Kuigi on 37/45mm kahuri stiilis tõstemehhanismi käsiratas, ei klapi see süsteem tervikuna esmapilgul küll ühegi tuntud sõjaaegse välisuurtükiga. Iseloomulik, et neil relvadel on pöörde-ja tõstemehhanismid ühte raamistikku kokku kompunnitud, et sihtur saaks mugavalt töötada. Siin näha aga detalili eraldiseisvana - ilma teise suuna mehhanismita.
Ehk on pärit mingi vastava sõjamasina sisemusest. Seal võivad tõstemehhanism ja torni pöördemehhanism eraldatumalt paineda.
On ka minu mõtted liikunud liikuvtehnika peale.
Kui seda kerge identida oleks, siis vast foorumit ei risustakski.
Paraku pole aastaga kuskilt välja nuhkinud.....
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Sai siis eelmisel aastal Tapiku rabast mõned kahurijupid koju veetud, aga siiamaani pole suutnud tuvastada konkreetse kahuri marki ega leida pilte antud isendist. Samas peaks ta olema suht masslevinud, kuna tolleaegse pealtnägija sõnul 41a tapikul enamus kahureid just sellised olnudki st. jutu järgi 6 tollised, lühikese toruga ja 3cm paksuse kummikihiga metallratastega, 4tk patareis ja veeti neid kuuehobuse rakendiga. Kuna koht kust jupid leitud kattub kohaga kuhu pealtnägija sõnade järgi olla üks antud kahuritest sisse jäänud võib vast eeldada et tegu 152mm haubitsaga. Äkki keegi oskab anda antud haubitsa nimetuse või lingi mõnele pildile.