M-69/RPG-7 (ja Carl Gustaf)

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: M-69/RPG-7

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..loodetavasti sa ei vihjanud siin praegu sellele, et mina ei olnud suuteline "käsitlema ja märki tabama kõigist relvadest" :shock:

Pardoon - nüüd pean küll irvitava(d) emotikoni(d) panema :cry: :mrgreen: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: M-69/RPG-7

Postitus Postitas Lemet »

Sa ju ise kirjutasid seda, et teid eriti laskeväljale ei viidud. Või sain ma valesti aru?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M-69/RPG-7

Postitus Postitas mongol »

Lemet, palun saa üle - su kirjeldatud vägitegu 300m peale 32 pauku erpsist pihta ei kõla kellelegi seda relva kasutanule usutavalt. Ma usun, et sa oskad sellest lasta, ma oskan ka. Aga ma ei julgeks kihla vedada, et ma tuulekoridoride puhul (linnas kasutamisel) või muidu jooksuga-possale-ja-pauk 30 korda järjest 300+m pihta saaks. Üldiselt ma ei põe oma tabamisprotsendi pärast TT-relvadest, kisub 90+ olema. RPG/M-69 puhul, mmmmm, no ei ole nii point'n'click relv.

Aga hinna/töötulemuse suhe on tiptop.
professional retard
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: M-69/RPG-7

Postitus Postitas jackpuuk »

Lemet, ole hea ja ära aja mullikesi tõesti, 2 aastat järjepanu selle riistaga majandanuna ei saa ma sinu juttu kuidagi tõepähe võtta. Nii lahingmoona kui balvankadega olen lasknud kümneid kordi (sadat vast päris täis ei tule). Olin 3 kuud brigaadi parim granaadiheitur. Nüüd asja juurde, 2 korda aastas olid meil sborõ (ei oska tõlkida) granaadiheiturite kogunemised äkitsi. Märklauaks oli SAU 100 (loomulikult seisev), minu tabamistäpsus oli sajalt meetrilt kahest üks mida hindasin hävitavaks headel päevadel, Ülejäänud pundi tabamustäpsus jäi sinna umbes 4,5 lasku hävitava tabamuse kohta. Ja seda rahuaja tingimustes põlvelt või lamades lastes. Millest selline vahe? Ei ma pole imemees, lihtsalt vahe selles, et mina jaurasin selle riistapuuga mingil põhjusel 2aastat, ülejäänud aga liikusid rotatsiooni korras teistele erialadele. Reeglina sai granaadiheitur vastavat õpet 1 aasta, Aga päris tihti juhtus nii, et juba poole aasta pärast lükati kas kuulipiduriks või snapriks jne. Pikemat ja pädevamat õpet said veel miinimpildurid ja AGS-nikud. Mäletamist mööda tassisid ka need oma rauda 2 aastat. RPG granaat on oma ehituse tõttu äärmiselt tuuletundlik, mitte ainult külgtuule, vaid ka vastu ja tagantuule suhtes. Selle tõttu on RPG selline mõttekas laskekaugus soomuse vastu max 100 meetrit (jah, sinnamaani on võimalik ka liikuvat objekti tabada varitsusest). Hinna ja kvaliteedi suhe nõuka tehnika vastu on tõesti hea, aga nõuab tegelikult väljaõppinud inimest või väga lolli ja julget, kes teeäärsest võsast või kusagilt nurga tagant granaadi pmst. vastu tanki surub ja siis päästikule vajutab. :twisted:
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

RPG 7 / Type 69

Postitus Postitas Kapten Trumm »

alari kirjutas: 22 Nov, 2023 7:51 Link ka sellele, millest jutt on:
https://www.err.ee/1609170814/eesti-kor ... mursuhanke

Minu jaoks on huvitav, et me plaanime M69-aid jälle kasutama hakata.
Mulle tundus mõte küll jumekas, arvestades nt ussisõnade mehi ja RPG-7 raketi odavat hinda (võrreldes Kustiga).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Kapten Trumm kirjutas: 22 Nov, 2023 8:48 Mulle tundus mõte küll jumekas, arvestades nt ussisõnade mehi ja RPG-7 raketi odavat hinda (võrreldes Kustiga).
See RPG-7 moon type 69 oleks arvatavasti odav ja vähemalt ukrainlastele sobiks. Iseasi on kas on õige osda kommunistlikust diktatuurist Hiina.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

RPG moona tehakse mitmel pool, mitte ainult Venes ja Hiinas.
Esimese hooga leidsin Bulgaaria (teevad ka muud NSVL moonasid).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Martin Herem »

Maakaitse relv on C90 Instalaza.
Raskema ülesannetega üksustes Javelin ja Spike SR.
CG kõigele lisaks.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Kapten Trumm kirjutas: 22 Nov, 2023 8:48 Mulle tundus mõte küll jumekas, arvestades nt ussisõnade mehi ja RPG-7 raketi odavat hinda (võrreldes Kustiga).
M-69 moonale lisaks peaks juurde ostma ka mõned relvad millega lasta. M-69 osteti umbes 30 aastat tagasi. Ei oska öelda, et palju neist 30 aasta jooksul on kokku läbi lastud ja mitu korda muid eluiga lühendavaid asju tehtud, kuid ilmselt on nad kõik oma elukaare lõpus. Isegi olen M-69st rohkem kui korra lasknud. Mõned laskmised sai ka läbiviidud.

Kusti moonast on M-69 moon odavam, kuid kohasem võrdlus vist oleks ühekordse TT lasuga. Seal samuti on hinnavahe olemas, kuid enam mitte nii suur. Ise eelistaks ühekordset. M-69 pihtasaamine kaugemale kui 150-200 meetrit oli keeruline ettevõtmine. Suurema tuulega ei olnud mõtet üritadagi. Liikuvat märki tabada ei proovinud. Minu oskustest jäi väheks.

Seda võrdlust ei tea, et mitu lasku pihtasaamiseks kuluks M-69 või mitu ühekordsega. Kui suhe on M-69 kahjuks on kulu sihtmärgi hävitamiseks M-69 puhul suurem. Lisaks veel vajadus teha mitu lasku, mis muudab laskja enda hävitamistõenäosust. Mulle tundub, et moona odavus ei ole ainus asi mida peaksid kaaluma. Kui suhe on kaks ühele on ühekordne juba odavam. Laskja enda ellujäämiskoefitsent samuti paarkümmend protsenti kõrgem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

RPG eelis on selles, et võimaliku konflikti korral tõenäolise vastasega hakkab nii laskeseadmeid kui rakette vedelema maas palju (UKR kogemus), mida ei saa öelda ei AT-4 ega Installaza kohta. :roll:

Vaadates, kui väheste DOS-idega me opereerima asume, on see palju tähtsam faktor kui hüpoteetiline tabamine 200 m kaugusel.

Ja ei ole need kallimate relvade täpsused ka nii suured, olen Kusti meeste laskmistel korduvalt osalenud ja sõltumata minu pingutustest relvade rihtimisel oli kipspeaga juba 200 m seisva tanki suuruse vineermärgi tabamine õnneasi. Lihtsalt reaalsed reservväelased ei tabanud ka selle imetäpse kustiga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas: 22 Nov, 2023 14:18 RPG eelis on selles, et võimaliku konflikti korral tõenäolise vastasega hakkab nii laskeseadmeid kui rakette vedelema maas palju (UKR kogemus), mida ei saa öelda ei AT-4 ega Installaza kohta. :roll:
Siis oleks ju jumet RPG-st laskmine õppustele sisse plaanida? Mis võiks olla veel magusam kui vastane tema enda poolt kohaletassitud moonaga neutraliseerida. Trofeerelvastuse kasutamises pole midagi uut sõjalistes konfliktides.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Kapten Trumm kirjutas: 22 Nov, 2023 14:18 RPG eelis on selles, et võimaliku konflikti korral tõenäolise vastasega hakkab nii laskeseadmeid kui rakette vedelema maas palju (UKR kogemus), mida ei saa öelda ei AT-4 ega Installaza kohta. :roll:
Vabandust, kuid ma vist ei saa ülalolevast mõttest aru. Kui RPG ja moona saab vastaselt ning seda vedeleb maas palju (UKR kogemus), siis ju pole meil seda mõtet osta.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas vaad »

RPG tundmise õpe on päris hea mõte. Jao TT meestel võiks väljaõppe käigus olla võimalus paar lasku kuskil polükal ära ka teha lisaks kuivale drillile. Arvestades kui laialdaselt RPG-d tbladel kasutusel on ja kui kiiresti kuluv ressurss on TT vahendid siis võiks iga sõdur osata RPG-d kasutada.

Tegelt peaks kuskilt hankima ka VF kasutusel olevaid (inertseid) miine. Nii jalaväe kui TT omasid ja nende tundmise ja avastamise samuti väljaõppega siduma. Senise pigem GWOT-i stiilis IED õppe võiks täiendada või asendada millegi realistlikumaga.
Kui RPG ja moona saab vastaselt ning seda vedeleb maas palju (UKR kogemus), siis ju pole meil seda mõtet osta
Rahuaja väljaõppes kasutamiseks võiks mingi kogus ikka olla
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas mart2 »

Walter2 kirjutas: 22 Nov, 2023 14:23
Kapten Trumm kirjutas: 22 Nov, 2023 14:18 RPG eelis on selles, et võimaliku konflikti korral tõenäolise vastasega hakkab nii laskeseadmeid kui rakette vedelema maas palju (UKR kogemus), mida ei saa öelda ei AT-4 ega Installaza kohta. :roll:
Siis oleks ju jumet RPG-st laskmine õppustele sisse plaanida? Mis võiks olla veel magusam kui vastane tema enda poolt kohaletassitud moonaga neutraliseerida. Trofeerelvastuse kasutamises pole midagi uut sõjalistes konfliktides.
Lihtsalt selline märkus, et "lademetes vedelema" hakkab alles siis, kui oleme juba vastupealetungil. Kaitselahingute ajal meie võitlejad väga vaenlase "moonaladudesse" ei satu ...
Pealetung aga eedab ründavale üksusele piisava hulga valmismoona olemasolu ennem rünnakut!
NB! Iseasi, kui räägime ainult SOF ja sisside gruppidest.

PS! Samas pole paha, kui nooremohvitserid seda süsteemi tunneks, siis oskaks õnneliku juhuse korral midagi nendega peale hakata ja oma alluvatele käigult kiirkursust teha.

Isiklik arvamus.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

RPG 7 / M-69

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Soome Talvesõjas sai soomlaste saagiks hulgaliselt trofeesid metsavaheteedele takerdunud venelaste kolonnidest. Nagu võimalus tekkis, lasid venelased ise jalga. Sama juhtus ka UKR sõja alguses, kui need tehnika paraadkolonnid vastupanu kohtasid. UKR vägi relvastus vene tehnikaga eriti aktiivselt just sõja esimestel kuudel (mäletate neid talumehi traktoritega, kes vene tanke ja õhutõrjemasinaid ära vedasid). Aga praegu sellist õnne enam pole, aeglaselt taganev vastane viib kõik vähegi kõlbliku kaasa.

Aga noh, kui Instalaza, siis Instalaza. Juhtisin lihtsalt hoogu sattunud ksf tähelepanu, et võimalus täiendada varusid vastase kraamiga on umbes samatähtis kui 50 m paremus laskekauguses.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist