MTÜ Slava Ukraini

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Madis Reivik »

Navigator, ära loe mu poste, puhka närve.
Ma enam lihtsamini seletada ei oska.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas: 20 Mai, 2023 14:57
Seleta lihtsalt ja loogiliselt ära konkreetne juhtum ära, mitte ära aja mingeid unenägude spaasid taga.
Süüdimõistev kohtuotsus on? Ei ole. Seniks on kõik kanala kaagutus või verbaalne onanism iseenda rahuldamiseks.
Kui ei meeldi, siis mine otsi endale foorum, kus ainult kohtuotsuste põhjal kirjutatakse.
navigator
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 09 Okt, 2022 21:19
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas navigator »

Lemet kirjutas: 20 Mai, 2023 14:57
Seleta lihtsalt ja loogiliselt ära konkreetne juhtum ära, mitte ära aja mingeid unenägude spaasid taga.
Süüdimõistev kohtuotsus on? Ei ole. Seniks on kõik kanala kaagutus või verbaalne onanism iseenda rahuldamiseks.
Ukrainas sõltub süüdimõistev otsus siiani, palju sul vastavatele tegelastele maksta on. Kui on piisavalt, mida maksta, siis süüdimõistvat otsust ei tule.
Süüdi jääb "vilepuhuja".
Eestis IC constructionsi ja Vaskivi üle kohut pidama ei hakata.
Madis Reivik kirjutas: 20 Mai, 2023 14:59 Navigator, ära loe mu poste, puhka närve.
Ma enam lihtsamini seletada ei oska.
Ei ole vaja seletada lihtsamalt, asju välja mõeldes. Seletada on vaja lähtudes teadaolevatest faktidest. Mingeis spaasid IC-l ei ole.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3836
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mõnes asjas ei ole vaja tingimata kohtuotsust oodata - kui näeb välja nagu part ja prääksub nagu part, siis ongi part. Võimalus on antud seletada, et see on tegelikult pardi sarnane teine liik, seda kasutada pole tahetud, järelikult ikkagi tõupuhas part. Jäine Ehitus ja aasta vargaplika.
an2
Liige
Postitusi: 1415
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas an2 »

Kriku kirjutas: 20 Mai, 2023 11:07
an2 kirjutas: 20 Mai, 2023 10:29
Kriku kirjutas: 20 Mai, 2023 7:15 Ja muidugi pole võimalik, et tõendeid omastamises või kelmuses süüdi mõistmiseks lihtsalt ei õnnestugi koguda, kus sa sellega :wall:
Nõus, kontor põleb koos serveriga maha ja ongi asi lahendatud. Varemgi nii tehtud.
Akf paistab mingil vist küll ainult talle endale teada oleval põhjusel olevat veendunud, et kohtukõlbulikud tõendid, mis tõestavad JML tahtlust kuritegu toime panna, on üldse kunagi eksisteerinud.
Korduvalt on siin samas foorumis erinevate akf-ide poolt viidatud, et augustis juhtus midagi. Vaskiv ja JML olid eelnevalt olnud koos puhkusel. Kohvipaksu pealt pakuks, et siis lõi JML-il välja see "veerand annetustest mulle hingepiinade eest" pool.
Edit. Lugedes, mida JML Miltton Groupis tegi, siis miks peaks ma arvama, et ta on muutunud?
Kui Ukrainas teostavad uurimist Lvivi kohalikud eksmiilitsad, siis jookseb asi liiva. Vaskivil on kindlasti mõjukaid sõpru. Kui aga sellega tegeletakse riiklikul tasemel, siis on ehk lootust. Loodaks viimast.
Viimati muutis an2, 20 Mai, 2023 20:09, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Lemet »

Kui ei meeldi, siis mine otsi endale foorum, kus ainult kohtuotsuste põhjal kirjutatakse.
Üks asi on kirjutamine, teine asi süüdimõistmine. Kaks mäekõrguselt erinevat asja.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2644
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas vanahalb »

Suures plaanis jaguneb see õigusemõistmine Mandri-Euroopa tüüpi kohtupidamiseks ja Angloameerika süsteemiks. Mõlemad on iseenesest õiged koos oma puudustega.
Mandrieuroopa ja Eesti üks oluline puudus on see, et kohtuotsus ei sõltu alati mitte süüst või tõenditest vaid mingitest protsessinormidest kus keegi on mööda pannud: edasikaebamise tähtaeg möödas ja sellepärast süüdi, mingi trend lubamatul visir hangitud ja sellepärast süütu jms. Kes oskab see ainult protsessinormide peale panustabki ja siis võib õigeksmõistev otsus tulla kasvõi sellepärast ei mõistlik mentlusaeg on läbi saanud. Laiad rahvahulgad pole tavaliselt siis otsusega nõus ja süüdistavad kohtupidamist erapoolikuses.

Teine ja sugugi mitte vähem tsiviliseeritud variant on vandekohus kus kaasfoorumlased otsustavadki olemasolevate tõendite ja oma sisetunnete põhjal et kas süüdi või mitte. Niipalju kui mina tean on kohtuniku roll sel juhul õige paragrahv välja otsida ja karistus määrata. Sealt veel aste edasi on juba kohtunik Lynchi pärusmaad.

Ongi siis ettepanek teha ameerika moodi - valida mingi roboti abil foorumlastest kvoorum kes oma teadmiste põhjal süüdi- või õigeksmõistva otsuse langetab. Nagunii trügib ämeerika nii Eestisse kui Ukrainasse uksest ja aknast sisse.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas: 20 Mai, 2023 19:57
Kui ei meeldi, siis mine otsi endale foorum, kus ainult kohtuotsuste põhjal kirjutatakse.
Üks asi on kirjutamine, teine asi süüdimõistmine. Kaks mäekõrguselt erinevat asja.
Foorumis antakse hinnanguid lähtuvalt foorumi liikmetele teada olevast informatsioonist. Nagu öeldud, kui sulle ei meeldi, et selliseid hinnanguid antakse enne jõustunud kohtuotsuseid, on see sinu probleem.

vanahalb kirjutas: 20 Mai, 2023 20:32Suures plaanis jaguneb see õigusemõistmine Mandri-Euroopa tüüpi kohtupidamiseks ja Angloameerika süsteemiks. Mõlemad on iseenesest õiged koos oma puudustega.
Mandrieuroopa ja Eesti üks oluline puudus on see, et kohtuotsus ei sõltu alati mitte süüst või tõenditest vaid mingitest protsessinormidest
Kui sa kujutad endale ette, et seda USA-s ei ole, siis eksid sa sügavalt :mrgreen:
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Madis Reivik »

Mulle käib pinda see et infot on vähe aga selle eest ajakirjandusest tuleb palju pealkirju ja arvamusi.

Ma loodan ikka et nt Fucs otsib patuse firma majandusaasta aruande ja paneb siia üles.
Ja loodan seda ka et äkki on neid Pealtnägija arveid võimalik kusagil näha.

Kogu see on SU on meie konnatiigi probleem, ma pakun et Ukrainas toimub hullemat jama 100x rohkem ja peale sõda leitakse sealt vähemalt miljon patust kes loodetavasti peale kõva käteväänamist amnesteeritakse kuna muidu ei ole aega riigi ülesehitamiseks.
parkija
Liige
Postitusi: 1075
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas parkija »

Mis nüüd kohtupidamisse puutub , siis meil on "võistlev" kohtusüsteem , kohus kaalub osapoolte poolt esitatavaid tõendeid ja kohtunikul pole muud kui näpuga seaduses järge ajada , emotsioonideta .

Kas ja millal kui üldse see SU ja JML skandaal kohtusse jõuab , teab vist ainult viimsis elav vunts , kui temagi .
Pärtel
Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Pärtel »

Lisaksin akf-le selgituseks juurde, et meil on ikka 3 kohtuastet - Maakohus, Ringkonnakohus ja Riigikohus. Sellepärast ei tasu karta, et kohus kohe ja alatiseks miskit ära otsustab. Ei ole ikka nii - alati saab otsuse peale kaevata ja kuni RK-ni välja. Sai ju, siingi teemas vilksamisi mainitud exminister MK case, kes just seeläbi õigeks mõistetud. Kõike seda arvesse võttes ei leia ma, et meie kohtusüsteem oleks kuhugi pole kaldu (nagu üks klassik on öelnud - süsteemis on kallutatud jõud). Jah, emotsioonide pinnalt olemegi veidi impulssiivsemad ja teemegi kiiruga otsuseid või siis korrektsemalt - teeme otsuseid sellest, mida lehed kirjutavad - lähtuvalt. Ja kui lehed sellest ei kirjuta - nt et JML on puhas kui prillikivi - siis nii me ka õigeks peame. Mis puudutab siinse foorumi vaidlusi, siis on need ju olnud enamjaolt konstruktiivsed. Niikaua kui üksteisele kõrri ei karata (aga seda ei tahaks küll). Eks on olemas praktikuid, kes teavad juurast veidi rohkem ja samuti teisi praktikuid kes majandusest ning kolmandaid, kel on olnud kokkupuuted kelmidega. Ja siit need vaidlused tekivadki. Mina kuulun sellesse esimesse kategooriasse ja niipalju kui ka see JML ning SU meediakampaania minus emotsioone ka ei tekita, ootaksin siiski ära uurimise tulemused. Ennem ei julge ma küll öelda, kes ja kui palju süüdi on. Ennegi on juhtunud (kusjuures korduvalt), kus vilepuhuja ei pruugi see kõige puhtam olla ning tiigil ujumisharjutusi tegev part osutub hoopiski uppumisliigutusi tegevaks kanaks näiteks.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas maksipoiss »

Jaanus2 kirjutas: 20 Mai, 2023 16:47 Mõnes asjas ei ole vaja tingimata kohtuotsust oodata - kui näeb välja nagu part ja prääksub nagu part, siis ongi part. Võimalus on antud seletada, et see on tegelikult pardi sarnane teine liik, seda kasutada pole tahetud, järelikult ikkagi tõupuhas part. Jäine Ehitus ja aasta vargaplika.
Ja kui ühel päeval hakkaks ajakirjandusest tulema su enda kohta vähestel kaudsetel tõenditel põhinevaid kaugeleulatuvaid järeldusi kui Vändrast saeladu, siis oleksid samal arvamusel ja mõistaksid end süüdi? Ma üldiselt pärast Kuusiku , Mäe jne juhtumeid väldin ajakirjanduse põhjal järelduste tegemist, lihtsalt võtan teadmiseks või lasen ühest kõrvast sisse ja teisest välja .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Kriku »

Pärtel kirjutas: 21 Mai, 2023 5:27niipalju kui ka see JML ning SU meediakampaania minus emotsioone ka ei tekita, ootaksin siiski ära uurimise tulemused. Ennem ei julge ma küll öelda, kes ja kui palju süüdi on.
Kriminaalõiguse mõttes on see kindlasti nii, aga poliitilise vastutuse mõttes ei kõlvanud JML Riigikokku uurimise tulemusest olenemata. Rääkimata sellest, et ma ei poolda üldse temasuguste inimeste sinna valimist (mis aga enam teemasse eriti ei puutu).
navigator
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 09 Okt, 2022 21:19
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas navigator »

an2 kirjutas: 20 Mai, 2023 19:52 Korduvalt on siin samas foorumis erinevate akf-ide poolt viidatud, et augustis juhtus midagi. Vaskiv ja JML olid eelnevalt olnud koos puhkusel. Kohvipaksu pealt pakuks, et siis lõi JML-il välja see "veerand annetustest mulle hingepiinade eest" pool.
Selle augustiga on segased lood. Paberil on SU ja IC vaheline leping sõlmitud august 2022. Samas käisid september 2022 Ukrainas SU poolt JML , Ilmar Raag ja veel kaks, Ukraina poolt Vaskiv, Tšernov ja veel kaks, teemaks oli edasiste plaanide kordineerimine ja tuleviku projektid.
Mitte keegi mitte kordagi ei maininud IC Constructionit. Jutt käis SU ja All for Victory vahelisest koostööst. Raagi andmetel.
Miks nii, millal siis tegelikult leping sõlmiti ? Millal esimesed ülekanded siis teele läksid ?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: MTÜ Slava Ukraini

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kriku kirjutas: 21 Mai, 2023 7:15
Pärtel kirjutas: 21 Mai, 2023 5:27niipalju kui ka see JML ning SU meediakampaania minus emotsioone ka ei tekita, ootaksin siiski ära uurimise tulemused. Ennem ei julge ma küll öelda, kes ja kui palju süüdi on.
Kriminaalõiguse mõttes on see kindlasti nii, aga poliitilise vastutuse mõttes ei kõlvanud JML Riigikokku uurimise tulemusest olenemata. Rääkimata sellest, et ma ei poolda üldse temasuguste inimeste sinna valimist (mis aga enam teemasse eriti ei puutu).
Mida tähendab "temasugused" ? Aktiivsed maniakid ?
Ma küll pooldan et RKs oleksid aktiivsed hullud, isegi kui iga aasta tuleks 10% neist raudu panna. Mõmisev broiler kelle nime keegi ei tea oleks viletsam valik ja laseks esile tõusta ÜHEL superegomaniakil per partei.
Aga see ei puutu tõesti teemasse ja tegelt JML ei kvalifitseeru "aktiivseks" - RKs ei teinud ta suudki lahti.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: jegesmesh ja 12 külalist