Kadri Liigi intervjuu

Kõik käimasolevast sõjast
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Kadri Liigi intervjuu

Postitus Postitas aksel90 »

Pikk ja huvitav intervjuu Kadri Liigiga ERRis:

https://www.err.ee/1608902684/kadri-lii ... litaarseks

Näeb Venemaa tulevikku pigem tumedates värvides ja on seejuures veenev. Aga lisaks ka juttu Euroopa meeleoludest ja nende muutusest sõja-aastaga, miks on USAle langenud Ukraina toetamises juhtroll, Ukraina tõsiseltvõetavuse kasvust, Eesti positsioonist ja hoiakust, Hiina tegutsemisest ja võimalikest huvidest, jpm.
klaasmees
Liige
Postitusi: 84
Liitunud: 15 Sept, 2022 4:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas klaasmees »

See on sama analüütik, kes 2021. aasta lõpus nahutas Eestit, et me oleme Venemaa suhtes põhjendamatult hüsteerilised ja tüütame läänt oma jutuga agressiivsest ja ohtlikust idanaabrist. On täiesti mõistetav, et analüüsid ja prognoosid võivad minna viltu, fakte on palju ja kõiki tuleb mingisse mustrisse tõlgendada, kuid tagantjärgigi võiks siis öelda, millised faktid jäid piisava tähelepanuta, sest mõned riigid ja analüütikud ju siiski arvasid, et sõda on võimalik, see ei olnud kõigile ootamatu. Nüüd saame jälle, et me ei mõista läänt, kuid mulle tundub, et ta ei mõista meid. Meie elame siin sisuliselt külmal rindejoonel ja muretseme selle soojenemise pärast. Lääs peab üldse oma peas harjuma mõttega, et rahulik Euroopa on minevik - see võtab aega - ja kas Berliinile võidakse tuumapomm visata või ei. Meile siin piisab ka tavarelvadest, mis võivad üle piiri veereda. Ehk analüütik, kes ei suuda enda vigu analüüsida ja kes näeb olukorda vaid ühest vaatepunktist - enda palkajate poolt - liiga tugev analüütik just ei ole. Veelkord, see et ta analüüsis 2021. aastal olukorda valesti, pole mingi probleem. Analüüsi ja prognoosi juurde kuulub võimalus eksida. Aga lugeda tasub artiklit ikka, pikk see on ja sisu palju, näeb asju Lääne-Euroopa vaates.
aksel90 kirjutas: 04 Mär, 2023 11:35 Pikk ja huvitav intervjuu Kadri Liigiga ERRis:

https://www.err.ee/1608902684/kadri-lii ... litaarseks

Näeb Venemaa tulevikku pigem tumedates värvides ja on seejuures veenev. Aga lisaks ka juttu Euroopa meeleoludest ja nende muutusest sõja-aastaga, miks on USAle langenud Ukraina toetamises juhtroll, Ukraina tõsiseltvõetavuse kasvust, Eesti positsioonist ja hoiakust, Hiina tegutsemisest ja võimalikest huvidest, jpm.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Soobel »

Ta nagu ikka tunnistas, et ennustas valesti, et sõda ei tule. Nagu peaaegu kogu avalikkus ja enamus lääneriikidest. Sellel sõjal ja tervel mõistusel puudub ju seos. Ainult USA hüsteeritses, et sõda tuleb.
Aga tuleb ikka arvestada, et tsiviilvõim ja ajakirjandus teab väga vähe sellest, mis salastatud info suurriikide luureasutuste koridorides liigub, sellest ka need käärid.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas AMvA »

aksel90 kirjutas: 04 Mär, 2023 11:35 Pikk ja huvitav intervjuu Kadri Liigiga ERRis:

https://www.err.ee/1608902684/kadri-lii ... litaarseks

Näeb Venemaa tulevikku pigem tumedates värvides ja on seejuures veenev. Aga lisaks ka juttu Euroopa meeleoludest ja nende muutusest sõja-aastaga, miks on USAle langenud Ukraina toetamises juhtroll, Ukraina tõsiseltvõetavuse kasvust, Eesti positsioonist ja hoiakust, Hiina tegutsemisest ja võimalikest huvidest, jpm.
Kadri Liik tegi oma margi enne sõda nii täis, et ma ei saa teda enam tõsiselt võtta.
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas aksel90 »

klaasmees kirjutas: 04 Mär, 2023 12:49 Ehk analüütik, kes ei suuda enda vigu analüüsida ja kes näeb olukorda vaid ühest vaatepunktist - enda palkajate poolt - liiga tugev analüütik just ei ole.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Igasuguse ekspertsuse ja analüüsi nõrk koht ongi see, et seda tehakse varasema põhjal ja seepärast töötab ainult tead-tuntud oludes. Tavatu ette prognoosmine on sisuliselt ennustamine, st õnnemäng, ükskord on õigus ühel, teinekord teisel. Minu arust pole üldse mõtet rääkida tulevikuprognoosi tegemisel eksimisest või vigadest. Sellisel juhul on eksitus ja viga osta ka loteriipilet, mille number ei võida. Sest kui on võimalik eksida, st vigu teha, siis on võimalik ka õigesti teha - mina aga pole kuulnud kellestki, kes tulevikku ette näeb.

Aga seda, millega ta arvestada ei osanud, analüüsib Kadri Liik ju intervjuus küll - sa ehk ei lugenud seda lõpuni?
Jah, ma alahindasin seda, mil määral on Putini mõtted isolatsioonis viibides muutunud ebaratsionaalseks. Ja ma alahindasin seda, mil määral Vene enda eliit Putinit enam ei mõista ega tea.
Ma ei uskunud, et sõda tuleb, ja tõesti on see sõda ääretult rumal – ma ei näe, kuidas see kuidagigi Venemaale kasuks tuleb. Nende sõnade juurde ma jään tänaseni. Ma ei arvanud, et Venemaa midagi nii rumalat ja ennasthävitavat teeb.
Arvasin selliselt mitte üksnes omaenda heatahtliku eelarvamuse pinnalt, vaid olin ju näinud, kuidas Vene eliit ise arutab oma riigi välispoliitika tulevikku.
Tõesti – seal ei figureerinud sõda Ukrainaga.
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas aksel90 »

AMvA kirjutas: 04 Mär, 2023 13:15 Kadri Liik tegi oma margi enne sõda nii täis, et ma ei saa teda enam tõsiselt võtta.
Ei maksa koos pesuveega last välja visata. Selles intervjuus on tal minu arvates ehk kõige huvitavam (mis ei tähenda automaatselt, et ka meeldiv) mõte see:
/.../tuleks meil anda endale aru, et maailm muutub. Me tegutseme justkui oleks võimalik tuua tagasi üheksakümnendad aastad, justkui oleks võimalik panna Venemaa seda sõda kaotama ja siis kirjutada Venemaale ja üldse kogu maailmale ette sellised tingimused nagu eksisteerisid üheksakümnendatel, et kõik peaksid saama demokraatiat, järgima inimõigusi ja nii edasi. Seda pigem ei tule.
Pigem on lääne võimu tipptund hetkel seljataga, ja see on objektiivne protsess, et nii majanduslikult kui ka demograafiliselt hakkavad maailma ülejäänud regioonid läänega üha enam konkureerima. Selles ei ole iseenesest mitte midagi halba, aga sellises olukorras tuleks õppida elama – mida kiiremini lääs sellega adapteerub, seda efektiivsem tegutseja ta on.
Miks ülejäänud maailmas ei toetata Ukrainat nii nagu läänes? Sest läänes räägitakse sellest kui demokraatia ja diktatuuri sõjast, mujal oleks vast mõistetavam kui sõda oma riikliku iseseisvuse pärast.
Eesti silmis on need kaks täiesti põimunud, meile tulid demokraatia ja iseseisvus koos ja me ei suuda isegi neid maailmapildiliselt lahus hoida ning see vähendab meie võimekust endale mujal maailmas liitlasi leida.
Pikka juttu kokku võttes ma arvan, et me teeme õiget asja, aga võiksime mõelda kriitiliselt sellele kontekstile, mille baasilt me neid asju teeme.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas AMvA »

aksel90 kirjutas: 04 Mär, 2023 13:18
klaasmees kirjutas: 04 Mär, 2023 12:49 Ehk analüütik, kes ei suuda enda vigu analüüsida ja kes näeb olukorda vaid ühest vaatepunktist - enda palkajate poolt - liiga tugev analüütik just ei ole.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Igasuguse ekspertsuse ja analüüsi nõrk koht ongi see, et seda tehakse varasema põhjal ja seepärast töötab ainult tead-tuntud oludes. Tavatu ette prognoosmine on sisuliselt ennustamine, st õnnemäng, ükskord on õigus ühel, teinekord teisel. Minu arust pole üldse mõtet rääkida tulevikuprognoosi tegemisel eksimisest või vigadest. Sellisel juhul on eksitus ja viga osta ka loteriipilet, mille number ei võida. Sest kui on võimalik eksida, st vigu teha, siis on võimalik ka õigesti teha - mina aga pole kuulnud kellestki, kes tulevikku ette näeb.

Aga seda, millega ta arvestada ei osanud, analüüsib Kadri Liik ju intervjuus küll - sa ehk ei lugenud seda lõpuni?
Selle loogika järgi võiks igaüks analüütikuks hakata, ka rikkis kell näitab kaks korda ööpäevas õiget aega.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Health »

Ega enamvähem niimoodi asi ongi.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas AMvA »

aksel90 kirjutas: 04 Mär, 2023 13:20
AMvA kirjutas: 04 Mär, 2023 13:15 Kadri Liik tegi oma margi enne sõda nii täis, et ma ei saa teda enam tõsiselt võtta.
Ei maksa koos pesuveega last välja visata. Selles intervjuus on tal minu arvates ehk kõige huvitavam (mis ei tähenda automaatselt, et ka meeldiv) mõte see:
/.../tuleks meil anda endale aru, et maailm muutub. Me tegutseme justkui oleks võimalik tuua tagasi üheksakümnendad aastad, justkui oleks võimalik panna Venemaa seda sõda kaotama ja siis kirjutada Venemaale ja üldse kogu maailmale ette sellised tingimused nagu eksisteerisid üheksakümnendatel, et kõik peaksid saama demokraatiat, järgima inimõigusi ja nii edasi. Seda pigem ei tule.
Pigem on lääne võimu tipptund hetkel seljataga, ja see on objektiivne protsess, et nii majanduslikult kui ka demograafiliselt hakkavad maailma ülejäänud regioonid läänega üha enam konkureerima. Selles ei ole iseenesest mitte midagi halba, aga sellises olukorras tuleks õppida elama – mida kiiremini lääs sellega adapteerub, seda efektiivsem tegutseja ta on.
Miks ülejäänud maailmas ei toetata Ukrainat nii nagu läänes? Sest läänes räägitakse sellest kui demokraatia ja diktatuuri sõjast, mujal oleks vast mõistetavam kui sõda oma riikliku iseseisvuse pärast.
Eesti silmis on need kaks täiesti põimunud, meile tulid demokraatia ja iseseisvus koos ja me ei suuda isegi neid maailmapildiliselt lahus hoida ning see vähendab meie võimekust endale mujal maailmas liitlasi leida.
Pikka juttu kokku võttes ma arvan, et me teeme õiget asja, aga võiksime mõelda kriitiliselt sellele kontekstile, mille baasilt me neid asju teeme.
Ma ei saa mitte kuidagi selle tsitaadiga nõustuda.
See, et Lääne tippvõimu hetk on seljataga? No kui see peaks olema nali, siis on see väga vilets nali.
See et Läänes räägitakse sellest sõjast ainult kui demokraatia ja diktatuuri sõjast? Andke andeks, aga ei räägita. Räägitakse siiski enamuses riikliku terviklikkuse taastamise sõjast. See, et venemaa on sisuliselt diktatuur on kaasnev nähtus.
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas aksel90 »

AMvA kirjutas: 04 Mär, 2023 13:21 Selle loogika järgi võiks igaüks analüütikuks hakata, ka rikkis kell näitab kaks korda ööpäevas õiget aega.
Analüüs annab võimalikke stsenaariume, mis omakorda võimaldab nende puhul paika panna mingeid tegevuskavasid. Teada-tuntud olude puhul saab analüüs ka päris hästi hakkama ühe või teise stsenaariumi rakendumise ligikaudse tõenäosuse määramisega. Päris suva vend selle tööga ikka hakkama ei saa.

Kui keegi, kes uskus, et sõda tegelikult ikkagi algab, ütleb täna, et tal oli õigus, siis mida ta õigesti tegi? Ennustas ajaloolise analoogia põhjal? Aga sama hästi oleks võinud mõne teise ajaloolise analoogia põhjal ennustada, et sõda ei tule (mida Kadri Liik ju tegi)! Veel kord - ma ei usu ennustamise võimalikkusse. Ei maksa end petta - ka kõige parem analüüs ei aita meil näha, mis Putini peas sünnib.

Aga see ei tähenda, et me ei peaks juhul, kui Venemaa relvi täristama hakkab, sõja võimalusega siiski arvestama, sest kogemus ütleb, et niisuguse võimaluse reliseerumine on vähemalt võimalik. Kas ka realiseerub, seda me ette ei tea.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kriku »

aksel90 kirjutas: 04 Mär, 2023 13:36Kui keegi, kes uskus, et sõda tegelikult ikkagi algab, ütleb täna, et tal oli õigus, siis mida ta õigesti tegi? Ennustas ajaloolise analoogia põhjal? Aga sama hästi oleks võinud mõne teise ajaloolise analoogia põhjal ennustada, et sõda ei tule
Kõike siin maailmas määravad ära aeg, ruum ja ühiskondlikud suhted.

Esiteks - Venemaa kui deržaava ei saanud ega saa Ukrainat loovutada.
Teiseks - 2014. aastal kujunenud olukord ei olnud jätkusuutlik. Hiljemalt pärast Putini võimult kadumist oleks see initsiatiiv tühjaks visisenud.
Kolmandaks - Venemaa oli nii kaua oodanud ja kõhelnud ja ümberrelvastumise tempo alla käinud (koos Putini bioloogilise ressursiga), et ajaaken edukaks tegevuseks hakkas läbi saama. Putinistlikul režiimil ei olnud püsimajäämiseks muud teed kui lõpuks Ukrainale täiega kallale minna. Et nad sellega nii kaua venitasid, näitab, kui mäda see režiim on.

Need kõik olid objektiivsed protsessid, mille koosmõju hinnates sai minu arust tulla vaid ühele järeldusele (millest mitmed akf-id, sh. ma ise, foorumisse ka kirjutasid).
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Sho »

Kriku kirjutas: 04 Mär, 2023 14:19 Need kõik olid objektiivsed protsessid, mille koosmõju hinnates sai minu arust tulla vaid ühele järeldusele (millest mitmed akf-id, sh. ma ise, foorumisse ka kirjutasid).
Just. Nagu ma juba enne täiemahulist sôda kôigile rääkisin, sôltub kôik ainult sellest, millise valiku Puutin teeb, mida ta valib, kas ôudse lôpu vôi lôputu ôuduse. Kakskümmend aastat oli ta nagu Staalin seda sôda ette valmistanud kuni "viimase nööbini viimase kui sôduri kedridel", välistades kôik muud arenguteed. Sôda alustades on tal vähemalt mingi ôhkôrn vôimalus, et ehk äkki läheb ônneks.

Krimmi avantüüri ajal kirjutasin ma moskoovia foorumites, et nüüd on Rubicon ületatud, liisk on langenud, mina teid enam ei manitse, sest moskoovia saatus on otsustatud. Kui Puutin tuumarelva ei kasuta, on moskooviaga finiito mône aja jooksul, kui kasutab, siis koheselt. Eks see kehtib ka praegu, ainult aeg hakkab juba otsa saama.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kadri Liigi intervjuu

Postitus Postitas Kriku »

Konkreetsemalt:
Ma ei ole nõus kõikidega, kes ütlevad, et sellel on struktuursed põhjused Vene-NATO suhetes ja nii edasi.
Strukturaalsed põhjused on küll, aga mitte Vene-NATO suhetes, vaid selles, mida kujutab endast Venemaa jaoks Ukraina. Läände lõimuv Ukraina oleks muuhulgas moodustanud ka vabastatud Venemaa. Miljonite inimestega venekeelne ühiskond vaba ajakirjanduse, TV ja kõigega - autokraatia ei saanud enda rahvale sellise eeskuju tekkimist lubada. Teiseks, Ukraina on ikkagi vene riikluse häll ja kõike muud sellist. Autokraatia ei saanud ka sellise territooriumi kaotust endale lubada, sest autokraatia jaoks on prestiiž ülioluline. Kolmandaks, nemad seal mõtlevad siiamaani selles paradigmas, et territooriumi valdamine loob julgeolekut (kui kaua tank Harkivist Moskvani sõidab?).
Ja Biden sisuliselt pakkus seda venelastele – et, kuule, kui sa Ukrainat ei ründa, siis me võime rääkida julgeolekuküsimustest. Eestis oli see kohutavalt ebapopulaarne, sest Eestile oleks olnud väga ebamugav, kui sellistel teemadel hakatakse rääkima. Aga globaalpoliitilisest seisukohast ei olnud see minu meelest iseenesest vale. Ma arvan, et Putin tegi väga suure rumaluse, et ta seda vastu ei võtnud, vaid prioriseeris Ukraina
Ülalnimetatud põhjustel oli Ukraina juba ammu prioriteetide tipus. Võimalik, et juba enne Putinit.
München Müncheniks, loomulikult polnud Gruusia ja Krimm kuidagiviisi legitiimsed teod, aga nendel puhkudel ta jättis endale alati taganemistee, ta ei pannud kõike ühele kaardile. Ta jättis endale võimaluse sellest kuidagi väljuda, katkestamata läänega kõiki suhteid.
Sanktsioonid sai samas pikaks ajaks kaela. Ja ei õppinud sellest - sekkumise eest USA presidendivalimistesse sai uued sanktsioonid kaela.
Räägitakse, et Anton Vaino ei teadnud, et sõda tuleb. Lavrov ei teadnud, aga Vaino on kõrgemas ametis kui Lavrov. Ta on kõigest välisminister, Vaino on Kremli administratsiooni ülem. Ma arvan, et see Kremli ametnikkond ei pruugi kuigi palju teada. Kes kindlasti teavad rohkem ja kellega Putin võib-olla konsulteerib rohkem, on igasugused eriteenistused, sõjaväelased, aga samuti alternatiivsõjaväelased, sest ta ei usu enam infot, mida sõjaväelased edastavad.
See on õige. Kogu see aktsioon on olnud väga fessbeelik.
Aga ma arvan, et hoiak, mis on määrav – et tõesti ei lähe sõda nii hästi, kui me plaanisime, see kõik võtab palju rohkem aega, aga me püsime kursil, me jätkame – see hoiak tuleb Putinilt ja ta ei lase mitte kellelgi seda väärata. Vähesed võib-olla üldse julgevad seda proovida. Ja Putin ei ole valmis kaotama. See on minu meelest päris kaugele näha.
Režiim oma praegusel kujul ei elaks seda kaotust üle. Natuke võiks siin töötada ka see loogika, et küll nad teavad, mis nad teevad... Fessbees ei ole rumalad inimesed koos ja nad on ammu ära hinnanud, mida tähendaks vaba Ukraina või sõja kaotus putinistliku režiimi jaoks. Putin ise võib-olla venitaks loomuliku surmani välja ja ei läheks Gaddafi rada, aga süsteem ei oleks enam jätkusuutlik. Pärast Ukraina sõja kaotust Aserbaidžaan likvideerib Armeenia (võimalik, et koos armeenlastega), Valgevene avastab järsku taas, et maailma kaardil tähistatakse seda eraldi riigina, Dnestri-äärne peldik lükatakse uppi, 10-15 aasta pärast on Venemaa armee mitte maailma teine, vaid Ida-Euroopa kolmas, millalgi tuleb uus Tšetšeenia sõda jne.
Üks võrdlus, mille mu kolleeg Ivan Krastev tõi välja – Putini kohta arvatakse Ida-Euroopas, et ta on puhas kurjus, ta on peast segi ja ta ei alusta tuumasõda. Aga need kolm asja ei saa olla tõesed ühel ajal. Et ta võib olla puhas kurjus ja peast segi, aga siis ei saa täie kindlusega väita, et ta ei alusta tuumasõda.
Nõus. Putin ei ole peast segi ja võib seejuures kasutada tuumarelva.
Nad isegi ei varja, et see Hiina-Ameerika kokkupõrge või konkurents ei ole sõja ajal mitte kusagile kadunud ja see annab Hiinale motivatsiooni toetada Venemaad nii palju, et Venemaa hoiaks Ameerika tähelepanu endal.
Ja süvendada Venemaa sõltuvust Hiinast. Hiina eesmärk on, et Venemaast saaks Hiina uuskoloonia nagu mitmest Aafrika riigist.
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas an2 »

klaasmees kirjutas: 04 Mär, 2023 12:49 See on sama analüütik, kes 2021. aasta lõpus nahutas Eestit, et me oleme Venemaa suhtes põhjendamatult hüsteerilised ja tüütame läänt oma jutuga agressiivsest ja ohtlikust idanaabrist. On täiesti mõistetav, et analüüsid ja prognoosid võivad minna viltu, fakte on palju ja kõiki tuleb mingisse mustrisse tõlgendada, kuid tagantjärgigi võiks siis öelda, millised faktid jäid piisava tähelepanuta, sest mõned riigid ja analüütikud ju siiski arvasid, et sõda on võimalik, see ei olnud kõigile ootamatu. Nüüd saame jälle, et me ei mõista läänt, kuid mulle tundub, et ta ei mõista meid. Meie elame siin sisuliselt külmal rindejoonel ja muretseme selle soojenemise pärast. Lääs peab üldse oma peas harjuma mõttega, et rahulik Euroopa on minevik - see võtab aega - ja kas Berliinile võidakse tuumapomm visata või ei. Meile siin piisab ka tavarelvadest, mis võivad üle piiri veereda. Ehk analüütik, kes ei suuda enda vigu analüüsida ja kes näeb olukorda vaid ühest vaatepunktist - enda palkajate poolt - liiga tugev analüütik just ei ole.
Pigem nõus. Enamus analüütikuid räägib, mida palkaja ootab.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Kadri Liigi intervjuu

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Ma kuulasin Kadri intervjuu tervikuna - soovitan ka teistel kuulata.

Mulle Kadri meeldib, ma pole alati samal seisukohal, aga ta on tark Eesti naine (nagu on ka Kristi Raik, Kaitseuuringute Keskus). Lugesin Kadrit ja kuulasin teda juba Tshetsheenia sõdade ajal. Isegi tõlkisin tema artikleid soome keelde ja avalikustasin oma koduleheküljel, näiteks:
https://jput.fi/Tshetshenian_valirauha.htm

Keegi pole eksimatu, kui püüab ennustada tulevikku - mineviku "ennustamine" on oluliselt lihtsam.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Mrgs ja 8 külalist