Sa ei ole vist siiani läbi lugenud enda postitatud lingid toodete loetelu, kuhu sellesama EU direktiivi alusel üldse tohib äädikat lisada?
Mõttetu mees
Sa ei ole vist siiani läbi lugenud enda postitatud lingid toodete loetelu, kuhu sellesama EU direktiivi alusel üldse tohib äädikat lisada?
Mitte "jätab mulje" vaid suure tõenäosusega ongi riknenud, sest klassikalisesse Eesti kartulisalatisse ei lisata äädikat vaid kartulisalat läheb ise kaua seistes hapuks.
Kas sul on lugemisoskusega raskusi või?
Hapukoore olemasolu saad Googledades teada. Vähemal Haapsalu Coopi omas on sees.
Vürtside kasutamine on väga vana traditisoon. Isegi nii vana ja tähtis, et inimesed on riskantseid meresõite ette võtnud ja kogemata lausa uusi mandreid avastanudparkija kirjutas: ↑18 Aug, 2025 9:02 Kui ma vahest vaatan kokkamise õpetusi siis näen kui meeletult kasutatakse erinevaid maitseained , paprikapulber ja suitsutatud paprikapulber jne , erinevaid maitseaineid on kasutuses paarkümmend ja milleks ? Eks ikka selleks et toidule maitse tekitada , sest "moodsa" aja liha kipub maitsetu olema .
Ma kirjutasin Eestis, "kartulisalati" nime all müüdavatest tootest, mille retsept ei lähe kokku klassikalise Eesti kartulisalatiga sest sellesse on lisatud hapet ning puudub hapukoor.
Kartulisalat Usin 1 kg
Koostisosad
Kartul 50%, majonees (rapsiõli, vesi, suhkur, sool (1, 1%), LÕSSI-, MUNA-, SINEPIPULBER, paksendajad (modifitseeritud tärklis, ksantaankummi), happesuse regulaatorid (äädikhape, sidrunhape), säilitusaine (naatriumbensoaat, kaaliumsorbaat), toiduvärv (beeta-karoteen)), marineeritud kurk, porgand, suhkur, till, sool
....10-15 koorimata kartulit
5-6 keedetud muna
1-2 värsket kurki ja/või
4-5 marineeritud kurki
2-3 keskmist sibulat
400-500 g laste- või muud head keeduvorsti
Soovi korral veel:
4 koorimata keskmist porgandit
konservitud rohelisi herneid
Kaste:
500 g hapukoort
500 g majoneesi
hakitud tilli murulauku, sibulapealseid, peterselli
soola ja musta pipart
See on kindlasti äramärkimist vääriv avastus ja kas peab nüüd Haapsalust postiga salatit tellima hakkama?
Njah. Letitöötaja viimse tõe allikana. Kui ta just ise äädikat otse pudelist kastmesse ei vala, siis ei tea tema, mida seal köögis tegelikult tehakse. Ta ainult arvab. Nii, et see äädikaga lisamise jutt on naiste saunajutt. Eriti, kui seda teooriat ei toeta mitte ükski teine infokild peale sinu isikliku maitsemeele.OLAVI kirjutas: ↑15 Aug, 2025 22:10
Varem oli maitse normaalne ja vahel ostsin väikse karbiga aga kui ühest ajast tekkis tuntav hapu maitse juurde, siis ükskord küsisin müüja käest, et kas jälle on äädikaga ja see ütles, et nii ongi, sest muidu ei anna säilivusaeg välja ning pärast seda ei ole seda enam ostnud.
(Ma lihtsalt tunnen väga häirivalt isegi väikest lisatud happesust toidus ja sidrunhapet ei salli kohe mitte üldse.)
Inimese meeled (nägemine, kuulmine, haistmine, maitsmine) on väga laiades piires kohanduva tundlikusega ja kui inimene on harjunud kõrge nivooga, siis peenemaid nüansse enam ei tunnetata.parkija kirjutas: ↑18 Aug, 2025 9:02 Kui ma vahest vaatan kokkamise õpetusi siis näen kui meeletult kasutatakse erinevaid maitseained , paprikapulber ja suitsutatud paprikapulber jne , erinevaid maitseaineid on kasutuses paarkümmend ja milleks ?
Eks ikka selleks et toidule maitse tekitada , sest "moodsa" aja liha kipub maitsetu olema .
Sa küsisid (sõna-sõnalt)
Ja said vastuse. Kas teised foorumlased peavad su mõtteid lugema, et sa küsid konkreetselt Tallinnas asuvate kaupluste kohta?Kui palju või kas üldse on poes müüdavas kartulisalatis hapukoort?
Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist