KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Vasta
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

Omapead kannatab tegutsema hakata kui KL ja EKV on relvad mahapannud ja NATO on 100% meile selja keeranud. Või kui ned 101+1 mees/naine on otsustanud, et tuleb "sõbralik armee" sisse lasta ja neile nelkidega vastu minna (kipun arvama, et siis ei paneks ka pahaks ükski ülem kui mehed enam metsast õppustelt relvadega tagasi ei tule) :)
Viimati muutis rax6, 03 Mär, 2010 19:08, muudetud 1 kord kokku.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Standartenführer kirjutas:Aga see polegi rindeüksus, see üksus ilmub mobilisatsiooni korral kohale vaid relvastuse ja varustuse parandamiseks, et siis alustada omaalgatuslikku vastupanu, nagu Meie põhiseadus Meile lubab.
Ja arvestades olukorda kus varustust ei pruugi olla piisavalt, et jätkuks vabalt kõigile siis võtate selle ära meeste eest kes seda pädevama juhtimise ja oskustega kasutama hakkaks ehk sisuliselt nõrgestate kaitsevõimet! Kui sa väidetavalt oled kaitseväeteenistuse läbinud siis peaksid teadma kui nõrk ja võimetu on tegelikult üksi ilma igasuguse logistika ja kõrgemapoolse juhtimiseta (selle all pean silmas info andmist) jalaväejagu või rühm. Seega ära rohkem lolli juttu aja, võta aru pähe ja osale ikka legaalsetes struktuurides sõja ajal.
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Larry kirjutas:No on tõesti jälle üks huvitav naljamees välja ilmunud. Käsualuseks olemisest - peale Antsu on ju sõjas kõik teised sõdurid käsualused... Mees väidab küll samas, et saab aru sõjaväe toimimise loogikast :roll: .
Ja täna käin ma ise metsas, mul on oma transport, oma relvad, oma telk, oma varustus, oma punt ja kõik otsused võtan ma ise vastu.

Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??
Mida sa seal metsas "oma pundiga" teed ka? Kas keegi teid juhendab ka ja planeerib väljaõpet? Peale poolautomaatide ja vintide teil midagi toekamat kasutada ei ole... .
Kui sa vaatad standardjuhi postitusi, siis ühes teemas räägib ta kahest õhupüssist ja teises ostab tinamennikut. Samas väidetavalt on käinud 2002 Pärnu ÜJP-s 8 kuud, tankitõrjuja eriala omandanud (jälle muu teema) aga modedelt piki päid-jalgu saanud läbustamise eest (neljandas teemas), mille järel tunnistanud et jõi õllet ja hakkas postitama.

Sõjaväes peaks vähemalt niipaljukestki külge hakkama et tinamennikust tehtud "pommide" ja õhupüssiga reaalse vastase vastu ei astu.
mell
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Jaan, 2008 10:51
Kontakt:

Postitus Postitas mell »

austatud John Rambo alias Standartenführer
,mul kui mõtetul kaitselittlasel ja veel mõtetumate paksukeste pillijärgi tantsial,lubaksite tulla metsa teie väljaõppe laagrit kaema,et ma saaks kord elus näha kuidas tõelised mehed tegutsevad,oleksin ma ääretult tänulik.juba ette tänades :twisted:
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Tegelikult ma olen ka mõelnud, et peaks olema mingi natuke teistmoodi toimiv üksus, a'la sissikompanii #7.

Aga Teie, kulla härra, tegutsemiseviisi mõistan mina läbinisti hukka. Kui olete reservarmee hingekirjas, siis Te peategi seal olema. Sest suuremas koosseisus sõdida on kaugelt effektiivsem ja pealegi on koos rasketehnikaga alati parem olla. Selline sõjapidamise viis nagu sissimine õigustab ennast ainult siis, kui Meie- MEIE armee on laiali pekstud, või on mõni paksperse Edgar otsustanud saba alt valget lippu välgutada. Sest teistkordset okupatsiooni ei või ja ei saa juhtuda. Ja nii ongi.

Samas on alati arukas võimalikult palju harjutada, selle kohta on isegi üks laialt teada-tuntud ütlus: Harjutamine teeb meistriks.
Eestlane omal maal
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Postitus Postitas maanus »

Kusjuures tina(tegelikult plii)mennikust on võimalik VÄGA vihaseid IED-sid meisterdada. Kõik oleneb sellest kuidas meisterdaja käed ajuga koostööd teevad :)
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Dan kirjutas: Kui sa vaatad standardjuhi postitusi, siis...
Tervist, härra "Dan", minu kohus on Sinu postitusele vastata, hetkel.
No on ju äärmiselt tore, et sa oled suutnud teha minu kohta kõige labasema "luure" mida teha saab. Mina sinu kohta luurama ei hakka. Mind tglt absoluutselt ei huvita ka mis mees sa oled. Minuarust ei ole see nii oluline kogu asja mõtte juures.

Tähendab, mis puutub kaitseväge, kaitseliitu jms organisatsioone, siis panen tugevalt pahaks seda kui "ülemus" keedab telgis suppi samalajal kui "sõdurid" rügavad kodumaa eest!
Kui inimene on sõjaväelise auastmega ülemus, siis ta peab olema eeskujuks ning olema üksuse üks parimaid liikmeid ka tegelikult, mitte ainult paberil. Mind ei huvita mingi määratuse printsiip, kui me oleme koos selles, siis koos!

Mis puutub ülejäänusse, siis sellepärast pole mõtet mingeid järeldusi teha, tegu on vaid täiesti tavalise militaarse foorumi liikme huvidega, millejagu võib meil kõigil siin n.ö. "saladusi" olla.
Sellepärast kedagi hukka mõista oleks väär. Sellepärast ma seda ei tee ka ehk siis ei hakka sinu või kellegi teise varasemaid postitusi siia näiteks tooma. Et nende peale sitta loopida vms.

Niiet olge rõõmsad ja elage edasi, mulle lihtsalt see juhtimisstiil ei sobi, ja mis teha!? Eesti mehed on alati natuke isevitsa tüübid olnud.

Ja n.n. "rambo jutu mehed" saadan persse!
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Larry kirjutas:Käsualuseks olemisest - peale Antsu on ju sõjas kõik teised sõdurid käsualused...
Kui hästi kõlab mõnikord sõnastatult-kirjapandult mõni põhitõde, mis igapäevases eluvõitluses ja elurõõmus kipuvad jääma kaugeks ja abstraksteks :-)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Standartenführer kirjutas: Tähendab, mis puutub kaitseväge, kaitseliitu jms organisatsioone, siis panen tugevalt pahaks seda kui "ülemus" keedab telgis suppi samalajal kui "sõdurid" rügavad kodumaa eest!
Kui inimene on sõjaväelise auastmega ülemus, siis ta peab olema eeskujuks ning olema üksuse üks parimaid liikmeid ka tegelikult, mitte ainult paberil. Mind ei huvita mingi määratuse printsiip, kui me oleme koos selles, siis koos!
See pole mingi vabandus, et ülemused keedavad suppi. Vaata parem, kuidas oma ülesanded maksimaalselt hästi täidetud saad. Võiksid veel rääkida sellest, kuidas valitsus ka kaevikus ei istu ja seega võib vabalt deserteeruda.

Standartenführer kirjutas:Nii et olge rõõmsad ja elage edasi, mulle lihtsalt see juhtimisstiil ei sobi, ja mis teha!? Eesti mehed on alati natuke isevitsa tüübid olnud.
Jälle hale vabandus, et meite mehed on isepäised. Pigem selline iseenese jaoks otsitud mugav vabandus.
Mõni õigustab ka varastamist sellega, et ta natuke laisem/saamatum inimene, suguvõsa ka kriminaalne, seega on OK virutada.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Kuigi idee järgi peaks supikeetmisega tegelema siiski tagala võib jah ju mõnes olukorras juhtuda, et seda peab keegi teine tegema. Mulle kusjuures meeldib, kui metsas olles saab süüa, eriti mõnus on veel see, kui ei pea hakkama ise seda valmistama.
Muidugi jah, ei saa ju täielikult ka seda välistada, et tõesti sattus mingi "erinormaalne vend" üksust juhtima, aga viimasel ajal olen natuke ka seda näinud kuidas ebapädevad inimesed siiski madalamale kohale pannakse.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Kuigi idee järgi peaks supikeetmisega tegelema siiski tagala võib jah ju mõnes olukorras juhtuda, et seda peab keegi teine tegema. Mulle kusjuures meeldib, kui metsas olles saab süüa, eriti mõnus on veel see, kui ei pea hakkama ise seda valmistama.
Meenub, kuidas sai paari kuu eest osaletud ühel veteranide üritusel ja kui vanade grenaderide vahel läks, nagu ikka, sõbralikuks aasimiseks teemal rinde- vs staabi/tagala mehed, siis Harri Rent ütles kuldsed sõnad: kokk on rindel üks olulisemaid mehi. Ja pajatas näiteid tuues veel pikalt. 8)
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Re: KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Tere pärastlõunat!
Olen ise oma igapäevatöö kõrvalt Kaitseliidu Harju Malevas, vajadusel olen oma malevkonnas vabatahtlik instruktor.
[i]Stay frosty[/i]
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Postitus Postitas wambambola »

Tere.

Mina Olen Kaitseliidu Tallinna Malevas.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Postitus Postitas OnuEnn »

"Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??"

kahtlemata on selline mõte "oma pundist" ja "pagunitega paksudest" huvitav, aga ma kahtlen sügavalt selle autori võimekuses eesti riigikaitsele kasvõi veidikene kaasa aidata.

pigem taandub asi maradöörlusele (kuidagi peab ju "oma punti" metsas elus hoidma) ja sellise "oma pundi" saatus on kiire lõpp omade või võõraste käe läbi. ja õigustatult muidugi.

ühinen nendega, kes arvavad et tavajuht on liiga palju sentimentaalse memmeka john rambo filme vaadanud.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Postitus Postitas Standartenführer »

OnuEnn kirjutas:"Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??"

kahtlemata on selline mõte "oma pundist" ja "pagunitega paksudest" huvitav, aga ma kahtlen sügavalt selle autori võimekuses eesti riigikaitsele kasvõi veidikene kaasa aidata.

pigem taandub asi maradöörlusele (kuidagi peab ju "oma punti" metsas elus hoidma) ja sellise "oma pundi" saatus on kiire lõpp omade või võõraste käe läbi. ja õigustatult muidugi.

ühinen nendega, kes arvavad et tavajuht on liiga palju sentimentaalse memmeka john rambo filme vaadanud.

See on mingites mõtetes täitsa hea post. Kõigepealt sa kahtled minu panuses selle riigi kohta aga omal pole isegi niipalju, et seda väikse rahva keelt korralikult täheldada (suured tähed jne).
OnuEnn kirjutas:(kuidagi peab ju "oma punti" metsas elus hoidma) ja sellise "oma pundi" saatus on kiire lõpp omade või võõraste käe läbi. ja õigustatult muidugi.
Nagu NKVD mees. Ja selline asi elab edasi nii meis kui neis. Õigustatult, muidugi - kõik onju ok. "õigustatult"

Ja vot see ülejäänu on sama, mida ma olen tahtnud kuulda ka enne - julgelt poolt kogu kambast nn "metsavendadest" võib sangarite ja kodumaa eest võitlejate nimistust maha tõmmata, kuna tegelikult oli tegu vaid lihtsalt relvi käes hoidnud pättidega, kes käisid kauplusi röövimas. Relvad olid tol ajal rahval lihtsalt käes ja igat pedet ei maksa sangariks nimetada.
Vat see osa ajaloost on eestlastel kahe silma vahele jäänud, ma arvan.
OnuEnn kirjutas: ühinen nendega, kes arvavad et tavajuht on liiga palju sentimentaalse memmeka john rambo filme vaadanud.
John rambo ja minu vahel pole mingit seost aga kui sa tahad bespridelli teha ja huinjaad mulle tõmmata siis on see sinu valik. Vahetame kontakte PSis ja vaatame mis sorti jama sa ajad! 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline