https://forte.delfi.ee/artikkel/9614320 ... mide-vastuEnne seda kehtestas Joe Biden ajalehe andmetel isiklikult veto Poola MIG-29 lennukite Ukrainale üleandmisele, et mitte provotseerida Putinit.
Biden arvab tõsimeeli, et S-300 üleandmine provotseerib vähem?
Vastavalt Pentagoni hinnangule, on Ukraina õhujõududele jäänud 56 hävitajat, mis on umbes 80% Ukraina õhujõudude jõust sõja alguses.
Võibolla seepärast ka USA lennukite teemal ei kiirusta, venelaste lennuväljarünnakud pole suuremat kahju tekitanud.
Väike ristkorrutis ja selgub, et UKR ÕV täisjõud sõja alguseks oli 70 lennukit, mis teeb kaotuste arvuks 14 lennukit ehk umbes 1 lennuk päevas. Kuna taolises olukorras võivad mittelahingulised kaotused olla pool, siis pretendeeriks VF 6-8 lennuki hävitamisele, ülejäänud on kaotatud tehniliste rikete, piloodi vigade vms pärast. UKR suuruse riigi kohta on muidugi 70 lennukit kohe vähe niiehknaa, umbes sama palju kui Soomel, seejuures Soome paneks erilise kahtluseta välja 2-3 korda rohkem lahingulendusid ja palju suurema efekti, kuna neil on paremad lennukid ja relvad.
Muidugi, seda "hävitajate küsimust" analüüsidest tuleb arvestada, et umbes poole UKR lennuväest (või 1/3) moodustavad õhuvõitluseks võimetud tüübid nagu Su-24 ja Su-25. Mis asetab selle "poola hävitajate case'i" uude valgusesse -
nende tulek kastavab õhuvõitlusvõimelise UKR lennuväe komponendi umbes kaks korda suuremaks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.