Luunja raketibaas

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Kasutaja avatar
Wolfen
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 20 Nov, 2005 16:36
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Luunja raketibaas

Postitus Postitas Wolfen »

Tekkis selline küsimus,et kas Luunja raketibaasis teenis nõukogude ajal ka eestlasi.Ise teenisin oma aega hilisemas Tartu üksik-Päästekompaniis ja sellest ka huvi.
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

luunja

Postitus Postitas dude »

Eks ilmselt igast Eestis asuvast baasist on vähemasti 1 eestlane ajateenijana või ohvitserina läbikäinud, aga nad ei kipu tavaliselt rääkima miskipärast omi meenutusi. Mine siis tea mis põhjusel see nii on, aga tundub vähemasti küll siin foorumis, et Eestis teeninud mehed eriti ei räägi...

Luunja kohapealt nii palju, et kui 2005 suvi tahtsin seda üles otsida, siis kohalik Luunja rahvas ´´ei teadnud või ei tahnud teada´´ sellest baasist midagi. Pärast kuulsin ühe tegelase käest, et see pidi olema korralikult metsade vahele ära paigutatud ja ise seda leida pea võimatu. Samuti on salapärane see, mis seal hetkel siis toimub??
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Kus kohas see asus, on kellelgi aerofotot?
Mis seal praegu asub?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Luunjas hoiti tuumapomme;Raadi lennukite jaoks.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kas samas kohas ei asunud mitte praeguseks vist likvideeritud pääste ja demineerimisüksus?
Kasutaja avatar
Wolfen
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 20 Nov, 2005 16:36
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen »

Jah seal asus Tartu Üksik Päästekompanii,mis on praeguseks likvideeritud.Ei tea isegi mis seal praegu on.Teenisin seal 2003 aastal.Jah see väeosa on tõesti olnud veneajal väga maskeeritud,isegi praegu on osad hooned kaitsevärvides,ja metsas on näha kaitsetarasid,mis olid vist umbes 4 meetrit kõrged okastraataiad,kus oli ka elekter sees olnud.üldse olevat seal veneajal 6 kordne kaitseliin olnud,kõiksugused aiad ja kraavid.mõned pildid väeosast
http://www.hot.ee/wolfens/P9031357.JPG
http://www.hot.ee/wolfens/P9031378.JPG
Viimati muutis Wolfen, 17 Apr, 2006 20:34, muudetud 7 korda kokku.
alax
Liige
Postitusi: 1535
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

Kas see Luunja baas on Aki metsa tuumapommihoidla?
Kasutaja avatar
Wolfen
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 20 Nov, 2005 16:36
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen »

Aki metsaks seda kutsuti küll jah
Kasutaja avatar
Wolfen
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 20 Nov, 2005 16:36
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen »

Keegi tahtis aerofotot Luunja raketi baasist,punase ringiga on tähistatud tuumalõhkepeade hoidla nn esimene hoone.See oli maaalune,mets kasvas peal. http://www.hot.ee/wolfens/Kompanii%201%20hoone.JPG
Viimati muutis Wolfen, 17 Apr, 2006 19:59, muudetud 1 kord kokku.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: luunja

Postitus Postitas Kapral Karu »

Seda Aki metsa objekti raketibaasiks nimetada ei saa -- rakettidega seal ei tegeldud. Ametlik nimetus oli mittemidagiütlev -- 128. remondi- ja tehnikabaas (s/o 21061). Venekeelne nimetus -- remontno-tehnitšeskaja baza, lühend RTB. Eesti keelde võib seda tõlkida veel vähemalt neljal viisil.

Kindlasti elab Tartus veel ohvitsere ja lipnikke, kes seal teenisid ja kes sellest objektist rääkida oskaksid.

Samalaadne väeosa oli Eestis ka Ämaris 1982-91, ainult väiksema koosseisuga ja "lahjema" kraamiga.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ma olin kunagi Kaliningradis ühes remontno-tehnitseskaja basas nädal aega komandeeringus kui tehnikat üle andsime

see oli küll koht kuskohas Kaliningradis rakette hoiti (me saime neid sealt õppuste jaoks) ,kindlasti olid seal ka kusagil hoidlas ka tuumalõhkepead et kui vaja komplekteerida siis paneme külge
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Oled Sa kindel, et see oli remontno-tehnitšeskaja baza, mitte raketno-tehnitšeskaja baza? Viimased olid armeealluvusega, tegelesid suuremate raketivarude säilitamisega, rakettide hoolduse ja remondiga jms.

Tuumalõhkepeadega tegelesid minu teada täiesti eraldi väeosad, mille hoidlad asusid raketibaasidest eemal, ka nende alluvus oli teine -- need kuulusid Kaitseministeeriumi 12. peavalitsuse süsteemi.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ma ei ole küll päris kindel -sealt on tubli tükk aega möödas igaljuhul oli ta eraldi väeosa Kaliningradi servas mõõtmetega ca 1 km x 2 km

oli kinnine väeosa seal ei tohtinud kõrvalised isikud luusida

tuumapeasid me ei saanud seda jah ma ei tea täpselt kus need paiknesid
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Seda Aki metsa objekti raketibaasiks nimetada ei saa -- rakettidega seal ei tegeldud. Ametlik nimetus oli mittemidagiütlev -- 128. remondi- ja tehnikabaas (s/o 21061). Venekeelne nimetus -- remontno-tehnitšeskaja baza, lühend RTB. Eesti keelde võib seda tõlkida veel vähemalt neljal viisil.
Nojah, ma olen ka väeosa värava taga pidanud autoroolis konutama sel ajal, kui tsiviilriietuses ülem objektil mingeid asju ajas. Kusjuures mina olin vande andnud sõdur! Väraval ilutses silt "Torgovaja baza". Kaubabaasidesse sõideti ikka autoga sisse - kes see käe otsas jõudis tassida :wink: Point selles, et mingit ametlikku nimetust selliste asjade puhul ei maksaks ülemäära tähtsustada.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Arnold kirjutas: :wink: Point selles, et mingit ametlikku nimetust selliste asjade puhul ei maksaks ülemäära tähtsustada.
Aga see nimetus -- "remontno-tehnitšeskaja baza" -- oligi täiesti ametlik sõjaväetermin, mitte legendnimetus. See nimetus oli pitsatil ja puha. Seejuures sellisel pitsatil, mida võisid näha mitte kõik riigisaladuste ligi lubatud, vaid üksnes need, kel "vorm 2" (soveršenno sekretno) või "vorm 1" (sov. sekretno ossoboi važnosti) kohased load olemas. Veel märget "sekretno" kandvais dokumentides ei tohtinud seda nimetust mainida, vaid kasutada tingnimetust e. väeosanumbrit.

"Raketibaas" on täiesti eraldi termin ja see käis mitte selliste väeosade ega ka mitte raketidivisjonide või divisjonigruppide, vaid spetsiaalsete väeosade kohta, mis tegelesid rakettide (laengukandjate) endi ning nende tavalõhkepeadega. Eestis selliseid ei olnud. Tinglikult võib raketibaasideks nimetada tehnilisi divisjone.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist