Donald Trump JÄLLE president

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 5119
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas AMvA »

nukkel kirjutas: 12 Jaan, 2025 21:08 Ei ole nüüd inimene ja seleta lahti mida sa oma jutumärkidega mõtled.
Ega sa veidi kohtlane ei ole?
nukkel
Liige
Postitusi: 1651
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas nukkel »

AMvA kirjutas: 12 Jaan, 2025 21:59
nukkel kirjutas: 12 Jaan, 2025 21:08 Ei ole nüüd inimene ja seleta lahti mida sa oma jutumärkidega mõtled.
Ega sa veidi kohtlane ei ole?
Paberit ei ole millega tõestada, aga kui see sind paremini paneb tundma siis jah.
hjl85
Liige
Postitusi: 6863
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas hjl85 »

Hegseth (Trumpi kanditaat kaitseministriks) nimetas Senati kuulamisel vatte USA vaenlasteks, kes koos Hiinaga tahavad USA tõrjuda välja Arktikast ja Vaikselt ookeanilt
mart2
Liige
Postitusi: 6419
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas mart2 »

hjl85 kirjutas: 14 Jaan, 2025 18:40 Hegseth (Trumpi kanditaat kaitseministriks) nimetas Senati kuulamisel vatte USA vaenlasteks, kes koos Hiinaga tahavad USA tõrjuda välja Arktikast ja Vaikselt ookeanilt
Sellisel väljaütlemisel on ainult siis usutavust, kui seda kinnitab Trumpi-Putini kokkusaamine!
Muidu on ainult vaht mis peab meeldima Senatile!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
RandomGuy
Liige
Postitusi: 251
Liitunud: 12 Aug, 2021 14:09
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas RandomGuy »

https://x.com/realDonaldTrump/status/18 ... 2168249386

Ulme, 2 päeva ametisse vannutamiseni ja vana lükkas krüpto scammi käima. :lol: Komöödia kuubis.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23192
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas ruger »

Homme tulevad tõenäolised Trumpi esimesed otsused-üle 200 allkirjastatakse
TRUMP TO SIGN OVER 200 EXECUTIVE ORDERS TOMORROW

Key actions include:
•Declaring a border emergency and issuing a proclamation to close the border.

•Designating cartels as foreign terrorist organizations.

•Reinstating “Remain in Mexico” and ending “Catch and Release.”

•Directing the military to begin a new phase of border wall construction.

•Reversing Biden’s energy drilling restrictions.

•Mandating federal employees return to in-person work.

•Halting offshore wind leases.

•Eliminating DEI hiring practices in the federal government, prioritizing merit-based hiring.

•Withdrawing from the Paris Climate Accord.

•Ordering all agencies to deregulate and reverse actions increasing costs for Americans.

•Suspending security clearances for 51 officials who misled about the Hunter Biden laptop story in 2020.

•Implementing a “hiring freeze” at the Department of Energy (DOGE).
https://x.com/Osint613/status/1881109179189825935
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43807
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ukraina "kiire rahu" teemal on vana end kenasti nurka värvinud.
Esimene president läbi ajaloo, kes tikub ise Moskvasse, et seal saada põhjalikult trukitud. Hetkel puudub lihtsalt reaalne võidustrateegia USA jaoks.
Näen siin kahte, suhteliselt kiiret (st aasta jooksul) rahu varianti, mõlemaga kaasneb tubli võimalus inimkonna tunduvaks vähendamiseks, üks juhtub varem, teine hiljem.

1. Ukraina survestatakse (sõjalise abi lõpetamise teel) rahule suuresti Vene tingimustel. Point taken, läänest pole suuremat vastupanu karta, peale 2-3 aastast taastumist proovitakse jõudu juba nt 3B kallal. Ehk asi eskaleerub VF-NATO sõjaks, kust on kukesamm inimtekkelise kliimajahenemiseni.

2. Vana lendab "guns blazing" Kremlisse, kuid kuna erilist jõuõlga pole, siis Putin lennutab ta ipponiga ukse taha tagasi. Solvunud ja eneseimetleja Trump võtab seepeale appi sõjalise veenmise (nt lennukeelutsoon Ukrainas), kust jääb taas kukesamm kliimajahenemiseni. See võib siia eskaleerumiseni juba sel aastal.

Ehk erinevus on 1-2 aastat ajaliselt.

Moraal - pole vaja valimistel röökida asjust, mille ajalist kestust sa ei kuidagi kontrolli. Olen üsna kindel, et kui Trumpi "rahuplaan" seisneb lihtsalt Kremli ees pükste maha ajamises (mida peab tegema ka Ukraina), siis Zelenski saadab ta pikalt, isegi kui talle jääb alles üksnes EU abi. Pigem tekitab rahu kui valmislubadus Kremlile võimaluste akna - Trumpile on nüüd rahu vaja iga hinna eest ja selles kontekstis on vaja vaid põlvega see sahtel kinni lüüa, kus vahel osad kehaosad on ja pressida Trumpilt välja igasugu asju.

Siit ka mõte, et võibolla see VF aeglane grillimine Ukrainas (andes parasjagu abi) pole mitte Seniilse Geeniuse nõrkus, vaid see on julgeoleku proffide soovitatud course of action - et grillime senikaua, kui Kremlil piisavalt valus hakkab. USA-le pole UKR toetamine märkimisväärne kulu, vähemalt tänases mastaabis ja nad suudavad seda teha kindlasti kauem kui Kreml kannatada jaksab.

Loodan, et teil on keldrid kohandatud ja konservid-kuivikud varutud. Pariisi kliimalepe on siin juba peenraha, sest halvemal juhul on oodata suuremat inimtekkelist kliimajahenemist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
JimLaheyUnlimited
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 28 Juun, 2022 10:01
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas JimLaheyUnlimited »

https://www.err.ee/1609581274/saksa-suu ... usaja-eest
Suursaadik Andreas Michaelis leiab oma 14. jaanuaril allkirjastatud ülevaates, et Trumpi teine ametiaeg saab olema "maksimaalne katkestus", mis toob kaasa põhiseadusliku korra ümberdefineerimise - võimu maksimaalse koondumise presidendi kätte kongressi ja osariikide arvelt.

"Demokraatia aluspõhimõtted ning võimude tasakaal saab suures osas õõnestatud, seadusandjatelt, õiguskaitseorganitelt ja meedialt röövitakse nende sõltumatus ja neid kasutatakse võimu kuritarvitades poliitika mõjutamiseks, suurtele tehnoloogiafirmadele (Big Tech) antakse kaasjuhtimisvõim," öeldakse suursaadiku memos.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1679
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kas keegi mõistab, mis see "ennetavalt armu andmine" tähendab? Olid nad milleski süüdi mõistetud?

https://www.err.ee/1609581367/biden-and ... leyle-armu
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 10218
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas Kilo Tango »

davidsoniharald kirjutas: 20 Jaan, 2025 17:31 Kas keegi mõistab, mis see "ennetavalt armu andmine" tähendab? Olid nad milleski süüdi mõistetud?

https://www.err.ee/1609581367/biden-and ... leyle-armu
Loogiliselt peaks ennetavalt armu andmine tähendama armu andmist enne kohtu pidamist. Ehk siis enne otsust. Muidu ei saa see olla ennetav.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42807
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas Kriku »

Ilmselt siis seni korda saadetu suhtes, olgu see juba välja tulnud või mitte.
lennumudelist
Liige
Postitusi: 895
Liitunud: 09 Jaan, 2024 18:14
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas lennumudelist »

Kapten Trumm kirjutas: 20 Jaan, 2025 14:19 Pigem tekitab rahu kui valmislubadus Kremlile võimaluste akna - Trumpile on nüüd rahu vaja iga hinna eest ja selles kontekstis on vaja vaid põlvega see sahtel kinni lüüa, kus vahel osad kehaosad on ja pressida Trumpilt välja igasugu asju.
Ma pakun odava, libeda ja geopoliitiliselt ohutu variandi: Trump laseb lihtsalt oma rahulubaduse üle. Laiutab avalikkuse ees käsi: "Putin polnud rahust huvitatud", jätkab Bideni poliitikat, mis värvitakse sinisest punaseks ja kannab edaspidi nime "Trumpi eriti geniaalne poliitika".

Teine variant on, et vana ikka üritab juurutada mingit kiirlahendust. Kui välisministeeriumis ja Pentagonis nähakse, et lahendus on USA huvidele ülemäära kahjulik, siis hakatakse vastu kädisema - aga USA presidendi võim on suur: veedab esimese kuu kriitikuid vallandades, siis saab oma tahtmise.

Kui saadud tahtmine on, et Ukrainat enam ei aidataks, siis selgub, et kogu ülejäänud NATO ja EL liikmesriigid (v.a. Ungari ja Slovakkia) aitavad edasi. Ning kogu vahepealse ajaga on EL-is kaitsetööstus (Ukraina enda omast rääkimata) üha rohkem jalgu alla saanud.
USA-le pole UKR toetamine märkimisväärne kulu, vähemalt tänases mastaabis ja nad suudavad seda teha kindlasti kauem kui Kreml kannatada jaksab.
Oletades, et puuduvad põhimõtted ja ainus kütus on populism, siis Trumpi jaoks on Ukraina mahaviskamine umbes 1% majanduslikku võitu. Kui aga kannab vimma oma viimase katse pärast Zelenskilt Bideni poja suhtes tegevusi välja pressida, siis ei tarvitse ta arvesse võtta, et Ukraina toetamine on USA jaoks väike koorem.

Samas, kui viskab Ukraina maha, aga tulemuseks on, et kõik vaatavad järgmised 2 aastat telekast, kuidas Ukraina ikka edasi sõdib, EL ikka toetab, isegi Kanada ja Austraalia toetavad, UK-st rääkimata... siis Trumpi jaoks on see üsna halb PR.

Mis puudutab sinu pakutud inimtekkelise kliimajahenemise riske, siis kindlasti ei ole need null, aga kuitahes riskantsete otsuste puhul ülevalt poolt - kontrollimatu eskaleerumise riske püütakse minimeerida. Variandis 2 (lennukeelutsoon) helistab näiteks staabiülemate komitee ninamees Gerassimovile ja teatab "paha lugu, Valeri, aga me hakkame teid homme Krimmi ja Ukraina kohal ründama, olge siis tuumarelvadega chillid". Valeri siis räägib Vovale, et "sihuke paha lugu, jänkid helistasid ja ründama hakkavad, aga lubasid tuumarelvadega chillid olla ja tahavad et meie kah oleks".
Viimati muutis lennumudelist, 20 Jaan, 2025 20:08, muudetud 1 kord kokku.
lennumudelist
Liige
Postitusi: 895
Liitunud: 09 Jaan, 2024 18:14
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas lennumudelist »

JimLaheyUnlimited kirjutas: 20 Jaan, 2025 14:42 https://www.err.ee/1609581274/saksa-suu ... usaja-eest
Suursaadik Andreas Michaelis leiab oma 14. jaanuaril allkirjastatud ülevaates, et Trumpi teine ametiaeg saab olema "maksimaalne katkestus", mis toob kaasa põhiseadusliku korra ümberdefineerimise - võimu maksimaalse koondumise presidendi kätte kongressi ja osariikide arvelt.

"Demokraatia aluspõhimõtted ning võimude tasakaal saab suures osas õõnestatud, seadusandjatelt, õiguskaitseorganitelt ja meedialt röövitakse nende sõltumatus ja neid kasutatakse võimu kuritarvitades poliitika mõjutamiseks, suurtele tehnoloogiafirmadele (Big Tech) antakse kaasjuhtimisvõim," öeldakse suursaadiku memos.
Sellele analüüsile kirjutan alla kahjuks. Põhiseaduskriisi tekkimiseks USAs on lähematel aastatel riskid üleval.
vanahalb
Liige
Postitusi: 3430
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas vanahalb »

Kapten Trumm kirjutas: 20 Jaan, 2025 14:19

Siit ka mõte, et võibolla see VF aeglane grillimine Ukrainas (andes parasjagu abi) pole mitte Seniilse Geeniuse nõrkus, vaid see on julgeoleku proffide soovitatud course of action - et grillime senikaua, kui Kremlil piisavalt valus hakkab. USA-le pole UKR toetamine märkimisväärne kulu, vähemalt tänases mastaabis ja nad suudavad seda teha kindlasti kauem kui Kreml kannatada jaksab.
Usale ei Ukraina materiaalne toetamine suur kulu aga ukrainlased saavad varsti otsa. Kes seal sõdima hakkab? Mumeelest huvilisi eriti ei ole.
Kremli mehed on ju algusest peale rääkinud et Nato sõdib Venemaaga kuni viimase ukrainlaseni.
hjl85
Liige
Postitusi: 6863
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Donald Trump JÄLLE president

Postitus Postitas hjl85 »

Liitlasi isegi ei puudutanud oma kõnes...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist