Venemaa gaasitorud merepõhjas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Peeter
Liige
Postitusi: 3660
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Peeter »

ambur123 kirjutas: 22 Aug, 2024 19:29 Nõus. Kuid artiklitest on jäänud mulje (võimalik, et minu eksimus), et kogu töö tegid ära inimesed. Tuli grupp sukeldujaid, rentisid jahi, tegid oma töö ära ja kadusid laiali.
Sellest puudub info, et neil olnuks kaasas ROV. (Mis muidugi seda ei välista.)
Ma ei tea, kui suuri / väikeseid ROV-e tehakse aga piisavalt suur kaasa veetav aparaat juba ise tõmbab tähelepanu nn turistideks maskeerunud diversioonigrupile (kes juba niigi mingi sadamaametniku jaoks kahtlased olid).

Lisa:
Mitte, et ma kahtleks Ukraina eriväelaste võimetes või meediasse antud ametlikus infos, kuid see näib kuidagi liiga lihtne. Kui muidu on allveetööd keerulised asjad, mis õppinud sukeldujate kõrval nõuavad ka eritehnikat, siis nüüd oleks justkui nagu läbi basseini ujudes poes õlle järgi käidud...
Panen siia oma ääremärkuse: Mul oli millalgi võimalus ühte raamatut lugeda. Ja seal oli siis seik ühest atendaadist. Loomulikult võib alati öelda, et "ju ma lugesin mingit joga jälle kokku". Aga selle peale mina omakorda vastan, et te vaadake Prantsuse seriaali "Salateenistus" ja pidage meeles, et Andres Anvelt ütles selle seriaali tegemisi-toimetamisi kirjeldades, et "nii see eriteenistuste elu käibki, väga eluline ja teps mitte ulme" No vat siis raamatust nüüd. Tegemist oli Hispaanias Madriidis valitsuse liikme vastase atendaadiga. Kes oli pinnuks silmas. Et ühe sõbraliku riigi saatkonna eriteenistus avastas kahtlase tegevuse. Otsisid siis välja kes ja kus ja mis. Kui hakkasid kohalikelt kontaktidelt küsima, et mis toimub, siis öeldi, et asi ja tegevus on kontrolli all. Et ärgu sekkugu. Aga edasise biitimise käigus selgus, et veel ühe sõbraliku riigi eriteenistus biidib ja kontrollib ka veel seda asja ja andis teada, et hoidku see esimene "sõbralik" oma nina eemal, et pole vaja sekkuda. See teine sõbralik riik oli aga nii palju vingem, et kontrollis ka hispaanlasi, nii korraldajaid (ETA), kui ka neid, kes neid omakorda kontrollisid. Ja need sõbrad käisid ka salaja kontrollimas, et atendaadi planeerijatel ikka õiged paugumaterialid olemas oleksid. Ja et peale seda, kui kõik asjad paika said, siis selle "sõbraliku" riigi eriteenistus käis ja kontrollis vargsi üle ja paigaldas täiendavad laengud.
Lihtsalt kontrolliti ja jälgiti, et asi ikka korralikult aetud saaks, patud lähevad ju kellegi teise kraesse.
Vat selline mõistujutt.
Carrero Blanco
Cui bono
Kasutaja avatar
Pints
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 05 Apr, 2022 13:01
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Pints »

Teemaväline aga kas mitte Välisluureameti peadirektor Kaupo Rosin seda sarja ei soovitanud?
Kui keegi tahab aru saada, millega üks luureasutus tänapäeval tegeleb, siis millist raamatut peab lugema või mis filmi vaatama?

Üldiselt jamesbondiliku märuli algatamine mingis olukorras ühtegi päriselu probleemi ei lahenda. Mulle isiklikult meeldib Prantsuse seriaal „Le Bureau des légendes“ („Salateenistus“). Ka Eestis on tehtud päris hea seriaal „Reetur“, mis seda tööd mingil määral meenutab. Ääremärkuseks tuleb öelda, et seriaalides ja filmides on palju action-elemente, aga õhustiku annab prantslaste seriaal päris hästi edasi.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120269488 ... ebameeldiv
analooge mitteomav sõrulane
Kasutaja avatar
Greta
Liige
Postitusi: 267
Liitunud: 01 Mär, 2022 21:05
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Greta »

Soome hyybriids6ja uurimiskeskuse uuria Jukka Savolainen vastas kysimusele, et kumb pool siis selle Nord Streami 6hku lasi. Vastas hästi selgelt, et alguses oli venelaste s6jalev torude lähedal. Nyyd väidetud, et jahiga ukrainlased (kes on vahistamisele määtatud), sukeldusid ja panid sinna kolmele torule pommi. Ytles, et torudele oli seatud vähemalt 100kg l6hkeainet, mis sukeldudes on v6imatu, etta t6enäosus on kordades suurem, et seda tehti laevalt. Kuna sakslased jäid gaasisit ilma, siis venelastel oli hea teha suurem infooperatsioon sakslastele ja neile myya-ukrainlased on syydi.
T6in seda näitena, milline v6ib olla m6jutustegevuse ja hyybrids6ja tulemus.

Ei ole kindel kas tuli 6igesse teemasse.

Tuli ikka. Nii hoida, täname. Kriku
mb
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas mb »

Usa ärimees tahab Nord stream 2 ära osta https://www.err.ee/1609529641/usa-arime ... aasijuhtme
aksel90
Liige
Postitusi: 1124
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas aksel90 »

Madis Reivik kirjutas: 03 Jaan, 2025 20:11 Ja see raibe ei saa vist aru et NSi õhkulaskmine oli Ukraina täiesti ebaproportsionaalselt väike vastus sellele et orkiraiped LAASTAVAD Ukraina infrastruktuuri.
See, et Ukraina lasi midagi õhku, on lihtsalt üks versioon teiste hulgas ja pole minu teada piisavat kinnitust leidnud.
Peeter
Liige
Postitusi: 3660
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Peeter »

aksel90 kirjutas: 04 Jaan, 2025 12:57 ... on lihtsalt üks versioon teiste hulgas...
OT.
Kriminalistika A-st ja B-st alates õpikutes esimese asjana on püstitatud vajadus selgitada vastus küsimusele cui bono? Edasi juba muud asjaolud (võimekused, jne)
Sellest vaatevinklist vaadates pakuks pingerida selliseks:
1. Ukraina
2. jänkid
3. inglismannid
ülejäänud võimekuste omajad paigutaks juba kuhugi kaugmale tahapoole, kaasa arvatud venelased ja saksmannid. Vähemalt seniks, kuni konkreetsemaid asjaolusid välja ei uju kuskilt. Tõenäoliselt ei uju, ikkagi eriteenistuste käekirjaga töö, mida nemad omavahel väga hästi mõistavad. Niimoodi, et tõenäoliselt meiesugustele jääbki ainult arutada teemadel cui bono, aga nemad omavahel teavad. Ehk lapsed või lapselapsed kunagi kuulevad. Nagu "Lusitania"-gagi.
Runkel
Liige
Postitusi: 3588
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas Runkel »

Ma tõstaks Venemaa pingereas Ukraina järele.
Venemaa hakkas mäletatavasti gaasiga manipuleerima, vähendas gaasitarneid, millega rikkus lepinguid Saksaga, läänega. See tähendab leppetrahve. Toru lõhkamine on justkui force majeure juhtum.
Lääne ajakirjandus, WSJ viitasid usaldusväärsetele allikatele, et paugu taga olid UA ja Žaluznõi, Zelenskõi. Allikad võisid usaldusväärsed olla, kuid info ei pruukinud õige olla. Kokkuvõttes hea, et toru lõhki löödi.
andrus
Liige
Postitusi: 4704
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas andrus »

Peeter kirjutas: 04 Jaan, 2025 13:43 Kriminalistika A-st ja B-st alates õpikutes esimese asjana on püstitatud vajadus selgitada vastus küsimusele cui bono? Edasi juba muud asjaolud (võimekused, jne)
Eestis vist sooritatakse enamus vägivallakuritegusid alkoholijoobes? Seega kasusaajad on riik koos oma aktsiisimaksuga ja Liviko?
Ehk lapsed või lapselapsed kunagi kuulevad. Nagu "Lusitania"-gagi.
Mis sellega siis oli?
dm7
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Re: Kremli troll vooglaid

Postitus Postitas dm7 »

Runkel kirjutas: 04 Jaan, 2025 14:00 Ma tõstaks Venemaa pingereas Ukraina järele.
Venemaa hakkas mäletatavasti gaasiga manipuleerima, vähendas gaasitarneid, millega rikkus lepinguid Saksaga, läänega. See tähendab leppetrahve. Toru lõhkamine on justkui force majeure juhtum.
Lääne ajakirjandus, WSJ viitasid usaldusväärsetele allikatele, et paugu taga olid UA ja Žaluznõi, Zelenskõi. Allikad võisid usaldusväärsed olla, kuid info ei pruukinud õige olla. Kokkuvõttes hea, et toru lõhki löödi.
Nagu Venemaad kotiks mingid lepingud ja leppetrahvid... Suht nuusata neile
Runkel
Liige
Postitusi: 3588
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Runkel »

Veel ühe mõtte lisaks juurde. Milline olukord NS-iga oleks Ukrainale kõige kasulikum? Mu meelest just selline, mis oli enne pauku - Vene tarnete vähenemine kuni seiskumiseni. Vene ei saa naftadollareid, teisalt ähvardavad trahvid tarnelepingute rikkumise eest ja löök reputatsiooni pihta. Nagu ütles volinik Kadri Simson, Venemaa pole usaldusväärne energiapartner. Taamal heietati samas, Vene on energiakandjate tarnetest külma sõja ajal täpselt kinni pidanud, küll peab ka kuuma sõja ajal.

Ukraina Vene gaasi transiidi lepinguga, mille tähtaeg läbi sai, teenis Venemaa suurusjärgus 5 mld dollarit aastas, Ukraina 1 mld dollarit, millest arvestatav osa kulus gaasi taristu ülalpidamiseks.
https://news.zerkalo.io/europe/87469.ht ... evant_news
Trump trollis hästi Merkelit NSi asjus, kehtestas sanktsioone. Kas Trump on järjekindel ja jätkab sama poliitikat uuel ametiajal pannes paika sõber Orbani ja Fico kui Vene gaasi sõltlased?

Lisa. Venelasi kotivab trahvid ja sanktsioonid küll, kui neid reaalselt sisse pööratakse. Kas mitte Austria mingi osa Vene varast ei arestinud juba ja teised riigid niisamuti?
Vastaja
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Vastaja »

Taani lubas venelastel alustada Nord stream 2 konserveerimistöödega, et vältida torujuhtme edasist korrodeerumist merevee toimel.
https://www.kyivpost.com/post/46224
https://www.upstreamonline.com/energy-s ... -1-1771084
EL-i ametiiskud loodavad tõstatada Vene gaasitarnete taastamise küsimuse tulevastel Ukraina rahuläbirääkimistel...
https://kyivindependent.com/eu-mulls-re ... t-reports/
https://www.ft.com/content/a19aa690-fb5 ... 972b11ab24
Rahvusriikide saatus on lihtsalt peenrahaks Moskva ja Brüsseli vahelises lehmakauplemises. Pigem oleks USA huvides seda gaasiäri takistada, et oma vedelgaasi Euroopasse müüa, mis aga samas oleks Vene gaasist oluliselt kallim. Kallim enegia aga mõjuks halvast EL-i tööstuse konkurentsivõimele, mis aga oleks omakorda USA-le kasulik. Nii et nokk kinni ja saba lahti...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23172
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas ruger »

Nordstreami uuritakse siis 6 kuud.
Nord Stream pipelines, the parts in international waters, will see work from a Danish owned, Norway operated supply ship end of 2025..

It comes amid German govt ambition to make it illegal to restart NS and US/Russian business interests desire to re-open the fossil fuel pipes.
Pilt
https://x.com/auonsson/status/1943399744916607076
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42778
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Kriku »

Saksa prokurörid teatasid neljapäeval Ukraina kodaniku vahistamisest, keda kahtlustatakse 2022. aastal Taanis Nord Streami gaasijuhtmete sabotaaži koordineerimises. Peaprokuröri teate kohaselt pidas Itaalia politsei Ukraina kodaniku Serhii K. öösel Riminis kinni Euroopa vahistamismääruse alusel. Meest peetakse 2022. aasta septembris Nord Stream 1 ja 2 gaasijuhtmetele lõhkeainete paigutamise operatsiooni üheks korraldajaks. Plahvatused põhjustasid ulatuslikke gaasilekkeid ja kahjustasid tõsiselt mõlemat torujuhet, katkestades energiaühenduse Venemaa ja Euroopa vahel.

Uurijad usuvad, et rühmitus kasutas lõhkeainete transportimiseks sündmuskohale valeidentiteedi all Saksamaa Rostocki sadamast renditud jahti. Hiljem avastati pardalt lõhkeaine oktogeeni jälgi. Saksa võimude sõnul kahtlustatakse Serhii K.-d rünnaku koordineerimises koos teiste kaasosalistega. Teda süüdistatakse plahvatuse põhjustamises, põhiseadusevastase sabotaaži toimepanemises ja infrastruktuuri hävitamises.

Vahistamine tähistab läbimurret keerulises uurimises, mis on hõlmanud mitut riiki. Rootsi ja Taani lõpetasid oma uurimised kahtlusaluste nimesid avaldamata 2025. aasta alguses. Saksamaa jätkas oma uurimisega, keskendudes sukeldujate ja tugipersonali meeskonnale, kes arvatavasti missiooni läbi viisid. Lääne ametnike teated on viidanud võimalikele seostele Ukraina võrgustikega, kuigi Kiiev on järjekindlalt igasugust seotust eitanud. Kahtlusalune antakse Saksamaale üle, et ta astuks Karlsruhes föderaalkohtuniku ette.
https://www.err.ee/1609775244/itaalia-v ... ukrainlase
Kilowatt
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Veebr, 2018 21:17
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Kilowatt »

Moderaatorite otsustada, kas teema on öige...
https://www.err.ee/1609775244/itaalia-v ... ukrainlase
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42778
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa gaasitorud merepõhjas

Postitus Postitas Kriku »

Teema on õige, aga eelmises postituses oli juttu täpselt samast asjast :lol: .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline