Emakeele tund

OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Emakeele tund

Postitus Postitas OveT. »

kalleb kirjutas:jah ma arvan et nii juhtus kõikides endistes liiduvabariikides kuskohast

vene väed välja läksid

loomulikult osad ehitused olid nii tugevad et isegi lõhkamisega jagu ei saa

ja ka minumeelest last asjad lihtsalt hukka minna sest keegi eriti nende

vastu

huvi ei tundnud ja lasti põhjalikult ära rappida nii et praegu enam taastamine

ei tule kõne allagi

ma usun näiteks et näiteks seesama Tapa lähedane lokaatoriväeosa

gorodok

oli täiesti viisakas seisus ,laga kindlasti oli

aga see selleks oleks ju saanud ära klaarida

vaadati et vene värk ei kõlba kusagile

minuarust osa eurovärki on veel hullem ja lahjem kui vene oma oligi

asjadel pole enam tugevust ja kõik on tehtud väga ajutised

kui nii mõelda peaks ju kõik Tallinna korrusmajad lõhkama

ja seal vahel õppuseid korraldama

8)

loomulikult olid osad hooned valesti ehitatud ja ka valesti projekteeritud

aga osa oli ka korralikud ju

ja mis maksab praegu sellise 4-5 korruselise suure kasarmu või

korrusmaja ehitamine

kalleb,

Kas sa austusest teiste inimeste vastu ei saaks inimese moodi kirjutada?
See on ju üle mõistuse käiv, kuidas sa kirjutad.
Ma ei räägi kirjavigadest, vaid üldisest kirjapildist.
Midagi taolist näen ma esimest korda. Selle jaoks peab vist lausa vaeva nägema, et üksikuid sõnu eraldi ridadele paigutada jne.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

...
Viimati muutis kalleb, 17 Veebr, 2006 20:55, muudetud 1 kord kokku.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

kalleb kirjutas:nojah

kas reavahed häirivad?

võid ju vajutada ignore nupukesele


Ega sa ei saa vist aru? Muidugi võin, aga ehk oleks mõistlikum lahendus, kui inimese moodi kirjutama hakkaksid. Ma eeldan, et sa kirjutad teistele, ehk selleks siis, et teised loeksid. Mitte iseendale. Kui teistele, siis austa ka lugejaid.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

kalleb:

ilma solvamata, ausõna, mis pgnama kirjapilt see sihuke on? :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

no problems ma enam ei postita kui ei sobi
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Tõesõna, lp kalleb, üksjagu keeruline on su postitusi lugeda :roll:.
V-olla on nad väga ja väga huvitavad, aga mina oma kärsituses ei jaksa end pingutada et neid alati lõpuni läbi lugeda .... :roll:

Parimat soovides,
KS
TÕDEONAJATÜTAR
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

kalleb kirjutas:no problems ma enam ei postita kui ei sobi
Solvuda pole mõtet. Sinu huvitavaid postitusi on tõesti natuke ebamugav lugeda, kui reavahed nii suured on.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ka mina loodan, et kalleb ei solvu, postitused on tal huvitavad :wink:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

shiim kirjutas:
kalleb kirjutas:no problems ma enam ei postita kui ei sobi
Solvuda pole mõtet. Sinu huvitavaid postitusi on tõesti natuke ebamugav lugeda, kui reavahed nii suured on.
Mina ei mõista teie nurisemisi -- kas militaarmehed siis luulet ei loegi? :shock: :lol:

Arvutiõpetajad räägivad, et just "harilikust" suurema reavahega teksti on parem lugeda -- kirju soovitatakse koostada reavahega "1,5". Seda aga siinne foorum ei võimalda.

Kelle jaoks vorm on olulisem kui sisu, need leiavad siit foorumist palju muud lugemist. Pealegi ei kuulu reavahe kallal norimine ilmselt siia teemasse...
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Kapral Karu kirjutas:
shiim kirjutas:
kalleb kirjutas:no problems ma enam ei postita kui ei sobi
Solvuda pole mõtet. Sinu huvitavaid postitusi on tõesti natuke ebamugav lugeda, kui reavahed nii suured on.
Mina ei mõista teie nurisemisi -- kas militaarmehed siis luulet ei loegi? :shock: :lol:

Arvutiõpetajad räägivad, et just "harilikust" suurema reavahega teksti on parem lugeda -- kirju soovitatakse koostada reavahega "1,5". Seda aga siinne foorum ei võimalda.

Kelle jaoks vorm on olulisem kui sisu, need leiavad siit foorumist palju muud lugemist. Pealegi ei kuulu reavahe kallal norimine ilmselt siia teemasse...
Aga miks peaks kirjutama nii, et halb on lugeda? See pole ju mitte 1,5 vaid 2! Kiirlugemist sedasi ikka ei tee! No tõesti, tahtsin ise ka märkuse teha, aga mõtlesin siis, et ehk olen ma ainus pedant, keda selline kirjaviis tõsiselt häirib.
Lisaks: üleüldse vohab võrgus suur düsgraafia - paljud ei vaevu lause alguses suurt tähtegi kasutama!
Ma olen nimelt veendunud, et õigekirjareegleid peaks kasutama ISEGI võrgus. Siin võib muidugi jälle öelda, et mis vahet sellel on, sisu on ju ikka oluline. No milleks meile siis raamatukujundus, milleks meile korras ja puhtad kodud, milleks meile puhas metsaalune? Sisu on ikka olulisem ju!
Aga uskuge või mitte - rämedalt häirivad jämedad vead, millest on selge, et inimene lihtsalt EI VIITSI õigesti kirjutada.
Mõned komavead, vead kokku- ja lahkukirjutamisel on muidugi vältimatud (ei ole ka mina ise kindlasti patust puhas) - täiesti õigesti on vähesed võimelised kirjutama, kuid elementaarseid reegleid võiks minu arvamuse kohaselt siiski järgida.
Veel: "õieti" tähendab "õigupoolest" (kasutatakse väga tihti "õigesti" tähenduses), "ennem" sünonüüm on "pigem" (kasutatakse "enne" tähenduses) ja "vahest" sünonüüm on "ehk" (kasutatakse "vahel" tähenduses). Aga nende sõnade valesti kasutamine on niivõrd levinud, et ilmselt on nad üsna pea ka ÕS-is uute tähendustega sees.
Ja veel - ma ei ole mingi filoloog, kui keegi lugupeetud kasutajatest peaks arvama, et ma oma erialal siin nüüd ässa mängin ja virisen. Mul on tehnikaharidus.

Ja kas sellise märkuse peale taolisel viisil reageerida ei ole mitte lapsik?
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kapral Karu kirjutas:
shiim kirjutas:
kalleb kirjutas:no problems ma enam ei postita kui ei sobi
Solvuda pole mõtet. Sinu huvitavaid postitusi on tõesti natuke ebamugav lugeda, kui reavahed nii suured on.
Mina ei mõista teie nurisemisi -- kas militaarmehed siis luulet ei loegi? :shock: :lol:

Arvutiõpetajad räägivad, et just "harilikust" suurema reavahega teksti on parem lugeda -- kirju soovitatakse koostada reavahega "1,5". Seda aga siinne foorum ei võimalda.

Kelle jaoks vorm on olulisem kui sisu, need leiavad siit foorumist palju muud lugemist. Pealegi ei kuulu reavahe kallal norimine ilmselt siia teemasse...


Võib seda avaldust moderaatori naljana võtta?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Olen arvutiõpetaja ja pean oma suurimaks ülesandeks mõnede lihtsate reeglite - nii-öelda arvutikirjaoskuse alustalade pähetagumist.
Siin need on:
1. Ainult üks tühik korraga!
2. Igale kirjavahemärgile (punkt, koma, koolon, semikoolon) järgneb tühik. Erandiks on sulud ja jutumärgid, milledest sissepoole tühikut ei panda.
3. Igale kirjavahemärgile ei eelne tühikut. Erandiks mõttekriips, mille ette pannakse tühik.
4. Teksti trükkimisel tipitakse kogu lõik järjest sisse. "Enterit" kasutatakse ainult lõigu lõpetamisel ja uue alustamisel.

Eks neid on veel - päris hea ülevaate enamtehtavatest vigadest ja nende ravimisest annab "Küljendaja 10 soovitust teksti koostajale" Juhan Aasaru klaverist - http://www.hot.ee/aasaru/10soovitust.htm

Kalleb'i postitused on huvitavad. Paraku kiruks ma ta maapõhja, kui ma peaks tema tekste kas raamatu või veebi jaoks küljendama hakkama.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Luuraja kirjutas: Erandiks on sulud ja jutumärgid, milledest sissepoole tühikut ei panda.
Juhiks kaasmaalaste tähelepanu siinkohal seigale, et selliseid sõnamonstrumeid nagu 'kellede-millede' emakeele grammatika ei tunnista... :!: Grammatiliselt õige oleks kõnelda 'kelle-mille' :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Karl Sollmann kirjutas:
Luuraja kirjutas: Erandiks on sulud ja jutumärgid, milledest sissepoole tühikut ei panda.
Juhiks kaasmaalaste tähelepanu siinkohal seigale, et selliseid sõnamonstrumeid nagu 'kellede-millede' emakeele grammatika ei tunnista... :!: Grammatiliselt õige oleks kõnelda 'kelle-mille' :roll:
Õigus! Vabandan!
Hariduslikel eesmärkidel jätan vea parandamata :wink:
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Palun, poisid, siit saate allkirjale lisa: http://www.hot.ee/emulaator/
Valige foorumi kujundusega sobivana tunduv värv ja olge heaks eeskujuks. Töötab päris hästi ,proovitud!
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist