REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Peeter
Liige
Postitusi: 3660
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Eks ma kah tunnen ennast tiba puudutatuna. Just kui mina oleks nüüd veel suisa riigivaenlane? Oma postituses (mis nüüd viitamist on leidnud) kirjeldasin kõigepealt eespool võimalusi ja olukordi millede ilmnemisel osutub võimalikuks info-oppidega inimesi/rahvamasse ära lollitada. Seejärel kirjutasin, et ka meie omadel oleks hetk peeglisse vaatamiseks. Seejärel kirjeldasin sabatantsu testimisega (millest oleme siin juba küllalt jahunud). Ja seejärel tolle hetke valitsuse tegevus(etus)t, ehk siis tehtud sammude loogilist järgnemist asjade eskaleerumisel. Ja siis lõpsõna: ei midagi uut, hakatakse keerutama, siis avataksegi pahatahtlikele võimalus ja olukord rahvale igatsugu joga pähe ajada. Ma tõesti ei saa aru, mis siin nüüd propastopi arvates valet või riigivastast on? Hetk ju tõesti oli selline, et Kiik seletas umbmääraselt, et alkoholi müügi piiramise/keelamise/jmt teema on laual. Saaremaa oli just lukku pandud, sealt oli palju infot nii haigete rohkuse, kui ka proovide võtmisest ära viilimisest. Oli info, et on kolle Võrus (mille kohta on tänaseks arstide märgukirja alusel teinud maavanem FB-s pöördumise rahvale, kus selgitab, et pöördus vabariigi valitsuse poole meetmete karmistamiseks) ja lõpuks see, et Tallinnas on kõige suurem nakatunute arv, ehk siis võimalus üle-Eestiliseks superleviks on täitsa olemas. Ja siis samal hetkel mingi "kloun" (ükstakõik mis põhjus tal ka oli) hakkab betoonplokke kuskile äärelinna valmis vedama? Kõik kivid on kenasti paika sätitud, et üks kena pasatorm rahva peadesse istutada. Ja nüüd olen mina riigivastane??? Ja mitte need, kes neid kive ilusti veeretasid, või siis veeretada nii lasid? Lõpetagu need Stratcomid see süüdistamine ja propastopi mängimine, tehke parem tööd.
See nüüd siis minu kui selle postituse tegija lahti seletatud selgitus.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 16611
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Peeter kirjutas:Eks ma kah tunnen ennast tiba puudutatuna. Just kui mina oleks nüüd veel suisa riigivaenlane? Oma postituses (mis nüüd viitamist on leidnud) kirjeldasin kõigepealt eespool võimalusi ja olukordi millede ilmnemisel osutub võimalikuks info-oppidega inimesi/rahvamasse ära lollitada. Seejärel kirjutasin, et ka meie omadel oleks hetk peeglisse vaatamiseks.....
Rahunege palun maha austatud kaasfoorumlased.
Nendest kumbki ei pruugi olla see postitus / või need postitused, mis propastopile hammaste vahele jäi.
See oli MINU arvamus, et neile jäid silma just need postitused sellest päevast.
PROPASTOP pole seda välja öelnud kusagil, millele ta seal oma artiklis viitab.
Unustage ära see mõttetu propastopi perekooli jura seal ja ärge võtke hinge !

**************



Leedu terviseminister soovitab inimestel näomaski kanda
https://www.err.ee/1068297/leedu-tervis ... aski-kanda

Läti võib eriolukorda pikendada
https://www.err.ee/1068296/lati-voib-er ... -pikendada



Situation report - 64
Coronavirus disease 2019 (COVID-19)
24 March 2020
https://www.who.int/docs/default-source ... 703b2c40_2
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 16611
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Leedus nõudis koroonaviirus juba teise elu, jälle on asjaga seotud Ukmerge haigla
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... e=feedburn

Hispaania sõjavägi palus NATO-lt viiruse vastu meditsiinivarustust
https://www.err.ee/1068298/hispaania-so ... ivarustust
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23187
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ruger »

Venemaa majanduse teemast
Chupacabra kirjutas:Venemaal on 52 000 inimest coronakahtlusega jälgimise all
https://www.thedailybeast.com/russia-sw ... -bought-it

52 000 coronahaigega oleks nad top3 koos Itaalia ja USAga. Nii suur number selgitaks ka sealset rapsimist - Putin suvilas peidus, uus haigla, õppuste peatamine.

EDIT:
https://tass.com/society/1133655
163000 testi.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Tänased USA numbrid tulid ära.

Haigestunuid: 51825 (+21%) ja surmasi kokku 670 (+30%)

Stabiilne geenius lubas järgmine nädal piirangud lõpetada, pidi muidu riigile halvasti mõjuma.



BBC's ka meist uudisnupuke:
Outbreak on idyllic tourist island in Baltic Sea

Maris Hellrand, Estonia
Police mount checks on Saaremaa
Siim Metsmaa/Saarte HaalCopyright: Siim Metsmaa/Saarte Haal
Saaremaa relies heavily on the tourist industry which has now come to a haltImage caption: Saaremaa relies heavily on the tourist industry which has now come to a halt

The largest island in Estonia is at the heart of the Baltic state’s coronavirus outbreak, with 114 of the country’s 369 cases.

The outbreak in Saaremaa is thought to have begun when an Italian volleyball team from Milan played a local club at the beginning of March.

The island, which has a population of 33,000, has spent the past 10 days sealed off from the rest of Estonia.

“We’ve been living under in a constant state of emergency for the last two weeks and are aware of an imminent danger of an explosion (of cases). The situation could get much more dramatic,” Mayor Madis Kallas told the BBC.

The hospital on Saaremaa was the first in Estonia to set up a drive-in testing facility, but it has been struggling with a lack of supplies of protective gear. Patients in a serious condition have been sent to hospitals on the mainland.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
haistagäng
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 21 Mär, 2020 23:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas haistagäng »

Trumpi pressikas täna siis lühem kui tavaliselt. Sissejuhatavale mahalugemisele järgnevalt rääkis peamiselt ainult stiimulitepaketist ja sellest, kuidas 12.aprilliks tahaks normaalse elu juurde tagasi minna. Selle kohta lasi pressil 3-4 küsimust küsida, mis kinnitasid, et see lihavõtete deadline oli tal lihtsalt laest võetud (nagu ka arvata oli). Pärast seda ühtegi küsimust vastu ei võtnud enam ja lasi kiiresti jalga. Ei pannud tähele, et ta oleks nakatunuid või surnuid üldse maininud (siiski võib-olla ta tegi seda sissejuhatuse osas, seda paberi pealt mahalugemist keskendunult ei jälginud)
Tinker
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 19 Nov, 2015 22:38
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Tinker »

Itaalias on uute haigestunute arv langema hakanud. Langemine käib teist-kolmandat päeva järjest.
  • Pyhapäev: 6557
    Esmaspäev: 5560
Langenud on ka surnute arv:
  • Laupäev: 793
    Pyhapäev: 651
    Esmaspäev: 601
Lombardias on vähenema hakanud haiglaravi vajavate haigete hulk:
  • Pyhapäev: 9439
    Esmaspäev: 9266
https://www.nytimes.com/2020/03/23/worl ... itals.html
https://people.com/health/italy-coronav ... ssion=true
https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 8523705344
https://twitter.com/thehowie/status/124 ... 48449?s=20
OLAVI
Liige
Postitusi: 2774
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas OLAVI »

Üks mõte, mis peaks haakuma teemaga ja on osa aega meeles mõlkunud:
Meil peaks eksisteerima teatud organisatsioonid julge silmavaatega töötajatega, mis peaks tagama riigi julgeolekut, koguma teavet ja seda teavet töötlema ning edastama.

Kas nendes organisatsioonides töötavad isikud ei peaks olema kursis maailmas toimivaga, saadud infot töötlema ja tegema valitsusele asjakohaseid ettekandeid, sellisel moel et valitsus saaks asjakohaseid otsuseid vastu võtta?

Või nad tegelevad põhiliselt "meeldiva" aastaraamatu kirjastamisega?

Hetkel on jäänud mulje, et TA juhtivad seltsimehed on ammutanud meditsiinialast tarkust nendest samadest saadetest kus nad ise esinesid, või "huvitatud organisatsioonide tagatubadest".

Sest alles nüüd, kui mitmed haritud inimesed on kaamerate ette toodud, on päälik hakkanud "kindlas kõneviisis" lauseid moodustama, mis annab aimu, et varem toimiti "ehku peale" umbes kobades.
Kes küsib, on loll üks kord, aga kes ei küsi on loll surmani.
sahmik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Veebr, 2016 4:47

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas sahmik »

Fucs kirjutas: Teema juurde tagasi tulles...

...mind painavad paar küsimust mida ajakirjanikud mitte ei taipa pressikatel küsida.

Küsimused puudutavad neid haigeid, kellel on ilmselged koroonaviiruse sümptomid, kuid kes ei ole riskirühmas ja seetõttu ei kuulu testimisele.
Ei ole ilus ja kosser küsida selliseid küsimusi. Mõni sotsiaalabist elatuv tegelane võib veel niiviisi närviliseks muutuda ja sind pannakse nn. musta nimekirja. :-)
haistagäng
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 21 Mär, 2020 23:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas haistagäng »

Väljavõte Brasiilia presidendi Bolsonaro kõnest riigitelevisioonis
The virus has arrived, is being faced by us and will soon pass. Our life has to go on. Jobs must be maintained. The livelihood of families must be preserved. We must return to normality.

A few state and local authorities must abandon the concept of scorched earth, the ban on transportation, the closing of businesses and mass confinement.
https://www.time24.news/n24/2020/03/bol ... itics.html

Sama liini hoides tuleb kõige räigem eksperiment vist seal.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5552
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Manurhin »

Fucs kirjutas: Kui perearst eksib sarnaste sümptomite alusel distantsilt diagnoosimisel ilma haiget nägemata ja uurimata, siis kes vastutab vale ravi ja valest ravist tulenevate võimalike tüsistuste eest? Surma eest?
Nagu elu on näidanud, siis mitte keegi. :evil:
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3172
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Troll »

Tinker kirjutas:Itaalias on uute haigestunute arv langema hakanud.

Langenud on ka surnute arv:
  • Laupäev: 793
    Pyhapäev: 651
    Esmaspäev: 601
Kahjuks järgnes sellele teisipäeval jõnks üles 743 surnuga.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1999
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Fucs kirjutas:
1. Kuidas ja millise diagnoosi nad perearstilt saavad ?
1b. Kui saavad Covid/Sars CoV-2 diagnoosi ilma testita, siis kas need arvatakse covid/sars-cov-2 nakatunute statistika hulka?
1c. Kui ei saa Covid/Sars CoV-2 diagnoosi, siis mis diagnoosi nad saavad ja edasi sealt siis, et millise ravi nad saavad?

2. Kas perearstidel on õigus panna inimestele diagnoose (ütleme gripp, paragripp, angiin, bronhiit jms) ilma neid nägemata ja diagnoosimata?
2b. Kui jah, siis mille alusel?
2c. Kui ei, siis kuidas nad neid Covid/Sars CoV-2 haigetest ilma testimata eristavad ning otsustavad, et keda vastuvõtule kutsuda või keda kodukülastada diagnoosi ja pädeva ravi määramiseks?

Kui inimene on haige, siis selleks, et saada pädevat ravi (retseptiravimid jms), peab tal olema pädev diagnoos.
Kui perearst eksib sarnaste sümptomite alusel distantsilt diagnoosimisel ilma haiget nägemata ja uurimata, siis kes vastutab vale ravi ja valest ravist tulenevate võimalike tüsistuste eest? Surma eest?

Kuidas perearstid praegu ilma covid testimata teavad distantsilt, kumba haigust, kas covid või gripp + kopsupõletik nende patsient tegelikult põeb? Võibolla veel mõnda kolmandat haigust hoopis?

Kuna covid ravi pole, siis kas valest diagnoosist tingituna võivad perearstid jätta"kogematta" vajaliku ravi ja tähelepanuta nt gripi- ja kopsupõletikuhaiged?
Sekundeerin. bakteriaalsete haiguste puhul ei aita ibu, para jne. on vaja antibiootikume. Kui palavik nendele alandajatele ei allu on vaja perearstile sellest ka kohe teada anda.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Kõigile küsimustele ei oska vastata, mis puudutavad diagnoosimise osa, aga reeglina on nii, et kui palavik ei hakka langema 3-5 päeva pärast, hoolimata palaviku langetamiseks võetud paratsetamoolist, siis kutsutakse vastuvõtule ja tehakse analüüsid, et määrata antibiootikumide vajadust. Kõigile vastuvõtule kutsututele antakse paberist kaitsemask, lisaks veel nõuded isolatsioonile, käte desinfitseerimisele, jalanõudele kilesussid jne.

Covid-19 halveneb just teisest haigusnädalast, kui tekivad probleemid kopsude ja hingamisega (10-20% haigestunutest), seetõttu esimesel haiguslehe nädalal tõesti soovitused telefoni teel ja suunatud sümptomite leevendamisele. Praegu käsitletakse kõiki viirusi Covid-19 nakkusena, seetõttu tööle kedagi ei sunnita ja reeglina ikka vähemalt 14 päeva kodus, nagu praegused soovitused on.

Testima tõesti kõiki ei saadeta, kui sümptomid on kerged. Ma ise arvan, et võiks testida kõiki sümptomitega inimesi, isegi väga kergete sümptomitega, aga see jääb ilmselt ressursside nappuse taha. Minu teada ei saa panna välja Covid-19 diagnoosi, kui see pole laboris kinnitust leidnud. Ka näiteks gripi puhul tehakse diagnoosi kinnitamiseks kiirteste perearstikeskuses kohapeal ja saadetakse gripiseire analüüsid laborisse lõpliku vastuse saamiseks. Kui koroona on tulnud, et jääda, siis ilmselt hakkab edaspidi toimuma sama Covid-19 diagnoosimisel.

Ühesõnaga, rääkige oma perearstiga. Väga jäigad esialgsed nõuded enam Terviseameti poolt ei kehti, nagu ma olen nende ametnike avalikest esinemistest aru saanud. Olen järeldanud erinevate allikate põhjal, et Covid-19 viirust saab taltsutada ainult kahe abinõuga: sotsiaalne isolatsioon ja masstestimine. Esimene on üsnagi oluliselt juba kehtestatud, ootame ka teise ära. Loodetavasti sellega tegeletakse.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3505
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

loomake kirjutas:
Fucs kirjutas:
1. Kuidas ja millise diagnoosi nad perearstilt saavad ?
1b. Kui saavad Covid/Sars CoV-2 diagnoosi ilma testita, siis kas need arvatakse covid/sars-cov-2 nakatunute statistika hulka?
1c. Kui ei saa Covid/Sars CoV-2 diagnoosi, siis mis diagnoosi nad saavad ja edasi sealt siis, et millise ravi nad saavad?

2. Kas perearstidel on õigus panna inimestele diagnoose (ütleme gripp, paragripp, angiin, bronhiit jms) ilma neid nägemata ja diagnoosimata?
2b. Kui jah, siis mille alusel?
2c. Kui ei, siis kuidas nad neid Covid/Sars CoV-2 haigetest ilma testimata eristavad ning otsustavad, et keda vastuvõtule kutsuda või keda kodukülastada diagnoosi ja pädeva ravi määramiseks?

Kui inimene on haige, siis selleks, et saada pädevat ravi (retseptiravimid jms), peab tal olema pädev diagnoos.
Kui perearst eksib sarnaste sümptomite alusel distantsilt diagnoosimisel ilma haiget nägemata ja uurimata, siis kes vastutab vale ravi ja valest ravist tulenevate võimalike tüsistuste eest? Surma eest?

Kuidas perearstid praegu ilma covid testimata teavad distantsilt, kumba haigust, kas covid või gripp + kopsupõletik nende patsient tegelikult põeb? Võibolla veel mõnda kolmandat haigust hoopis?

Kuna covid ravi pole, siis kas valest diagnoosist tingituna võivad perearstid jätta"kogematta" vajaliku ravi ja tähelepanuta nt gripi- ja kopsupõletikuhaiged?
Sekundeerin. bakteriaalsete haiguste puhul ei aita ibu, para jne. on vaja antibiootikume. Kui palavik nendele alandajatele ei allu on vaja perearstile sellest ka kohe teada anda.
Ja seda kas hingamisteede haigus on bakteriaalne või viiruslik, ei ütle telefoni köhimise peale ükski pere ega eriarst.
Aga vastuse(d) eeltoodud küsimustele saab meediast tilkunud info põhjal kokku panna küll
1. Perearstid ei pane ilma analüüsideta Covid diagnoosi. Ka ei lähe need statistika hulka. Perearst saab suunata kahtlusaluse koroona testile. Kui test on positiivne siis läheb lõpuks statistikasse.
2. Perearst ei saa panna diagnoosi ilma haiget nägemata. Küll saab anda soovitusi a'la et "su köha ei tundu väga hull, püsi parem selle heitliku kevadise ilmaga kodus, saad kiiremini terveks." Ägeda bakteriaalse infektsiooni korral, tõsi, ei pruugi saada. Kuid praegune liikumispiirang välistab muidugi ka igatsugu muude viiruslike ja bakteriaalsete haiguste lekke.

Mind huvitab hoopis see et kas praegu võetakse test ka kõikidelt mingi haiguse tagajärjel ära läinutest. Ja kuhu statistikasse lähevad need kel organism on viirustest küll jagu saanud ja test on negatiivne kuid viirusega võitlemise tagajärjel lahkub kurnatud organism muu (kroonilise) haiguse tagajärjel.

Mis aga paneb mind tõsiselt muretsema on see et maailmas on Covid jama kestnud juba 3 kuud, kuid laiatarbelisest antikehade testist pole endiselt midagi kuulda ja samuti sellest kas siis on lootust immuunsuse tekkele või mitte... Ka Hiinas kus karantiini leevendatatkse loodetakse ju seda et kõik kes viirust kannavad istuvad või pannakse koheselt luku taha ja tervenenud hetkeolukorras edasi ei nakata teisi, kuid seda kas nad tulevikus võivad uuesti haigestuda...seda ei räägita, seda näitab ilmselt vaid aeg.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline