Olukord Saudi-Araabias

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37328
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Olukord Saudi-Araabias

Postitus Postitas Kriku »

Saudi Araabia valitsus on andnud ametnikele loa tappa inimesed, kes tõrguvad lahkumast aladelt, kuhu võimud plaanivad kümnete lääne firmade abiga ehitada futuristliku, sirge joonena kulgeva 170 kilomeetrit pika linna, ütles üks endine luureohvitser BBC-le. Kolonel Rabih Alenezi rääkis Briti ringhäälingule, et talle anti 2020. aasta aprillis korraldus visata kodust välja külaelanikud, kelle elamised jäid ette Neomi nime kandva ökoprojekti osaks oleva joonlinna rajamisele, ning käsk nägi ette, et tõrkuvad elanikud tuleb tappa.

Megaprojekti algataja Saudi Araabia kroonprints Mohamed bin Salman on kirjeldanud Neomi ala kui tühja lõuendit, kuid tema enda valitsuse andmeil on linna rajamiseks sunnitud kolima üle 6000 inimese ning Ühendkuningriigi inimõigusühenduse ALQST hinnangul on neid veegi rohkem. BBC leidis satelliidipilte uurides kinnitust kolme küla – al-Khuraybah', Sharma ja Gayali – täielikule hävitamisele.

Mullu Ühendkuningriiki pagenud Alenezi rääkis, et talle tehti ülesandeks tühjendada al-Khuraybah' küla, mis asub 4,5 kilomeetri kaugusel tulevasest joonlinnast lõunas. Külas elasid valdavalt huwaitati hõimu liikmed, kes on seda Saudi Araabia loodeosa asustanud juba põlvkondi. Alenezi sõnul ütles töökäsk, et huwaitatide seas on palju mässulisi ja kes iganes jätkab vastupanu, tuleks tappa, nii et see andis loa kasutada surmavat jõudu ükskõik kelle vastu, kes jäi oma koju. Luureohvitser vältis ise operatsiooni juhtimist, valetades end haigeks, kuid elanike väljatõstmine toimus sellest hoolimata.

Küla elanik Abdul Rahim al-Huwaiti keeldus maa-ametnikke lubamast oma kinnistut hindama ja päev hiljem asula tühjendamise käigus lasid Saudi Araabia ametnikud ta maha, kirjutas BBC. Varem oli mees postitanud sotsiaalmeediasse mitu videot, kus ta avaldas protesti väljatõstmise vastu. Saudi Araabia julgeolekuteenistuse toonane avalduse väitis, et al-Huwaiti oli avanud julgeolekutöötajate pihta tule ja nad oli tapnud ta sellele vastates. Nii inimõigusühendused kui ka ÜRO on öelnud, et ta tapeti väljatõstmisele vastuhakkamise tõttu.
https://maailm.postimees.ee/8017515/val ... rotestijad

BBC: https://www.bbc.com/news/world-middle-east-68945445

Vähemalt üks Lääne hankijatest ei taha enam asjaga tegemist teha: https://www.businessinsider.com/malcolm ... udi-2024-5

Projekti olevat hiljuti kärbitud 170 km pealt 2,4-le kilomeetrile: https://thecradle.co/articles-id/24316 . "Wikipedia" väidab, et valitsus on selle väite ümber lükanud: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Line,_Saudi_Arabia

Pilt ka:
Pilt
https://www.timesofisrael.com/saudi-ara ... city-neom/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist