Tuleb endale aru anda sellest, mis on meetmete eesmärk.Kapten Trumm kirjutas:Tegelikult, Kriku - selle kooli puhul on course of action selline, et õpilased pistetakse koos personaliga karantiini samas koolimajas, keegi ei saa välja ja sisse saab see, kel vaja. Neile tuuakse sinna kõik vajalik ja ootavad oma 14 päeva täis.
Kui eesmärk on võimalikult vähe nakatunuid, oleks tulnud piirid sulgeda 2 nädalat tagasi ning kui siis ikkagi nakkuskolde tekima peaks, ette võtta Trummi kirjeldatud tegevused.
Kui eesmärk on tipp platoostada, siis tuleks koolid & ühistransport praegu kinni panna ning avalikud üritused ära jätta.
Kui eesmärk ei ole nakatumist vältida - analoogiaks sobiks tuulerõugete puhang lasteaiarühmas - siis võib jätkata kõigega vanaviisi.
Mis eesmärk on kooli desinfitseerimisel ja 2 nädalaks sulgemisel, selle mõistmiseks olen mina liiga rumal. Juhul muidugi, kui see pole lihtsalt asendustegevus.