Olukord Kasahstanis

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7895
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

https://www.youtube.com/watch?v=gPIS698WXXk&t=1257s

Huvitav jutt endise Kasahhi peaministriga,kes nüüd asüüli saab Läänes.
Mehe arvates ilmusid rüüstamised lagedale momendil,kui Moskva hakkas tegema avaldusi,a la me oleme mures ja jälgime olukorda.
Kuni selleni toimusid rahumeelsed protestid,nagu videotes näha.
Mees ei välista,et osa rüüstamisi on tekitatud,Takajev sai selle tõttu formaalselt kehtestada eriolukorra ja paluda vägede sisseviimist.Nii õelda casus bell,eks peaministri sõnul on tegelikult Nazarbaevi perekond ja tema klann praktilised ainukesed, kes liigutavad selle riigi rahasid ning seetõttu toimuva üle väga närvis.Osa lähisugulasi vist ongi eralennukitega,kas Moskva suunas või siis Läände pannud.
Täiesti võimalik,minu arust on see,et selle toimunud Nazarbaevi ja Putleri vestluse käigus sai Vene füürerile selgeks,et kui mingit casus belli ei tekita,siis lendab kogu kupatus põlvili,millel võivad olla tagajärjed ka Venemaa sisepoliitikale.
Solovei sõnul tuli asi Kremlile väga suure üllatusena ning alguses ei osatud midagi teha.
Need pisikesed vennikesed nagu Armeenia,jne. on sellise legetiimsuse mõttes kaasa krahmatud,usun,et verisema töö teevad hoopis Kartuli Gadaffi eriväelased.Venelased minu pakkumisel proovivad mängida ingleid,iseasi,kuidas see õnnestub.
Mulle meenuvad venelaste enda memuaarid tuubis Praha sündmustest,kus tunnistati,et suuremad veretööd tšehhi-slovaki rahva kallal tegid DDR ja Ungari üksused.Esimesed vist kättemaksujanus(tollased DDR sõjaväejuhid olid endised Kolmanda Reichi vanemohvitserid) selle eest mis sõja lõppedes Tšehhoslovakkias toimus,ungarlased aga piiride nihutamiste eest peale esimest Ilmasõda.
Mistõttu siin võib olla enam vähem sama,Kartuli Gadaffi sõjaväelased võivad venelaste toetusel hakata lihunikeks.
Urams
Liige
Postitusi: 504
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas Urams »

Teenisin NA armees koos Kazastani poistega , ca 20 meest oli ,nende seas oli paar kasahhi ka ülejäänud sakslased.Kasahhid olid päris äkilised tüübid
eriti ei meeldnud neile kui neid tšurkadeks
kutsuti.Saklased olid üldse alguses imelikud,
SS värbamis plakati pealt maha astunud
mees tuli eestlast fašistiks sõimama.Pärast
olid kõige parimad sõbrad ja kaalased.Venelasi vihkasid sest nad olid
saksa sõjavangide järeltulijad ja eks venelased neid kiusasid.Rääkisid mingit saksa-vene segu ja hoidsid oma vahel hästi
kokku.Kasahhid saavad nüüd vene armeele
kätte tasuda .
hjl85
Liige
Postitusi: 6875
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas hjl85 »

https://twitter.com/shaunwalker7/status ... 50017?s=20
Autoga politseinike ahelasse sisse ja siin tundub, et saadi kätte. Auto tundub küll sama olevat
https://twitter.com/Zergulio/status/147 ... 95778?s=20
runno
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas runno »



Putinliku – nagu iga muugi diktaatorliku režiimi poolelt – on vaja rahva koondamiseks diktaatori ümber pidevat väliskonflikti. Seejuures tuleb arvestada, et Venemaa tungib avalikult kallale üksnes nõrkadele ja demoraliseeritutele.

Juba suvest alates on Vene meedias alanud kasahhide vastane hüsteeria. Aluse selleks andsid Kasahstani võimude sammud kasahhi keele kasutusala laiendamiseks.

Nõnda kirjutab online väljaanne Gazeta.ru, et venelased ei „saa Kasahstanis hingata," aga „venevastast tegevust suunab riik", kus koguvad jõudu „natsionalistlikud" parteid. Vene analüütikud nimetavad reetlikkuseks Kasahstani püüdeid eemalduda nn vene maailmast olukorras, kus „Kasahstani kõrgetes võimuešelonides on aina märgatavamal kohal venevastased natsionalistid".

Samu teese võib leida ka teise kremlimeelse online väljaande lenta.ru kirjutistest, kus viidatakse „fašismi levitamisele" läbi „natside käsilaste" Teise maailmasõja aegse tegevuse õigustamise. Viimane toimub justkui „kasahhi eliidis eksisteeriva venevastase natsionalistliku lobbi toetusel".

Sarnast seisukohta võtavad mitte üksnes Vene propagandistid, aga ka Venemaa ametlikud esindajad. Näiteks rääkis välisminister Sergei Lavrov hiljutises intervjuus Rossiiskaja Gazetale „ksenofoobiast Kasahstanis suhtumises venekeelsetesse", mis on suunatud „kultuurilisele kohalikule natsionalismile ning Venemaaga koostöö diskrediteerimisele". Üheaegselt keelas Vene siseministeerium kasahhi aktivistide sissesõidu 15 aastaks.

Üha enam kõlavad Vene meediaväljaannetes üleskutsed võtta Kasahstanilt jõuga tema põhjapiirkonnad, kus elavad valdavalt venekeelsed elanikud, ning liita nad jõuga Venemaaga. Näitena võib tuua hiljutise artikli portaalis Tsargrad, kus muu hulgas osundatakse, et Kasahastani „venelaste tagakiusamine paneb meenutama ajaloolist fakti, et „Kasahstan on meie"" ning venelased võivad minna ära koos oma territooriumiga – nagu Krimm.

See pole mingite suvaliste Kremli propagandistide jama. Sellest räägivad ka ametlikud isikud. Näiteks Vene riigiduuma saadik Vjatšeslav Nikonov kuulutas avalikult, et „Kasahstani pole lihtsalt varem kunagi eksisteerinud" ning praegune Kasahstani territoorium „on suur kingitus Venemaa poolelt". Selliseid näiteks on Vene meedias palju.

Ja kui aktiivsetest hübriidrünnakutest Baltimaade vastu hoiab Venemaad tagasi Eesti, Läti ja Leedu liikmelisus NATO-s, siis rünnak Kasahstani vastu (hübriid- või enamgi) viib otsekohe suhete teravnemisele Hiinaga. Viimane on viimastel aastatel oma mõju Kasahstanis oluliselt kasvatanud. Ent Pekingiga tülli minna Kreml kardab.
hjl85
Liige
Postitusi: 6875
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas hjl85 »

Kirgiisia/Kõrgõstan (kuidas kellegile sobib) keeldus vägede saatmisest Kaz.
https://twitter.com/SobiNewsCom/status/ ... 43392?s=20
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas Crispy »

Muidugi nüüd saab huvitav olema kuidas Putin põhjendab Venemaa vastasust sellele, et NATO oma liikmesriikide sees vägesid liigutab kui ise tegid nad "omaenda NATO" sees täpselt seda sama mille üle ise kurdavad. Eks läbirääkimistel ole nüüd hea nina alla hõõruda...

Iseenesest stsenaarium on ju peaaegu 1:1. Mõlemal juhul kutsub üks riik oma sõjalise koostööliidu liikmeid omale kaitseks (korda looma) appi. Ning mõlemal juhul ka appi tuldi. Igatahes ootan huviga mida Kremlist välja mõeldakse :mrgreen:
gooligan
Liige
Postitusi: 1409
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas gooligan »

Crispy kirjutas:Muidugi nüüd saab huvitav olema kuidas Putin põhjendab Venemaa vastasust sellele, et NATO oma liikmesriikide sees vägesid liigutab kui ise tegid nad "omaenda NATO" sees täpselt seda sama mille üle ise kurdavad. Eks läbirääkimistel ole nüüd hea nina alla hõõruda...

Iseenesest stsenaarium on ju peaaegu 1:1. Mõlemal juhul kutsub üks riik oma sõjalise koostööliidu liikmeid omale kaitseks (korda looma) appi. Ning mõlemal juhul ka appi tuldi. Igatahes ootan huviga mida Kremlist välja mõeldakse :mrgreen:


Vaadates kuidas üleöö tekkisid kuskilt relvastatud banded, kui kiirelt andis kohalik politsei alla ja kui kiiresti ja varmalt olid Vene "rahuvalvajad" valmis ning kuidas suvest saati anti kasahhide pihta verblaaselt tuld, on kokkusattumusi liiga palju.
Meie silme all toimub praegu NLiidu saadaval olevate tükikeste haaramine. Suveks on ka VV "iseseisva" riigina kadunud, hammast ihutakse Ukrainale. Lisaks peaks ärakaranud baltlased, soomlastest rääkimata täielikult finlandiseeruma.

Kui piirid on edasi nihutatud, siis midagi Varssavi-pakti laadset nõuda on ju igati paslik, sest vastu nende uusi piire on jälle NATO-sõjavägi.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas oleeg »

Kirjutasin ühes varasemas postituses:
Otsustajateks on sealmaal perekond (ehk isa), hõim ja klann. Kõrvalepõikena võib siinkohal mainida, et algselt näiski seal toimuv olevat kahe klanni omavaheline võitlus, kuid vähemalt 24 h ei ole ta seda enam mitte.

Allikate analüüs ja ka kohalike vaatlejate seisukohad viitavad nii toimuvate sündmuste, põhjuste, tegelaste ja ka eesmärkide erinevusele. Püüan võimalikult selgelt ja lihtlausetega seda keerulist pilti lühidalt selgitada.
Lihtrahvas protestib keerulise olukorra pärast. Lihtrahva valdavalt rahumeelsete miitingute kõrvale tekkisid mingil hetkel üsna organiseeritud noortest meestest koosnevad relvastatud rühmitused. Kui rahva meeleavaldused ei viinud lausvägivalla ja põletamiste-rüüstamisteni, siis nende noorte meeste tegevus viis.
Nüüd on kohalikke olusid hästi tundvad vaatlejad käinud uuesti välja kahe klanni omavahelise võitluse teooria ja toonud selle nö lihtrahva meeleavalduste kõrval esile.
Kirjeldatud sportlike ja relvastatud noormeeste tegutsemine algas kohe pärast seda kui president Tokajev oli valitsuse laiali saatnud. Vaatlejate arvates oli just see nö käivitav moment kahe klanni sõjas: Nazarbajevi järeltulija oli valitsuse liige ja oodatav tulevane president.
Sisuliselt on siis möll Nazarbajevi ja Tokajevi klannide vahel võimu pärast ja rahvas vaatab lollide nägudega pealt...

Kuna Tokajev kutsus abi väljast, siis on edasine justkui veelgi keerulisem. Vaatasin juba päeval, et nii vene kui valgevene allikad (ka Luka ise) ei olnudki väge täis vaid üsna äraolevad või vaoshoitud. Ei osanud sellele mingit põhjust leida, kuid kui jutt on vana sõbra Nazarbajevi mängumaale minekust siis see võiks vaoshoitust selgitada.

Võimalik, et käesolev postitus on liiga lihtsustatud, kuid paremini ei osanud.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23494
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas ruger »

Venemaa saadab siis 3000 meest, Armeenia 70, Valgevene saadab kompanii-ca 150-200 meest, Tadžikistan 200 meest, Kirgiisid 800 meest. Ca 4300 meest, nii suure riigi kohta, on vähevõitu....
Reports say #Russia will send about 3000 servicemen to #Kazakhstan, likely the largest contingent from the CSTO nations, which is no surprise

https://twitter.com/MarQs__/status/1479041288666337283
Armenian contingent for peacekeeping mission in #Kazakhstan will be 70 servicemen

https://twitter.com/MarQs__/status/1479023981621661701
Lukashenko says #Belarus is sending a company of peacekeeping troops to #Kazakhstan

https://twitter.com/MarQs__/status/1479087307542216710
Tajikistan's contingent for peacekeeping mission in #Kazakhstan will be 200 servicemen

The 25th special-purpose brigade "Scorpion" of the Kyrgyz army is moving towards the border with #Kazakhstan from its permanent deployment in the city of Tokmok

https://twitter.com/MarQs__/status/1479026384907476993
Võimalik osaleja-Kirgiisid saadavad oma spetsnazi brigaadi (ca 800 meest tegelikult) Kasahstani piirile.

Väidetavalt liitunud ka aserite üksused
Russia, Belarus, Armenia, Azerbaijan, Tadjikistan have sent military contingents to #Kazakhstan.
Via tgm Belsat
https://twitter.com/Den_2042/status/1479001438827261953
Viimati muutis ruger, 06 Jaan, 2022 17:55, muudetud 2 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Miki
Liige
Postitusi: 1508
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas Miki »

Kasahstani territoorium on valdavalt tühi. Enamik inimestest elab linnades. Riigi valitsemiseks peaks kontrollima asustuskeskusi.
Linnalahingutes pole ilmselt jõustruktuuridel kerge võidelda Tšingis-khaani geenidega vastasega, keda on palju ja igal pool.
Kas Putini kõrvad kusagilt paistavad? Asi võib ikka nii käest minna, või ongi juba läinud — kahtlane…

Kokkuvõtvalt veelkord juba läbi jooksnud videomaterjali ühelt “vidistajalt”.
https://twitter.com/KarmaBash

https://worldpopulationreview.com/count ... population
Manused
Kazakhstan_Population_Density,_2000.jpg
Kazakhstan_Population_Density,_2000.jpg (55.58 KiB) Vaadatud 2092 korda
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23494
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas ruger »

Kohapealne olukord
Arrived in #Kazakhstan. Big queues at petrol stations. People struggle to buy food since most shops are closed. Because of internet blockade, people cannot withdraw cash or even top up their phones. Only local voice calls are getting through.

https://twitter.com/abdujalil/status/14 ... 9657674752

Venemaa poolt osalevad siis vähemalt need üksused.
Ren TV reports that the VDV's 76th Air Assault Division's spetsnaz company and a company from the VDV's elite 45th Spetsnaz Brigade will be deployed. GRU/GU Spetsnaz brigades have also reportedly been alerted

https://twitter.com/RALee85/status/1478894152549126144

Mingi osa Nazarbajevi perekonnast põgenes Dubaisse
Секретный самолет из Нурсултана приземлился в Дубае: там часть недвижимости семьи Назарбаева и экс-главы КНБ Масимова, владеющего апартаментами в Executive Towers и Dubai International City
https://twitter.com/Wild_Vagabond_/stat ... 0739112960
Viimati muutis ruger, 06 Jaan, 2022 18:13, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kuido20
Liige
Postitusi: 3423
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kazahstani probleemid

Postitus Postitas kuido20 »

Venelaste paiknemine Kasahstanis
Manused
Elanikkond.jpg
Elanikkond.jpg (47.75 KiB) Vaadatud 1973 korda
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 43381
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukord Kasahstanis

Postitus Postitas Kriku »

Muutsin teema pealkirja ära.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 4761
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Olukord Kasahstanis

Postitus Postitas Madis Reivik »

Tore oli vaadata kuidas "motiveeritud politsei" jättis lihtsalt ühe oma vandi maha peksmiseks ja lisas kiirust.

Lõhnab sedaviisi et president puuakse jalgupidi üles, kaudselt või siis kohalikke tavasid arvestades otseselt. Vaenulike välisjõudude kaasamine "siseriikliku korra ja stabiilsuse tagamiseks" on riigireetmine kuubis.

Ja need "spetznatsid" kes lennukist välja jooksevad, hakkavad rüüstama ja marodööritsema esimesel võimalusel ning hoiavad oma nahka nagu saavad. Mis sa sest kullast tasku muidu topid, ega seda lõhkise peaga ju kulutada ei saa.

Masendav lihtsalt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist