Võta ja uuri neti otsingust - meil peaks olema päris mitu kemikaale maaletoovat firmat. Muidugi tuleb osta arvatavasti suur kogus, sest kotid on alates 25 kilost, kuid seejuures jätkub Sul seda ainet tükiks ajaks, nii et isegi lapselapsed saavad sellega läbustada...
Hinnast ma ei räägi, sest sõltuvalt puhtusastmest on hinna erinevus kuni sajakordne.
ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kas keegi oskab soovitada kohta, kust saab miskit korralikumat tossumaterjali soetada? Arnika kaupleb väikeste pommikestega, lagendikul pole neist suurt abi. E-Arsenal ei taha ka peale Kaitseväe Logistikakeskuse kellegagi Eestis äri ajada, neil muidu päris lahe kraam, teab keegi äkki mõnd tagaust või oskate mõnd teist tarnijat soovitada?
Nooruses sai tossukaid,ehk nn. rakette ise tehtud.Poistega randa,pool tundi või tund arheoloogiat ja oligi taskutes paras ports kahurimakarone.Pärast makaronid tinapaberisse ja tossukas missugune.Sai tehtud nn. tossurakette.Päris hästi lendasid.Teinekord ka soovimatus suunas. Eriti võimast teha ei saanud,need kippusid õhus lõhkema.Nalja sai tihtipeale,õnneks lõbusat nalja.
Olid ajad,olid majad.
kui veneaegsed lauatennise pallid höbepaberisse panna ja siis syydata tuleb ka päris hea toss.mingid torud olid ka valmistatud samast plastmassist. salpeetrist saab aga ka suitsuga pyssirohtu valmistada kui teda segada kollase väävli ja lehtpuusöega. täpse vahekorra saab jahimehe käsiraamatust.
Aianduspoodidest olevast kaalium-naatriumnitraadist saab ka hea tossuka.
SPRINT on selle väetisesegu nimi.On sellised roosakad kraanulid.
Teed nendest kuuma vette kallates küllastunud lahuse, leotad ajalehti selles lahuses ja seejärel kuivatad.
Ise toppisin need ajalehed suurde papist torru, mõlemag otsad kinni löödud, ühte otsa nii paarisentimeetrine auk tehtud süütenööri jaoks.
Vaata et liiga kaua ajalehti ei leota ja ouk peab olema piisavalt suur, muidu tekib midagi plahvatuse sarnast .
Seda salpeetri ja suhkru värki sai ise ka tehtud nooruses ja häbi küll öelda aga üks loll oskas sellise mõnusa u.poolekilose põleva junni 9korruselise maja ventilatsioonishahti visata :oops: .Ja pommimakarone sai venelaste sõjaväeterritooriumilt virutatud(astangu) :) .Kui venelased oma kola kokku hakkasid pakkima siis oli võimalik isegi "ausat äri ajada".S.T.sajane kimp "porohhit"=poolik stolichnaja.Nendest tehtud raketid lendasid väga edukalt.
Kui Sa ei ole ilmselt anorgaanilise keemia õpingutes veel niikaugele jõudnud, et kaaliumnitraadi ja salpeetri omadusi tunda (kaalisalpeeter muuseas on seesama kaaliumnitraat), siis on tervislikum selliste ainetega mitte tegelda. Nimelt nitraadid koos paljude ainetega, millistega Sa ilmselt soovid seda salpeetrit segada, moodustavad ülitundliku segu, mis süttib või plahvatab juba hõõrdumisest või näiteks staatilisest elektrist.
Tervist, saab ka nii teha, võtad pinksipalli, lõikad kuskil 1 cm augu. Seejärel lõikad 2 pinksipalli tükikesteks ja topid sealt august sisse, mässid pinksipalli fooliumisse. Augu koht vabaks jätta, süütenöör sisse ja põlema. Mida rohkem palle sisse tükeldad, seda kauem tossab.
head tossu saab, kui segada 4 osa suhkrut ja 6 osa salpeetrit (pole eriti vahet, millist), kuumutada segu ETTEVAATLIKLULT ja AEGLASELT ÄÄRMISELT TASASEL TULEL kuni sulamiseni (ehk siis suhkru karamelliseerumiseni) ning valada saadud lödi topsidesse. süütamiseks lisada segule tikud või musta püssirohtu.
oluline on tähele panna, et see segu võib kuumutamisel iseeneslikult süttida kuna igasugune salpeeter on oluline hapnikukandja. Seega soovitan keeta seda segu lahtise taeva all, eemal kõigest, mis võiks süttida ning hoida käepärast tulekustutusvahendeid.
kuna retseptis pole kasutatud mingeid pahasid aineid ja kuna ka lõpp-produkt pole paha, ei pidanud vajalikuks retsepti salastada.
Idikate kamp kes siin pomme ehitavad...Vaadake Youtube ja ehk aitab OK, laseme kõik õhku , segame kõik kokku...paljud teavad mida ja kus jne. pauk tuleb tossuga v ilma, suurema pauguga, käivad sageli koos ja ka eraldi