Mis Ukrainas toimub? vol.1

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
virguja
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 17 Sept, 2013 11:46
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas virguja »

Pobinate järgi on huvitav areng tervenenud Janukovitsi (siin on muidugi hulka konspiratsiooniteooriaid võimalik tekitada tervenemise teemal, aga see selleks) võimalik üleskutse rahvasõjaks.
Väga oluline faktor on väga segane Ukraina relvajõudude meelsus. Kui 18000st 4000 on ilmselt üks äärmus, siis milline on teine serv ja keskmine? Oluline just konstitutsioonilise riigipea võimaliku üleskutse kontekstis.
Oluline on kuidas kehtiv võim suudab ennast legitimiseerida. Pärast viimaseid Haagi kohtumisi (Kerry - Lavrov ja Obama - Xi) on siin hea märk ametinimetusele 'kohusetäitja' klausli lisamise teel.
* Beduiinile räägiti, et on koht, kus on niisama palju vett nagu on kõrbes liiva. Ta pidas kõnelejat valetajaks ... ta polnud kunagi merd näinud.
* Olla valmis vägivallaks. Võimetust ei tohi maskeerida vägivallatuse rüüsse. Mahatma Gandhi
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7849
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Need soomusjõudude koondamised viitavad ikka lahingurusikate moodustamisele,mis peaks lõikama kuni Kiievini välja.
Aga arvestatakse ka suurte kaotustega,pange tähele,Ukraina infoagentuurid teatavad välihaiglate üleslõõmisest teispool piiri ning põgenikelaagrite asukohtade loomisest.Seega arvestatakse suure lahingupiirkonnaga ja massiliselt lahkuva elanikkonnaga.
See võib olla mingi kalkulatsioon ja oleksloogia minu poolt aga võib olla arvestab Venemaa sellega,et osaliselt saavad ukrainlased sõja korral lahingumoona ja relvaabi lääneslaavlastelt-tsehhidelt-poolakatelt.Mida USA rahaliselt kinni maksab.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7849
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Aga,et raks enne presidendivalimisi peaks ära käima,seda usun ma raudselt.Sest siis saab Ukraina legitiimsuse 100% peale ning jõujooned võivad hakata Putini vastu muutuma.Muideks kas olete tähele pannud,et Gruusiale kinnitati- nad saavad Nato liitumise mapi,räägitakse aprilli lõpust.Isegi sakslased ja prantslased polnud vastu,Venemaa annab juba paanikas armeenlastele Gruusias Vene passe,et kuidagi seda kaasmaalaste kaarti vist seal välja käia.
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas atnekas »

Lugedes viimase aja uudiseid.. ütleb minu talupoja mõistus seda, et:

1) VF on korduvalt kinnitanud, et neil ei ole plaanis vägesi Ida-Ukrainasse viia ja kinnitavad seda ka edaspidi.

2) Nagu uudistest lugeda võis, siis Janukovits lubas miskit teha... mida täpselt ei saanud aru, aga arvan, et ta esineb kui "president" ja kutsub VF-i väed Ukrainasse appi.

3) Putin vaatab läänemaailma poole ja ütleb, et no saage aru, mul ei olnud plaanis, aga näe Janukovits kutsus.

Selle peale jookseb Merkelil ja muudel pehmodel juhe kokku...

Igal juhul on kogu eelnev tekst puhas olekseoloogia.


EDIT: Leidsin üles uudise, mille pealkiri käis AK uudise all-ribal läbi: http://uudised.err.ee/v/valismaa/579b76 ... b469cf2971

Hoopis selline kaval avantüür plaanis.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jalutu »

atnekas kirjutas:Lugedes viimase aja uudiseid.. ütleb minu talupoja mõistus seda, et:

1) VF on korduvalt kinnitanud, et neil ei ole plaanis vägesi Ida-Ukrainasse viia ja kinnitavad seda ka edaspidi.

2) Nagu uudistest lugeda võis, siis Janukovits lubas miskit teha... mida täpselt ei saanud aru, aga arvan, et ta esineb kui "president" ja kutsub VF-i väed Ukrainasse appi.

3) Putin vaatab läänemaailma poole ja ütleb, et no saage aru, mul ei olnud plaanis, aga näe Janukovits kutsus.

Selle peale jookseb Merkelil ja muudel pehmodel juhe kokku...
Välistada selliseid arenguid kindlasti ei saa, küll aga võivad eeltoodud punktid väljapoole paista moonutustega.
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23184
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas ruger »

Pakuks välja 3 võimaliku plaani:
"plaan A" Kukutusrünnak dessandi näol, milles osaleks 2-3 dessantdiviisi otse Kiievi peale-lennukitega, kasvõi läbi Valgevene õhuruumi. Reageerimiseks aega väga vähe. Venelane on harjutanud suures mahus nii tehnika, kui meeste allaheitmist. Lisaks need ründesuunad, mida Fucs ära märkis. Ida-Ukraina+Lõuna Ukraina, mille pealinnaks näiteks Donetsk. Hiljem toimuks selle "liitumine" jälle Venemaaga. Või jääks see ka ripatsina nn. iseseisva riigina Vene juhtimise alla.

"plaan B" Ära on unustatud ka Valgevene, mille piirilt on Kiievini ca 70 km. Kuidas käitub Valgevene? Mida harjutati õppusel Zapad 2013? Kõik on ju läbi harjutatud.... Sealt ei ole peaaegu mingisugust infot saadud vägede liigutamise kohta. Kui liitub asjaga ka Valgevene siis tuleb juurde rünnakuliin otse alla Kiievi peale+"plaan A". Või on näiteks Valgevene see, kes katab Kiievi oma õhutõrjega ja laseb ära kõik vaenulikud lennukid selle kaitselt. Viimasel ajal on seda kõvasti pushitud ja treenitud. Erinevaid videosid liikvel palju youtubes. Võimalikult paljude ründesuunade avamine killustab Ukraina sõjaväe juhtimise üsna kiirelt. Igalepoole on vägesid vaja, mida nagu polegi.

"plaan C" Sõidetakse sisse kõigega, mis on ja ei hoolita kaotustest. Põhjendus-taastada Janukovitsi võim ja seda ka ta on ju küsinud.

PS-Väljatoodud Ukraina idaosas asuvate tehniliste büroode ja tehaste kompetents on milline? Mida vajab venelane sealt? Varastab sisseseade ära nagu peale II maailmasõja lõppu, kus minema viidi kõik... Tehniline sisseseade ja insenerid Siberisse või Uuralitesse ehitama ja edasi arendama neid, mida Ukrainas toodetakse. Kui palju on Venemaal sõltuvus Ukraina tehastest, oma relvade moderniseerimise ja ehitamisega? Kauaks jäkub Venemaal rakette ja muud tehnikat, mille komponendid on Ukrainast pärit?
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jalutu »

Juhul kui selline asi peaks toimuma...
Kindlasti vajutatakse uue UKR kaitsevõime kõige nõrgematele punktidele: side ehk koordineerimisvõime, koostöövõime ja juhtkonna usaldus.
Parim võimalus kõigile kolmele valupunktile vajutamiseks oleks rugeri esitatu:
"plaan C"-sõidetakse sisse kõigega, mis on ja ei hoolita kaotustest. Põhjendus-taastada Janukovitsi võim ja seda ka ta on ju küsinud.
Tagajärg oleks etteaimatav: koordineerimatu tegevus op tasandil, erinevate relvaliikide tegevus teineteise vastu, kõrgemate käskude eiramine jne...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Jaanus2
Liige
Postitusi: 4563
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jaanus2 »

Seda, kui Vene ütleb, et midagi kavas pole, ei tasu uskuda. Seda ütles ka, et Krimmi liitmist pole kavas. Pigem just on kavas, kui vastupidist kinnitatakse. Käib ka muu kohta - pole sõdureid - on sõdurid jne..

Seda, et Valgevene täies mahus Putini poolel sekkuks, ei usu. Lukašenko püüab hoida neutraalset joont ja meeldida nii vähe kui võimalik ja vajalik. Tunnustab Ukraina praegust valitsust, tunnustas Krimmi liitmist de facto, kuid ei tunnusta de jure jne..
Viimati muutis Jaanus2, 26 Mär, 2014 22:19, muudetud 1 kord kokku.
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas atnekas »

Jaanus2 kirjutas:Seda, kui Vene ütleb, et midagi kavas pole, ei tasu uskuda. Seda ütles ka, et Krimmi liitmist pole kavas. Pigem just on kavas, kui vastupidist kinnitatakse. Käib ka muu kohta - pole sõdureid - on sõdurid jne..
Jah, see on nagu Newtoni seadus juba. EU-l on lähiajaloo sündmuste näol kõvasti materjali millest õppida - loodan, et ka õpitakse.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23184
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas ruger »

Rünnakuga Ukrainale, kaotatakse ära ka võimalus NATO-l hakata koostööd tegema Ukraina üksustega. See omakorda jätab narriks lääneriigid ja USA. Vaevalt, et neid enam siis toimuma hakkab. Eelnevalt võimul olnud "kaikamehed" tunnistatakse ebaseaduslikuks ja pannakse kinni või põgeneb, kui jõuab, läände. Miks praegu arvestatakse ainult Vene fõderatsiooni (regulaar)sõjaväega? Venemaal on väga arvukas sisevägede võimekus koos piisava hulga tehnikaga. Mis oli Zapad 2013 õppuse suurus? Ametlikult ca 13 000. Mitteametlikult aga ca 100 000 ringis(koos sisevägedega). Ka nemad võidakse käiku lüüa Ukrainas stabiilsuse saavutamiseks. Nendestki piisaks Ukraina ülevõtmiseks. Neilgi on raske ja muud tehnikat piisavalt.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kuido20
Liige
Postitusi: 3421
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kuido20 »

ruger kirjutas:Rünnakuga Ukrainale, kaotatakse ära ka võimalus NATO-l hakata koostööd tegema Ukraina üksustega. See omakorda jätab narriks lääneriigid ja USA. Vaevalt, et neid enam siis toimuma hakkab. Eelnevalt võimul olnud "kaikamehed" tunnistatakse ebaseaduslikuks ja pannakse kinni või põgeneb, kui jõuab, läände. Miks praegu arvestatakse ainult Vene fõderatsiooni (regulaar)sõjaväega? Venemaal on väga arvukas sisevägede võimekus koos piisava hulga tehnikaga. Mis oli Zapad 2013 õppuse suurus? Ametlikult ca 13 000. Mitteametlikult aga ca 100 000 ringis(koos sisevägedega). Ka nemad võidakse käiku lüüa Ukrainas stabiilsuse saavutamiseks. Nendestki piisaks Ukraina ülevõtmiseks. Neilgi on raske ja muud tehnikat piisavalt.
Leedu kaitseminister jahub maad ja ilma kokku Leedu-Poola-Ukraina ühisbrigaadist LITPOLUKRBRIG, endil pole kaitse-eelarvet ollagi.

http://donetskie.com/novosti/2014/03/19 ... treh-stran
smr
Liige
Postitusi: 929
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas smr »

kuido20 kirjutas: Leedu kaitseminister jahub maad ja ilma kokku Leedu-Poola-Ukraina ühisbrigaadist LITPOLUKRBRIG, endil pole kaitse-eelarvet ollagi.

http://donetskie.com/novosti/2014/03/19 ... treh-stran
huvitavat infot leedu kohta

http://www.lithuaniatribune.com/44087/o ... 201344087/

http://www.lithuaniatribune.com/43203/o ... 201343203/
indre599
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 16 Nov, 2010 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas indre599 »

On veel ka plaan D, mis on vähetõenäoline aga - Venemaa on siiski piisavalt sugeda saanud, majanduslik olukord pole kiita, aga lihtsalt pille kokku pakkida oleks nõrkuse näitamine, sestap käib piiride ääres veel väike poosetamine.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kana tagumik »

Obama euroopa turnee sõnum - uppuja päästmine on uppuja enese asi.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 4376
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Asukoht: www
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas PaganHorde »

Jaanus2 kirjutas:Kiiev on kõva pähkel - 2,8 milj. inimest, linn. Tšetšeenia oli väiksem ja ka seal oli Groznõi linnalahingutes hirmsasti pusimist. Võibolla täpsete ja ootamatute õhudessantidega teeb midagi ära, aga tundub, et ka selle jaoks on linn liiga suur. Millal Vene viimati üldse nii suure linna on vallutanud - Berliin ja 1945?
No tsetseenid on üldse klass omaette. Tundub et venelased ei saanudki neist jagu, et valisid reeturid nende oma rahva seast.

Relvajõud peaks Ukraina küll vist enamvähem nullist välja õpetama, aga aega pole vist selleks. Samas ma vist eelistaks mobilisatsiooniga tulnud motiveeritud vennikesi, kui ajateenijaid kellel on üksta suva mis saab. Nagu need trossid seal Krimmist.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline