Eesti kodanik mõisteti Venemaal süüdi - mis edasi...

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42811
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Eesti kodanik mõisteti Venemaal süüdi - mis edasi...

Postitus Postitas Kriku »

Moskva linnakohus mõistis Narva muuseumi direktori Maria Smorževskihh-Smirnova tagaselja 10 aastaks vangi. Mediazona teatel mõisteti Smorževskihh-Smirnova Venemaal süüdi Vene armee kohta käiva valeinfo levitamises ning natsismi rehabiliteerimises. Prokuratuur oli talle nõudnud 12-aastast vanglakaristust üldrežiimiga karistusasutuses. Kohus keelas tal ka viieks aastaks veebisaitide haldamise.

Smorževskihh-Smirnova on olnud Venemaa siseministeeriumi tagaotsitavate nimekirjas alates 2024. aasta suvest. Venemaa uurijate sõnul aitas Smorževskihh-Smirnova aastatel 2023, 2024 ja 2025 Narva linnuse ühele seinale paigutada plakateid, millel oli Venemaa presidendi pilt ja pealdised, mis sisaldasid valeinformatsiooni tema toime pandud sõjakuritegude kohta. Viimased kaks aastat on Narva lossi seinal 9. mail rippunud Venemaa poole suunatud plakat kirjaga "Putin on sõjakurjategija".
https://www.err.ee/1609811502/venemaa-m ... taks-vangi

Kui ta nüüd Eichmanni arreteerimise stiilis kokku pakitaks ja Venemaale veetaks, siis oleks see ideaalne provokatsioon :| . Loodetavasti arvestavad meie ametkonnad sellise võimalusega.
nukkel
Liige
Postitusi: 1651
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Eesti kodanik mõisteti Venemaal süüdi - mis edasi...

Postitus Postitas nukkel »

Teevad uue " Kohvri " temast.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist