Lupus, sa võiksid natuke rohkem infot tilgutada. Kas keegi konkreetselt ütles sulle, et sa riigi antud Galili ei tohi RÕKile ilmudes kaasa võtta? Või arvad sa nii sellepärast, et RÕKi kutsel ei olnud teenistusrelva kaasavõtmise vajadust kirjas?
Ma vaatan oma kutset ja tõepoolest siin ei ole kaasavõtmist vajavate asjade hulgas kirjas teenistusrelva. Samas on kirjas, et kaasa ei tohi võtta relvi ja laskemoona, kuid ma arvan, et siinkohal on silmas peetud isiklikke politseiregistris olevaid relvi.
Sõjaaja ametikohale määramise paberit vaadates on seal aga kirjas RÕKile kaasavõtmist vajavate asjade hulgas muuseas ka "Teenistusrelv (olemasolul)". Seetõttu arvan ma, et sa võid täiesti vabalt oma Galiliga (sinu teenistus/tabelrelvaga) RÕKile ilmuda. Või on kõrgel tasemel ära keelatud sulle relva väljastamine?

Ja palun ära kasuta mõistet "oma relv", sest see annab võimaluse asja valesti tõlgendada, kuna "oma" relv on tsiviilisikutel tavaliselt politsei tsiviilrelvade registris. Sinu Galil ei ole "sinu oma", vaid on riigi oma ja kantud sõjaväerelvade registrisse

. Kui selline relv on sulle kodusele hoiule antud, siis tundub enesestmõistetav ja loogiline, et sa RÕKile ilmudes võtad selle koos muu sulle väljastatud KV isikliku varustusega kaasa. Tõe huvides olgu siiski mainitud, et Relvaseaduses on eraldi mainitud sõjaväerelvi, teenistusrelvi ja tsiviilrelvi, kusjuures kõik nad on erinevates registrites ja nad on erineva kasutuseesmärgiga. Seetõttu on kutse peal "teenistusrelva" mainimine justkui juriidiliselt ebakorrektne, kuigi arvan, et silmas peeti RÕKile kutsutu kodusele hoiule antud tabelrelva.
Uus Kaitseliidu seadus lubab õppusel kasutada muuseas ka politseiregistris olevat isiklikku relva eeldusel, et tegu pole jahirelvaga. Vajalik oli vist malevapealiku luba.
Niiet Lupus sa uuri natuke asja, sest praegu tundub, et sina ei küsi ja "nemad" ei räägi ja nii te üksteisest valesti aru saategi. Kui midagi teada saad, siis räägi meile kah

!