Donald Trump JÄLLE president

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
nukkel
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas nukkel »

Ehh kui uskuda meediat siis veel eelmine nädal Biden on terve ja kõbus president ja kõik kes väidavad vastupidist on sinise koidiku liikmed.
aksel90
Liige
Postitusi: 1124
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas aksel90 »

Politico kirjutab põhjustest, miks Biden lõpks ikkagi loobus: https://www.politico.com/news/2024/07/2 ... t-00170106

Eks eelkõige ikka seepärast, et värskete küsitluste järgi hakkas Bideni lootus võidule kaduma:
"Steve Ricchetti, kes on olnud Bideniga koos juba senati päevist, sõitis presidenti tema Delaware'i ranniku majja vaatama reedel. Mike Donilon saabus laupäeval. Need kaks meest, kes olid Bideni kõrval oluliste otsuste tegemisel, kas kandideerida presidendiks 2016. ja 2020. aastal, istusid presidentist eemal, sest tema covidi test andis endiselt positiivse tulemuse, ning esitasid uusi hävitavaid andmeid, mis kiirendasid Bideni poliitilise karjääri lõppu.

Lisaks seadusandjate muredele ja uudistele märkimisväärselt aeglustunud rahakogumisoperatsioonist esitasid nad ka samal nädal nädalal saabunud küsitluse tulemused ja need näitasid, et võidulootus novembris on kadunud, vastavalt viiele asjaga kursis olevale inimesele, kellele, nagu teistelegi selle artikli jaoks intervjueeritutele, garanteeriti anonüümsus eravestlustest rääkimiseks. Biden esitas kokkusaamisel mitu küsimust.

Ainsad inimesed, kes viibisid pühapäeva hommikul Bideniga residentsis, olid esileedi Jill Biden ja kaks usaldusväärset abi: asepersonalijuht Annie Tomasini ja esileedi assistent Anthony Bernal. Kell 13:45 teatas ta veidi suuremale rühmale lähedastele abilistele, et oli eelmisel õhtul otsustanud lõpetada oma püüdlemise teiseks ametiajaks, lugedes ette oma kirja ja tänades neid nende teenistuse eest. Minut hiljem, enne kui teised kampaania ja Valge Maja töötajad jõudsid teate saada, postitas ta oma kampaaniakontolt ajaloolise kirja sotsiaalmeediavõrgustikku X.

Teade, mis šokeeris poliitilist maailma, muutis peaaegu kohe narratiivi Bideni ümber: tema oma partei, kes oli kolm nädalat teda salaja kritiseerinud kui isoleeritud ja eksiteel olevat talvist lõvi, kes tirib teisi demokraate endaga alla, kostitas teda nüüd armastavate austusavaldustega, kiites tema saavutusi, avalikku teenistust ja isetut otsust, mis nende sõnul seadis riigi esikohale.

Asi polnud selles, et president oleks väsinud oma partei seesmistest lahkhelidest — ehkki ta oli ka seda. Pigem oli asi selles, et Biden ise oli lõpuks veendunud selles, mida nii paljud teised demokraadid olid hakanud uskuma pärast tema kehva esinemist viimases debatis: ta ei suuda võita.
Ja üks väike "huvitav fakt" kah artikli lõpus:
Kui Bideni esialgses teates polnud mainitud toetust asepresident Kamala Harrisele kui tema järglasele partei kandidaadina, järgnes paaniliste sõnumite ja kõnede tulv. Hetk hiljem postitati Bideni kontol järgmine sõnum, milles täpsustati, et ta toetab tõepoolest Harrist.
vanahalb
Liige
Postitusi: 3430
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas: 22 Juul, 2024 14:51
vanahalb kirjutas: 22 Juul, 2024 12:03Siinsamas teemaski vist oli kevade poole juttu et hiinlaste pikemalt planeeritud dumping-programmi tõttu suur osa laevaehitusest tänaseks nende käes. Kui Usa tahaks täna kaubalaevastiku ehitada siis pole ei oskajaid mehi ega enam kohtigi kus ehitada.
Ah, ei tea nüüd. Lõuna-Korea ja Jaapan on ikka ka väga tugevalt pildil.
Mitte et see nüüd niiväga teemasse oleks aga Google poolt mulle esimesena välja pakutud leht hindab Hiina osakaaluks 59%. Teine on Lõuna-Korea 24% ja terve ülejäänud maailm 17% . Ilmselt on siin mõeldud Hiina omanikele kuuluvaid tehaseid ja need ei pea tingimata Hiina territooriumil olema.

In a world driven by global trade, shipbuilding companies play a crucial role in meeting the demand for ships. As of 2023, the global shipbuilding industry boasts a market size of $207.15 billion. Chinese shipbuilding companies dominate this market, holding a commanding 59% share, followed by South Korea at 24%. Other significant players include Japanese, European, and American shipbuilding companies. Looking ahead to 2024, competition among shipbuilders intensifies as global order numbers become more competitive.
https://ouco-industry.com/top-20-shipbu ... the-world/

Kui võtta samamoodi võrdlusarve kraanade või ükskõik millise muu tõõstustehnika kohta siis hiinlaste käes on liiga palju ja MAGA meestel on mõtteainet küllaga.
Isegi kui lendama peaks siis ma eelistan võimalusel Airbusi :) Ma ei tea kes Seattles praegult lennukeid kokku panevad. Vist Bideni uusasukad sest Boeingud lagunevad õhus laiali ja mõned kvaliteedikontrollist teadvad isikud on kas aknast alla kukkunud või liigkanget teed rüübanud.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 4625
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas Madis Reivik »

nukkel kirjutas: 22 Juul, 2024 20:21 Ehh kui uskuda meediat siis veel eelmine nädal Biden on terve ja kõbus president ja kõik kes väidavad vastupidist on sinise koidiku liikmed.
Nagu ikka ei suuda sa oma väidet millegagi kinnitada aga eks lase oma rada edasi ;)
ekacariya
Liige
Postitusi: 662
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas ekacariya »

Järelkajana sellele Trumpi tapmiskatsele on ka Youtube relvakanalid hakanud materjali tootma...lihtsalt võibolla kedagi huvitab.
Esimene video annab vastuse ka sellele Kapten Trummi mõeldud vandenõuteooriale et "äkki nad ise korraldasid selle".
https://www.youtube.com/watch?v=ZtJA9xuzAFE

Ballistika https://www.youtube.com/watch?v=FsvJzfXZI18
Drax
Liige
Postitusi: 1165
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas Drax »

Niipaljukest on siis nüüd relva kohta ka tilkunud, et:

DPMS odavama otsa AR15
5.56x45 moon
Punatäpp optilise suurenduseta
Harkjalga polnud
vanahalb
Liige
Postitusi: 3430
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas vanahalb »

Madis Reivik kirjutas: 22 Juul, 2024 20:41
nukkel kirjutas: 22 Juul, 2024 20:21 Ehh kui uskuda meediat siis veel eelmine nädal Biden on terve ja kõbus president ja kõik kes väidavad vastupidist on sinise koidiku liikmed.
Nagu ikka ei suuda sa oma väidet millegagi kinnitada aga eks lase oma rada edasi ;)
Bideni tervist käsitlevad memod on netist leitavad ja eks meedia siis neid võimendas.
8.juuli raport, seoses hävinguga väitluses Trumpiga. Allikas on Associated Press - AP
https://www.pbs.org/newshour/politics/r ... government

Selles viidatakse ka 28.veebruari memole(põhjalikum med.kontroll) ja et kõik on õige ehk kokkuvõttes Biden on vitaalne ja tugev mees kes puudab täita presidendi rolli. (vaata: summary)
https://www.whitehouse.gov/wp-content/u ... y-2.28.pdf
nukkel
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas nukkel »

nukkel kirjutas: 16 Juul, 2024 19:42
Madis Reivik kirjutas: 16 Juul, 2024 18:20 Paha lugu siis kui üldse aru ei saa. Kas on mõtet selgitada või on niikuinii kõik selge ?
Soovin ikka selgitust. Proovin end harida
Olen vist saabas et ootan mingit selgitust. Või see ongi antud isiku käitumisviis. Loopida igast saasta ja loota ehk midagi jääb külge.
nukkel
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas nukkel »

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-68244611
Tegelt juba siis tekkisid kahtlused Bideni tervises, aga mugavalt vajus ära.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23192
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas ruger »

USA kongressi liige käis siis vaatamas hoone katust, kust Trumpi lasti. Sinna oli kerge ligi saada. Ja seda oleks saanud kontrollida kontoriruumist.
Rep. Eli Crane shares video taken from a 2nd-floor window Secret Service allegedly had access to that overlooked the roof Thomas Crooks shot from.

Crane traveled to Pennsylvania to see the crime scene for himself.

"This video was taken from one of the windows the Secret Service had access to, overlooking the entire roof. Makes you wonder how on earth they allowed the shooter to access the roof, let alone crawl up it & fire several shots."

Crane also climbed on top of the roof where Crooks shot from, revealing just how close he was able to get to Trump.
https://x.com/CollinRugg/status/1815461287423602871

USA salateenistuse järelvalve eest vastutav kongressi liige suri 6 päeva peale Trumpi atendaati. Suri vähki. kf kummikomm-tänud täpsustamast tema surma põhjust.
https://x.com/dom_lucre/status/1815430706597630215

Salateenistuse juhti grilliti avalikul kuulamisel-LIVE TV-s
Rep. Nancy Mace just ENDED the career of Disgraced Secret Service Director Cheatle on LIVE-TV:

"This is Bulls**t! You are FULL of SH**!"

Got Cheatle to admit her "colossal failure"
Trump assassination "was preventable"
And leaks to press
https://x.com/bennyjohnson/status/1815424685523505205

Teine küsimuste esitamine veel.
Room starts cracking up after USSS director Kim Cheatle fumbles her words & claims she has a "timeline that does not have specifics" of the day Trump was nearly assas*inated.

MTG: "How did [Crooks] fly a drone over the rally area?"

Cheatle: "I would have to check the timeline."

MTG: "Why didn't you bring the timeline?"

Cheatle: "I don't have all the answers on the timeline."

MTG: "Do you have a timeline at all?"

Cheatle: "I have a timeline that does not have specifics."

*Room cracks up*
https://x.com/CollinRugg/status/1815447960739795185
Pikem video veel
REP. MTG: "Was there a conspiracy to kill President Trump?"

CHEATLE: "Absolutely not."

REP. MTG: "Then how did this happen and why are you still sitting here not turning in your letter of resignation?"
https://x.com/Motabhai012/status/1815450040934044140

Täispikkuses küsitlemine USA esindajatekoja uurimiskomisjoni ees.
https://www.youtube.com/watch?v=WJFfNnCnn74

Eestikeelne uudis ka
https://www.delfi.ee/artikkel/120309370 ... te-jooksul
Viimati muutis ruger, 23 Juul, 2024 13:31, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
lennumudelist
Liige
Postitusi: 894
Liitunud: 09 Jaan, 2024 18:14
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas lennumudelist »

Osa tundub olevat grillimine grillimise pärast. Snaiper äärmiselt tõenäoliselt ei lennutanud drooni piirkonna uurimiseks samal päeval, vaid lennutas enne, kui teada sai, et Trump tulemas on.
They say it remains unclear whether Thomas Matthew Crooks did this hours or days before the fateful rally in Pennsylvania on 13 July, reports CBS, the BBC's US media partner.
https://www.bbc.com/news/articles/c0xj5w3nx7yo

Samas - grillimine on vist vajalik. Et salateenistus polnud oma ülesannete kõrgusel, ei vaja tõesti tõendamist, teada tahetakse, kuidas nii minna sai - et mitte uuesti uurida mõne presidendi kasti laskmise järel.
aksel90
Liige
Postitusi: 1124
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas aksel90 »

Küllap ongi vajalik (iseasi, kui palju selline "yes or no" tüüpi küsitlemine tõde välja aitab selgitada). Aga hüüatused "See on pullisitt" või "Sa oled täis paska" ametlikkusele pretendeerival kuulamisel tekitavad siiski võõristust. Meenutab natuke idanaabri roppustest vohavat kõnepruuki.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42800
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas: 22 Juul, 2024 21:49
Madis Reivik kirjutas: 22 Juul, 2024 20:41
nukkel kirjutas: 22 Juul, 2024 20:21 Ehh kui uskuda meediat siis veel eelmine nädal Biden on terve ja kõbus president ja kõik kes väidavad vastupidist on sinise koidiku liikmed.
Nagu ikka ei suuda sa oma väidet millegagi kinnitada aga eks lase oma rada edasi ;)
Bideni tervist käsitlevad memod on netist leitavad ja eks meedia siis neid võimendas.
8.juuli raport, seoses hävinguga väitluses Trumpiga. Allikas on Associated Press - AP
https://www.pbs.org/newshour/politics/r ... government

Selles viidatakse ka 28.veebruari memole(põhjalikum med.kontroll) ja et kõik on õige ehk kokkuvõttes Biden on vitaalne ja tugev mees kes puudab täita presidendi rolli. (vaata: summary)
https://www.whitehouse.gov/wp-content/u ... y-2.28.pdf
Debattideks valmistutakse nädalate kaupa: näiteks https://edition.cnn.com/2024/06/20/poli ... index.html . Tuubitakse pähe fakte, harjutatakse esinemist jne. See on nagu mahukaks eksamiks õppimine, mis, nagu me teame, on vaid väikesele osale inimestest jõukohane. Debatt on aga veel karmim, sest esitus peab olema veenev ja karismaatiline. Biden jättis alguses (edasi vaadata ei viitsinud) mulje vastajast, kes on pähe õppinud, mida vaja, ning vuristab seda ette, natuke muretsedes, et midagi valesti ei läheks. Selleks ei pea tingimata midagi viga eriti olema ja väga võimalik, et tal 81-aastase kohta polegi eriti midagi viga. Lihtsalt see mäng, kuhu ta ronis, eeldab rohkemat.

Ise küsimus on (nagu ikka igasugu eksamite jne. puhul), kas neid võimeid, mida debatil demonstreerima peab, ka tegelikus töös presidendina niiväga vajatakse.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42800
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas: 22 Juul, 2024 12:03
Kriku kirjutas: 22 Juul, 2024 8:01Sõja-aja majandus nagu Venemaal, mis on Hiinas juba pikemat aega, aga millega Putin ei saa järje peale... Siin läks nüüd mõte minu jaoks kaotsi. Mis majandusmudelit ikkagi silmas peetakse?
Selline variant kus võimuloleva partei või isik määrab riiklikud prioriteedid. Mis on esmatähtis sellega võib ka kahjumlikult tegeleda niikaua kuni teised on välja söödud. See mis Hiinas toimub pole päris turumajandus ja Putin võitleb samuti selle eest saaks kodumaise tööstuse käima . Muidu ainult vahendavad ja varastavad.
Võrdlus on ikka metsa poole. Venemaa kulutab sõjale ca. 8% SKP-st (näiteks https://forte.delfi.ee/artikkel/1203091 ... -see-lopeb ) ja üritab samal ajal sanktsioonidega hakkama saada.

See, millest sina kirjutad, on käsumajanduse osakaal.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23192
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Donald Trump tagasi?

Postitus Postitas ruger »

lennumudelist kirjutas: 23 Juul, 2024 0:20 Samas - grillimine on vist vajalik. Et salateenistus polnud oma ülesannete kõrgusel, ei vaja tõesti tõendamist, teada tahetakse, kuidas nii minna sai - et mitte uuesti uurida mõne presidendi kasti laskmise järel.
Põhjus pidi olema, et Secret Service jaoks sai ressurss otsa ja nad ei suutnud Trumpi üritust turvata.
The House Judiciary Committee said it has evidence the Secret Service was not properly resourced for Trump's rally, because of staffing shortages created by a rival campaign event in Pittsburgh with First Lady Jill Biden and a NATO summit held days before ..
https://x.com/livelovejoke47/status/1814264326808629402
Jordan detailed the whistleblower claim in a letter to FBI Director Christopher Wray in advance of a hearing next week, which was scheduled before the July 13 Trump rally where the shooting took place.

In the letter, Jordan said whistleblowers told his committee that on July 8, several days before the rally, the Secret Service led two briefings with the Western Pennsylvania Fusion Center — which consolidates information sharing about threats among federal, state and local partners — and other stakeholders to discuss two visits occurring July 13 in Pennsylvania: one with Trump and one with first lady Jill Biden.

“The USSS Special Agent in Charge Tim Burke reportedly told law enforcement partners that the USSS had limited resources that week because the agency was covering the North Atlantic Treaty Organization (NATO) summit in Washington, D.C.,” Jordan said the whistleblowers told the committee. “FBI personnel were present at those briefings. While the Committee recognizes that the FBI is one of many agencies represented in the [Western Pennsylvania Fusion Center], it is the lead federal investigative arm and a key source of intelligence on potential threats for special events in its area of responsibility.”
https://www.centralillinoisproud.com/hi ... -shooting/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: alfa hotel ja 1 külaline