette.ta lonkas hirmasasti ja tegi paar 3-4 paraad sammu.partisan vaatas pikalt...tegi täpselt longates järele..siis läks karjumiseks .saabusid esimesed ohvitserid .joostes.areteerida..karauul.. matte oli õhk täis.kolm paguni meest üritasid suurt meest kpp.eesse lükata või tirida. suur onu seisis ja ei liikunud paigast.tekkis huvilisi partisanide poolt, mõne hetkega oli neid palju..naerdi lärmakalt ja jagati igat sorti näpunäiteid..saabus karauul.käskluse peale tõmmati relvadele kuulid rauda. suur mees viidi kpp esse.uks sulgus,partisanid jäid. ta topiti kpp-ees mingisse tuppa luku taha.5 minuti pärast prahvatas uks valla..välja astus suur onu.uuris ust ja ütles ..bläääd..mind nähes naeratas ja tõstis labida sõrme suu juurde.olin arusaand.hiilival sammul ,küürakil , suundus onu edasi.rebis valla ohvitseri valveruumi ukse ja põrutas nõudval häälel...a nu blääd,gdee moii butõlki.viina pudelitega ennast varustanud ,osa taskutes ,osa käes,lahkus ta vabadusse.väljast kostis vilistamist.joodikud läksid kah laiali...langevarju hüpped...hüppasid kõik.kokad ,autojuhid,katlakütjad jne.langevarju pakkimiseks läeb aega max 15 min.reegel on, et igaüks pakib oma varju.meil venitati seda jama meelega pikaks päevaks.talvel oli pask suvel mõnus. hüppasime tavaliselt mi-8 ja ka an 24, il 76.hüpati relvadega.kui ei täitnud ,nõudeid oli lõug või õlg sinine.olid ka vette hüpped.minu ajal sai surma eestlasest viljandi langevarju instruktor( üle 1500 hüppe ). ta hüppas mi-8 800 meetri kõrguselt.sport langevari (madrats) avanes osaliselt.mees tuli tiirutades maa poole.200 meetrit enne maapinda vabastas ta ennast peavarjust.tuli kiirendusega maa poole.abi langevari oli kotist väljas aga ei jõudnud õhuga täituda.prantsatas vastu maad ja põrkus 2.5 meetri kõrgusele õhku tagasi.aju olid ninast ,silmist ja kõrvadest väljas.olin üks esimeste seas kes temani jõudsid.esimesana jõudis temani väeösa valge kitliga naine.sama kes mindgi oli jälitanud.põlvili olles, hoidis ta mehe pead oma süles ..ta õõtsus ja silmist voolasid sõnatud pisarad.ta oli afgaanis palju mehi tule alt ära vedanud ja päästnud.ka oma mehe, kes oli saand valangu kopsudesse ja oli võeosa ohvitser........oodata on järge..lugupidamisega....
wonsteel
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Okt, 2022 21:45
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas wonsteel »

tere...autopargis käis pidev besiini müük.era aotodest oli teisel pool võravat mingi järjekord..rublad rändasid prappori taskusse.kui autopargi prapporit põld tõmbasid sõdurid ,,kastmis vooliku,,pingule.bensiini tuli lahinal.täideti kanistreid,galonka numbrid ei liikunud.karauul istud tornis ja vilistas kui paguneid nägi.hetkega olid vargad kadunud ja jäljed likvideeritud.kõik töötas nagu kellavärk.....iga 5 kuu tagant olid kehalised katsed, ohvitseri juuresolekul tegid kõik oma lõuatõmbamised tireltõusud,jne läbi.tulemused pandi ohvitseri poolt kirja.4 noort seisis rivis , teised tegid mis tahtsid.viimaste eksami andjate seas oli ka mu vaimne õpetaja...rippus mis ta rippus aga jalgu üle kangi ei saand.irvitasin.raisk nägi...nussis mind ligi 30 minutit ustaavi päraselt .lasi mul teha kogu vdv eksami komplekt harjutusi uusti ja uuesti.üleval kangi peal tuli idee.ei tulnud enam alla ja naersin kõvasti.vunts kimas kasarmusse.side salga demblid tegid suitsu ja olid kõike pealt näinud...läksn kasarmusse tappa saama.seda ei juhtunud.üks mööda minevatest demblitest jäi seisma, ütles molodetz....3 nädala pärast olid nad kõik läinud.käes oli dembli albumite tegemise aeg.see oli püha toiming nende jaoks.küll pritsiti hamba harjaga mingeid värvilisi täpikesi jne kaunistati igat sorti pasaga.sätiti pilte nii ja naa pidi.oksele ajas.tahtsin karjuda ja küsida kus on siis pildid peksmistest, mõnitamistest jne. ise ei teind kunagi mingit albumit.küll punuti mingeid moodustusi paraad mundritele ,langevarju nöörist.(nimi oli vist akselbant).see kes punus neid ,sellest sai laksuga rikas mees...tegi ka ta igat sorti kaelas kantavaid vdv tähisega riste jne.ta töölaual ilutses 5,45 padrunist tehtud hõbedane ,läikiv ,poleeritud võtmehoidja,igat sorti tulemasinad.vahtisin vist liiga kaua..mu peas hakkas mingi asi ilmet võtma see sobis mu plaaniga ideaalselt.tundsin huvi palju maksab võtme hoidja..saime kaubale..tzeres 3 dnjaa buudet gotoovo...staabi kirjutaja oskas ka galligraafiat oli seda enne kroonusse tulekut õppinud.sööklas sain ta hõlmast kinni.rääkisin probleemi ära..ta vastas sulaselges inglis keeles .tunni aja pärast on valmis ja hakkas naeru kihistama.tagasi töökotta.küsisin kas ta saab nendele 4 sõnale raami ümber teha ja kile alla panna .meistrimees noogutas..3 päeva pärast üriasin bussjaama puhvetisse pääseda--persse.prappor oli tagumise värava ligi..tundus ,.et sinna ta jääbki.see tee oli kinni.vaatasin kella..arvutasin.äh küll läheb õnneks.võimla tagant üle müüri. mõni minut ja tagasi.müür oli bussijaama poolt vaadates triibuline kui sebra.mõtlesin mis tolle prapporiga teha ,ta oli ju uudishimulik.õnneks päästis mind saabuv leivaveo auto .prappor tuli autojuhiga rääkima mina keksisin ümber auto ja jooksuga autoparki esimese auto varju.kükitasin.vaikus.uurisin ega jalgu kuskil pole ise käpuli olles.tyhjus.vedas...meistrimees sai 6 õlut 4 sokolaadi 4 pakki suitsu..mina oma tellitud kauba see rändas kirsa sisse..autopargi ülem,prappori närakas, küsis väravas kak ja suda papall.käsi kõrva ääres raporteerisn.dembeeelski prikaaaz,tavar ezjooo ne gotoovo..kobas mind läbi vaatas tyhja kotti ja lasi mul minna.nelja päeva parast lahkusid esimesed sõjamehed.mul oli aeg oma plaan ellu viia.......................................................................................karauulis ei käinud .ainult iga 2 päeva tagant oli side salga kord päevnik olla..tassisin öö jööksul ringi kogu ühe peidiku sisu..peitsin need lenini kaitsva tiiva alla.esimesed kolm minejat.sättisin oma koha sisse ,kasutasin väikest peeglit .nägin kogu pikka koidori.SHOWTIME..kaks leedukast seersanti räuskavad koridori peal omas leedu keeles.üks paraad vorims ,teisel käes tyhi kott ja langevarju nööri pundar..kuulda on blääde matte jne.lõpuks tuleb ära vene keeles..no neetu blääd..pustataaa.blääd.olin oma tahtmise saanud.lipsasin õue suitsu tegema,spordi väljak oli täis päikest nautivaid sõdureid.kasarmus kolisin kõrval tuppa,vabu voodeid oli küll.kell oli neli päeval ,võtsin riidest lahti ja ja kerisin magama , demblid naeratasid noogutades.olin oma aasta ära teeninud ja ellu jäänud.tundus et ohvitseridel on kollektiiv puhkus.narkoos. ........oodata on järge.lugupidamisega..
wonsteel
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Okt, 2022 21:45
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas wonsteel »

tere..ärkasin.kogu kere oli kange,olin näljane.midagi ei klappinud .tooli peal ilutses uhiuus delnjazka ,sinine, barett,uued kirsad, uued jalarätid.riietusin.kimasin õue ,spordi väljak oli sinibarette täis.enda bareti toppisin vöö vahele.tundus ,et inimesi oli kõvasti vähemaks jäänud.sain teada ,et olin maganud 3 päeva järjest,mnjah....sööklasse.istusin.sergei nägi mind ja hüüdis..OOOO...DESSANTIK,irvitades tõi mulle suure kausitäie sooja tatra putru,terve saia,pool pakki eesti taluvõid,pool kannu keevat vett, teed.( lasi seda kodunt saata).mees oli nüüd peakokk ja edaspidi pold toiduga probleeme.mees põgenes 1 kuu peale teenituse lõppemist u.s.a sse ja elab seal tänaseni......viimane dembel lahkus,selleks oli mu vaimne õpetaja.keegi temaga hüvasti ei jätnud isegi ei räägitud..sokutasin ta paraad vormi taskusse ilusa käsitööna valminud võtmehoidja, koos raamitud väikese pildiga2x3 cm.punase tindiga oli maalitud 4 sõna..stultorum infinitus est numerus.lootsin ,et ta avastab enda jaoks oma tühjendatud peidiku loo.kui ei avasta pole ka midagi hullu.olin oma kättemaksu saanud..taastusin kõigist jamadest1 kuu jooksu.kehakaal tõusis 74 kiloni(selliseks jäi ta pikkdeks ,pikkadeks aastateks)käed oli soonilised kui kuradil. jalad terasest.side salga komandör sai kapteniks,läks üle sidepataljoni.olima ilma ohvitserita.seeru paelad sain peale enam vähem üle öö.selleks ma ka jäin.mõtlesin ,et teen ära ka 1 klassi radisti eksami,õnneks sai kaine mõistus võitu.ole halli massiga üks,mitte halvem,mitte parem...ükspäev oli plats noori, petserist tulnud sõdurpoistest kirju.sõnatult vahtisime alati naeratava aivariga uusi tulijaid.küsis mu arvamust..ütlesin oi,oi,oi..puhkesime mõlemad lõkerdades naerma.kõik vahtisid meid..side salk sai 16 uut noort ,nende seas ka 2 eestlast.rõõmustasin.respect Jüri ja Sven...sõdurite vorpimis konveier oli järjrkordselt käima lükatud.jankini luure rühma radisti koha sai endale Sven..mingi päev avastasin ,et täisvarustust ei tunne enam seljas.jankiniga käisime võidu, kord tema ees kord mina,irvitasime mõlemad..teised kaugel maas..käes oli suvi.saabusid uued ohvitserid ,käes uued mabuutad.üks neist oli hommikuks ära varastatud.jama kui palju,otsiti läbi kogu kasarm.sõdurid seisid õues rivis..persetki.mabuuta jäigi kadunuks,,värganäod.ainuke asi oli see ,et kadunud mabuuta omanik oli minuga täpselt yhte kasvu..86 aastal kutsuti mind mingi majori juurde ,,jutuajamisele,,küsisin Aivarilt kellega tegu.gru vastuluure..hoia keel hammaste taga..see major on tark mees...ta kabinetis oli laud kaetu igat sorti lendlehtega....palus mul neid vaadata..kalanäoga lugesin lendlehti..koju okupandid..punased koerad välja eestist jne,jne..palus mul istuda ja küsis mida ma arvan...kehitasin õlgu ja üritasin mingeid tsitaate lenini õpetustest lausuda.jerundaa, hüüdis ta ja puhkes naerma.olin segaduses.ta ütles ,et jah kõik on õige.ütles ka aja millal 77034 kolima hakkab.tundis huvi kuidas mul läheb..vestlesime..mingi aja pärast ytles ..eesti saab vabaks ja saate oma riigi tagasi..ma ei osand midagi öelda..lasi mul minna..olin kui puuga pähe saanud...Aivar juba ootas ning päris kuda läks.ühmasin midagi..järgmine päev käis ka Aivar,,jutuajamisel,,.oli teine samasugune kui mina, puuga pähe saanud.arutasime seda teemat taga korduvalt ja kehitasime õlgu...väeosa elas oma elu edasi,kõik preisi täpsusega ja ajalimiitidega voodertatud.hakkasin saama 10 rubla langevarju hüppe eest pluss 5 rubla seeru palk..kõik paha ununes lõppude lõpuks.nalja sai veel palju..aga las need olla,vingerpussi olen teinud läbi kogu oma elu ..koduigatsus oli juba talumattu. päevitasin spordilinnakus..kui tuli teade et dokumendid on valmis mine järele..jankin ootas mind kpp väravas patsutas mind ja vaatas sügavalt silma ja ütles zisliiva tebe...ne perzivai..ma ei kiidelnud kunagi sellega,et kus olin teeninud.või mida oskan..jäin alati varjudesse.kas tundsin uhkust..ei..hea et ellu jäin.laskmist hakkan uuesti õppima siis kui füüsika pea peale pööratakse,kui kuulid enam trajektoori jälgides maapealset märki ei taba vaid kosmose poole rändavad..lugupidamisega....end..
NGolf
Liige
Postitusi: 3034
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas NGolf »

Väga põnev lugeda neid mälestusi Viljandi GRU eriüksusest, siin foorumis on natuke enne ka kirjeldatud, kuidas Männimäe ladudes oli NATO riikide vorme aga ka tsiviilriideid kerjuse hilpudest frakini. Kas nende selgaajamist ja kasutamist ka harjutati või see oli ohvitseridele?
Kolja
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Mär, 2022 8:28
Kontakt:

Re: Wonsteeli teenistus Viljandis

Postitus Postitas Kolja »

Vettehüpetest. Kuskil 1970-date lõpus hüpati moosiriiulilt ca 800 m kõrguselt Õisu järve. Käisime toona poistega seal kiibitsemas.
Langevarjud koguti mootopaagiga kokku, iga mees pidi ise kaldale ujuma. Kui kellelgi õnnestus kuivale maanududa, siis kuiv mees visati ikkagi vette.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist