militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas susi »

Tundmatu sõdur nr. 4 kirjutas: 23 Juun, 2022 19:19 "Foorumi reegleid" teevad inimesed - ja hetkel juhivad siis foorumit // teevad noid "reegleid" kolm akadeemilist klouni, kes pole ka kolme peale kokku mitte ühtegi päeva mitte üheski sõjaväes teeninud..
Oli aeg, kui klounide hulka kuulus ka Borja. Kas tollal oli siis foorum ilma probleemideta või tänu Borja staažile sõjaväes lahenesid kõik mured iseenesest ? Oma staažiga kroonus ei maksa ülbitseda. On inimesi , kes juba tervislikel põhjustel ei ole teenistuseks kõlbulikud. Ja kohustusliku ajateenimise võib läbida väga erinevalt. Tuttav teenis 2 aastat 5-e kilomeetri kaugusel kodutalust. Tema isale läks see maksma kena kopika. Oli nägusid, kes tulid tagasi aktsendiga kõnes ja nädalaid otsisid eestikeelseid sõnu oma kõnesse. Tuttav pillas puksiiri jalale enne demblisse minekut. Hoop kogu eluks. Teine teenis 2 aastat ära ja siis läks kroonust tsiviilina istuma. Meie saime minema, aga tema jäigi kohut ootama. Mõni teenis väeosas, kus seerud olid jumalad. Oli üksusi, kus luges teenitud aeg. Samas kõrval oli väeosa, kus valitses 1 rahvus. Palju sõltus endast, aga paljus oli kõik lihtsalt loterii.
Poisid said hakkama ilma armeeta ? Ja siis ? Nende elu. Neil pole küll jutte kroonust, aga tervist nad ka ei kaotanud. Isa teenis 3-s kroonus, aga tädipoeg sai täitsa ilma hakkama. Tublid mehed mõlemad.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 1999
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Pole parata. Mõni lihtsalt ei suuda elada ilma, et kõike või vähemasti väga paljut isiklikuna ei võta. Kuigi kui teha maakerast enne ja pärast tema arvamuse kuulmist pilt siis ei leia sealt mitte ühtegi erinevust. Isegi "Pohuin XXL" tablett ei aita. Üldisel on ainult tal endal raske. Eks neid perioode on kõikidel, mõnel lühemat aega mõnel pikemat aega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

susi kirjutas: 23 Juun, 2022 22:23
Tundmatu sõdur nr. 4 kirjutas: 23 Juun, 2022 19:19 "Foorumi reegleid" teevad inimesed - ja hetkel juhivad siis foorumit // teevad noid "reegleid" kolm akadeemilist klouni, kes pole ka kolme peale kokku mitte ühtegi päeva mitte üheski sõjaväes teeninud..
Oli aeg, kui klounide hulka kuulus ka Borja.
Just nimelt. Endine akf Borja moderaatorina jõustas täpselt noidsamu reegleid jõulisemalt, kui seda praegu tehakse. Kui tuli aeg, mil tuli ise neile alluma hakata, algas kohe ka nutt & hala. Ning see aeg, pidagem meeles, tuli endise akf-i enda vabal valikul, kui talt bännimise õigus liialduste eest ära võeti ja ta seejärel moderaatori rollist loobus.

Minu jaoks juhtum suletud.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas AMvA »

Tundmatu sõdur nr. 4 kirjutas: 23 Juun, 2022 14:42 Hämmastav, kui raske on siin mõnedele oma lihtsat soovi selgitada :?

Ma soovin vaid oma kasutajakonto kustutamist/lukustamist/sulgemist - no kamakaks kuda seda siis nimetatakse..
Ma soovin, et minu alias ei kajastuks enam foorumikasutajate nimekirjas..
Foorum ise ei paku enam ammu mulle mitte midagi - ka on meil abs. vastastikune disrespekt foorumi juhiga/juhtidega..

Kõik missma soovin - on kaduda tagasihoidlikult foorumikasutajate listist..
Hämmastav, et selline lihtne soov tyrki poolt niivõimatuks on tehtud :lol:

Seniks aga, kuni tyrk ärkab (ja mu oma klientide listist "vabastab") mõned alternatiivvaated elule :P
Ega siin pole midagi imestada. Jäi mulje, et need kes seda foorumit vedasid ise justkui teemadesse ei panustanudki ja teemade vastu ka erilist huvi üles ei näidanud, piirdus see neil peamiselt vaid teiste foorumlaste postituste kustutamise ning bännimisega ja olgem ausad see modereerimise pool oli neil ka kuhugile poole ikkagi veidi kiiva. Ma sügavalt kahtlen kas need seltsimehed ise ajateenistustki läbinud olid aga militaarteemadest ei paistnud nad küll eriti midagi taipavat aga see eest lasid igasugu grafomaanidel, soolapuhujatel ja demagoogidel endile kenasti pähe istuda. Milnet oli ilmekas näide, milline üks foorum olla ei tohiks. Arutelud modereerimise üle keelatud, poliitteemadel keelatud... Sellest hoolimata milnet ei ei olnud ju mingi apoliitiline foorum. Seal tegeleti juhtkonna tasemel täiesti varjamatult julma poliitvõitlusega ja teatud seltskonna järjepideva tampimisega. Tegelikult mulle kohe ei meenu ühtegi nii ebaõiglaselt ja halvasti modereeritud foorumit kui milnet oli.
Militaar.neti tegelastel oli kombeks inimesi stigneerida häbipostiga. Hetke asjaolude valguses tundub, et sm TT (ei hakka nime tooma, kuid peaks olema selge, kellest jutt) oleks seal TOP kandidaat. Ma loodan, et siin sellist teemat ei teki või kui tekib, siis lihtsa märkena, et Foorumist eemaldatud ja/ või hoiatused. Kui eemaldamine oli ajutine, siis pärast vastava aja möödumist see staatus antud registrist eemaldada. Hoiatused võiksid ka kustuda mõne nädalaga. Ei ole siin vaja hoida üleval kellegi kunagist paturegistrit.
Mis puudutab bännimist, siis foorumi aktiivsetel liikmetel, kui on olemas mõningane mõistliku postitamise staatus, peaks olema bännimine välistatud. Igal tegijal vahel võib juhtuda ja selleks olemas moderaator (kuigi siin ma veel ei märganud, et keegi oleks modeks pandud), kes siis liigse jama ilma eriliste ektsessideta lihtsalt eemaldab lisades märkuse, mis ei sobinud. Ja noh selline asi, et etteheite alla sattunud isik ei või Jumala tegevusele mõistlikku vastulauset öelda- ka see peaks olema välistatud. Vastupidi, alati peab olema võimalus kas või 1 kirjana välja öelda, mis on teise poole nägemus.
Tundub, et Borja on omale uue mõttekaaslaste klubi leidnud militaarne.net foorumi näol. Ja loomulikult on seal ka kõigi Eesti foorumite suurim sõber Kulibin kah kohal :lol: . vahepeal üritas ka LHV foorumisse imbuda, aga kupatati minema.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Walter2 »

Jõudsin ikka ära oodata, head teed minna, loodame et jäädavalt..
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kilo Tango »

Walter2 kirjutas: 24 Juun, 2022 12:18 Jõudsin ikka ära oodata, head teed minna, loodame et jäädavalt..
Ei ole nõus. Ka mul on olnud Borjaga üsna mitu kana kiskuda (eriti poliitilistel teemadel), aga ma respekteerin sügavalt tema teadmisi militaarvallast ja usun, et Borja lahkumisega foorum tervikuna ja seeläbi ka EKV välise üldsuse militaarala teadlikkus ei parane.

Nüüd mis puutub foorumit üldisemalt, siis mulle tundub et praegused nõuded parooli pikkusele on ajale sügavalt jalgu jäänud ja selline tundlik kõneplats ei tohiks endale selliseid nõrku ja mitte aeguvaid paroole lubada. 12 tähemärki peaks olema miinimum.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Some »

Ma hästi ei kujuta ette kuidas Borja soovitut tehniliselt teostada saab - nimi postituse juures on seotud konkreetse kasutajaga, kui see kasutaja kustutada või nime muuta, siis kaob/muutub ka antud postituse autor. Kas mitte corvus kunagi päris ärai ei kustutatud? Minu arust kadusid siis ka kõik tema postitused.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Corvus ise kustutas oma postititused ära. Borja on praeguseks ümber nimetatud.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Some »

Ehk siis kasutajanimi Borja on uutele liitujatele avatud? Nojah, kui ta seda lahendust siis soovis...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mart2 »

Mehed, aitab juba selle arutamisest? :scratch:
See võiks olla kastajakonto omaniku ja Administraatori eravestluse teema.

Kui inimene soovib foorumiga ühineda ja aksepteerida reegleid, siis on see võimalus.
Kui kasutaja soovib lahkuda, siis on tal ka see tee avatud - piisab, et mitte kunagi enam sisse ei logi ja loobub ka külalisena piilumisest.
Vaba maa - vabad mehed.
Kui inimene tahab tagantjärele oma postitusi kustutada, siis saab seda ise teha, kuid miks peaks foorumi omanik seda tegema? :scratch:
Kõik postitused on märgid konkreetses ajahetkes ja osad ajaloost. Ega samamoodi nõuka-aegne Vabadussõja monumentide hävitamine ei teinud ju seda sõda ja iseseisvuse aega olematuks...

Peace?
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas: 24 Juun, 2022 16:01Kui inimene tahab tagantjärele oma postitusi kustutada, siis saab seda ise teha
Enam ei saa - mitte et see vähimalgi määral viimatisse juhtumisse puutuks.
Enkus
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Enkus »

AMvA kirjutas: 24 Juun, 2022 9:55 ...
Tundub, et Borja on omale uue mõttekaaslaste klubi leidnud militaarne.net foorumi näol. Ja loomulikult on seal ka kõigi Eesti foorumite suurim sõber Kulibin kah kohal :lol: . vahepeal üritas ka LHV foorumisse imbuda, aga kupatati minema.
Antud Kulibini tekst oli pärit LHV foorumist.
Militaarne.net on kinni alates 15.06...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kilo Tango »

Hämmastav et ettepanek paroolide miinimum nõudeid karmistada ei ole leidnud vähematki vastukaja.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

Tundmatu sõdur nr. 4 kirjutas: ...soovin konkreetselt foorumist lahkuda ja seda nii, et minu kasutajakonto siin "lahti" ega "rippuma" ei jääks.
Samas ei soovi ma (sarnaselt corvus´ega) oma foorumipostide kustutamist - olen siiski selle raffa harimiseks siin päris pallu panustanud // hulka harivaid poste teile tootnud...

...Hämmastav, kui raske on siin mõnedele oma lihtsat soovi selgitada.
Ma soovin vaid oma kasutajakonto kustutamist/lukustamist/sulgemist - no kamakaks kuda seda siis nimetatakse..
Ma soovin, et minu alias ei kajastuks enam foorumikasutajate nimekirjas...

...Kõik missma soovin - on kaduda tagasihoidlikult foorumikasutajate listist...
Üldiselt ei meeldi mulle IT ja pärismaailma vahel võrdluseid ja analooge tõmmata, sest need hakkavad omaette elu elama, aga proovime siiski.

"Ma tahan lahkuda ja oma maja vundamenti kaasa võtta, sest mulle siin enam ei meeldi."
"Samas tahan, et selle maja seinad ja katus ikkagi siia püsti jääksid, kuna ma olen nendesse palju panustanud ja need on nii ilusad vaadata"
"Ja majanumber ei tohiks ka enam selle tänava majade nimekirjas kajastuda"
Tundmatu sõdur nr. 4 kirjutas:..."Foorumi reegleid" teevad inimesed - ja hetkel juhivad siis foorumit // teevad noid "reegleid" kolm akadeemilist klouni, kes pole ka kolme peale kokku mitte ühtegi päeva mitte üheski sõjaväes teeninud...
Ma kirjutan sellepeale ühe lühikese anekdoodi. Kuidas sõjaväelane peatab rongi - "rong seis, üks, kaks!"
Ehk siis sõjaväelase taustaga kloun, kes peaks sellelt baasilt IT-asjandust haldama, on märksa hullem variant.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
sass2401
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas sass2401 »

Andmekaitse üldmäärus käsib saada unustatud igasugustes internetiurgastes sõltumata sellest, kui hästi nad endast arvavad- juhul kui inimene seda soovib. Ehk kasutaja selline soov peab olema kõrgem foorumi haldajate viitsimisest. Nii lihtne see ongi ja pole ironiseerimise teema. See, et veidi suuremad urkad seda hambaid kiristades teevad, pole uudis. Ei tea, miks see neile ego pihta käib. Nupud: "Kustuta oma kasutaja" (valikud: kas postitused jäävad või kustutatakse ka need), "Kustuta oma postitused" (lisa: mingi ajakriteeriumi alusel) peaks olema iga kasutaja CP-s.
Õigus olla unustatud
Kui andmetöötlemiseks on seaduslik alus, siis võib selle vastu põtkida, kuid erafoorumil pole admetöötluseks mingit seaduslikku alust.
Viimati muutis sass2401, 27 Juun, 2022 11:22, muudetud 1 kord kokku.
Mulle meeldib, et Mart Helme andekuste väljatoomise eest jagatakse hoiatusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist