Brittide Sky Newsi lugu orkide laevadest ja tegevusest Nordstream 2 juures.
Asjaomaste niinimetatud kummituslaevade hulka arvatakse olevat Vene mereväe uurimislaev Sibirjakov, puksiir SB-123 ja kolmas Vene mereväe laevastiku laev, mida pole tuvastatud.
Kuigi kõigil neil laevadel olid saatjad välja lülitatud, suutsid ringhäälinguorganisatsioonid jälgida nende liikumist pealtkuulatud raadioside abil, mille laevad saatsid eelmise aasta juunist septembrini Venemaa mereväebaasidele.
Esimene laev, mis 2022. aasta juunis Nord Streami plahvatuspaiga lähistel piirkonda külastas, kuulus väidetavalt Vene mereväele aluse raadioside ja kasutatava sageduse tõttu.
Veel üks tähelepanuväärsem laev sisenes piirkonda hiljem ja tuvastati edukalt kui Sibiryakov, teaduslik uurimislaev, mis toetab veealust tegevust.
Selle laeva pardal olev meeskond ja spetsialistid on harjunud vee all seadmeid juhtima, samal ajal kui veealuseid sõidukeid saab käivitada selle ahtrist.
Taskuhäälingusaade uurib ka ideed, et Nord Streami torujuhtmetele asetati mingisugune laeng, mis põhjustas tohutu plahvatuse – Sibirjakov on "täiuslikult võimeline seda operatsiooni läbi viima".
Kolmas laev, mereväe puksiir SB-123, viibis väidetavalt piirkonnas vaid viis päeva enne plahvatusi ning raadioside andis mõista, et see viibis seal terve õhtu, enne kui ta Venemaale tagasi sõitis.
Ringhäälinguorganisatsioonid ütlesid, et satelliidipildid toetavad väiteid ebatavaliste marsruutide kohta, samas kui teised Saksamaa teated olid teatanud, et see asus 21.–22. septembril toimunud plahvatuste piirkonnas.
Sari ei anna veenvaid tõendeid selle kohta, mida laevad tegid või kas plahvatuste taga oli kindlasti Venemaa, kuid tekitab küsimusi tegevuse ebatavalise iseloomu kohta.
https://news.sky.com/story/russian-ghos ... s-12871910
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH