EKV välivormi arengud

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Veiko Palm »

just plain mean kirjutas: 09 Nov, 2022 12:00 kõik käitumis- ja riietumisõpikud toonitavad, et kõvakrae nurki EI PAINUTATA kikilipsu alla.
Palun natuke rohkem avada seda väidet. Mina olen kuidagi neid (kõiki) teisi õpikuid näinud.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

Veiko Palm kirjutas: 12 Nov, 2022 17:53 Rohkem baretimärke (enam ametlikult) ei olegi. Baretimärk näitab edaspidi nö relvaliiki ja seda ei vahetata ühest väeosast teise liikudes.
Haaran juhusest kinni ja küsin - sõnastus on uuel eeskirjal selline, et puhtjuhuslikult kunagi näiteks EOVJ-s teeninud inimene läheb Kaitseliitu, siis jääb talle EOVJ märk? Samamoodi näiteks SP? Ja kui märki enam alles pole, siis see antakse, eriala ju pole kuhugi kadunud?
professional retard
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Veiko Palm »

1. Kaitseväelane omandab relva-väeliigi väljaõppe või hariduse ja see "liigub" temaga kaasas ka väeosa vahetusel. Erioperaator (konkreetne väljaõpe) kannab erioperatsioonide baretimärki hoolimata oma teenistuskohast. Kui sellist väljaõpet pole, peab ka EOVJ-s teenides kandma oma relvaliigi baretimärki. Ühe erandina SP-s teenides kantakse punast baretti oma relvaliigi mütsimärgiga.
2. Mina täpselt sellele vastata ei oska, aga loogiliselt vastates on jah, muidugi peab saama.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

Mina tänan, olin samadele järeldustele jõudnud. Proovin siis lihtsalt põhimõtte pärast oma rohelisele selle eriala oma saada, mis omandatud on :)
professional retard
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mayor »

Ma ei tea kas õige koht aga küsimus.
https://pildid.mil.ee/picture.php?/5254 ... gory/61589
Minu mäletamist mõõda on õigus kanda magistrikraadiga hõbedasi akselbante. Parandage kui eksin.
Kui ei eksi, siis miks magistrikraadiga võitleja on alles n-vbl, mitte ohvitser. Mis loogika sellega käib?
Ja kas neid akselbante kantakse ikka õhtu vormil, mitte tavavormil.
Pole mul kunagi õhtu ega tavavormi olnud, seega 100% oma arvamuses kindel pole.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Mudakoon »

Ja Kaitseliidu baretimärgi lend on lõppenud?
Viimati muutis Mudakoon, 11 Jaan, 2023 7:47, muudetud 1 kord kokku.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas TTA »

mayor kirjutas: 09 Jaan, 2023 23:21 Ma ei tea kas õige koht aga küsimus.
https://pildid.mil.ee/picture.php?/5254 ... gory/61589
Minu mäletamist mõõda on õigus kanda magistrikraadiga hõbedasi akselbante. Parandage kui eksin.
Kui ei eksi, siis miks magistrikraadiga võitleja on alles n-vbl, mitte ohvitser. Mis loogika sellega käib?
Ja kas neid akselbante kantakse ikka õhtu vormil, mitte tavavormil.
Pole mul kunagi õhtu ega tavavormi olnud, seega 100% oma arvamuses kindel pole.
Vastavalt KV vormikandmiseeskirjale kannavad hõbedast akselbanti vaid käsundusallohvitserid.
https://mil.ee/wp-content/uploads/2022/ ... skiri_.pdf (vt. lk 48.)
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mayor »

TTA kirjutas: 10 Jaan, 2023 10:36
mayor kirjutas: 09 Jaan, 2023 23:21 Ma ei tea kas õige koht aga küsimus.
https://pildid.mil.ee/picture.php?/5254 ... gory/61589
Minu mäletamist mõõda on õigus kanda magistrikraadiga hõbedasi akselbante. Parandage kui eksin.
Kui ei eksi, siis miks magistrikraadiga võitleja on alles n-vbl, mitte ohvitser. Mis loogika sellega käib?
Ja kas neid akselbante kantakse ikka õhtu vormil, mitte tavavormil.
Pole mul kunagi õhtu ega tavavormi olnud, seega 100% oma arvamuses kindel pole.
Vastavalt KV vormikandmiseeskirjale kannavad hõbedast akselbanti vaid käsundusallohvitserid.
https://mil.ee/wp-content/uploads/2022/ ... skiri_.pdf (vt. lk 48.)
Ehk siis see noormees on käsundusallohvitser.
Siir teine küsimus. Peale selle, et palju on muutunud.
Kas peale presidendi on kellelgi teisel veel käsunduallohvitser/ohvitser?
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas KategorieC »

mayor kirjutas: 10 Jaan, 2023 13:04 Kas peale presidendi on kellelgi teisel veel käsunduallohvitser/ohvitser?
Kaitseväe juhataja, kaitseväe juhataja asetäitja, kaitseminister. Keegi veel?
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Markko »

PSÜ?
Fennicus
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 12 Mär, 2006 12:53
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Fennicus »

KL Ülem
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas Veiko Palm »

Diviisiülem, mereväe ülem. Käsundusohvitser/allohvitser on mingis mõttes kõikidel kindrali ametikohtadel.

Ja siis veel üldisemalt - akselbandid on olnud meil ajalooliselt kolmeks erinevaks tunnuseks. Esiteks näitasid kõrgemat sõjalist haridust ning teiseks olid staabiülema ja käsundusohvitseri tunnuseks. Sarnased ametid. Neid mõlemaid tegelikult nimetati nii teatud tasanditel adjutantideks. Paljud riigid jätkavad seda praktikat. Ja kolmandaks - atašeed, ehk sõjalised esindajad (kaitseväe ülema adjutant kaugel maal). Akselbante kanti iga vormi juurde ning seda vaid ohvitseridel.

Akselbant on mõneti (rahvusvaheline) ametitunnus ja seetõttu on praktiline ka allohvitseridel selle kandmine. Otsustasime lihtsalt värvi eristada.
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mayor »

Tänan vastamast. Hea põhjalik vastus.
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mayor »

Mul tekkis õppusel okas mitu küsimust.
Kas Kaitseliitlased kannavad endiselt baretil nende märki vöi ka nemad peavad kandma erialast märki.
Sellega seonduvalt millise märgi õigus võiks mul olla. Olen olnud soomukijuht, jalaväelane. Nüüd teen kõikivõimalike sõjameditsiini kursuseid mida reservis saab teha õe tudeng
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EKV välivormi arengud

Postitus Postitas mongol »

Täitsa õige värk - omandatud eriala märki saad kanda. Iseasi, et selle saamine on keeruline süsteemi kaudu, lihtsam on ise sebida (sest kedagi ei huvita vist tegelikult, vähemalt minu taotlusele saada korrektne märk pole mingit reaktsiooni tulnud. A ma jonnin ka niisama :) ).
Sul vaja lihtsalt jalaväe kui relvaliigi märki, meditsiini oma eraldi pole veel näinud ja soomukijuhina oled kah jalaväelane. Alternatiiv on KL-i kotkas. Soomusväe märk peaks CV-meestele mõeldud olema, Pasi jms ei seostu ju soomusväega tegelikult.
professional retard
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline