Eesti Vabariigil on mitu energiaalast probleemi, need on vaja lahendada:
1. On ehitatud kahjulikku juhuelektrit tootvaid tuuleparke ja seda lollust jätkatakse veelgi. Vaadage minu koduleheküljel olevast artiklist piltideseeria, millist tuulepargide toodang tegelikult on. Vanim pilt on aastalt 2017 ja kõige uuem septembrilt 2022. Näiteks eile 24.10.2022 kell 12.51 kõik Soome tuuleveskid tootsid kokku elektrit võimsusega 21 MW, kõguvõmsus on aga umbes 4400 MW.:
https://jput.fi/Verovaroin_tuetaan_tuulivoimahui.htm
2. On võetud maha põlevkivijaamu. Need on vaja võtta tagasi kasutusele kuni on ehitatud hulgaliselt tuumaelektritoodangu Eestisse - las see mõne aja haiseb.
3. Kasutatakse laialdaselt maagaasi - sellest on vaja perspektiivis vaja lahti saada täielikult.
4. Ka päikesepaneelidel toodetav elekter on kahjulik juhuelekter. Talvepakastel Eestis kulutatakse elektrit kõige rohkem, aga päikesepaneelid toodavad väga vähe elektrit või ei tooda üldse.
Lahendus
Eestisse oleks pidanud tuuleveskide ja päikeseparkide asemel ehitada oma suur tuumajaam - pole ehitatud - aga veelgi pole hilja.
Soovitan soojalt 1340 MW tuumajaama APR1400 Lõuna-Koreast. Esiteks üks selline ja planeerida alualgselt vähemalt teine samasugune juurde. Pidage meeles, et Soomest imporditakse peaaegu pidevalt elektrit võimsusega umbes 1000 MW (hetkel 1018 MW):
https://jput.fi/Ydinvoima_Etela_Korea.htm