www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Sept, 2021 14:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis toimub VENEMAAL....
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2007 22:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Dets, 2005 12:22
Postitusi: 354
Ma ei saa aru, miks venemaal niimoodi rahvas eesti vastu on. Neil ei ole ju ajalooliselt eestlaste vastu eriti midagi. Pigem vastu pidi. Mis selle kõige taga on... lippude põletamine, meedias halvustamine, fašism... ????


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2007 22:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Nov, 2004 17:40
Postitusi: 253
Nemad õpivad ajalootundidest nõukogude stiilis ajalugu, pooleks punapropagandaga. Ega meil siin isegi Eestis võiks asi natuke prarem olla selle venelaste haridusega. Praegu käivad igasugused "antifašistid" neil koolides loenguid pidamas ja KAPO ei tee midagi.
Ma arvan, et kui natuke uurida, leiad selle nõukogude käsitluse ajaloost kusagilt üles ka. Seda on siit foorumist ka läbi käinud.

Sama pask tuleb neil ka igast suuremast meediakanalist. Meedia on sealpool Putini kontrolli all.

Sellepärast ongi selline olukord nende lippude põletamistega jne. Kui ikka inimesele eluaeg ühte idiootsust on pähe aetud, siis pole muud tagajärge oodatagi.

Ja ega eestlased sinna eriti midagi muuta ka ei saa. Mis sa lolliga ikka vaidled, tõest aina et sa kaamel pole ja tuleb uus laTib, hakka uuesti pihta tõestamisega. Parem elagem rahulikult oma elu edasi, õlitame õhtuti relvi, teeme oma otsuseid sõltumata idakate vihapursetest.
Ega nad kallale ikka ei tule ja kui tulevadki, siis oleks niikuinii tulnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2007 23:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 31 Jaan, 2005 20:45
Postitusi: 1378
Asukoht: Planeet Maa
Vasjalandi võiks võrrelda hüsteerikuga kes oma lähedasi luhtaläinud elu pärast süüdistab.
Ikka et teised kõik on süüdi ta kõikvõimalikes ja -võimatutes hädades.
Mida rohkem virr-varr aga hüsteeriku peas süveneb, seda rohkem on ümbritsevad süüdi.
Ning et hariduse & väljendamisoskusega on asjalood nagu nad on, siis ainult rusikatega vehkimisega tekibki mingitlaadi võimalus teistele midagi selgeks teha - muidu ju ei kuulata.
Asjaolu, kas lõuatakse ja viibutatakse hullunult rusikaid parajasti Tšetšeenia, Gruusia, Ukraina, Läti, Eesti või mistahes muu naabri suunas, pole oluline, naguinii on kõik süüdi.
Nii või naa. :roll:

_________________
TÕDEONAJATÜTAR


Viimati muutis Sollmann, 28 Jaan, 2007 20:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 0:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Dets, 2005 12:22
Postitusi: 354
krt, lausa kurb on, et meid on no NII vähe....
miljon eestlast võibolla.

Isegi kui kõik noored jänesteks hakkaks... oleks muutus väike :(


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 2:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Nov, 2004 17:40
Postitusi: 253
Olgu kasvõi miljon. Kui sellest piisab, on hästi.

Eestlasi on läbi aegade suht vähe olnud. Aga mina usun, et kui me oma tuleviku suhtes hoolikad oleme, jääme püsima. Me oleme tugev rahvas.

Võrdluseks soovitan külastada näiteks Inglismaad. Siis on kohe näha, et väga suur rahvaarv ei ole tingimata hea asi. 60 miljonit inimest väikese saare peal on liig mis liig. Loodust siin enam ei leidu, ainult meeletu hulk inimesi ja liiga vähe ruumi. Maakera on räigelt ülepopulatsioonis. Seda küll ei taha, et Eesti selliseks muutuks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 5:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Nov, 2005 22:30
Postitusi: 1772
Asukoht: Harju
Palju selles teemas militaarset infot on? Moded?

_________________
Huvitun maisest rasketehnikast.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 9:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Mai, 2005 12:46
Postitusi: 463
Asukoht: põlvamaa
plekkpea kirjutas:
Palju selles teemas militaarset infot on? Moded?
No mida sa ise siin modereerid? Täiesti asjakohane teema ju. Kuigi samas saan aru venelastest seal kes on koguaeg infosulus elanud. Nad ei tea elust-olust midagi vaid püüavad oma uhkust väljanäidata valedele jälgedle juhituna. Jutt käib ju meie militaarsest ajaloost. Samuti ka veendumustest. Tundub, et ka Sina ei valda teemat. :evil:

_________________
Muideks lahe foorum on see :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 11:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 21 Jaan, 2005 1:33
Postitusi: 2330
Asukoht: Tartu
keegi võiks parem teha pikema uurimuse sellest, MIKS venemaa kujutab endast juba iidamast-aadamast oma naabritele ohtu? MIKS said alguse sellised poliitilised-välispoliitilised protsessid, mis sajandite jooksul sünnitasid sellise rahva, mis hoolimata riigikorrast ja valitsejast on selline nagu ta hetkel just on?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 11:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 21 Jaan, 2005 1:33
Postitusi: 2330
Asukoht: Tartu
plekkpea kirjutas:
Palju selles teemas militaarset infot on? Moded?


on sul kahju muu kõrvalt ka seda teemat lugeda?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 17:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Dets, 2005 12:22
Postitusi: 354
---------------------------------------------------------
Ärge äratage Vene karu, tuleb kallale!

www.DELFI.ee
19. jaanuar 2007 11:14
saada sõbrale sms-igasaada sõbrale sms-iga
saada sõbrale emailigasaada sõbrale emailiga
teade toimetajaleteade toimetajale
loe kommentaare (465)loe kommentaare
prindi uudisprindi uudis

AFP/Scanpix
Propagandaetenduseks kujunenud ORT Pervõi Baltiski Kanali telesillas ainsa riigikogulasena osalenud Raivo Järvit ähvardati, et Vene karuga pole mõtet mängida, sest muidu ärkab võimas loom üles.

Raivo Järvi lausus ETV saatele “Terevisoon”, et neljapäevase saate eesmärk oli luua telesild, milles käsitleti sõjahaudade teemat.

Reklaam

Järvi sõnul oli tema idee tuua välja aspekt, et Genfi konventsioon lubab sõjahaudadesse sängitatud ümber matta, kui see osutub vajalikuks riigi stabiilsuse seisukohast. “Debatis mindi sellest mööda, loobiti vaid suurriiklike loosungeid,” sõnas Järvi. “Põhipostulaat oli, et ärge mängige karuga, karu võib tungida teile kallale.”

Järvi kutsus peale saatetegijate ettepaneku saamist endaga kaasa Venemaal õppinud akadeemiku Peeter Tulviste ja Mihhail Lotmani, keda tema päritolu pärast oleks raske fašistiks tituleerida.

Edasi aga läks asi imelikuks. Nimelt küsisid saate korraldajad Järvilt, kas viimane ei saaks kaasa kutsuda viit sõpra, kes toetaks tema vaateid. Et saatel oleks publik, mis koosneks esinejatel oponentidest ja toetajatest. “Aga see polnud ju kokkulepe,” nentis Järvi.

Seejärel leidsid saatetegijad, et kutsuvad kohale Eesti antifašistliku liikumise juhid Andrei Zarenkovi ja Arnold Meri. Sellega oli Järvi esialgu rahul — et ju siis saate formaat nõuab. “Tulviste aga ütles, et massimõrvarite ja küüditajatega pole ta nõus ühes saates osalema,” meenutab Järvi.

Kuna tekkis oht, et eestlasi ei tule, siis lubasid korraldajad, et publik saab olema neutraalne nagu tapeet. Et pole vahet, kes seal istub — olgu nad või marslased, meenutas Järvi saatetegijate sõnu.

Sellevõrra suurem oli saates saabunud riigikogulaste üllatus, kui nende vastas istus kogu nõukoguliku ekstremisti au ja hiilgus, kes rullis välja SS-väeosade tunnustega ehitud plakatid.

“Selle peale ütles Tulviste, et tema lahkub, tema sellest palaganist osa ei võta,” meenutab järvi. “Ka Lotman ütles, et kui Peeter lahkub, siis temagi.”

Järvi aga jäi paigale, et mitte jätta Eesti suursaadikut Moskvas üksinda ning üritada veidigi väljendada Eesti ametlikku positsiooni.

Moskva-poolses stuudios oli nii pro-putinlike kui ka režiimile oponeerivaid inimese.

Pro-putinlikele jõududele anti saates Järvi sõnul täismahus sõna, kui aga võtsid sõna oponendid sh Järvi, siis lõigati nende jutule sisse.

Karuga mängimise juttu ajas filmimees Nikita Mihhalikov, kes selles mõttes üllatas Järvit.

“Ma hindan seda, et ta on alustanud seda protsessi, kus üritatakse nõukogude inimest transformeerida vene inimeseks,” lausus Järvi ja lisas, et sellega siiski ei piirduta, vaid arendatakse edasi unistust suurriigist, deržaavast.

Viimane sõna jäi siiski Järvile. “Nad ise rääkisid, et nemad ei vastuta nõukogude okupatsioon eest, et nemad on Venemaa. Siis ma ütlesin, et vene inimesed matavad kristlastena oma inimesed kalmistule, mitte ei võitle diktatuurliku monstrumi eest.”

Saatest pidi lahkuma ka Dmitri Klenski. Parlamendisaadikud osutasid, et kui Eesti-poolses stuudios on opositsioonilised taustajõud, et siis võiks ka Moskva stuudios olla esindatud vaid opositsioon.

Järvi sõnul kulutati saateks tund Eurovisiooni kaudu tellitud eetriaega, mille hinda oskab ta endise teletöötajana suurepäraselt aimata.

Pronkssõduri küsimuses leiab Järvi, et enne valimisi ei toimu Tõnismäel midagi. Kas seal jõutakse midagi teha enne 9. maid, sõltub Järvi sõnul uuest koalitsioonist.

Järvi meelest oleks pronksmehe ideaalne koht Maarjamäel, kus valitsev pompöössus sobiks venelaste suurrahva hinge nõudmisega.

----------------------------------------------------------------------------------

Muidugi need eesti poliitikud on ka ühed kuramuse jänespüksid, kuhu nad jooksevad, löönud need jobud stuudiost välja ja ütelnud ära mis neil öelda on.
Sesmõttes oli Raivo Järvi õige mees!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 18:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Mär, 2006 14:43
Postitusi: 113
No kui ta oleks keskerakondlane olnud, oleks ta edgari käest selle eest vitsa saanud. :P Aga ta õnneks ei ole! Siis oleks vestlus nagu monoloog venemaal venemaaga olnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 18:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2006 21:48
Postitusi: 294
Mehed! Sama teema propaganda all.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 19:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1772
Asukoht: Eesti Kuningriik
Üks näide. Suusavõistlustel täna tõmmati eesti lipp tagurpidi vardasse. Kindlasti "kogemata" juhtus väike aps :idea:

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 20:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Veebr, 2005 23:49
Postitusi: 273
Asukoht: Läänemaa
Ise olen kuulnud sellist legendi,et putini isa olevat Eesti "vabastamise" ajal
saksapoolel võidelnud eestleste kätte vangi langenud,kuid hiljem põgenenud.Selle pärast pidi Putin suhtuma eestlestesse kui reeturitesse.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2007 22:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 15 Mär, 2005 11:15
Postitusi: 1649
Mina jälle ei saa aru, mille üle siin üldse imestatakse? Venemaa ja laiemalt võttes kõik mis tuleb idast on olnud juba aastasadu meie ja kõikide teiste meie saatust jagavate rahvaste (näiteks soomlased, lätlased, leedulased jne. kuni Vahemereni) jaoks olnud negatiivne ja hukutav. Idanaabriga pole olnud ajalooliselt mingit sõprust ja ei tule ka tulevikus.

Kahjuks on paratamatus see, et Venemaa on meie majanduse arengu seisukohast vaieldamatult partner number üks. Sellest ei saa me ei üle ega ümber. Lihtsalt meie geograafiline asend seab siin omad reeglid. Seepärast võiksi minu arvates meil olla selle riigiga vaid kaubanduslikud suhted. Poliitikat bpole siia vaja vahele toppida - Venemaa ei saa iial aru meist ja meie ei saa aru nendest. Milleks siis üldse tõmmelda ja reageerida Venemaa provokatsioonidele?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt